تاریخ امروز :آذر 10, 1402

چرم چوب پنبه چیست؟ معرفی بهترین جایگزین طبیعی برای پوست و چرم حیوانات
3 (2)

چرم چوب پنبه جایگزینی برای چرم حیوانات

چرم چوب پنبه (Leather cork) یکی از بهترین جایگزین برای چرم حیوان است. این نوع چرم یک زیبایی طبیعی و سازگار با محیط زیست است. این بسیار مهم است که تمامی ما مانند کسانی که در مورد محیط زیست توجه دارند، ما هم کمی توجه لازم را داشته باشیم.
یکی از دلایل آمار وحشتناک صنعت مد، چرم حیوانی است. به همین دلیل قصد داریم که توضیحاتی را به شما در مورد یک ماده پایدار، طبیعی و مدرن که چرم چوب پنبه نام دارد را به شما ارائه بدهیم.
در این مقاله می خواهیم به بررسی تمامی موارد و ویژگی های چرم چوب پنبه بدانید، بپردازیم و جزئیات مربوط به این نوع چرم را برای شما عزیزان توضیح دهیم.
با کالازم همراه باشید.

جزئیات چرم طبیعی چوب پنبه

چرم چوب پنبه (Leather cork) یک ماده طبیعی و سازگار با محیط زیست است که از پوست درخت بلوط ساخته می شود. به عنوان یک پارچه و به لطف طولانی بودن مدت عمر آن و نگاه منحصر به فرد آن شناخته می شود. با توجه به ویژگی های این نوع چرم درختی مانند ضد آب بودن و مقاومت در برابر سایش و راحتی نگهداری، جایگزین مناسبی برای چرم حیوانات می باشد.

تاریخچه ای کوتاه

درپوش‌های بطری، کف‌پوش‌ها و چیزهای دیگر همه نسل‌ها از چرم چوب پنبه ساخته شده‌اند. درخت بلوط چوب پنبه مدیترانه ای برای نسل ها به دلیل چوب پنبه های مفیدش که در همه چیز از درپوش بطری گرفته تا کفپوش استفاده شده است، برداشت شده است. چرم چوب پنبه ای همه کاره است زیرا ماندگاری طولانی دارد، برای محیط زیست خوب است و در هر محیطی عالی به نظر می رسد.
چوب پنبه برای قرن ها مورد استفاده قرار گرفته است. یونانیان و رومیان باستان حتی از آن برای قایق و کفش استفاده می کردند. در قرن هفدهم از پین برای ایجاد مهرهای مومی برای اسناد و شمع ها استفاده می شد. در قرن نوزدهم، استفاده از چوب پنبه به عنوان عایق و مواد عایق صدا مورد توجه گسترده قرار گرفت. و همچنین برای ایجاد وسایل شناور و جلیقه نجات استفاده شد.
تاریخچه

تاریخچه

زیره کفش اولین کاربرد شناخته شده چرم چوب پنبه ای بود که به سال 1855 بازمی گردد. استفاده از چرم چوب پنبه ای برای کفش، کیف پول و سایر لوازم جانبی در اوایل قرن بیستم به شدت افزایش یافت. محبوبیت آن پس از جنگ جهانی دوم کاهش یافت، اما اخیراً دوباره افزایش یافته است.

مراحل ساخت 

ساخت چرم چوب نیاز به صبر و زمان بسیار زیادی دارد. اول از همه، نیاز به چوب بلوط (چوب پنبه ای) است که 25 سال سن دارد و این تنها زمانی است که یک درخت بلوط به این سن می رسد و قابل استفاده برای ساختن چرم چوب پنبه می شود.
تولید کنندگان چوب پنبه آن را برای اولین بار برداشت می کنند. با این حال، اولین برداشت قابل استفاده نیست. دومین برداشت، پس از 9 سال انجام می شود و می تواند برای اهداف مد استفاده کرد.
مراحل ساخت 

مراحل ساخت

همانطور که قبلا ذکر شد، چوب پنبه یک ماده بسیار پایدار و زیست محیطی است و 9 سال طول می کشد تا پوست درخت بلوط را بازسازی کرد. به دلیل فرایند بازیابی، بلوک چوب پنبه برداشت شده 3 الی 5 برابر دی اکسید کربن را جذب می کند. بنابراین با استفاده از محصولات چرم چوب، همچنان شما به کاهش آلودگی هوا کمک خواهید کرد.
معرفی بهترین برندهای محصولات چرمی
چوب پنبه به طور گسترده ای به عنوان یکی از مواد سازگار با محیط زیست در نظر گرفته شده است. چوب پنبه  به راحتی قابل بازیافت می باشد. همچنین کاملا طبیعی است و با استفاده از جنگل بلوط چوب به صنعت کمک می کند تا باعث جلوگیری از بیابان زایی و جنگل زدایی میشود. به طور عمده از جنوب اروپا گرفته شده است.

ویژگی های محبوب چرم چوب پنبه

1- پایدار بودن 
2- بر پایه گیاه
3- نرم و لطیف
4- احساس ویژه 
5- شیک  
6- ضد آب 
7- آسان برای نگهداری
8- مقاوم در برابر سایش
9- تنوع رنگ ها
راهنمای جامع خرید کفش های چرمی

محصولات چرم چوب

در ابتدا از چوب پنبه برای درپوش بطری، توپ های کریکت، تابلوهای اعلانات و غیره استفاده می شد. در حال حاضر چندین کاربرد برای چرم پارچه چوب پنبه ای وجود دارد. مثلا: 
 • کیف های دستی
 • انواع کیف پول
 • ساعت
 • لباس ها
 • تجهیزات جانبی
 • مبلمان
 • تشک یوگا
 • کفش
 • پوشش دیوار 
محصولات چرم چوب

محصولات چرم چوب

ماندگاری و دوام

صنعت چوب پنبه به طور کلی دوستدار محیط زیست است و تولید آن به صورت اجمالی پایدار در نظر گرفته می شود، زیرا پوست درخت “فقط” برای برداشت چوب پنبه استفاده می شود. برای سازگاری بیشتر با محیط‌ زیست، چوب پنبه را فقط در فصل های خاصی از سال می‌ کشند، زیرا در این زمان چوب پنبه را می‌ توان راحت‌ تر و به آرامی از درخت جدا کرد. 
آشنایی با انواع مختلف چرم
هنگامی که درخت کهنسال پس از 200 سال زندگی از بین می رود، دو نهال جدید در جای آن کاشته می شود تا اطمینان حاصل شود که جنگل چوب پنبه به رشد و گسترش خود ادامه می دهد. بلوط چوب پنبه ای نیز به طور طبیعی با انداختن بلوط هایی که خود را می کارند و به درختان مولد بالغ می شوند، تکثیر می شود.  درخت زندگی کرده و رشد می کند. علاوه بر این، محصولات چوب پنبه را می توان به راحتی به دلیل تولید طبیعی بدون مواد شیمیایی بازیافت کرد. 
ماندگاری و دوام

ماندگاری و دوام

البته اگر درخت هر 9 سال یک بار چوب پنبه را دوباره تولید کند و تا 300 سال عمر کند اساساً پایدار است. با این حال، اگرچه چوب پنبه به آرامی از درختان بریده می شود، اما برخی عقیده دارند که برداشت محصول به عنوان فشاری برای درختان و کمی دخالت در طبیعت می باشد.
این درخت به 9-13 سال زمان نیاز دارد تا لایه محافظ خود را که از خشک شدن، قارچ و حشرات محافظت می کند، بازسازی کند تا دوباره برداشت شود. مطمئنا چوب پنبه بسیار پایدارتر از چرم حیوانات است، اما جایگزین های دیگری وجود دارد که حتی از چوب پنبه پایدارتر هستند. 
چگونه باید کفش های چرمی را واکس بزنیم؟

معایب چرم چوب پنبه ای چیست؟

مانند هر ماده دیگری، چرم چوب پنبه نیز دارای معایبی است. در حالی که دوام به طور کلی به عنوان یک قدرت در نظر گرفته می شود، باید توجه داشت که چرم چوب پنبه ای به اندازه چرم درجه یک مقاوم یا ماندگار نیست .
از منظر بصری، این چرم فاقد عمق غنی، نرمی کره مانند و رنگ طبیعی چرم دباغی گیاهی با کیفیت است.
معایب چرم چوب

معایب چرم چوب

چرم چوب پنبه از نظر ظاهری شبیه چوب است و هر ورق دارای الگوی منحصر به فردی است. اگر به چرم حیوانات عادت دارید که برای ترویج یکنواختی استفاده شده است، عادت کردن به این امر دشوار است.
علاوه بر این، چرم چوب پنبه فاقد رایحه خاکی مشخص چرم حیوانات مرغوب است. و هنوز به عنوان یک ماده جاودانه مرتبط با سبک و پیچیدگی در نظر گرفته نشده است.
اصول صحیح تمیز کردن صندلی چرم با محصولات خانگی و مواد شوینده!
یکی از پارچه های پشتی که اغلب به چرم چوب پنبه متصل می شود، پلی اورتان (PU) است. PU یک پلاستیک مصنوعی، هزاران سال طول می کشد تا تجزیه شود و در هنگام سوختن، بخارات سمی از خود ساطع می کند. این قطعاً مزایای زیست محیطی انتخاب چرم گیاهی را کاهش می دهد.

سخن آخر

در این مقاله تمامی نکات و مشخصاتی را که باید در مورد چرم چوب پنبه بدانید بررسی کردیم. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید و بتوانید به راحتی محصولاتی را که از این چرم ساخته شده اند، تهیه کنید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما چه اطلاعات دیگری در مورد چرم چوب پنبه دارید؟ نظرات و تجربیات خود را با تیم ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری
" target="_blank">
 • یک پینگ

  1. پینگ‌بک: تفاوت پشم شیشه و پشم سنگ چیست؟ بررسی کاربردها، مزایا، معایب و ویژگی ها | مجله کالازم

  2. پینگ‌بک: پنبه ارگانیک چیست؟ بررسی فواید، روش کشت و تفاوت پنبه معمولی و ارگانیک | کالازم

  3. پینگ‌بک: مزایا و نحوه تمیز کردن چرم داشبورد با نرم کننده ها و پاک کننده ها چرم | کالازم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --