تاریخ امروز :مهر 2, 1402

ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی با گیاهان _نکات استفاده از گیاهان در دکوراسیون
0 (0)

دکوراسیون داخلی با گیاهان

زندگی، نفس کشیدن و لذت بخش. گیاهان در فضای داخلی رخنه کرده اند و اینجا هستند تا بمانند. رنگ های آنها چنین غنای را در داخل خانه به ارمغان می آورد، اتاقی که بدون آنهاست، ناقص است. علاوه بر این، استفاده از گیاهان در طراحی داخلی می تواند جذابیت زیبایی شما را در کمترین زمان ممکن افزایش دهد، بدون این که به مزایای سلامتی اضافه برای وارد کردن فضای باز اشاره کنیم. برای هر آنچه که برای شاداب کردن فضای خود با فضای سبز نیاز دارید، در ادامه مطلب بخوانید!
با کالازم همراه باشید.

نکات و ترفندهای دکوراسیون داخلی با گیاهان

طراحی گیاهان سرپوشیده به 1000 سال قبل از میلاد در چین برمی گردد. به دور از عملکرد، گیاهان گلدانی صرفاً زینتی بودند. در واقع کاشت درختان گلدار در خانه نشانه اصالت و مقام بود. همانطور که ستایش فضای سبز آراسته ادامه دارد، دسترسی به آن نیز ادامه دارد.
نکات و ترفندهای دکوراسیون داخلی با گیاهان

نکات و ترفندهای دکوراسیون داخلی با گیاهان

بازارهای گل خیره‌کننده در نزدیکی محله‌ها و مهدکودک‌ها ظاهر می‌شوند. هرکسی می‌تواند در داخل خانه یک جنگل مانند داشته باشد. و تنها چیزی که برای یک فضای شکوفا نیاز دارید این است که به اصول اولیه دکوراسیون داخلی با گیاهان پایبند باشید. در اینجا چند مورد اول برای شروع آمده است.

فضای خود را ارزیابی کنید

گیاهان می توانند برای هر اتاق بزرگ یا کوچک مناسب باشند. اما تعیین اینکه کدام نوع در فضای داخلی شما بهتر عمل می کند هنوز حیاتی است. به عنوان مثال، کوکداما یا کاشت دیواری برای یک اتاق کوچک با سطح محدود عالی است.
ایده ها و نکات کاربردی طراحی و دکوراسیون اداری
از سوی دیگر، یک درخت گلدانی بزرگ با درام یک اتاق بزرگ خانوادگی با سقف طاقدار مطابقت دارد. شما همچنین می توانید یک قفسه فقط گیاهی را به عنوان دکوراسیون داخلی با گیاهان در زندگی بگنجانید.

گیاهان خود را بشناسید

هنگام دکوراسیون داخلی با گیاهان در داخل خانه، باید توجه داشته باشید که گیاه شما به چه مقدار آفتاب و آبی نیاز دارد. شما می توانید از طیف وسیعی از  سبزی های کم نگهداری انتخاب کنید . این شامل گیاهان سایه، نیمه سایه، آفتاب کامل، همیشه سبز و برگریز است.

ظرف مناسب را انتخاب کنید

ظرف یا گلدان باید دو معیار را داشته باشد. باید با سبک داخلی شما مطابقت داشته باشد و همچنین به اندازه کافی بزرگ باشد که خاک و زهکشی مناسب را در خود نگه دارد. حتی می توانید چیدمان های دیواری مانند دیوارهای خزه ای یا گیاهی را انتخاب کنید.
ظرف مناسب را در دکوراسیون با گیاهان انتخاب کنید

ظرف مناسب را در دکوراسیون با گیاهان انتخاب کنید

با ارتفاع و اندازه بازی کنید

از فضای عمودی و افقی خود نهایت استفاده را ببرید. گیاهان مختلف، از بلند تا باریک و کوتاه را به صورت خوشه‌ای بچینید تا شکلی متعادل ایجاد کنید.

بهترین گیاه خانه برای دکوراسیون داخلی با گیاهان

برخی از گیاهان در طراحی داخلی به سادگی بهتر از دیگران عمل می کنند. در اینجا سخت‌ترین، سریع‌ترین و زیباترین سبزی‌ها برای طراحی گیاهان داخلی آورده شده است.

1. گیاه دلبر

آبشاری و فوق العاده. گیاه دلبر یک کوهنورد همه کاره است که در یک سبد آویز، گلدان یا پایه دیواری مناسب است. برگ های آن قبل از اینکه به رنگ سبز عمیق و پررنگ در بیایند، برنزی جوانه می زنند.
استفاده از گیاه دلبر در دکوراسیون داخلی با گیاهان

استفاده از گیاه دلبر در دکوراسیون داخلی با گیاهان

برگ های انگوری دنباله دار آنها یک نقطه کانونی استثنایی در یک گوشه یا نزدیک یک قفسه کتاب در دکوراسیون داخلی با گیاهان ایجاد می کند. با این حال، می تواند پوست و چشم را تحریک کند. پس بهتر است عزیزتان را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید. مراقبت از گیاه دلبر (Sweatheart): با خوشحالی در نور کم تا متوسط ​​خورشید، گیاه دلبر به آبیاری هفتگی نیاز دارد.

2. درخت انجیر برگ کمانچه

درخت انجیر برگ کمانچه یک انتخاب محبوب برای گیاهان خانگی در طراحی داخلی، به همان اندازه که زیباست، مقاوم است. برگ های کاغذ مانند آن همیشه سبز و محکم است. آنها نمی افتند یا نمی افتند تا شاخه ها را خالی بگذارند. مراقبت از درخت انجیر بسیار آسان است و افزودنی فوق العاده برای اتاق نشیمن است./
گیاه برگ انجیری

گیاه برگ انجیری

مراقبت از درخت انجیر: گیاه خود را در مکانی آفتابی قرار دهید و هفته ای یک بار یا بیشتر زمانی که خشک است آبیاری کنید.
3. پنجه شیری یا پنیر سوئیسی یا هیولا (Monstera)
هیولاهای جسور که به عنوان هیولاهای خوشمزه نیز شناخته می شوند، گیاهانی هستند که با توجه کم و نور خورشید کمتر رشد می کنند. اگر می خواهید طراحی و دکوراسیون داخلی با گیاهان را در اتاق نشیمن خود تقویت کنید، این یک گیاه کم نگهداری است که باید امتحان کنید.
نحوه نگهداری، رشد و پرورش گیاه آلوئه ورا در خانه، تاثیر آلوئه ورا در فنگشویی منزل
برای داشتن یک ویژگی جسورانه، یک هیولای بزرگ بالدار را انتخاب کنید، و برای ظاهری ظریف هنری، به جای آن یک رقم فیلودندرون برگ دوشاخه را انتخاب کنید.
پنجه شیری یا هیولا (Monstera)

پنجه شیری یا هیولا (Monstera)

مراقبت از گیاه Monstera: هفته ای یک بار گیاه خود را آبیاری کنید و مطمئن شوید که در یک منطقه سایه زندگی می کند.
4. نخل در دکوراسیون داخلی با گیاهان
درختان نخل در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارند. اما چیزی که آنها را به هم پیوند می دهد، شاخه های سرسبزی سرخس مانند است که از زمین بیرون می زند.
بهترین ایده های کاربردی در طراحی و دکوراسیون مدرن
این برگ ها کمی خم می شوند تا شکل چشمه سبز رنگی را ایجاد کنند که سطح زیر را سایه می اندازد. آنها به همان اندازه به عنوان یک گیاه کوچک میز کار یا به عنوان یک ویژگی بزرگ و پر نشاط در یک اتاق بزرگ کار می کنند.
مراقبت از گیاه نخل: این سبزی های محکم نیاز به نور آفتاب جزئی تا کامل و آبیاری هفتگی دارند.
5. گیاه مار
گیاه مار (همچنین به عنوان زبان مادرشوهر نیز شناخته می شود) که به طرز شگفت انگیزی مجسمه سازی شده، یکی از مقاوم ترین گیاهانی است که می توانید پیدا کنید. اعتقاد بر این است که این ساکولنت هرگز نمی‌میرد انرژی منفی را از درون بیرون می‌آورد. علاوه بر این، برگ های روبان مانند آن تصفیه کننده هوا هستند. در واقع، آنها می توانند مواد شیمیایی مضر مانند بنزن و فرمالدئید را جذب کنند.
گیاه مار

گیاه مار

مراقبت از گیاه مار: در اکثر شرایط می تواند زنده بماند اما در نور غیر مستقیم خورشید بهترین رشد را دارد. گیاه خود را به ندرت آبیاری کنید، اجازه دهید گیاه قبل از آبیاری بعدی خشک شود.

6. گیاهان هوازی (Tillandsias)

دو خانواده گیاهی که کمترین نیاز به نگهداری و مراقبت دارند، گیاهان بادی و ساکولنت هستند. در حالی که ساکولنت ها مواد مغذی خود را از هوا جذب می کنند، ساکولنت ها در خاک زندگی می کنند. به همین دلیل، گیاهان هوای برگ سیخ دار کم تقاضاترین و پرکاربردترین گیاهان زنده در طراحی داخلی هستند.
گیاه یشم چیست؟ نحوه نگهداری و مراقبت از گل یشم
آنها حتی می توانند بر روی هر شی لنگر بیاندازند، با توجه به پایداری و چسبندگی آن. این پاپ های سبز در تراریوم های شیشه ای یا گلدان های دیواری استثنایی به نظر می رسند.
گیاهان هوازی برای استفاده دز دکوراسیون داخلی با گیاهان

گیاهان هوازی برای استفاده دز دکوراسیون داخلی با گیاهان

مراقبت از گیاهان هوا: گیاهان هوا به نور کامل یا غیر مستقیم نیاز دارند، اما نور فلورسنت نیز آنها را زنده نگه می دارد. خاکریزهای خود را هفتگی مه پاش کنید. اما اگر خشک است، مه پاش را هر پنج روز یکبار افزایش دهید، یا برای شرایط مرطوب هر ده روز یکبار کاهش دهید.

گیاه مصنوعی در دکوراسیون داخلی با گیاهان

گاهی اوقات، در طراحی داخلی باید بین گیاهان واقعی و مصنوعی یکی را انتخاب کنید. هر دسته مزایا و معایبی دارد. اما وقتی به درستی طراحی شود، هر گیاهی – واقعی یا مصنوعی – می تواند شگفت انگیز باشد.

گیاهان مصنوعی در طراحی داخلی

گیاهان خانگی مصنوعی در طراحی داخلی برای فضاهای تجاری و مکان های صعب العبور بسیار مناسب هستند. در اینجا مجموعه ای از مزایا و معایب آنها وجود دارد.
طراحی و دکوراسیون به سبک خانه بهاری _ ایده های بهاری دکوراسیون
فواید گیاهان مصنوعی
آنچه را که برای آن پرداخت می کنید دریافت می کنید و در هزینه های نگهداری صرفه جویی می کنید. هیچ قماری در مورد زنده ماندن یا نبودن یک گیاه وجود ندارد. گیاه مصنوعی که انتخاب می کنید تا زمانی که از آن استفاده می کنید باقی می ماند.
استفاده از گیاهان مصنوعی در درکوراسیون داخلی

استفاده از گیاهان مصنوعی در درکوراسیون داخلی

کاهش تعمیر و نگهداری
گیاهان مصنوعی در طراحی داخلی زیبایی سبز تقریباً بدون زحمتی را ارائه می دهند. دیگر سعی نکنید روزهای آبیاری را به خاطر بسپارید یا اینکه کدام گیاهان به آفتاب نیاز دارند و کدام نه. به غیر از گردگیری، شکوفه های مصنوعی شما به هیچ وجه نیازی به توجه ندارند.
از آلرژی خودداری کنید
فضای سبز مصنوعی برای کسانی که با آلرژی دست و پنجه نرم می کنند اما دوست دارند طبیعت را به داخل خانه بیاورند ایده آل است. شما می توانید درختچه ها و گل های مورد علاقه خود را بدون اینکه دچار گرفتگی شوید در طراحی و دکوراسیون داخلی با گیاهان مصنوعی بکار بگیرید.
بدون تغییر هستند
بخشی از لذت مراقبت از گیاهان زنده تماشای رشد آنهاست. دیدن چیزی که شما پرورش داده اید پیشرفت کند بسیار ارزشمند است. به علاوه، گیاهان زنده که همیشه در حال تغییر هستند، کسل کننده نمی شوند، بلکه در گلدان خود رشد می کنند و به مرور زمان فضایی را پر می کنند.
سبک بوهمین چیست؟ ایده های کاربردی طراحی و دکوراسیون بوهمین
بدون تمیز کردن هوا
برخلاف گیاه های واقعی، گیاهان مصنوعی در طراحی و دکوراسیون با گیاهان، کیفیت هوا یا رطوبت داخل خانه را بهبود نمی بخشند.
سالخورده
گیاهان مصنوعی اغلب به زیبایی همتایان زنده خود پیر نمی شوند. آنها تمایل به جمع آوری گرد و غبار دارند و با گذشت زمان محو می شوند.
معایب گیاهان مصنوعی در طرتحی و دکوراسیون داخلی با گیاهان

معایب گیاهان مصنوعی در طرتحی و دکوراسیون داخلی با گیاهان

گیاهان واقعی در طراحی داخلی
دکوراسیون داخلی با گیاهان زمانی که فواید واقعی را بشنوید جذاب تر می شود. با این حال، مانند گیاهان تقلبی، سبزهای زنده نیز دارای معایبی هستند. ما ویژگی های اصلی را در زیر لیست می کنیم.

فواید گیاهان واقعی در دکوراسیون داخلی با گیاهان

تقویت کننده خلق و خو

طراحی گیاهان سرپوشیده می تواند روحیه شما را بالا ببرد. رنگ سبز پر جنب و جوش می تواند اضطراب و استرس را کاهش دهد و آرامش و تمرکز را افزایش دهد. به نوبه خود، این می تواند منجر به احساسات مثبت بیشتری شود.
افزایش بهره وری
گیاهان موجود در دفتر کار یا مطالعه شما می توانند تمرکز و حفظ حافظه را بهبود بخشند. دقت کار و عملکرد ما صرفاً با قرار گرفتن در اطراف یک عنصر طبیعی افزایش می یابد.
اثیر گیاه بامبو در فنگشویی_نکات حفظ و نگهداری آن
تصفیه هوا
برخی از گیاهان زنده و در حال تنفس، سموم را از جو جذب می کنند و در عوض اکسیژن آزاد می کنند. این همه به لطف فتوسنتز است. آنها می توانند هوا را از شر آلاینده های متعددی مانند بنزن، فرمالدئید، مونوکسید کربن خلاص کنند.
نگهداری
همه گیاهان زنده خانه ها در دکوراسیون داخلی با گیاهان نیاز به سطحی از نگهداری دارند، از روال روزانه تا ماهانه. مراقبت می تواند شامل آبیاری، پیرایش، تهیه خوراک و چرخش با تغییر فصل باشد. برخی از گیاهان سمی هستند و باید دور از دسترس حیوانات خانگی و کودکان قرار گیرند.
فواید گیاهان واقعی در دکوراسیون داخلی با گیاهان

فواید گیاهان واقعی در دکوراسیون داخلی با گیاهان

مراقبت مداوم

مانند حیوانات خانگی، اگر بیش از پنج روز به استراحت بپردازید، گیاهان شما نیز به یک نگهدارنده نیاز دارند. اکثر گیاهان برای شکوفا شدن به حداقل یک آبیاری هفتگی نیاز دارند، در غیر این صورت ممکن است دچار کم آبی شوند و بمیرند.
اهمیت انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی_ایده ها و تکنیک ها
بی نظم
همانطور که گیاهان رشد می کنند، برگ های قدیمی می ریزند. بسته به گونه، این می تواند به ریزش چند برگ هر هفته یا یک پاییز روزانه باشد. علاوه بر این، زمانی که مراقبت از گیاه کافی نباشد یا گیاه به خواب زمستانی برود، ممکن است کسل کننده و افتاده به نظر برسد.
جایگذاری برای طراحی کامل گیاهان داخلی
طراحی و دکوراسیون داخلی با گیاهان سرپوشیده مانند هر شکل دیگری از طراحی – با الهام و یک طرح شروع می شود. هنگامی که بدانید بهترین مکان برای گیاهان شما کجاست، می توانید ایده های خود را عملی کنید. اما به خاطر داشته باشید که همه گیاهان زنده به نور نیاز دارند حتی اگر از دور باشد.

دکوراسیون داخلی با گیاهان در قفسه ها

طراحی و دکوراسیون داخلی با گیاهان می تواند بسیار ساده باشد. با گلدان‌های زیبا و گیاهان مناسب، می‌توانید رنگ‌هایی را به فضای داخلی خود اضافه کنید. یک یا دو گیاه زیبا را در قفسه های باز قرار دهید – یکی بالاتر از دیگری – برای ظاهری نامتقارن دلپذیر. این می تواند در هر سبک داخلی کار کند.
دکوراسیون داخلی با گیاهان در قفسه هادکوراسیون داخلی با گیاهان در قفسه ها

دکوراسیون داخلی با گیاهان در قفسه ها

آویزان شدن از سقف

چه یک اتاق کوچک یا بزرگ داشته باشید، دکوراسیون داخلی با گیاهان لازم نیست فضایی را اشغال کند. به عنوان مثال، کوکداما و سبدهای آویزان، از طریق قلاب های سی شکل C از سقف آویزان می شوند. بنابراین آنها از مسیر خارج خواهند شد اما هنوز هم لذت  فضای سبز با طراوت را به ارمغان می آورند . می‌توانید آن‌ها را در حمام، اتاق خواب، مطالعه یا هر جایی که نیاز دارید برای تمیز نگه داشتن سطوح نصب کنید.

سخن آخر

در این مقاله سعی بر این داشتیم طراحی و دکوراسیون داخلی با گیاهان را برای شما خوانندگان عزیز گردآوری کنیم امیدواریم با بکارگیری این نکات در استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی منزل خود دست و دلباز باشید و سرزندگی را به دکوراسیون خود ببخشید.
ممنون که تا این قسمت از مقاله همراه کالازم بودید.
شما برای طراحی و دکوراسیون با گیاهان از چه روش ها و گیاهان دیگری استفاده می کنید؟ لطفا تجربیات خودتان را با ما در میان بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری
" target="_blank">
  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --