تاریخ امروز :تیر 24, 1403

6 نکته مهم برای قرار دادن تخت خواب در اتاق طبق اصول فنگ شویی!
0 (0)

انتخاب تخت خواب در فنگ شویی

آیا تمام شب را با آرامش می خوابید، سرحال و سرحال از خواب بیدار می شوید و برای روز آماده هستید؟ بسیاری از مشتریان من گزارش می دهند که این مورد برای آن ها صدق نمی کند، بنابراین ما به اتاق خواب آن ها توجه ویژه ای می کنیم. به نظر می رسد همیشه تنظیمات فنگ شویی متعددی وجود دارد که می توان در آنجا انجام داد، بنابراین بیایید با تمرکز ویژه روی تخت خواب در فنگ شویی شروع کنیم.
وظیفه اصلی اتاق خواب استراحت و تجدید قوا است و تخت شریک ما برای انجام این کار می باشد. یک خواب خوب شبانه چیز شگفت انگیزی است. احساس ترمیم و سرحال بیداری سطح پر جنب و جوشی از انرژی حیاتی چی شخصی را بیان می کند.
فنگ شویی در مورد ایجاد و متعادل کردن چی در فضاهایمان است، بنابراین ما بیشترین پشتیبانی و زنده بودن را داریم. از آنجایی که تقریباً یک سوم وقت ما در رختخواب می گذرد، نقش مهمی در کمک به ما برای داشتن انرژی و زندگی مورد نیاز است.
اگر کیفیت و کمیت خواب مورد نظرتان را ندارید، ادامه مطلب را بخوانید. بیایید به جزئیات فنگ شویی عالی برای تخت خواب شما بپردازیم.
با کالازم همراه باشید.

فنگ شویی رختخواب

1- تخت را در موقعیت مناسب قرار دهید

با توجه به اهمیت تخت در زندگی ما، باید به گونه ای قرار داده شود که حداکثر راحتی، ایمنی و جریان را فراهم کند. این به موقعیت قدرت فنگ شویی ترجمه می شود.
وقتی تخت خواب در فنگ شویی موقعیت مناسبی دارد که:
 • شما در را می بینید اما در خط مستقیم با در نیستید
 • یک دیوار محکم پشت سر شما وجود دارد
این اغلب زمانی است که اکثر افراد شروع به پرسیدن سوالات متعدد می کنند، “اگر من در یک زاویه بخوابم چه می شود؟” یا “آیا اشکالی ندارد که فقط از بالای شانه ام نگاه کنم تا در را ببینم؟” اما بستن خود را به چوب شور برای دیدن در زمانی که تخت در موقعیت مناسبی قرار ندارد، احتمالاً باعث ناراحتی شما می شود. 
کاملا قابل درک است که اکثر معماران با در نظر گرفتن این ایده آل فنگ شویی طراحی نمی کنند. با آنچه که دارید بهترین کار را انجام دهید. تخت را تا جایی که می توانید به این محل نزدیک کنید. اگر کاملاً غیرممکن است، و باید روی همان دیواری باشد که درب ورودی است، یک تنظیم تخت خواب در فنگ شویی وجود دارد که می توانیم توصیه کنیم. یک آینه را طوری قرار دهید که هنگام دراز کشیدن در رختخواب، نمای در را در آینه ببینید.
اغلب پیدا کردن یک دیوار محکم برای قرار دادن سر تخت نیز می تواند مشکل باشد. هنگامی که پنجره ها باید پشت تخت باشند، با پوشاندن هر چه بیشتر دیوار و پنجره ها با پرده یا سایر پوشش ها (مانند یک صفحه تاشو) توهم یک دیوار محکم را ایجاد کنید. یک میله پارچه ای بلند با پرده اجازه می دهد تا نور در طول روز وارد شود و سپس “دیوار” در شب ایجاد شود.
گاهی اوقات پنجره هایی در بالای تخت وجود دارد. پوشاندن آن ها همچنان مهم است زیرا هوا از پنجره ها خارج می شود. این می تواند یک جریان ظریف ثابت روی تخت به سمت پنجره ها ایجاد کند که ممکن است خواب های خاصی را مختل کند.

2- توجه داشته باشید که چه چیزی در راستای تخت است

همان معضل فرار انرژی که در بالا توضیح داده شد در مورد دیگر درها و پنجره های اتاق نیز رخ می دهد. اگر با درب اتاق خواب باز می‌ خوابید، آن را ببندید. چی می‌ تواند از راهرو پایین بیاید و مستقیماً وارد اتاق خواب شود. انرژی متراکم شده از کمد شلوغ یا تخلیه که از دهانه حمام مجزا خارج می شود به راحتی می تواند یک جریان انرژی نامتعادل ایجاد کند.
تخت مناسب فنگشویی

تخت مناسب فنگشویی

تغییر بعدی به دیوارهای بیرونی. باز هم باید به پنجره ها توجه کرد، به خصوص مدل های بزرگ کف تا سقف یا درهای شیشه ای بیرونی. وقتی پنجره یا در به نحوی با تخت در یک راستا قرار می گیرد، ممکن است باعث اختلال شود. در شب، آن ها را با سایه یا پرده بپوشانید تا جریان چی را تغییر دهید.

3- بهتر است یک تاج روی تخت خواب در فنگ شویی داشته باشید

داشتن یک تخته سر، لایه دیگری از راحتی و همچنین یک لایه نمادین اضافی از پشتیبانی را اضافه می کند. موقعیت تخت خواب در فنگ شویی دارای یک تخته سر قابل توجه، نرم و زیبا است. همانطور که گفته شد، این روزها تعدادی تخته سر وجود دارد که می تواند هر چیزی جز راحت باشد. برای من راحتی به این معناست:
 • بدون لبه های سخت یا برآمدگی
 • ساخته شده از یک ماده نرم یا جامد
 • ارتفاعی که به شما امکان می‌دهد راحت بنشینید، اما به اندازه‌ای پایین باشد که احساس کنید روی شما نیست
 • به اندازه کافی و ایمن بسته شده است
 • تخته‌های سر با قفسه‌بندی، نورپردازی یا سایر ویژگی‌های غیرمعمول ممکن است فضا را ایجاد کنند که برای برخی از افراد خواب بسیار فعال است.
 • شما بر اساس عکس العمل خود تصمیم می گیرید.
معرفی بهترین رنگ ها برای ایجاد فنگ شویی در بخش های مختلف خانه!

4- به پشت سر تخت خواب توجه کنید

در فنگ شویی، همه چیز به هم متصل است. این شامل انرژی اتاق مجاور اتاق خواب می شود. هنگامی که تخته سر روی دیواری قرار دارد و در طرف دیگر توالت، وان، سینک یا لوله‌ های فاضلاب دیگر قرار دارد، افزایش اختلال در آن ویژگی ممکن است روی خواب‌ آور تأثیر بگذارد.
تخت در فنگ شویی

تخت در فنگ شویی

اگر نمی توانید تخت را از آن دیوار جا به جا کنید، یک تخته سر با عمق بیشتر از حد معمول اضافه کنید. بالشتک اضافی یا هر ویژگی دیگری که تخته سر را از دیوار دور می کند، می تواند محافظت بیشتری ایجاد کند.
این تنظیم تخت خواب در فنگ شویی همچنین در صورتی توصیه می شود که تخت در مجاورت اجاق گاز آشپزخانه، سینک آشپزخانه یا وسایل دیگر، ماشین لباسشویی یا خشک کن یا حتی تجهیزات اینترنت یا کابل باشد.

5- به بالای سر تخت خواب در فنگ شویی نگاه کنید

در فنگ شویی همه چیز مهم است. این امر مخصوصاً در مورد تخت شما، مکانی که زمان زیادی را صرف می کنید، بیشتر است. به همین دلیل تخت را هم چک می کنم. دراز بکشید و به بالا نگاه کنید تا هر شب هنگام خواب ببینید چه اتفاقی ممکن است بالای سرتان بیفتد.
پرتوها می توانند جریان انرژی را تسریع کنند. با افزودن پارچه یا لوازم نرم کننده دیگر مانند نخ، آن را اصلاح کنید. همچنین می توانید تیرها را همرنگ سقف رنگ کنید تا تاثیر آن ها کاهش یابد.
سقف بیش از حد بلند یا کلیسای جامع ممکن است برای برخی از افراد در این اتاق یین بسیار ناراحت کننده باشد. پیشنهاد می‌ کنیم تمام آثار هنری را آویزان کنید تا بالای قاب‌ ها در همان ارتفاع مناسب و راحت باشند. این به صورت بصری “یک خط بین بهشت ​​و زمین” ترسیم می کند و توهم سقف پایین تر را ایجاد می کند.
اصول تخت خواب در فنگ شویی شامل نگاه کردن به بالای سر برای روشنایی سنگین و سقف های طاقدار است. یک روند جدید آویزان کردن یک لوستر بزرگ و تزئینی در اتاق خواب است. اغلب آن ها تمام یا تا حدی بالای تخت قرار می گیرند. اگر دستگاه از نظر بصری بیش از حد ناپایدار باشد یا ظاهر سنگینی داشته باشد، می‌ تواند افراد زیر را ناخودآگاه در معرض خطر قرار دهد.
فضای خواب در فنگ شویی

فضای خواب در فنگ شویی

اگر از طرفداران این روند نورپردازی هستید، لطفاً عاقلانه انتخاب کنید و مطمئن شوید که نصب آن درجه یک است.
مانند پرتوها، نور می تواند بر روی زوایای اضافی که این ویژگی دارد هجوم آورد و فردی را که در زیر خوابیده است ناراحت کند. لبه ها را نرم کنید تا انرژی به جای شلیک به سمت پایین بچرخد.
اگر تخت شما در اتاقی با طبقه دوم تغییر یافته قرار دارد، ممکن است زیر یک سقف شیبدار قرار بگیرد. در این مثال، دیوار پشت تخت در ارتفاع کامل سقف نیست، بنابراین سقف برای اتصال این دو باید شیب داشته باشد.

6- از ملحفه های مورد علاقه خود استفاده کنید

تختی که راحت باشد پتو با وزن مناسب، ملحفه هایی با روکشی که به شما آرامش می دهد و بالشی مناسب دارد. حالا این به داشتن یک خواب راحت کمک می کند.
اصول و نکات مهم برای ایجاد فنگ شویی در اتاق نشیمن

سخن آخر

در این مقاله به بررسی اصول چیدن و قرار دادن تخت خواب در فنگ شویی پرداختیم و به شما عزیزان اطلاعات کامل و جامعی را در این زمینه ارائه دادیم تا به راحتی نکات فنگشویی را در اتاق خواب خود رعایت کنید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما در مورد اصول قرار دادن تخت خواب در فنگ شویی چه نکات دیگری را می دانید؟ نظرات خود را برای ما بنویسید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری
" target="_blank">
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --