تاریخ امروز :فروردین 11, 1402

با 9 رنگ روتختی فوق العاده جذاب، دکوراسیون بی نظیری داشته باشید!
5 (1)

انتخاب رنگ روتختی مناسب

رنگ ها نه تنها نور را منعکس می کنند، بلکه خلق و خوی ما را نیز شکل می دهند. وقتی نوبت به انتخاب بهترین رنگ روتختی های اتاق خواب می‌ رسد، شما باید ملحفه‌ ای را انتخاب کنید که نشان‌ دهنده نیازهای شخصی، سبک اتاق خواب و عادات خواب شما باشد.
اگر با مواردی مانند تعریق زیاد و یا شوره حیوانات خانگی سر و کار داشته باشید، دانستن این که چه رنگ ملحفه برای پنهان کردن لکه‌ ها مناسب است، می‌ تواند به شما در انتخاب روتختی کمک کند؛ به ویژه اگر می خواهید روتختی خود را چندین سال استفاده کنید. یافتن رنگ‌ های مناسب ملحفه برای اتاق خواب شما می‌ تواند فرآیند دشواری باشد زیرا باید آب و هوای منطقه خود را نیز در نظر بگیرید. 
در این مقاله می خواهیم به بررسی انواع رنگ روتختی و دلیل انتخاب هر کدام بپردازیم. اگر شما رنگ های مختلف ملحفه ها و کاربرد آن ها را بشناسید، انتخاب بهتر و راحت تری خواهید داشت.
با کالازم همراه باشید.

فهرست مطالب

✔ چگونه بهترین رنگ روتختی را انتخاب کنیم؟
✔ هنگام خرید روتختی به چه نکاتی توجه کنیم؟
✔ چگونه رنگ روتختی را با سبک اتاق خواب هماهنگ کنیم؟
✔ بهترین رنگ ملحفه تخت

چگونه بهترین رنگ روتختی را انتخاب کنیم؟

بدون شک، انتخاب سایه‌ های مناسب برای ملحفه‌ های اتاق شما می‌ تواند کاری خسته‌ کننده باشد. اما با راهنمایی و کمک ما، این روند ممکن است برای شما ساده و آسان شود. این که بخواهید اتاق خواب شما فوق العاده و زیبا به نظر برسد، با انتخاب بهترین رنگ برای ملحفه ها شروع می شود.
قبل از انتخاب هر رنگ یا طرحی برای ملحفه های تخت خود، باید فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید.
  • سبک اتاق شما
  • تناسب رنگ با قاب تخت
  • شرایط فصلی
رنگ روتختی در دکوراسیون

رنگ روتختی در دکوراسیون

این عوامل در زیر توضیح داده شده اند تا درک بهتری از منظور ما در اینجا ارائه شود.

سبک اتاق شما

در نظر گرفتن سبک اتاق ضروری است زیرا شما نمی خواهید ملحفه های تخت کاملاً نامناسب در اتاق به نظر برسند. معمولاً اتاق خواب‌ های کلاسیک با ملحفه‌ های پنبه‌ ای رنگی یکدست بهترین ظاهر را نشان می‌ دهند، در حالی که می‌ توانید خانه‌ های روستایی را با پتوهای کرم بافته شده یا ملحفه‌ های نخی سبز مریم گلی ترکیب کنید.

تناسب رنگ با قاب تخت

ملحفه ها بخش کاملی از تخت شما هستند و نقطه کانونی می باشند. آن ها قدرت تغییر کل ظاهر را دارند. برای اطمینان از این که تخت خواب هماهنگ به نظر می رسد، ملحفه ها باید با چارچوب تخت هماهنگ باشند. در حالی که قوانین سخت و سریعی برای این کار وجود ندارد، چوب تیره همراه با روتختی های رنگ روشن عموما زیبایی دلپذیری ایجاد می کند.
با خرید روتختی فلانل خواب بهتری را تجربه کنید!

شرایط فصلی

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که تمام فصول را دارد، باید حداقل دو روتختی تهیه کنید. معمولاً ترکیب‌ های پنبه‌ ای سبک برای شرایط آب و هوایی گرم ایده‌ آل هستند، در حالی که شب‌ های پاییز و زمستان نیاز به اضافه کردن لحاف در رنگ‌ های مختلف دارند.

هنگام خرید روتختی به چه نکاتی توجه کنیم؟

قبل از بررسی بهترین رنگ روتختی، باید به سهولت مراقبت و جنس ملحفه های تخت خود نیز فکر کنید. چه قصد استفاده از روتختی برای یک فصل یا زمان خاصی از ماه داشته باشید، باید مواردی را انتخاب کنید که بادوام باشند و راحت تمیز شوند.
بهترین رنگ روتختی

بهترین رنگ روتختی

در حالی که تعداد نخ های به کار رفته در ملحفه ها معمولاً اولین موردی است که هنگام خرید روتختی یک نفره و دونفره مورد توجه قرار می گیرد، اما تعداد نخ های بالاتر لزوماً به معنای کیفیت بهتر روتختی نیست. تمرکز شما باید روی مواد واقعی به کار رفته در ملحفه ها باشد. به عنوان مثال، اگر در شب مستعد تعریق هستید، باید روتختی را انتخاب کنید که بدن شما را خنک نگه می دارد.
بیشتر ملحفه های تخت از پنبه یا کتان ساخته شده اند. روتختی های پنبه‌ ای ارزان و بسیار محبوب هستند، زیرا دوام بیشتری دارند. همچنین نرم‌ تر هستند و از کیفیت بالاتری برخوردارند. سایر پارچه های روتختی عبارتند از بامبو، فلانل و ابریشم.
یکی دیگر از گزینه های مقرون به صرفه، روتختی های میکروفیبر است. اگرچه این ماده به اندازه پنبه قابل تنفس نیست، اما برای شب های سرد زمستان توصیه می شود. بامبو نیز قابلیت تنفسی بالایی دارد که دوستدار محیط زیست است، اما معمولا در تابستان بیشتر از زمستان استفاده می شود.

چگونه رنگ روتختی را با سبک اتاق خواب هماهنگ کنیم؟

از آنجایی که شما نمی خواهید ملحفه های تخت در اتاق خواب نامرتب به نظر برسند، باید سبک اتاق را در نظر بگیرید. چه بخواهید تخت خواب تان رنگ اصلی به کار رفته در دکوراسیون را داشته باشد و چه فقط بخواهید تجربه ای آرام را داشته باشید، باید بهترین رنگ کالای خواب متناسب با دکور و چیدمان اتاق خود را انتخاب کنید.
ملحفه هایی از جنس کتان باکیفیت و بادوام هستند بدون توجه به این که چند بار شسته می شوند، حسی ماندگار را تضمین می کنند. به عنوان مثال، برای اتاق خواب هایی با سبک کلبه های روستایی، رنگ روتختی آبی بسیار مناسب است.
انتخاب اثاثیه اتاق خواب شما نیز بر رنگ رختخواب نیز تاثیر می گذارد. اگر هدف شما این است که با خطوط تیز در یک اتاق خواب به سبک معاصر رو به رو شوید، رنگ را مناسب با همان سبک انتخاب کنید. ملحفه های تخت با طراحی ساده اتاق خواب معاصر هماهنگی بیشتری خواهند داشت.
در اتاق خواب های کوچک تر، انتخاب روتختی دونفره و یک نفره با رنگ روشن تر منطقی می باشد. این مسئله به این دلیل است که تخت معمولاً بزرگترین وسیله در یک اتاق خواب جمع و جور می باشد. رنگ‌ روتختی روشن‌ تر توهم فضای وسیع‌ تری را ایجاد کرده و سایه‌ های تیره‌ تر اتاق را کوچک‌ تر نشان می دهد.
اگر ایده روتختی طرح‌ دار را دوست دارید، رنگ روشن‌ تری انتخاب کنید تا تاثیر بصری کمتری داشته باشد. به عنوان مثال، ملافه های راه راه سیاه و سفید، بهتر به نظر می رسند و اتاق خواب را بزرگ تر نشان می دهند. در اتاق‌ خواب‌ های بزرگ‌ تر، چاپ‌ های پررنگ بدون کوچک‌ تر به نظر رسیدن اتاق، به تخت‌ خواب عمق بیشتری می‌ بخشند.
در اتاق خواب های سنتی، روتختی های پنبه ای با رنگ ثابت بهترین انتخاب هستند، در حالی که در فضای داخلی مدرن، می توانید بافت و رنگ متفاوتی را تجربه کنید. همانطور که گفته شد، ملحفه های خاکستری بهترین انتخاب برای یک اتاق خواب مدرن هستند، در حالی که در اتاق هایی به سبک روستایی می توان از ملحفه های پنبه ای کرم بافته شده استفاده کرد.

بهترین رنگ ملحفه تخت

در حالی که ملحفه‌ های تخت شما اغلب با لحاف پوشانده می‌ شوند، رنگ روتختی همچنان اهمیت دارد. رنگ‌ های خنثی از آنجایی که به خوبی با هر طراحی اتاق خواب ترکیب می‌ شوند، محبوب هستند، اما در پنهان کردن کثیفی چندان مؤثر نیستند. رنگ‌ های پررنگ‌ تر (هرچه تیره‌ تر بهتر) بهتر از رنگ‌ های روشن می‌ توانند باعث آرامش و پنهان کردن تغییرات و کثیفی ها شوند.
برای انتخاب راحت تر رنگ ملحفه، در ادامه به بررسی رنگ های مختلف ملحفه و کاربرد هر کدام پرداخته ایم.

1- کاربرد رنگ سیاه

ملحفه مشکی ممکن است اولین انتخابی نباشد که به ذهن می رسد اما بهترین رنگ روتختی برای پنهان کردن لکه های خون است. از آنجایی که رنگ مشکی تیره ترین رنگ می باشد، در پنهان کردن لکه های دوره ای که بیشتر خانم ها با آن مواجه هستند بسیار موثر است. علاوه بر این، این رنگ در اتاق خواب های مدرن بسیار خوب عمل می کند.
روتختی مشکی

روتختی مشکی

2- رنگ قهوه ای روتختی برای پنهان کردن کثیفی و لکه های ادرار

رنگ قهوه ای گرم بهترین انتخاب برای پنهان کردن هر نوع لکه است. این رنگ به طور گسترده برای تخت خواب کودکان استفاده می شود زیرا لکه های ادرار تقریباً بر روی آن قابل مشاهده نیست. ملحفه های قهوه ای دوام بیشتری دارند زیرا نه تنها یک رنگ عالی برای پنهان کردن کثیفی و گرد و غبار هستند، بلکه اثربخشی آن ها در برابر شوره حیوانات خانگی بالاست.
رنگ روتختی برای تخت قهوه ای

رنگ روتختی برای تخت قهوه ای

3- آبی دریایی برای پنهان کردن لکه های عرق

آبی سرمه ای و دریایی یک گزینه عالی برای رنگ روتختی می باشد که به خوبی سیاهی لکه ها را پنهان می کند. این رنگ مخصوصا برای پوشاندن لکه های عرق ایده آل است. 
رنگ روتختی در فنگ شویی

رنگ روتختی در فنگ شویی

نکته: آبی تیره رنگ سنگینی است که برای شب های گرم تابستان چندان راحت نیست، بنابراین بهتر است برای جلوگیری از گرمای بیش از حد در شب، جنس پنبه سبک را انتخاب کنید.

4- روتختی سفید و نگهداری آسان

از رنگ روتختی سفید در اغلب مواقع اجتناب می شود زیرا لکه های زرد یا قرمز را پنهان نمی کنند. اما واقعیت این است که ملحفه های سفید بسیار آسان تمیز می شوند، به همین دلیل است که آن ها در هتل ها بسیار محبوب هستند. رنگ روتختی سفید ظاهری تمیز و با طراوت را به ارمغان می آورد، حتی اگر نسبتاً ارزان باشند.
رنگ روتختی برای تخت سفید

رنگ روتختی برای تخت سفید

اگر ملحفه های سفید شما لکه دار شد، می توانید به راحتی با استفاده از یک ماده سفید کننده مخصوص آن را پاک کنید. سفید یک رنگ زیبا است که باعث می‌ شود اتاق خواب جذاب‌ تر و دلبازتر دیده شود، بنابراین این رنگ یک گزینه ایده آل است.

5- گرمای ملحفه های سفید

برای داشتن ظاهری خوشرنگ تر، ملحفه های مایل به سفید یا کرم رنگ جایگزین بهتری برای سفید روشن است. رنگ کرم برای دکوراسیون های بژ نیز مناسب است و حالتی قدیمی دارد. این رنگ برای روشن کردن و گرم تر نشان دادن اتاق خواب نیز استفاده می شود.
روتختی رنگ روشن

روتختی رنگ روشن

ملحفه‌ های مایل به سفید در اتاق‌ خواب‌ های شیک، مدرن، کلاسیک و سبک روستایی قرون وسطی بهترین عملکرد را دارند. می‌ توانید آن‌ ها را با وسایل سفید یا بالش‌ های توری ست کنید تا لطافت آن ها بیشتر نمایان شود و مانند هر رنگ روتختی دیگری، ملحفه‌ های خاصی برای تخت وجود دارند که با تلطیف ظاهری به رنگ نقره‌ ای می‌ آیند. این نوع روتختی نور را به بیرون منعکس می کند و برای شب های گرم تابستان ایده آل است.
دلایل جالب محبوبیت روتختی سفید در میان افراد و هتل ها!

6- رنگ روتختی خاکستری برای ظاهری مدرن

رنگ خاکستری یکی از محبوب ترین انتخاب های عالی برای اتاق خواب های مدرن است. یکی از نکات مهم در مورد روتختی های خاکستری این است که آن ها به راحتی می توانند با هر فضای داخلی ترکیب شوند تا حس یکپارچه سازی را ایجاد کنند.
رنگ روتختی از نظر روانشناسی

رنگ روتختی از نظر روانشناسی

در واقع، اکثر مردم موافق هستند که خاکستری پرستیژ بیشتری نسبت به کرم یا سفید دارد، بنابراین انتخاب این رنگ روتختی منطقی است. به هر حال، اگر دغدغه اصلی شما به جای تمیز بودن استایل است، پس خاکستری رنگی است که باید به سراغ آن بروید.
یکی دیگر از ویژگی های مثبت روتختی های خاکستری این است که می توان آن ها را با هر رنگ پتو، لحاف و بالش ست کرد تا ظاهری فوق العاده مدرن داشته باشد.

7- کاربرد رنگ بژ

برای داشتن احساسی غیررسمی تر در اتاق خواب مدرن یا سنتی، رنگ روتختی دونفره بژ راه حل مناسبی است. رنگ بژ نسبت به خاکستری و سفید احساس راحتی بیشتری دارد به علاوه آرامش‌ بخش‌ تر و ملایم تر است. این رنگ انتخاب عالی برای اتاق خواب کودکان است زیرا لکه های ادرار را بسیار بهتر از ملحفه های سفید پنهان می کند.
رنگ روتختی بژ

رنگ روتختی بژ

نکته محبوبی که ما در مورد ملحفه های بژ وجود دارد، تن طبیعی رنگ است که ما را به یاد ماسه، طبیعت و گیاهان می اندازد. انتخاب رنگ ملحفه بژ برای اتاق خواب شما می تواند با ایجاد حسی در فضای باز، هوای تازه را القا کند. بنابراین اگر هنوز مطمئن نیستید که کدام رنگ ملحفه برای پنهان کردن لکه‌ های عرق و ادرار مناسب‌ تر است، رنگ بژ همان رنگی است که باید در نظر بگیرید.

8- رنگ روتختی آبی روشن 

ملحفه های آبی روشن تمام ویژگی های روتختی یک نفره های آبی تیره را دارند اما با احساسی آرام تر و لطیف تر نشان داده می شوند. اگرچه آبی روشن، لکه‌ ها را تقریباً به خوبی رنگ‌ های تیره‌ تر پنهان نمی‌ کند، اما نقطه مقابل این است که هنگام خوابیدن روی چنین روتختی هایی بسیار خنک‌ تر و راحت‌ تر خواهید بود.
ملحفه آبی روشن

ملحفه آبی روشن

درست مانند رنگ بژ، رنگ آبی روشن رنگی آرامش بخش است که ما را به یاد آسمان های صاف، گل ها، دریا و به طور کلی هر چیزی که مربوط به طبیعت است می اندازد.
بهتر است روتختی ابریشم را انتخاب کنیم و یا روتختی ساتن؟

9. رنگ روتختی صورتی

به دنبال رنگی هستید که بیشتر از رنگ های خنثی سرگرم کننده باشد و در عین حال جذابیت خاصی داشته باشد؟ رنگ صورتی می تواند یک انتخاب عالی برای انواع ملحفه ها باشد، نه فقط برای آن هایی که در اتاق خواب دختر نوجوان شما هستند. این رنگ لطیف حسی زنانه به استایل تخت ارائه می دهد تا با طرح های مختلف اتاق معاصر مطابقت داشته باشد. رنگ کم رنگ گلگون صورتی با توجه به ویژگی های خنثی رنگ، برای فضاهای بزرگسالان نیز مناسب است.
روتختی رنگ صورتی

روتختی رنگ صورتی

سخن آخر
هر رنگ ملحفه یا پارچه ای که می خواهید به عنوان رنگ روتختی خود انتخاب کنید، انتخاب درست یا غلطی وجود ندارد. بهترین رنگ ملحفه ها آن هایی هستند که با سبک زندگی، ترجیحات شخصی و بودجه شما مطابقت دارند. امیدواریم راهنمای ما به شما کمک کرده باشد تا تصمیم بهتری در مورد رنگ مناسب روتختی خود بگیرید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
 شما کدام رنگ روتختی را انتخاب می کنید؟ نظرات و تجربیات خود را با تیم ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری