تاریخ امروز :تیر 3, 1403

10 نکته مهم برای تمیز کردن میز چوبی! برق انداخن میزچوبی با سس مایونز
0 (0)

نحوه تمیز کردن میز چوبی

آیا تا به حال به یک وسیله خانگی آسیب رسانده اید زیرا نمی دانید چه کار می کنید؟ وقتی از وسایل تمیز کننده اشتباه استفاده می کنید می توانید آسیب زیادی وارد کنید! ما می دانیم که کارهای خانه می تواند چنین دردسرساز باشد. وقتی مطمئن نیستید که چه کاری انجام می دهید، پیدا کردن انگیزه برای شروع کار دشواری است.
ما میتوانیم در این مورد کمک کنیم! ما یک راهنمای تمیز کردن میز چوبی ایجاد کرده ایم تا به بهترین شکل ممکن ظاهر میز شما داشته باشید. برای آموزش تمیز کردن میز چوبی به ادامه مطلب بروید!
همراه کالازم باشید.

نظافت روزانه

بهترین ایده این است که میز چوبی را بعد از هر بار استفاده تمیز کنید تا از لک و تاب برداشتن جلوگیری شود. سعی کنید تا جایی که می توانید هر گونه ریخته شده را پاک کنید.
برای نظافت روزانه، می توانید بعد از غذا از یک پارچه مرطوب بدون پرز استفاده کنید. این کمک می کند تا از تبدیل شدن لکه های ریخته شده در طول شام به لکه هایی که نیاز به تمیز کردن دارند جلوگیری شود.
در کنار نظافت روزانه، برخی اقدامات پیشگیرانه را نیز انجام دهید. به عنوان مثال، از خانواده و مهمانانتان بخواهید از زیر بشقاب‌ها و زیر لیوانی‌های زیر نوشیدنی‌هایشان استفاده کنند.
تمیز کردن لکه میز چوبی

تمیز کردن لکه میز چوبی

توجه داشته باشید که قسمت زیرین زیر لیوانی ها و زیر لیوانی ها از چوب پنبه ساخته شده باشد تا از هرگونه خط و خش جلوگیری شود. همچنین هرگز ظروف داغ را مستقیماً روی میز چوبی خود قرار ندهید.
اگر این کار را انجام دهید، به احتمال زیاد با یک لکه ابری و سفید روی میز خود مواجه خواهید شد. این نوع تغییر رنگ به سختی قابل حذف است!
ترفندهای خانگی پاک کردن لکه خون جدید و قدیمی از روی لباس و لوازم خانه

تمیز کردن کامل

ایده خوبی است که میز چوبی خود را 2 تا 3 بار در سال تمیز کنید. ابزارهایی که برای انجام این کار نیاز دارید به شرح زیر است:
 • پارچه بدون پرز (یعنی یک پارچه میکروفیبر)
 • مایع ظرفشویی
 • سرکه
 • آب گرم
شما به آب زیادی نیاز ندارید زیرا نمی خواهید چوب را بیش از حد اشباع کنید. این زمان خوبی است برای ذکر این نکته که میز چوبی شما نباید در محیطی خیلی مرطوب یا مرطوب باشد.
اگر به دنبال عدد دقیق هستید، سطح رطوبت خانه شما نباید بیش از 50 درصد باشد. مبلمان چوبی در رطوبت بالا تار می شوند.
اگر در محیطی مرطوب زندگی می کنید، ممکن است لازم باشد یک دستگاه رطوبت گیر به خانه خود اضافه کنید. اگر یک میز چوبی در زیرزمین خود داشته باشید همین را می توان گفت.

نحوه تمیز کردن میز چوبی: دستورالعمل

 • یک قطره مایع ظرفشویی را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید
 • همچنین می توانید 3 قاشق غذاخوری سرکه سفید اضافه کنید
 • آن را خوب مخلوط کنید
 • ابتدا از یک پارچه بدون پرز برای پاک کردن گرد و غبار یا زباله از روی میز استفاده کنید
 • سپس، یک پارچه میکروفایبر را در محلول خود فرو کنید و آن را به خوبی فشار دهید
 • از پارچه مرطوب برای تمیز کردن بخش های روی میز خود استفاده کنید
 • آن را با یک پارچه بدون پرز دیگر خشک کنید
 • از پایان محافظت کنید

برای تمیز کردن میز چوبی چه کارهایی را نباید انجام داد؟

هنگام تمیز کردن میز چوبی برای حفظ ظاهری عالی باید از چند نکته منفی اجتناب کنید. باید در نظر داشته باشید که این یک محصول طبیعی است و باید با آن رفتار شود. بنابراین، این نکات تمیز کردن میزهای چوبی را دنبال کنید تا دچار مشکل نشوید!

از محصولات خشن استفاده نکنید

به همین دلیل هرگز از محصولات پاک کننده ساینده استفاده نکنید. استفاده از مواد شیمیایی خشن روی میز چوبی شما ضروری نیست.
این حتی در مورد یکی از ابزارهایی که ما پیشنهاد کردیم، سرکه نیز صدق می کند. باید قبل از رسیدن به سطح چوب رقیق شود.
پاک کننده هایی که دارای الکل یا آمونیاک به عنوان پایه هستند، پوشش های چوبی را از بین می برند. شما می دانید زیرا حباب یا علامتی روی سطح ظاهر می شود.
اگر از محصولی مطمئن نیستید، یا از آن استفاده نکنید یا ابتدا یک آزمایش انجام دهید. یک منطقه بسیار نامحسوس را انتخاب کنید تا ببینید جدول چگونه واکنش نشان می دهد.
پاک کردن لکه روی چوب

پاک کردن لکه روی چوب

میز را تمیز نکنید

هرگز از پدهای شستشو روی میز چوبی خود استفاده نکنید. باز هم، این می تواند سطح میز شما را مخدوش کند و سطح را خراشیده به نظر برساند. اگر لکه‌های چسبنده یا مواد غذایی پوسته‌دار دارید که با تمیز کردن معمولی جدا نمی‌ شوند، از یک لیسه پلاستیکی استفاده کنید. همچنین می توانید از لبه کارت اعتباری خود نیز استفاده کنید.

از آب زیاد استفاده نکنید

قبل از اینکه میز خود را پاک کنید، آن حوله را تا جایی که می توانید فشار دهید. چوب بسیار حساس به آب و رطوبت است. متخلخل است و آب زیاد باعث متورم شدن چوب می شود. به همین دلیل است که وقتی نوشیدنی را روی میز خود می گذارید، تراکم یک حلقه به جا می گذارد.

چگونه لکه ها را از بین ببریم

پاک کردن برخی لکه ها از روی چوب بسیار دشوار است، اما برخی از درمان های خانگی وجود دارد که می توانید امتحان کنید. در پایان، ممکن است نیاز به تکمیل مجدد داشته باشد، اما ابتدا اینها را امتحان کنید.
نحوه پاک کردن و از بین بردن لکه شکلات از روی لباس و مبل!

سس مایونز

سس مایونز پرچرب می تواند بسیاری از گناهان را بپوشاند. برای حلقه های آب یا لکه های حرارتی، سعی کنید مایونز را بمالید و بگذارید 15 دقیقه قبل از پاک کردن آن بماند.

روغن و سرکه

همچنین می توانید مخلوطی از سرکه و روغن را برای از بین بردن لکه ها امتحان کنید. قسمت های مساوی را با هم ترکیب کنید و با یک پارچه بدون پرز روی لکه بمالید. در جهت دانه کار کنید.
این نیز ترکیب خوبی برای استفاده در هنگام تمیز کردن کامل میز است. روغن و سرکه مخلوط به این روش محافظ خوبی هستند.

تمیز کردن میز چوبی با جوش شیرین

اگر کودکی سرکش به میز چوبی شما نشانگر می برد یا رنگ می کند، جوش شیرین را به آن بچرخانید. از آب کافی برای تهیه خمیر با جوش شیرین استفاده کنید و با یک پارچه میکروفیبر در جهت دانه ها بمالید.

محافظت و بازسازی

هنگامی که میز خود را تمیز و خشک کردید، وقت آن است که آن را با یک لایه محافظ تمام کنید. می توانید از محلول روغن و سرکه که در بالا ذکر شد استفاده کنید یا به جای آن محلول موم را انتخاب کنید.
از پارچه میکروفایبر خود با موم نیمه جامد استفاده کنید و دور میز خود را به صورت تکه تکه کنید. در حین حرکت، موم را با حرکات دایره‌ای صاف کنید و میز شما مانند زمانی که نو بود، درخشش گرمی خواهد داشت!
ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی با گیاهان _نکات استفاده از گیاهان در دکوراسیون

سخن آخر

بهترین راه برای مراقبت از میز خود انجام اقدامات پیشگیرانه است که در مورد آن صحبت کردیم. با این حال، اکنون می دانید که چگونه میز چوبی را تمیز کنید.
وقتی لکه‌ها و لکه‌ ها ظاهر می‌شوند، یاد گرفته‌اید که چگونه آنها را مدیریت کنید. این توصیه تمیز کردن میز چوبی را ذخیره کنید و زمانی که زمان تمیز کردن دوباره فرا رسید، به سراغ آن بروید. اگر به دنبال خدمات نظافت منزل هستید، ما می توانیم به شما کمک کنیم. خدمات نظافت منزل ما را بررسی کنید و همین امروز درخواست قیمت دهید!
ممنون که همراه کالازم بودید.
شما اطلاعات دیگری درباره نحوه تمیز کردن میز چوبی در اختیار دارید؟ از نظرات خود برای ما بنویسید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری
" target="_blank">
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --