تاریخ امروز :اردیبهشت 30, 1401

رنگ مو در بارداری چه تاثیراتی بر سلامت مادر و کودک می گذارد؟ عوارض رنگ مو
0 (0)

آیا می توان در دوران بارداری موهای خود را رنگ کرد؟ خطرات و اقدامات احتیاطی رنگ مو در بارداری

بارداری می تواند شما را نسبت به ساده ترین کارهایی که در غیر این صورت مرتباً انجام می دادید محتاط کند. نمونه ای از این فعالیت ها رنگ کردن موهایتان است. بسیاری از زنان ممکن است نسبت به رنگ مو در بارداری احتیاط کنند زیرا ممکن است در مورد مواد شیمیایی رنگ مو که روی جنین در حال رشد تأثیر می گذارد، نگران باشند. آیا می توانید موهای خود را در دوران بارداری رنگ کنید و آیا این روی جنین شما تأثیر می گذارد؟
این مقاله را بخوانید تا از ایمنی، اقدامات احتیاطی و نکاتی برای رنگ مو در بارداری مطلع شوید.
همراه کالازم باشید.

آیا رنگ مو در بارداری بی خطر است؟

آیا رنگ مو در بارداری بی خطر است؟

آیا رنگ مو در بارداری بی خطر است؟

بله، معمولاً رنگ مو در بارداری بی خطر است. کارشناسان می گویند که مواد شیمیایی موجود در رنگ مو (موقت و دائمی) به مقدار کمی جذب پوست سر می شود مگر اینکه آبسه یا سوختگی روی پوست سر ایجاد شود. بعید است که ترکیبات جذب شده به مقدار قابل توجهی به جفت برسد. بنابراین، رنگ کردن موهای شما بعید است که اثرات مضری روی جنین شما داشته باشد.

خطرات رنگ کردن مو برای زنان باردار چیست؟

استفاده از رنگ مو در بارداری ممکن است خطرات زیر را در برخی از زنان باردار به همراه داشته باشد.
اگر موهای خود را به طور مرتب رنگ کنید، پوست سر شما ممکن است مواد شیمیایی رنگ مو بیشتری جذب کند. ممکن است باعث شود مقدار قابل توجهی از مواد شیمیایی به جفت و جنین برسد و خطر آسیب احتمالی را افزایش دهد. با این حال، مشخص نیست که چه مقدار از مواد شیمیایی رنگ مو جذب شده ممکن است به جنین آسیب برساند.
آلرژی ممکن است در برخی از زنان در دوران بارداری بدتر شود. اگر کمی به رنگ مو حساسیت داشتید، ممکن است آلرژی در دوران بارداری بدتر شود و باعث ناراحتی قابل توجهی شود.
یک مطالعه اشاره کرد که قرار گرفتن مادر در معرض رنگ مو و لوازم آرایشی مو ممکن است یک عامل خطر برای سرطان خون در کودکان زیر دو سال باشد. با این حال، تحقیقات گسترده ای در مورد جنبه های مختلف محصولات رنگ مو و مراحل بارداری برای ارزیابی این ارتباط مورد نیاز است.
خطرات رنگ کردن مو برای زنان باردار چیست؟

خطرات رنگ کردن مو برای زنان باردار چیست؟

هنگام رنگ کردن موهایتان چه اقدامات احتیاطی را باید رعایت کنید؟

ممکن است اقدامات احتیاطی زیر را رعایت کنید تا خطر آسیب احتمالی رنگ مو در بارداری برای شما و کودکتان را به حداقل برسانید. ممکن است تا پایان سه ماهه اول صبر کنید زیرا این مرحله رشد سریع جنین است. خطر تأثیر مواد شیمیایی رنگ مو بر جنین پس از سه ماهه اول می تواند کمتر باشد.
هنگام رنگ کردن موهایتان چه اقدامات احتیاطی را باید رعایت کنید؟

هنگام رنگ کردن موهایتان چه اقدامات احتیاطی را باید رعایت کنید؟

اگر دچار سوختگی، آبسه یا زخم باز روی پوست سر هستید، از رنگ مو در بارداری خودداری کنید. ممکن است باعث شود مقدار بیشتری از مواد شیمیایی رنگ مو جذب پوست شود.
بسته بندی رنگ مو را برای هر گونه اشاره به اینکه آیا رنگ برای بارداری ایمن است یا برای زنان باردار توصیه نمی شود، بررسی کنید. رنگ مو را بدون آمونیاک و سفید کننده انتخاب کنید.
برای رنگ مو در بارداری به رنگ موهای نیمه دائمی ترجیح دهید زیرا ممکن است غلظت کمتری از ترکیبات شیمیایی نسبت به رنگ موهای دائمی داشته باشند. همچنین ممکن است رنگ موهای مبتنی بر رنگ گیاهی را ترجیح دهید.
ممکن است در نظر داشته باشید که هایلایت یا رگه هایی را به تارهای موی خود اضافه کنید. در چنین مواقعی رنگ روی مو می ماند نه روی پوست سر.
هنگام رنگ مو در بارداری از دستکش استفاده کنید تا تعداد مواد شیمیایی جذب شده توسط پوست به حداقل برسد. اگر دستکش نپوشید، ممکن است مواد شیمیایی روی دست‌های شما بقایایی باقی بگذارند و احتمال بلع تصادفی را افزایش دهند.
آزمایش پچ را روی بخش کوچکی از پوست سر، مانند پشت گوش، انجام دهید تا هرگونه واکنش آلرژیک را بررسی کنید.
رنگ را در اتاقی با تهویه مناسب بمالید تا مواد شیمیایی فرار در هوای اطراف جمع نشوند.
اجازه دهید رنگ برای حداقل زمان بماند و پوست سر خود را کاملا بشویید.
آیا روش های طبیعی برای رنگ کردن موهایتان در دوران بارداری وجود دارد؟
ممکن است عوامل رنگ‌زای طبیعی زیر را در نظر بگیرید، که ممکن است ماندگاری زیادی نداشته باشند، اما می‌توانند به طور قابل توجهی ایمن‌تر از رنگ‌های موی مبتنی بر شیمیایی باشند.
حنا: حنا یک ماده پرکاربرد در رنگ کردن موهای طبیعی است. برگ های گیاه حنا را پودر کرده و به صورت خمیری در می آورند. حنا سایه قهوه ای تا قرمز را به موهای شما می بخشد. حنای طبیعی و خالص را بدون هیچ گونه افزودنی، رنگ مصنوعی و تقویت کننده رنگ انتخاب کنید.
قهوه و چای سیاه: قهوه و پودر چای ممکن است مو را تیره کند. می توانید از جوشانده ها به طور مستقیم یا همراه با نرم کننده های مو استفاده کنید.
رنگ های طبیعی و بدون مواد شیمیایی برای مو در دوران حاملگی

رنگ های طبیعی و بدون مواد شیمیایی برای مو در دوران حاملگی

گل هیبیسکوس: عصاره گل هیبیسکوس را می توان برای رنگ کردن مو به همراه خمیر یا جوشانده حنا استفاده کرد. ممکن است رنگ زرشکی به موهای شما بدهد.
لیمو: آب لیمو ممکن است به طور موقت رنگ موهای طبیعی شما را روشن کند. می توانید از آب لیمو با روغن مو یا نرم کننده استفاده کنید.
بابونه: خمیر بابونه اغلب با عسل، لیمو یا حنا استفاده می شود. ممکن است سایه ای از بلوند به موهای شما بدهد.

سخن آخر

رنگ مو در دوران بارداری معمولاً بی خطر است و به ندرت بر مادر یا جنین تأثیر می گذارد. با این حال، تحقیقات محدودی در مورد ایمنی رنگ مو در  بارداری وجود دارد. با به تعویق انداختن رنگ کردن موهای خود به سه ماهه دوم بارداری، می توانید در یک طرف مطمئن باشید. همچنین ممکن است رنگ موی طبیعی را در نظر بگیرید که ممکن است دوام زیادی نداشته باشد، اما برای بارداری شما بی خطر است.
از اینکه تا پایان مقاله همراه با کالازم بودید، از شما سپاس گزاریم.
شما اطلاعات یا تجربه دیگری درباره عوارض رنگ مو در بارداری دارید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: 6 روش آسان برای رفع سریع ترک شکم در بارداری و پیشگیری از شکاف پوست در حاملگی | کالازم

  2. پینگ‌بک: چگونه از رنگ مو محافظت کنیم؟ 12 نکته طلایی برای مراقبت از موی رنگ شده | کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --