تاریخ امروز :مهر 2, 1402

این نکات را بخوانید تا بهترین فرش آشپزخانه را انتخاب کنید!
5 (1)

فرش آشپزخانه

آشپزخانه ها در اشکال و اندازه های مختلف هستند که این مسئله پیدا کردن فرش آشپزخانه را برای شما بسیار سخت می کند. شما احتمالاً ده‌ ها سؤال دارید، اما به نظر نمی‌ رسد که پاسخ آن‌ ها را به راحتی بیابید. چه نوع فرشی باید تهیه کنم؟ باید فرش بزرگ یا کوچک را انتخاب کنم؟ آیا باید گزینه های طرح دار یا ساده را بخرم؟
نگران نباشید زیرا در این مقاله ما می خواهیم خیال شما را راحت کرده و در تصمیم گیری به شما کمک کنیم. در این جا چند پاسخ خوب برای سوالات شما وجود دارد که به شما در انتخاب فرش کمک می کند.
با کالازم همراه باشید.

خرید فرش آشپزخانه

یکی از اولین کارهایی که باید قبل از دیدن فرش انجام دهید، اندازه گیری آشپزخانه است. اگر با فرشی که به تازگی خریداری کرده اید به خانه برگردید و متوجه شوید که فرش شما برای فضایی که می خواهید مناسب نیست، بسیار ناراحت خواهید شد.
زمانی که شما کف آشپزخانه خود را اندازه گرفتید و می خواهید یک فرش با اندازه مناسب بخرید، باید تصمیم بگیرید که می خواهید چقدر از فضای کف را نشان دهید.
انتخاب قالی آشپزخانه

انتخاب قالی آشپزخانه

در یک آشپزخانه بزرگ، می توانید یک فرش با اندازه بیشتر را در پایین قرار دهید یا اگر جزیره دارید، می توانید یک یا دو فرش آشپزخانه را در هر طرف جزیره قرار دهید. هدف این است که طول میزهای خود را مشخص کنید. این کار باعث می شود آشپزخانه شما بسیار بزرگتر از آنچه هست به نظر برسد.
برای یک آشپزخانه با اندازه متوسط، بهترین گزینه، یک فرش سطحی یا یک روکش است که در یک بخش پیشخوان (ترجیحاً میز با سینک) قرار می گیرد. اضافه کردن چندین فرش یا قالی در یک آشپزخانه متوسط، ممکن است باعث شود محیط شما درهم و برهم به نظر برسد.
اکثر مردم یک فرش مستطیلی یا مربعی را به عنوان اولین انتخاب خود خریداری می کنند. این یک راه محتاطانه و خارق العاده برای طرح کلی آشپزخانه شما است. برخی از گزینه های دیگر که ممکن است زیبا به نظر برسند، فرش های کوچک تر هستند. آن ها در سینک یا جلوی اجاق گاز فوق العاده و جذاب هستند.
امروزه مردم حتی فرش های گرد را به عنوان فرش خود خریداری می کنند. انتخاب فرشی به شکل هندسی برای آشپزخانه هایی با سبک طراحی معاصر بسیار عالی است.

محل قرارگیری

فرش‌ آشپزخانه یا در مرکز و یا در کناره‌ های یک کانتر قرار می‌ گیرد. یک نکته عالی که باید به خاطر داشته باشید این است که اگر یک قالی آشپزخانه را در نزدیکی جزیره قرار می دهید، مطمئن شوید که همه پایه های صندلی روی آن قرار می گیرند. همچنین سعی کنید فرش خود را زیر جزیره خود قرار ندهید زیرا بیرون کشیدن و تمیز کردن آن بسیار دشوار است.
برای برخی از اشکال آشپزخانه، مانند آشپزخانه U شکل، فرش زمانی که در مرکز اتاق قرار گرفته باشد، بهترین ظاهر را دارد. فرشی که در ابعاد کوچک تر طراحی شده است، در کنار سینک یا اجاق گاز عالی به نظر می رسد. از قرار دادن فرش در نزدیکی یخچال خودداری کنید، زیرا به سرعت کدر می شود!

انتخاب فرش آشپزخانه مطابق با دکوراسیون

به اطراف آشپزخانه خود نگاهی بیندازید تا ببینید چه رنگ هایی دارید. برای هماهنگی رنگ طبق دکوراسیون، باید 2 یا 3 رنگ اصلی را از آشپزخانه خود انتخاب کنید.
به یاد داشته باشید که انتخاب رنگ فرش می تواند حال و هوای آشپزخانه شما را تغییر دهد. رنگ‌ های صورتی، قرمز، نارنجی و زرد احساس گرمی پر جنب و جوشی را ایجاد می‌ کنند. رنگ های سبز، آبی و بنفش به آشپزخانه شما حس آرامش بخشی می دهند.
یک فرش تیره در آشپزخانه ای بزرگ بسیار زیبا به نظر می رسد اما اگر آن را در یک آشپزخانه کوچک استفاده کنید، محیط شما را کوچک تر نشان می دهد. در عوض، یک فرش آشپزخانه با رنگ روشن خریداری کنید تا آشپزخانه شما بزرگ تر به نظر برسد.
سه ویژگی اصلی که باید در فرش به دنبال آن باشید، مقاومت در برابر لغزش، ضد لک و ضد آب بودن است. شما با هر سه مورد در یک آشپزخانه روبرو خواهید شد.
برخی از شرکت ها لاستیکی ضد لغزش را زیر فرش آشپزخانه قرار می دهند. در حالی که برخی دیگر به شما این امکان را می دهند که یک پد فرش بدون لغزش متناسب با اندازه فرش خود بخرید. اگر هیچ کدام از این گزینه ها را ندارید، خودتان می توانید یک نوار چسب پهن برای فرش بخرید.
یکی دیگر از ویژگی هایی که ممکن است برای شما مناسب باشد، تشک فوم است. آن ها به راحتی تمیز می شوند و در برابر لک و آب مقاوم هستند.

پارچه قالی آشپزخانه

پارچه فرش آشپزخانه یکی از مهم ترین فاکتورهای خرید است. با وجود رفت و آمد در آشپزخانه، شما به پارچه ای قابل شستشو و بادوام نیاز خواهید داشت. بهترین پارچه های فرش برای آشپزخانه شما عبارتند از:
 • پنبه
 • فیبر طبیعی (مانند بامبو)
 • پلی استر
 • پلی پروپیلن
 • پشم
پنبه یکی از ساده ترین الیاف فرش برای تمیز کردن است. فرش‌ آشپزخانه نخی برای خانواده‌ هایی که بچه‌ های کوچک دارند بسیار عالی هستند! 
قالی آشپزخانه

قالی آشپزخانه

فرش‌ هایی الیاف طبیعی بسیار بادوام هستند و تمیز کردن آن‌ ها با یک برس مو باعث از بین رفتن و خراب شدن آن‌ ها نمی‌ شود. پلی استر و پلی پروپیلن گزینه های مناسبی می باشند زیرا غیر قابل اشتعال هستند و تمیز کردن آن ها راحت تر است.

تاثیر دکوراسیون بر خرید فرش آشپزخانه

هنگام خرید فرش مناسب آشپزخانه خود باید این را در نظر داشته باشید. اگر آشپزخانه شما در حال حاضر با رنگ های تند و روشن تزئین شده است، باید فرشی با رنگ خنثی انتخاب کنید تا ترکیب رنگ بهتری داشته باشید.
اگر آشپزخانه شما دکوراسیون ساده تری دارد و شما می خواهید آشپزخانه خود را روشن تر کنید، یک فرش تک رنگ یا چند رنگ خریداری کنید. این یک گزینه عالی برای افرادی است که در آپارتمان زندگی می کنند و نمی توانند رنگ و دکوراسیون آشپزخانه خود را به طور مداوم تغییر دهند.
یک قانون خوب هنگام ترکیب دکوراسیون آشپزخانه با فرش آشپزخانه این است که به یک موضوع پایبند باشید. ترکیب رنگ ها و الگوهای زیاد می تواند جریان طراحی را در آشپزخانه شما مختل کند.

سبک و طراحی

یک قانون کلی این است که شما باید 45 سانتی متر فضای کف بین فرش و پیشخوان خود بگذارید. اگر بخواهید 3 فرش آشپزخانه را در اطراف جزیره قرار دهید، این قانون به 30 سانتی متر تغییر می کند.
آشپزخانه های U شکل گاهی اوقات ممکن است مشکل ساز باشند. بهترین محل قرار دادن فرش تا حد امکان در مرکز آشپزخانه است و در عین حال بین 45 تا 60 سانتی متر فضای کف بین فرش و پیشخوان باقی می ماند.
خرید فرش آشپزخانه

خرید فرش آشپزخانه

مهم نیست که میز و کابینت دقیقاً با فرش شما مطابقت داشته باشند. شما فقط باید بهترین گزینه را برای محیط خود انتخاب کنید.
بهترین اندازه برای فرشی که قصد دارید زیر سینک قرار دهید، 6 اینچ بیشتر از طول سینک است. اگر زمان زیادی را در کنار سینک یا اجاق گاز می گذرانید، به جای فرش، یک تشک بالشت دار پیدا کنید.
آشپزخانه ها بخش های پر رفت و آمد خانه هستند. برای داشتن حسی کلاسیک و جاودانه، یک فرش آشپزخانه راه راه رنگارنگ و جسورانه را در کنار جزیره آشپزخانه خود قرار دهید. فرش های راه راه تقریباً با هر سبک طراحی ست می شوند. فرش‌ های راه راه می‌ توانند با طرح‌ های گل‌ دار، چهارخانه، خال‌ خالی و پلنگی مناسب باشند.

سخن آخر

در این مقاله ما سعی کردیم به شما کمک کنیم تا بهترین گزینه را به عنوان فرش آشپزخانه خود انتخاب و خریداری کنید. وقتی در حال خرید هستید و سعی می کنید فرشی متناسب با آشپزخانه خود بیابید، 3 مورد اندازه، طرح ( یا رنگ) و نوع پارچه را به خاطر بسپارید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
هنگام خرید فرش آشپزخانه شما به چه نکات دیگری توجه می کنید؟ نظرات و تجربیات خود را با تیم ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری
" target="_blank">
 • یک پینگ

  1. پینگ‌بک: درباره انواع برند روفرشی ترک و ایرانی بیشتر بدانید! | مجله کالازم

  2. پینگ‌بک: با دانستن چند نکته بهترین کابینت آشپزخانه را انتخاب کنید! بررسی کابینت 2022-1401 | کالازم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --