تاریخ امروز :فروردین 6, 1402

چگونه سایز کفش های کوچک را تغییر دهیم و بزرگ کنیم؟
0 (0)

روش های بزرگ و گشاد کردن کفش های تنگ

در بیشتر اوقات ما خودمان را متقاعد می کنیم که یک جفت کفش خیلی تنگ یا کوچک بخریم. زیبایی و قیمت نسبتا پایین تر یک کفش با سایز کوچک در انتخاب شما تاثیر خواهد گذاشت و پس از خرید آن کفش کوچک، هنگامی که یک روز آن ها را بپوشید متوجه میشوید که غیر قابل استفاده به صورت طولانی مدت در روز هستند و ممکن است در آن زمان شما به فکر گشاد کردن کفش خود بیفتید.
حالا شما دو راه دارید یا باید آن ها را مرجوع کنید و یا در دیوار یا نرم افزار های دیگر با قیمت پایین به فروش برسانید!
همچنین می توانید با روش های آسانی که در این جا برای گشاد کردن کفش به شما عزیزان آموزش می دهیم، از شر سایز کوچک کفش خود خلاص شوید و به راحتی از آن استفاده کنید.
با کالازم همراه باشید.

آیا پوشیدن سایز کفش بزرگتر اشکالی ندارد؟

پوشیدن کفش های بزرگ می تواند گام طبیعی شما را تغییر دهد. درعوض، ممکن است در نهایت به روشی غیرطبیعی و حتی ناکارآمد راه بروید، زیرا پاشنه پایتان مدام به بیرون می لغزد. همچنین ممکن است در هر مرحله برای اصلاح این مشکل، انگشتان پا را منقبض کنید، که می‌تواند منجر به مشکلات پا، مانند بونیون و انگشت چکشی شود.
بهترین راهنمای خرید کفش چرم

چگونه تشخیص دهیم کفش خیلی بزرگ است یا خیلی کوچک؟

ساده ترین راه برای تشخیص اینکه یک کفش خیلی بزرگ است یا خیلی کوچک، این است که ببینید چقدر فضا در پنجه کفش وجود دارد. در میان بلندترین انگشت پا و انتهای کفش باید به مقدار یک انگشت فاصله باشد.
گشاد کردن کفش

گشاد کردن کفش

راه دیگر برای بررسی این موضوع این است که انگشت خود را بین پاشنه پا و پاشنه کفش خود قرار دهید. باید فضای کافی برای انگشت شما وجود داشته باشد تا به خوبی جا بیفتد. اگر انگشت شما به راحتی با فضای خالی می لغزد، احتمالاً باید نیم اندازه را پایین بیاورید، در حالی که اگر فشار محکمی است، نیم اندازه آن را بالا ببرید.

روش گشاد کردن کفش

روش های بسیار ساده ای وجود دارد که می توانید با این روش ها کفش های تنگ خود را به یک کفش گشاد و راحت تبدیل کرده و با تاول و پا درد خداحافظی کنید.

راهکار اول

در گذشته کشش و گشاد کردن کفش های تنگ آسان نبوده، در این روش ما به دو عدد جوراب (یکی نازک و یکی ضخیم) و یک سشوار و کفش های تنگ شما نیاز داریم.
این روش می تواند برای کفش های چرم، کفش های جیر و نبوک و حتی کفش های چرم مصنوعی به راحتی استفاده شود.
شما می توانید از بوت و نیم بوت گرفته تا انواع کفش ها با جنس های ذکر شده را گشاد و متناسب با نیاز خود کنید. مهم نیست که آن ها چقدر تنگ و کوچک باشند.
1.ضخیم ترین جوراب خود را بپوشید.
2. کفش های کوچک و تنگ خود را به پا کنید.
گشاد کردن کفش

گشاد کردن کفش

پس از پوشیدن کفش ها شاید خیلی احساس بدی داشته باشید اما برای رسیدن به اثر کششی خوب باید تحمل کنید.
3. حالا از سشوار استفاده کنید.
حالا وقت آن رسیده که سشوار را رو کفش خود با حرارت متوسط به مدت 5 الی 10 دقیقه نگهدارید، این کار باعث می شود چرم نرم شده و کشش به خوبی انجام شود، توجه داشته باشید در حین انجام این کار حتما انگشتان پای خود را به کفی کفش فشار دهید تا فشار کافی بر روی چرم ایجاد شود.
نکته مهم: از انجام بیش از حد این کار خودداری کنید! دمای کفش را به طور مرتب بررسی کنید تا مطمئن شوید خیلی داغ نمی شود زیرا ممکن است به مواد کفش آسیب برساند.
اگر سشوار ندارید به مرحله بعد بروید!
چگونه کفش های اسپرت را تمیز کنیم؟

برای گشاد کردن کفش خود، آن را در تمام طول روز بپوشید

در تمام روز سعی کنید کفش را با یک جوراب مناسب بپوشید و در پای خود نگهدارید.
در حالت ایده آل شما باید از صبح تا تمام طول روز کفش ها را بپوشید حتی در زمان تماشای فیلم و یا در زمان انجام کارهای روزانه این کار را انجام دهید.
نکته: تا جای ممکن در حالت حرکت و راه رفتن باشید، هرچه بیشتر در حال حرکت باشید کشش بیشتری به کفش وارد می شود.

سایز کفش را بررسی کنید

پس از انجام کارهای گفته شده کفش ها را بدون جوراب بپوشید و میزان بزرگ شدن و یا گشاد شدن کفش را مورد بررسی قرار دهید.
گشاد کردن کفش

گشاد کردن کفش

تکرار مراحل

آیا کفش ها هنوز به اندازه ایده آل نرسیده اند و نیاز به کشش بیشتری دارند؟ همین مراحل را با دو جوراب و یا یک جوراب ضخیم تر تکرار کنید، توجه داشته باشید که جوراب ها به قدری ضخیم تر باشد تا فشار بیشتری ایجاد کند.
چنانچه پس از انجام روش های گفته شده به اندازه مناسب و مدنظر خود نرسیدید، کفش شما از حالت استاندارد خیلی کوچکتر می باشد و حتما در آینده نزدیک به پای شما آسیب وارد خواهد کرد.
توجه داشته باشید که حتی اگر پس از انجام مراحل گشاد کردن کفش علائمی نظیر تاول، زخم و یا قرمزی در پای خود مشاهده کردید کفش شما بیش از اندازه استاندارد کوچک و تنگ است و استفاده از آن به هیچ وجه توصیه نمی شود.
معایب کفش سنگین برای ورزش و یا پیاده روی چیست؟

راهکارهای دیگر گشاد کردن کفش

بزرگ کردن کفش کتانی با روزنامه مرطوب

راه راحت و آسان دیگر برای جادار و گشاد کردن کفش های تنگ استفاده از روزنامه مرطوب می باشد. مقدار مناسبی از روزنامه را مرطوب کرده و بگذارید تا خشک شود، کاغذ مرطوب باعث می شود سایز کفش تغیر کند و به کفش فشار وارد شود و هم به خاطر مرطوب بودن کاغذ راحت تر تغییر سایز انجام شود.

گشاد کردن کفش با یخ

روش نهایی که می توانید در خانه امتحان کنید استفاده از یخ می باشد.
یک کیسه محکم و قابل اطمینان را با آب پر کنید، 1/4 کامل برای ناحیه انگشتان پا، 1/2 برای قسمت های کناری انگشتان پا و برای پشت پا 1/3 را داخل کفش قرار داده و در یخچال بگذارید تا منجمد شود و تا 8 ساعت بماند.
گشاد کردن کفش

گشاد کردن کفش

به طور مشابه با روزنامه مرطوب، آب در اثر جامد شدن گسترش می یابد و به کفش کشش وارد می کند.
چگونه کفش مناسبی انتخاب کنیم؟

سخن آخر

در این مقاله چندین روش را برای گشاد کردن کفش و تغییر سایز آن بررسی کردیم. توجه داشته باشید که سایز خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک کفش می تواند مشکلاتی را برای شما ایجاد کند بنابراین توجه داشته باشید که در زمان خرید بهترین اندازه کفش را برای خود انتخاب کنید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
آیا شما روش دیگری را برای گشاد کردن کفش سراغ دارید؟ نظرات و تجربیات خود را با تیم ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --