تاریخ امروز :تیر 8, 1401

پتو نوزاد چه مدل های مختلفی دارد؟
0 (0)

پتو نوزاد

هیچ چیز مانند یک پتوی نرم نوزاد برای بچه ها شیرین و لذت بخش نیست. اما اگر برای یک نوزاد جدید خرید می‌کنید، چه کودک شما باشد یا فرزند شخص دیگری، ممکن است سوالاتی برایتان پیش بیاید. نوزادان به چه نوع پتوهایی نیاز دارند؟ آن ها برای چه مواردی مناسبند؟ نوزاد جدید به چه تعداد نیاز خواهد داشت؟
در این مقاله چند پاسخ به این سؤالات و همچنین توضیحی در مورد انواع پتو نوزاد آورده شده است تا شما بتوانید به آسانی برای نوزاد خود خرید کنید.
با کالازم همراه باشید.

پتو سبک و کوچک

پتوهای سبک و کوچک کودکان احتمالاً پرمصرف ترین نوع پتوی کودک هستند. آن ها معمولاً یک پتوی سبک وزن با اندازه های کوچک هستند. این اندازه آن ها را بسیار متنوع می کند. از آن ها می توان به عنوان تشک بازی استفاده کرد تا به کودک فضایی برای غلتیدن و خزیدن و بازی بدهد و در عین حال از تماس مستقیم آن ها با زمین جلوگیری کند.
پتو نوزاد

پتو نوزاد

همچنین می توان از این پتو نوزاد برای آروغ زدن، قنداق کردن، شیر دادن و به عنوان روکش میز تعویض پوشک استفاده کرد. از آنجایی که این پتوها کاربردهای زیادی دارند، خوب است که چندین پتو در دسترس داشته باشید. والدین جدید باید حداقل سه یا چهار دست از این پتو داشته باشند و داشتن چند پتو دیگر گزینه هایی را به شما می دهد.

خرید پتو

پتو نوزاد امنیتی

پتوهای امنیتی برای راحتی کودک شما ساخته شده اند. آن ها همچنین به عنوان عشق کودک و اشیاء مورد علاقه او راحتی شناخته می شوند. پتوهایی وجود دارد که به طور خاص برای این کار ساخته شده اند، از جمله پتوهایی که سر حیوانات عروسکی شیرین به آن ها وصل شده است. این پتوها اغلب از نظر اندازه کوچکتر هستند که بازی کردن با آن ها را برای کودکان بسیار کم سن و سال ایمن تر می کند.
پتوهای امنیتی، صرف نظر از شکلی که به خود می گیرند، اشیاء مهمی برای کودکان هستند و می توانند به آن ها در مقابله با موقعیت های استرس زا کمک کنند. این پتوها باید برای پوست لطیف نوزادان نرم باشند. ممکن است در صورت مفقود شدن یا در دستری نبودن یکی از پتوهای امنیتی و یا قرار دادن آن در ماشین لباسشویی به یک پتو دیگر احتیاج پیدا کنید تا کودک تان بی قرار نباشد.

قنداق کردن پتو

پتوهای قنداق پتوهایی هستند که برای کودک شما به خوبی استفاده می شوند. قنداق کردن، به این منظور است که کودک شما احساس امنیت و آرامش می کند و می تواند طولانی تر بخوابد. بهم چسبیده بودن، حس بودن در رحم را تقلید می کند، بنابراین می تواند به آرام نگه داشتن نوزاد کمک کند.
پتو نوزاد قنداقی باید بزرگ باشد تا امکان پیچیدن نوزاد را فراهم کند. معمولا مربع 100 تا 120 سانتی متر است. پتوهای قنداق باید از پارچه ای سبک و کمی کشدار مانند پنبه یا بامبو ساخته شوند. این ویژگی باعث می شود قنداق قابل تنفس و انعطاف پذیر باشد.
قنداق 2 در 1 کمتر از پتو است و بیشتر یک کیسه خواب یا تکه لباس می باشد. برخی از والدین استفاده از این پتوها را راحت‌ تر از یک پتوی مربعی سنتی می‌ دانند و اغلب با گیره‌ ها یا زیپ‌ هایی برای کمک به محکم کردن نوزاد در قنداق عرضه می‌ شوند.
پتو نوزاد

پتو نوزاد

قنداق کردن را نباید برای نوزادانی که به اندازه کافی بزرگ شده اند استفاده کرد، زیرا وقتی قنداق می شوند نمی توانند خودشان را اصلاح کنند.
چرا باید نوزاد را قنداق کنیم؟

پتو نوزاد برای تخت خواب

پتوهای تخت خواب پتوهایی هستند که به طور خاص برای گهواره و/یا مهد کودک طراحی شده اند، نه این که در تمام خانه و خارج از آن استفاده شوند. این پتوها اغلب برای هماهنگی با دکوراسیون مهد کودک و اتاق خواب انتخاب می شوند. همچنین اغلب بزرگ تر از انواع دیگر پتوهای کودک هستند و باید به اندازه کافی نرم باشند که پوست کودک را تحریک نکنند.
در اوایل دوران شیرخوارگی، کودک را نباید با یک پتوی بزرگ در گهواره خود تنها گذاشت، زیرا ممکن است پتو روی صورتش بیفتد و آن ها به اندازه کافی قوی یا هماهنگ نیستند که بتوانند به تنهایی پتو را بردارند. این امر خطر خفگی را به همراه دارد. کارشناسان توصیه می کنند که نوزادان را تا 12 ماهگی با پتو رها نکنید. قنداق کردن یا کیسه خواب روشی مطمئن تر برای حفظ آرامش کودک در اوایل دوران نوزادی است.

خرید کالای خواب کودک

پتوهای دوره ای

پتو نوزاد دوره ای پتوهایی هستند که با هفته و یا ماه مشخص شده اند و با یک نشانگر عرضه می شوند تا بتوانید سن کودک خود را مشخص کنید. این کالاها برای عکس‌ های شیرین در حین رشد کودک شما فوق‌ العاده هستند و به شما این امکان را می‌ دهند تا مراحل مختلف رشد او را مشخص کنید. اندازه این پتوها متفاوت است، اما معمولاً فضایی برای خوابیدن یا نشستن نوزاد در حین گرفتن عکس دارند.
پتو نوزاد

پتو نوزاد

پتوهای دوره ای باید به اندازه کافی نرم باشند تا پوست کودک را تحریک نکنند. به غیر از آن، انواع سبک‌ های مختلف پتوهای دوره ای برای انتخاب وجود دارد. این پتوها یک گزینه جالب برای حمام کودک است.
لیست کامل و راهنمای خرید سیسمونی نوزاد دخترانه و پسرانه ترند 1401

پتوهای موروثی

پتو نوزاد موروثی، پتوهای زیبا و باکیفیت نوزادی هستند که به نسل‌ ها منتقل می‌ شوند. این پتوها اغلب به اندازه یک پتوی سبک وزن نیستند، زیرا فرسودگی و پارگی استفاده روزمره ممکن است به آن ها آسیب برساند و از انتقال آن ها جلوگیری کند. برخی از این پتوها در واقع فقط برای اهداف تزئینی استفاده می شوند.
پتو نوزاد

پتو نوزاد

پتوهای موروثی را می توان خریداری کرد یا دست ساز، و اغلب بافتنی یا لحافی هستند. در حالی که پتوهای موروثی برای زیبایی ساخته می شوند، مهم است که اگر قرار است نوزاد از آن استفاده کند، ایمن باشد. این بدان معنی است که آن ها نباید دکمه ها یا قطعات کوچک دیگری داشته باشند که ممکن است جدا شوند و خطر خفگی ایجاد کنند یا حلقه ها یا نوارهایی که ممکن است به دور اندام پیچیده شوند.

نحوه انتخاب پتو نوزاد

پتوهای کودک زیادی در آنجا وجود دارد و انتخاب بهترین پتو برای کودک یا عزیزی که در انتظار شماست، دشوار است. در اینجا چند نکته در مورد انتخاب پتوی کودک آورده شده است.
  • پتوهای نوزاد فرسوده و پارگی زیادی را متحمل می شوند و قطرات و لکه های زیادی را جمع می کنند. مطمئن شوید پارچه ای که پتو از آن ساخته شده است محکم و قابل شستشو با ماشین لباسشویی باشد.
  • پتوهای کودک با طرح‌ ها و بافت‌ های مختلف به رشد مغز کودک شما کمک می‌ کند. نگاه کردن به اشکال، الگوها و رنگ ها به توسعه فرآیندهای شناختی مرتبط با بینایی کمک می کند و بافت ها به توسعه حواس لامسه کمک می کنند.
پتو نوزاد

پتو نوزاد

 

  • برای اطمینان از ایمن بودن پتو، نباید اجسام سخت کوچکی که ممکن است جدا شوند و خطر خفگی ایجاد کنند، نداشته باشد. همچنین نباید حلقه هایی داشته باشد که می تواند به اطراف اندام بچسبد و گردش خون را قطع کند.
  • پتو نوزاد باید نرم باشد، زیرا پوست نوزادان بسیار حساس است. هر چیزی که برای کودک شما زبر و خشن باشد می تواند پوست کودک تان را تحریک کند. برخی از پارچه هایی که ممکن است بخواهید به آن ها منتقل کنید عبارتند از پشم و پلی استر. اگر کودک شما پوست حساسی داشته باشد، این دو برابر صادق است.
چگونه برای کودکان پتوی مناسبی انتخاب کنیم؟

سخن آخر

در این مقاله به بررسی انواع مختلف پتو نوزاد پرداختیم و درباره ویژگی هایی که باید پتوی کودک شما داشته باشد توضیحاتی را ارائه دادیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما چه اطلاعاتی در مورد ویژگی های مختلف پتو نوزاد دارید؟ نظرات و تجربیات خود را با تیم ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: تشک نوزاد باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ بررسی مشخصات ضروری تشک کودکان | کالازم

  2. پینگ‌بک: بهترین پارچه روتختی نوزاد چیست؟ معرفی بهترین اجناس برای کالای خواب کودکان | کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --