تاریخ امروز :بهمن 8, 1401

نکاتی در مورد استفاده از حوله دستی که اغلب نادیده گرفته می شوند!
2.3 (3)

حوله دستی

وقتی نوبت به حوله دستی می‌ رسد که می‌ خرید، باید بهترین انتخاب را داشته باشید. هنگام انتخاب این نوع حوله، عواملی مانند جذب، عدم پرزدهی و دوام را در نظر بگیرید. علاوه بر این، مطمئن شوید حوله ای را انتخاب کرده اید که برای شما مناسب است.
در این مقاله با بررسی برخی نکات به شما می گوییم که چگونه باید بهترین و باکیفیت ترین حوله دستی را برای خود خریداری کنید.
با کالازم همراه باشید.

فهرست مطالب

✔ حوله های کوچک
✔ خشک کردن دست
✔ تفاوت بین حوله شستشو و حوله دستی چیست؟
✔ آیا می توانید از حوله های دستی روی صورت خود استفاده کنید؟
✔ حوله کوچک برای خشک کردن دست 
✔ آیا از حوله دستشویی در حمام استفاده می کنید؟
✔ آیا استفاده از حوله دستی بهداشتی است؟
✔ هر چند وقت یک بار باید حوله ها را عوض کنید؟
✔ آیا حوله دستی میکروب ها را پخش می کند؟
✔ نحوه ضد عفونی کردن حوله ها
✔ چرا حوله ها خیس می مانند؟
✔ چگونه از حوله دستی در حمام استفاده کنیم؟
✔ چند بار باید حوله های صورت را بشویید؟
✔ کاربرد حوله دستی چیست؟
✔ تعداد حوله های مورد نیاز
✔ چه حوله هایی برای خشک کردن دست ها در آشپزخانه بهترین هستند؟

حوله های کوچک

حوله های کوچک به عنوان دستشویی نیز شناخته می شوند. آن ها حوله های حمام مینیاتوری هستند. می توانید از حوله های کوچک برای شستن یا خشک کردن صورت خود در حمام استفاده کنید.

خشک کردن دست

حوله ایده آل برای خشک کردن دست، حوله دستی است. این حوله یکی از ضروریات حمام و آشپزخانه می باشد. ممکن است حوله های کوچک را در کنار سینک پیدا کنید.
بهترین پارچه حوله کدام است؟

تفاوت بین حوله شستشو و حوله دستی چیست؟

اکثر مردم اغلب از حوله های شستشو و حوله های دستی به جای یکدیگر استفاده می کنند. به طور کلی، حوله دستی کوچک تر از حوله شستشو است. حوله های شستشو معمولاً به اندازه یک حوله حمام هستند. می توانید از هر یک از این حوله ها برای خشک کردن دستان خود استفاده کنید، اما حوله دستی راحت تر است زیرا می توان آن را آویزان کرد یا در کشو قرار داد.
انواع حوله دستی

انواع حوله دستی

آیا می توانید از حوله های دستی روی صورت خود استفاده کنید؟

در حالی که می توانید از حوله دستی روی صورت خود استفاده کنید، این حوله ایده آلی برای این کار نیست. حوله های دستی معمولا از مواد جاذب مانند پنبه یا میکروفیبر ساخته می شوند که می توانند پوست شما را تحریک کنند. یک حوله نرم و ملایم مانند حوله بامبو یا پارچه صورت بهتر است.

حوله کوچک برای خشک کردن دست

حوله کوچکی که برای خشک کردن دست استفاده می شود به عنوان حوله دستی شناخته می شود. حوله های دستی در اندازه های مختلفی وجود دارند. آن ها از مواد جاذب مانند پنبه یا میکروفیبر ساخته شده اند. آن ها معمولا برای خشک کردن دست استفاده می شوند زیرا پارچه آن ها می تواند به سرعت دست های شما را بدون تحریک پوست شما خشک کند.

آیا از حوله دستشویی در حمام استفاده می کنید؟

شما ممکن است از پارچه های شستشو در حمام استفاده کنید، اما آن ها ضروری نیستند. بسیاری ترجیح می دهند از برس بدن استفاده کنند زیرا این موارد می توانند به لایه برداری پوست شما کمک کنند. با این حال، اگر برس بدن نداشته باشید، یک پارچه شستشو مناسب خواهد بود.
حوله دستی دستشویی و حمام

حوله دستی دستشویی و حمام

علاوه بر این، می توانید از یک دستمال برای تمیز کردن بدن یا صورت خود استفاده کنید. اگر پوست حساسی دارید، بهتر است از یک دستمال شستشوی نرم و ملایم مانند پارچه بامبو استفاده کنید.

آیا استفاده از حوله دستی بهداشتی است؟

بله، استفاده از حوله بهداشتی است. حوله های دستی اغلب در مکان های عمومی مانند رستوران ها و هتل ها استفاده می شوند زیرا می توانند به جلوگیری از انتشار میکروب ها کمک کنند.
اگر از حوله دستی در خانه استفاده می کنید، شستن مرتب آن در آب داغ ضروری است. این مرحله هر گونه باکتری را که ممکن است روی حوله باشد از بین می برد. علاوه بر این، برای جلوگیری از انتشار میکروب ها، باید از اشتراک حوله دست خود با دیگران خودداری کنید.

هر چند وقت یک بار باید حوله ها را عوض کنید؟

توصیه می شود حوله دستی خود را هر یک تا دو روز یک بار عوض کنید. به ویژه اگر از حوله در مکان های عمومی مانند باشگاه یا دفتر استفاده می کنید این امر ضروری است.
علاوه بر این، همیشه باید حوله های دست خود را با آب داغ بشویید تا باکتری های روی حوله از بین برود. در نهایت، زمانی که از حوله استفاده نمی کنید، آن را در مکانی تمیز و خشک نگهداری کنید.

آیا حوله دستی میکروب ها را پخش می کند؟

بله، حوله های دستی می توانند میکروب ها را پخش کنند. بنابراین، آن ها را مرتب عوض کنید و با آب گرم بشویید. در غیر این صورت، حوله ها به محل رشد باکتری ها تبدیل می شوند.
علاوه بر این، برای جلوگیری از انتشار میکروب ها، باید از اشتراک حوله دست خود با دیگران خودداری کنید. اگر مجبور به استفاده از حوله مشترک هستید، آن را در آب داغ بشویید.

نحوه ضد عفونی کردن حوله ها

بهترین راه برای ضدعفونی کردن حوله ها شستن آن ها در آب داغ است. این مرحله هر گونه باکتری را که ممکن است روی حوله باشد از بین می برد. علاوه بر این، برای جلوگیری از انتشار میکروب ها، باید از اشتراک حوله دست خود با دیگران خودداری کنید.
انواع حوله دستی

انواع حوله دستی

اگر مجبور به استفاده از حوله دستی مشترک هستید، آن را در آب داغ بشویید. همچنین می توانید حوله دست خود را با خیساندن آن در محلول سفید کننده و آب ضدعفونی کنید. سفید کننده یک ضد عفونی کننده قوی است که می تواند باکتری ها را از بین ببرد.
برای تهیه محلول سفید کننده، یک قاشق چای خوری سفید کننده را با یک لیتر آب مخلوط کنید. حوله خود را به مدت پنج دقیقه در محلول خیس کنید. پس از آن، حوله را در آب تمیز بشویید و اجازه دهید در هوا خشک شود.
راه های زیادی برای ایجاد بوی تازگی حوله های دستی وجود دارد. به عنوان مثال، قبل از شستن حوله، چند قطره اسانس به آن اضافه کنید. علاوه بر این، می توانید جوش شیرین را روی حوله بپاشید و با جاروبرقی تمیز کنید. همچنین می توانید حوله را برای چند ساعت در زیر نور خورشید قرار دهید تا به تازگی آن کمک کند.
علاوه بر این شما قادر هستید که از سرکه به عنوان یک ماده تمیز کننده موثر برای تمیز کردن حوله های دستی استفاده کنید. یک فنجان سرکه به ماشین لباسشویی اضافه کنید تا حوله خود را با سرکه تمیز کنید. علاوه بر این، می توانید چند قطره اسانس را به سرکه اضافه کنید تا بویی تازه داشته باشید.
چند ترفند حرفه ای و جالب هتل ها برای تا کردن حوله های حمام، دستی و تن پوش

چرا حوله ها خیس می مانند؟

حوله های دستی اغلب خیس می مانند زیرا از مواد جاذب مانند پنبه یا میکروفیبر ساخته شده اند. این مواد می توانند به سرعت دست های شما را بدون تحریک پوست خشک کنند. با این حال، اگر حوله شما همیشه مرطوب است، آن را به طور مرتب در آب داغ بشویید تا باکتری های روی حوله از بین برود.

چگونه از حوله دستی در حمام استفاده کنیم؟

راه های زیادی برای استفاده از این نوع حوله در حمام وجود دارد. به عنوان مثال، می توانید از آن برای خشک کردن دست های خود پس از شستن آنها استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید از آن برای پاک کردن کانترها یا سطوح دیگر استفاده کنید. همچنین می توانید از آن برای جذب آب از لباس یا حوله خیس استفاده کنید. در هر روشی که از آن استفاده می کنید، حوله خود را به طور مرتب در آب داغ بشویید.
اگر خانواده پرجمعیتی دارید، حوله های متعددی برای جلوگیری از انتشار میکروب ها داشته باشید. در صورت عدم استفاده از حوله، آن را در مکانی تمیز و خشک نگهداری کنید.

چند بار باید حوله های صورت را بشویید؟

حوله صورت خود را حداقل هر سه روز یک بار بشویید. اگر از حوله صورت خود برای پاک کردن صورت آرایش شده استفاده می کنید، پس از هر بار استفاده آن را بشویید. این مرحله به جلوگیری از گسترش باکتری ها و تمیز نگه داشتن حوله شما کمک می کند.
برای تمیز کردن حوله صورت، آن را در آب داغ با مواد شوینده شستشو دهید. همچنین می توانید کمی سفید کننده به چرخه شستشو اضافه کنید تا حوله را ضد عفونی کنید. پس از آن، حوله را در آب تمیز بشویید و اجازه دهید در هوا خشک شود.
مهم است که از استفاده از نرم کننده روی حوله های صورت خودداری کنید زیرا این امر می تواند آن ها را تحریک کند. اگر پوست حساسی دارید، قبل از استفاده از نرم کننده روی قسمت دیگری از بدن تان، آن را روی حوله صورت خود تست کنید.
هر چقدر هم که مشغول هستید، زمانی را برای شستن دست حوله اختصاص دهید. در حالی که انداختن حوله در ماشین لباسشویی وسوسه انگیز است، شستن دستی عمر حوله شما را افزایش می دهد.

کاربرد حوله دستی چیست؟

حوله های دستی کاربردهای زیادی دارند. به عنوان مثال، می توانید از آن ها برای خشک کردن دست های خود پس از شستن استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید از آن ها برای پاک کردن کانترها یا سطوح دیگر استفاده کنید. همچنین می توانید آن ها را برای جذب آب از لباس یا حوله خیس به کار ببرید.

تعداد حوله های مورد نیاز

تعداد حوله های دستی که نیاز دارید بستگی به تعداد اعضای خانواده و تعداد دفعات پذیرایی از مهمانان دارد. به عنوان مثال، یک خانواده چهار نفره نسبت به یک خانواده دو نفره به حوله دستی بیشتری نیاز دارد. علاوه بر این، اگر اغلب از مهمانان پذیرایی می کنید، ممکن است به حوله های دستی بیشتری نسبت به خانواده ای که اغلب از مهمانان پذیرایی نمی کنند، نیاز داشته باشید.
به طور کلی، داشتن حداقل سه حوله برای هر نفر در خانه شما مناسب است، زیرا در صورت نیاز همیشه یک حوله تمیز خواهید داشت.

چه حوله هایی برای خشک کردن دست ها در آشپزخانه بهترین هستند؟

بهترین حوله ها برای خشک کردن دست ها در آشپزخانه حوله های جاذب و بدون پرز هستند. آن ها به سرعت دست های شما را خشک می کنند و هیچ گونه پرزی از خود باقی نمی گذارند. علاوه بر این، حوله ای را انتخاب کنید که بادوام باشد تا بتواند در برابر شستشوهای مکرر مقاومت کند.
حوله دستی آشپزخانه

حوله دستی آشپزخانه

سخن آخر

انواع حوله دستی در بازار موجود است. با این حال، همه آن ها به یک اندازه عمل نمی کنند. مهم نیست که چه نوع حوله ای را انتخاب می کنید، آن را مرتب بشویید. به این ترتیب، در صورت نیاز همیشه یک حوله تمیز در دسترس خواهید داشت. علاوه بر این، از گسترش باکتری ها جلوگیری می کنید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
به نظر شما بهترین حوله دستی باید چه ویژگی های دیگری داشته باشد؟ نظرات خود را برای ما بنویسید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 2.3]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: ویژگی هایی که یک حوله هتل را باکیفیت تر می کند! | کالازم

  2. پینگ‌بک: چرا انتخاب درست رنگ حوله حمام انقدر اهمیت دارد؟ | کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --