تاریخ امروز :تیر 28, 1403

آیا می توان قد بچه ها را بلندتر کرد؟ روش های صحیح افزایش قد کودکان و خردسالان
0 (0)

راه های افزایش قد کودکان

آیا قد فرزند شما از قبل تعیین شده است؟ راه های افزایش قد کودکان با غذا و ورزش تا چه میزان صحت دارد؟ دانشمندان سال ها در مورد قوانین طبیعت در برابر رشد و چگونگی حاکمیت ژنتیک بر زندگی ما بحث کرده اند. آیا می توانیم قد بلندتر داشته باشیم؟ باهوش تر شویم؟ چه کارهایی باید انجام دهیم تا به کودک خود کمک کنیم توانایی خود را به حداکثر برساند؟
در اینجا چند نکته ساده و رازهایی وجود دارد که باعث بهبود ژنتیک ما می شود و در این مطلب به آن ها می پردازیم.
با کالازم همراه باشید.

آیا می توان برای افزایش قد کودکان ژنتیک را شکست داد؟

بله، ولی این امر تا حدودی امکان پذیر است. اگر پدر و مادر از قد متوسطی برخوردار نیستند، شما نمی توانید فرزند خود را به یک فرد با قد بلند تبدیل کنید. بنابراین، اگر می خواهید فرزندتان همانند یک بازیکن بسکتبال باشد شما نمی توانید با دادن یک مکمل یا ویتامین به آن ها برای افزایش قد، این کار را انجام دهید. با این حال، علم نشان می دهد بسته به زمینه قومی شما، ژنتیک فقط 60 – 80٪ از قد فرزند شما را تشکیل می دهد.
این مسئله باعث می شود ما اندکی به فکر فرو برویم. ما در حال صحبت کردن در مورد اینچ و گاهی سانتی متر از افزایش قد فرزند خود هستیم. این موضوع فرقی ایجاد می کند؟ بله، مطالعات جدید نشان می دهد که درآمد در آینده تحت تأثیر قد در مردان و زنان است و یک اینچ اضافی می تواند معادل 800 دلار افزایش حقوق سالانه باشد و این یک تاثیر بزرگ در طول زندگی است.
آیا می توان برای افزایش قد کودکان ژنتیک را شکست داد؟

آیا می توان برای افزایش قد کودکان ژنتیک را شکست داد؟

علاوه بر این، این سانتی متر اضافه شده باعث افزایش جذابیت و حتی هوش بالاتر در همه جنسیت ها می شود. اگر قد بلندی داشته باشید، مردم به طور خودکار فکر می کنند که شما باهوش تر و خوش تیپ تر هستید و این از ذات انسان سرچشمه می گیرد.

با چه غذاهایی می توان قد کودک را افزایش داد؟

تاثیر غذا در افزایش قد کودکان بیشترین تأثیر را خارج از ژنتیک دارد. باید مطابق با یک برنامه غذایی درست غذا بخورید تا قد خود را افزایش دهید. غذاهای سرشار از پروتئین، ویتامین D و کلسیم همه از عناصر اصلی در این امر هستند. راهی جادویی وجود ندارد، اما این غذاها را می توانید استفاده نمایید تا به افزایش قد کودک خود کمک کنید.
7 مورد از عناصر مهم در آموزش مهارت های زندگی به کودکان

پروتئین گیاهی

پروتئین برای کودک مهم است و بیشترین تأثیر را بر قد دارد. آجیل، کره مغزیجات، لوبیا و عدس، همه منابع عالی پروتئین هستند. یک ساقه کرفس به همراه کره بادام زمینی تاثیری مضاعف در افزایش قد کودک است. دانه ها و حبوبات مانند نخود می توانند به غذاها اضافه شوند تا پروتئین و تنوع در رژیم غذایی کودک شما افزایش یابد. مقداری گردو یا بادام داخل مقداری ماست بریزید و همچنین پروتئین را در همواره در اولویت قرار دهید.

تخم مرغ و لبنیات کامل

درست است که تخم مرغ از ابتدا در رژیم غذایی انسان ها بوده است. تخم مرغ غذاهای کامل مغذی و سرشار از پروتئین است. سفیده تخم مرغ دارای آلبومین می باشد و غنی از پروتئین است.
نکات مهم انتخاب فرش برای اتاق خواب کودک
با این حال، متخصصان تغذیه توصیه می کنند از تخم مرغ کامل استفاده نمایید، زیرا تخم مرغ کامل چربی های سالم، ویتامین B12 و کلسیم را داراست. تخم مرغ را بسیار متنوع می توان سرو کرد: مخلوط شده، نیمرو، پخته و … و در واقع تخم مرغ را می توان بسیار متنوع و مترادف با سلیقه فرزند خود پخت.

برای افزایش قد کودکان شیر را فراموش نکنیم!

شیر سرشار از پروتئین، ویتامین D  A  B  E و کلسیم است. همه این ها برای کمک به افزایش قد کودک شما بسیار مهم هستند. از مصرف شیر غیر ارگانیک خودداری کنید. شیر آلی فاقد rBGH و rBST، دو هورمون رشد است که می تواند روی رشد کودک شما تأثیر منفی بگذارد و به حداکثر رشد طبیعی کمک می کند. شیر همچنین در امگا 3 غنی است و چربی های سالم آن برای تغذیه مناسب ضروری هستند.

سبزیجات

سخت است که بچه ها سبزیجات بخورند. این مطلب را برای فهمیدن چند روش ساده و سرگرم کننده برای خوردن سبزیجات بیشتر به بچه ها در نظر بگیرید، زیرا کلم و اسفناج مملو از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبرهای اساسی است.
استفاده از سبزیجات برای افزایش قد کودکان

استفاده از سبزیجات برای افزایش قد کودکان

موز

این میوه یک خوراکی ساده است زیرا هر بچه ای موز را دوست دارد. موز سرشار از منگنز، پتاسیم و کلسیم و سلطان افزایش قد در کودک است.

افزایش قد کودکان با انواع میوه ها

پرتقال، سیب، انبه، شلیل، گریپ فروت؛ همه آن ها عالی کار هستند. میوه های سرشار از ویتامین C به بدن کمک می کند تا بدن کلسیم را جذب و استفاده کند. کلسیم برای رشد حیاتی است.
چرا مصرف ویتامین برای کودکان ضروری است؟

گوشت

گوشت و ماهی های بدون چربی، به ویژه آن هایی که از گیاهان ارگانیک یا حیوانات غیر پرورشی به دست آیند خوب هستند و سرشار از پروتئین و چربی های سالمی می باشند. فقط مصرف آن ها را به حداقل برسانید و از آن ها به عنوان مکمل رژیم غذایی گیاهی استفاده کنید. تنوع در رژیم غذایی شما مهم است. مرغ نیز برای افزایش قد کودکان خوب است و بهتر است که از مرغ های ارگانیک و دور از هرگونه هورمون استفاده نمود.
افزایش قد کودکان

افزایش قد کودکان

غذاهایی که باید از آن ها اجتناب کنید

سودا و همه نوشیدنی های گازدار نه تنها مملو از قند یا شیرین کننده های مضر هستند، بلکه بازدارنده های جذب کلسیم نیز می باشند. درست است، آن ها در واقع اغلب توانایی جذب کلسیم در بدن را مسدود می کنند و همانطور که می دانیم، کلسیم برای افزایش قد بسیار مهم است. غذاهای غنی از کربوهیدرات، به ویژه غذاهایی که فرآوری شده اند مانند غلات، برنج، نان ها و پاستاها می توانند بر روی هورمون های رشد انسانی بدن تاثیر منفی بگذارند.
بهترین ایده های سالم و مقوی میان وعده کودک
اگر می خواهید این غذاهای پر از کربوهیدرات را بخورید، سعی کنید به غلات کامل و غذاهای طبیعی و نه نسخه های فوری یا فرآوری شده پایبند باشید. به طور کلی بهتر است از غذاهای فرآوری شده دوری کنید.

نکته آخر در مورد تاثیر تغذیه بر افزایش قد کودکان 

از مکمل ها، قرص ها و معجون های جادویی که ادعا می کنند سبب افزایش قد کودک شما می شوند، دوری کنید. آن ها جوابگو این امر نیستند و شما غذاهای کامل می خواهید. برای افزایش قد کودک با غذا شما یک رژیم متعادل نیاز دارید و اولویت شما باید ویتامین هایی از غذاهای کامل باشد.

ورزش هایی برای کمک به رشد قد کودکان

در واقع ورزش به افزایش قد در کودکان کمک می کند. ورزش هایی که روی حرکت متمرکز هستند و باعث کشیدگی بدن می شوند ، به رشد قد کودکان کمک می کنند. فعالیت های ورزشی می توانند به کشش و کشیدگی نوارهای غضروف و تاندون در اطراف بازوها و پاها کمک نمایند. این کار فضایی را ایجاد می کند که امکان رشد بهتر استخوان را فراهم کرده و به وضعیت استقرار نیز کمک می کند.
همچنین صاف و بلند ایستادن باعث می شود جایی برای رشد مناسب استخوان و در نتیجه قد بلندتر ایجاد شود. علاوه بر این، حرکت و ورزش روزانه به ارتقا هورمون های رشد در بدن کمک می نماید. بگذارید کودک شما در حیاط پشتی بازی کند و مقداری ویتامین D جذب بدن او شود و با فرزندتان به پیاده روی در طبیعت بروید.
افزایش قد کودکان

افزایش قد کودکان

علاوه بر این می توانید این تمرینات عالی را برای بهبود وضعیت بدن و کمک به رشد قد کودک خود امتحان کنید.

یوگا

امروز ما خوش شانس هستیم که انواع بسیار متنوعی از یوگا را در دسترس داریم و حتی می توانیم یک کلاس را به خانه خود منتقل کنیم. یوگا به وجود آمده است که در بهبود وضعیت بدن تخصص ایجاد کند. واقعاً هر نوع یوگا برای افزایش قد کودکان بسیار مناسب است و به دلخواه یکی از آن ها را که دوست دارید انتخاب کنید و به صورت خانوادگی این کار را انجام دهید.
عوارض چاقی کودکان و برای درمان سریع چه کنیم

تمرینات کششی

اگر یوگا را دوست ندارید، پس تمرینات کششی را برای افزایش قد کودکان امتحان کنید. این تمرینات ساده که باعث کشیده شدن ستون فقرات و گردن می شوند ، بهترین حالت برای افزایش قد کودک هستند. شما سعی می کنید مفاصل خود را آزاد کرده و تاندون ها و رباط ها را شل کنید تا به تمام استخوان های شما فضای رشد دهد و در واقع هر چیزی که به کشیدگی بدن شما کمک کند فضای رشد را ایجاد می نماید.
می توانید یک برنامه کششی روزانه ایجاد کنید و با کودکان خود همراه شوید. این تمرینات سرگرم کننده، بدون هزینه است و به بچه های شما کمک می کند تا قد بلند داشته باشند و همراه آن ها احساس انرژی خواهید کرد.

بارفیکس

آیا می دانید فضانوردان هنگام بازگشت از فضا 3 تا 5٪ بلندتر هستند؟ نیروی جاذبه در زندگی ما یک نیروی ثابت است و هر روز ما را فشرده می کند. مقداری بارفیکس کار کنید و فقط با ده دقیقه در روز می تواند تغییر ایجاد کنید. حرکت کششی تمرین بسیار خوبی است اما اگر کودک شما قادر به تمرینات همراه با کشش نیست، فقط بگذارید از میله بارفیکس آویزان شود.
بارفیکس برای افزایش قد کودکان

بارفیکس برای افزایش قد کودکان

اگر در نزدیکی خود یک پارک یا یک سالن ورزشی دارید، با کودک خود پیاده به آنجا بروید و از آن ها بخواهید تا این تمرین ها را انجام دهند. این تمرینات سبب می شود تا بدن را کشیده، ستون فقرات را کشیده و در اعضا و مفاصل بدن قدرت ایجاد کنند.

افزایش قد کودکان با شنا

شنا ممکن است بهترین ورزش برای افزایش قد کودکان باشد. این ورزش هم، باعث کشیده شدن ستون فقرات، کشش عضلات گردن و مفاصل می شود و منجر به رشد هورمون های رشد در بدن می گردد.
تب آنفولانزا در کودکان چقدر طول می کشد؟ درمان و علائم شایع آنفولانزا
بیشتر ورزش ها باعث افزایش هورمون های رشد نیز می شوند. تنیس، بسکتبال، فوتبال همگی ورزش های عالی ای هستند و به رشد و تولید هورمون رشد در بدن کمک می کنند. با این حال، علاوه بر این موارد شنا به کشیدگی بدن نیز کمک می نماید.

جلوگیری از افزایش قد کودکان با برخی ورزش ها

وزنه برداری سنگین می تواند با هورمون رشد طبیعی انسان در قبل و اوایل نوجوانی تداخل داشته باشد. برای افزایش قد بهتر است به انجام ورزش با وزن بدن پایبند باشید. نکته مهم این است که اختلال در ترشح هورمون رشد می تواند تأثیر شگرفی بر قد داشته باشد.
افزایش قد کودکان

افزایش قد کودکان

همه چیز در خواب است!

شما احتمالاً برای صبحانه آماده شده اید و می بینید که فرزندتان یک شبه یک سانتی متر رشد کرده است. این تصور درست بوده و به این دلیل می باشد که درست است فعالیت های شما در طول روز به تنظیم هورمون های رشد در بدن کمک می کند، اما هورمون های ایجاد کننده قد در شب و در هنگام خواب عمیق ترشح می شوند و شما به معنای واقعی کلمه در خواب رشد می کنید.
کودکان به 11-14 ساعت خواب شبانه و نوجوانان به 8 تا 11 ساعت خواب شبانه نیاز دارند. کمبود خواب بر وزن نیز تأثیر می گذارد. وزن بیش از حد می تواند یک مشکل مضاعف باشد؛ زیرا سطح هورمون ها را مختل می کند، ضربان قلب و کارکرد سیستم قلبی عروقی را افزایش و قد را کاهش می دهد و اغلب در بزرگسالان منجر به چاقی می شود. با این تفاسیر بهتر است آن ها را زود به رختخواب هدایت کنید و بگذارید بخوابند.
این مراحل را نیز می توانید برای خواب بهتر امتحان کنید:
نکات طلایی برای ایجاد عادات غذایی مناسب کودکان

یک برنامه شبانه روزی ایجاد کنید 

همه ما برنامه های صبحگاهی داریم ولی می بایست برای کودکان خود یک برنامه شبانه روزی ایجاد کنید. حداقل یک ساعت قبل از خواب همه وسایل الکترونیکی را خاموش کنید. مسواک بزنید، لباس راحت خود را بپوشید، در رختخواب بروید و شب بخیر بگویید. پس از این  برنامه روزمره شما می تواند شکلی تازه به خود بگیرد اما باید به آن پایبند باشید. این یک سیگنال به بدن برای شروع آماده شدن برای خواب است.

خیلی دیر غذا نخورید

به بدن کمک کنید تا چرخه های خواب طبیعی را حفظ کند. وقتی هوا تاریک می شود بدن به خود علامت می دهد که سوخت و ساز را کاهش دهد و بدن شما برای خواب آماده می شود. یک وعده غذایی دیر هنگام و هضم آن برای بدن کاری دیرهنگام ایجاد می کند که این می تواند باعث اختلال در خواب شود.
برای رشد و افزایش قد کودکان ، خیلی دیر غذا نخورید

برای رشد و افزایش قد کودکان ، خیلی دیر غذا نخورید

 ورزش مناسب افزایش قد کودکان

ورزش در طول روز و تحرک، به خواب در شب کمک می کند. در طول روز ورزش کنید و تحرک داشته باشید. شب را با تمرینات شدید مختل نکنید و می توانید با یک برنامه کششی آرام حداقل یک ساعت قبل از خواب به این موضوع کمک کنید اما ورزش ملایم کلمه کلیدی است و به آن پایبند باشید.

تاریکی هنگام خواب برای رشد قد کودکان خوب است

خواب عمیق بسیار عالی است و به احتمال زیاد در یک اتاق تاریک دیگر مزاحمتی برای خواب شما نخواهد بود. هر منبع نوری را حذف کنید و رایانه ها را خاموش نمایید و تلفن ها را بر روی حالتی بی صدا قرار دهید.

اتاق را برای کودکان گرم نگه دارید

هنگامی که در رختخواب دراز کشیده اید و سعی در خوابیدن دارید، دمای بدن کاهش می یابد. این مسئله به شروع خواب کمک می کند و سبب تقویت و بهبود کیفیت خواب می شود.

آخرین راز در افزایش قد کودکان

عوامل موثر بر افزایش قد کودکان شما برای همیشه دوام ندارد و اکثر کودکان با پایان بلوغ به حداکثر قد خود رسیده اند. بنابر این مهم است که همین امروز این مراحل را شروع کنید و به کودک خود کمک نمایید تا به حداکثر قد و پتانسیل خود برسد.
افزایش قد کودکان

افزایش قد کودکان

فرمول این است: درست بخور درست ورزش کن درست بخواب تا ژنتیک خود را دچار بهبود کنید.
خواص جالب و عجیب آب میوه برای نوزاد و کودک

سخن آخر

در این مقاله به بررسی روش های صحیح افزایش قد کودکان پرداختیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و بتوانید با استفاده از آن شاهد تغییر قد فرزندان خود باشید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
به نظر شما بهترین روش برای افزایش قد کودکان چیست؟ تجربیات خود را با تیم ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری
" target="_blank">
  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --