تاریخ امروز :بهمن 8, 1401

با استفاده از 14 روش آسان و قطعی به کاهش درد کمر خود کمک کنید!
0 (0)

روش های کاهش درد کمر

کمر درد! یکی از معمولی ترین دلایل روزهای بد در مدرسه، محل کار و مراجعه به پزشک است. این درد معمولی می تواند ناشی از چیزهای زیادی باشد، مانند فشار عضلانی، برآمدگی دیسک، بی نظمی ستون فقرات، آرتریت، در غیر این صورت پوکی استخوان. در بسیاری از موارد، احتمال کاهش درد کمر وجود دارد که آشکارا بدون جراحی و در غیر این صورت دارویی است.
برای برخی از افراد، آسیب ناشی از یک فعالیت خسته کننده، شبیه به باغبانی در غیر این صورت وزنه برداری است. برخی دیگر به سادگی خم می‌ شوند تا یک مداد تکان‌ دهنده داشته باشند و پشتشان بیرون می‌ آید.
در این مقاله می خواهیم روش هایی را برای کاهش درد کمر بررسی کنیم و به شما بگوییم که چگونه می توانید با راهکارهای آسان کمردرد خود را کمتر کنید.
با کالازم همراه باشید.

کمردرد چیست؟

کمردرد درد رایجی است که در قسمت پایین کمر خود تجربه می کنید، آن قسمت پایین ستون فقرات است. درد در این ناحیه می تواند به قسمت های مختلف بدن مانند ستون فقرات کمری، شکم، دیسک ها، اندام های داخلی، رباط های اطراف دیسک و ستون فقرات، نخاع، اندام های لگنی، عضلات در قسمت پایین کمر و غیره مرتبط باشد. کمردرد بیشتر طبقه بندی می شود. برای کمردرد و درد بالای کمر که می تواند شامل شرایط مربوط به قفسه سینه، تومورها یا پوست و غیره باشد.
کاهش درد کمر

کاهش درد کمر

کمردرد یک بیماری بسیار شایع است و باید طی چند روز برطرف شود. با این حال، اگر درد ادامه داشت، باید یک بار به پزشک مراجعه کنید. در بسیاری از موارد، درد یک نگرانی جدی نیست و طی چند روز فروکش می کند. با این حال، اگر از درد کمر خود غافل شوید و درد ادامه یابد، می تواند باعث ناتوانی شود. ثابت شده است که درمان های فیزیکی، تمرینات، استراحت و اصلاح وضعیت بدن موثر هستند، موارد بسیار نادری نیاز به جراحی دارند.

بهترین راه برای کاهش درد کمر به طور طبیعی

برای یافتن راه حلی برای کاهش کمردرد به طور طبیعی در خانه، باید نکات و روش های زیر را دنبال کنید.

1. هنگام کار از کمر خود محافظت کنید

وضعیت صحیح بدن را حفظ کنید. صاف بنشینید و از خم شدن به جلو با افتادن شانه ها خودداری کنید. هنگام کار از یک صندلی ارگونومیک استفاده کنید. این کار به شما اطمینان می دهد که بدن شما عمودی و وضعیت مناسبی دارد. اگر تقریباً تمام روز خود را در حالت نشسته استفاده می کنید، بیشتر اوقات از خواب برخیزید و راه بروید.
با انتخاب صندلی مناسب کمردرد را درمان کنید

2. وزن خود را کاهش دهید

وزن اضافی به معنای فشار اضافی بر بدن شما است که منجر به کمردرد می شود. برای کسانی که در ناحیه معده وزن دارند، فشار روی کمر فقط افزایش می یابد. یک برنامه غذایی مناسب برای شما پیدا کنید، به علاوه BMI خود را تحت کنترل داشته باشید.

3- برای کاهش درد کمر طب سوزنی را امتحان کنید

طب سوزنی برای مراقبت از درد، فیبرومیالژیا، حالت تهوع و سایر شرایط استفاده شده است. نشان داده شده است که این یک درمان موثر برای کمردرد مزمن است.

4. ضماد بمالید

سعی کنید از ضماد سرد در دمای اتاق استفاده کنید تا ببینید آیا برای شما بهترین کار را دارد یا خیر. ضماد را با حوله بپیچید تا در جای خود بماند. ضماد را هر بار به مدت 30 دقیقه نگه دارید، به بررسی خشک نشدن خاک رس ادامه دهید. قبل از خشک شدن خاک رس، ضماد را از بین ببرید تا پوستتان خشک نشود. می توانید با استفاده مجدد از ضماد به مدت 2 ساعت دوباره این روش را امتحان کنید.
کاهش درد کمر

کاهش درد کمر

5. الگوی خواب صحیح برای کاهش درد کمر

به زودی متوجه خواهید شد که این مزایا به سختی قابل تطبیق است. الگوی خواب شما یک عامل تعیین کننده در میزان شادابی بیدار شدن شما است. کمردرد شما ممکن است به دلیل موقعیت اشتباهی باشد که خود را با آن وفق داده اید. خوابیدن به پشت بسیار عالی است. چند شب را روی زمین با یک بالش زیر پای خود بگذرانید، زیرا این کار واقعا می تواند به کمر شما کمک کند، حتی اگر خواب ماندن کمی دشوارتر باشد.
اگر به پهلو می خوابید، قرار دادن یک بالش بین زانوها می تواند به عضلات شما کمک کند تا بیشتر رها شوند. اگر معده می خوابید، سعی کنید برای کاهش درد کمر این عادت را ترک کنید.

6. یک ماساژ حرفه ای دریافت کنید

از تلاش برای ارائه ماساژ خودداری کنید. ممکن است آسیب بیشتری وارد کنید. در عوض، یک ماساژدرمانگر آموزش دیده و دارای مجوز را پیدا کنید. در طول ماساژ درمانی، روانکاو از طیفی از درجات فشار بر روی نواحی درد عضلانی و اسپاسم استفاده می کند. این فشار از انگشتان، دست ها، بند انگشتان قبل از آرنج به عضلات شما سیگنال می دهد که آرام شوند.
ماساژ درمانی می تواند باعث کاهش درد کمر شود و دامنه حرکتی و انعطاف پذیری را افزایش دهد. علاوه بر این، با افزایش گردش خون، تسکین درد، آرامش عضلات را به همراه افزایش سطوح مسکن‌ های طبیعی درد ارائه می‌ کند. این روش درمانی یکی از امتحان شده ترین و قابل اعتمادترین راه هاست و اگر به خوبی انجام شود می تواند نتایج بسیار خوبی داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است در نهایت پول خود را از دست بدهید. بنابراین، به جای این که ناگهان به کل ایده بپردازید، ابتدا به دنبال یک ماساژور ماهر باشید.
15 مورد از علائم افسردگی و نشانه های خطرناک بیماری های روانی در زنان و مردان

7. فیزیوتراپی را برای کاهش درد کمر امتحان کنید

این کار می تواند با افزایش تحرک، کمردرد شما را کاهش دهد. به عنوان یک جایگزین، فیزیوتراپ‌ های حرفه‌ای ماهر روی کمر شما تأثیر می‌ گذارند، حرکات خاصی را برای تقویت کمر به شما پیشنهاد می‌ کنند، نکاتی را برای جلوگیری از کمردرد به شما ارائه می‌ دهند، به‌ علاوه آموزش‌ های خاصی در مورد چگونگی توقف کمردرد.

8. از گیاهان استفاده کنید

بسیاری از گیاهان دارای خواص ضد التهابی هستند. از گیاهان زیر در چای، پخت و پز و در غیر این صورت به عنوان مکمل استفاده کنید. علاوه بر این، دستورالعمل های سازنده زیر را برای کاهش درد کمر دنبال کنید.
کاهش درد کمر

کاهش درد کمر

ریحان، پوست درخت بید، کالاندولا، دارچین، هل، میخک، زردچوبه: 400-600 میلی گرم سه بار در روز، زنجبیل: 500-600 میلی گرم دو بار در روز.

9. ترک سیگار

سیگار کشیدن نه تنها به ریه های شما آسیب می رساند بلکه می تواند به کمر شما نیز آسیب بزند. مشخص شده است که سیگاری‌های فعلی و سابق در مقایسه با افرادی که هرگز سیگار نکشیده‌ اند، یک بار بیشتر دچار کمردرد می‌شوند. نیکوتین باعث انقباض رگ های خونی کوچک و کاهش رساندن خون به مغز می شود.

10. از یک بالش کمری استفاده کنید

هنگامی که روی صندلی می نشینید از یک بالش چوبی استفاده کنید که روی انحنای طبیعی پشت شما قرار دارد. این کار کمک می کند تا ستون فقرات شما در یک راستا خوب باشد. اگر زمان زیادی را در ماشین خود می گذرانید، استفاده از بالش کمر در هر جایی که رانندگی می کنید ایده خوبی است.
کاهش درد کمر

کاهش درد کمر

11. برای کاهش درد کمر زانوی خود را بلند کنید

پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز کنید. در کنار یک جسم خم شوید و با یک دستگیره مطمئن آن را بگیرید. پشت خود را تا جایی که می توانید صاف نگه دارید و به آرامی توسط عضلات پاها، شکم و باسن خود را بالا بیاورید. اطمینان حاصل کنید که جسم را بین شانه و بدن خود نگه دارید. به کمر خود نچرخید.
علائم تشنج در نوزادان و بزرگسالان چگونه است؟

12. آب درمانی

در اینجا روش دیگری برای کاهش درد کمر وجود دارد که به روشی ملایم بسیار مؤثر است. اصولاً یک درمان در آب انجام می شود و این روش به ویژه برای زنان باردار و افرادی که به دلیل درد بیش از حد نیاز به آرامبخشی دارند مفید است. این روش شامل آب داغ است که روی بافت ها کار می کند، بنابراین درد را آرام و پیوسته کاهش می دهد.

13. درمان شناختی رفتاری

اغلب، همین یک صحبت با درمانگر شما می تواند بسیاری از مسائل را حل کند. این تکنیک دقیقاً به همین شکل عمل می کند. درمانگر شما سعی می کند افکار شما را در جای دیگری متمرکز کند، به طوری که ذهن شما به این فکر می افتد که از ابتدا اصلاً مشکلی در کمر شما وجود نداشته است. اگرچه ممکن است بهترین روش نباشد، اما برای بسیاری کارآمد است. تقریباً 60٪ یک مقدار صرف نیست. با این حال جلسات زیادی برای حل مسائل مورد نیاز است.
کاهش درد کمر

کاهش درد کمر

14. برای کاهش درد کمر از جراحی کمک بگیرید

جراحی می تواند به عنوان “درمان آخرین راه حل” برای درد شدید مورد استفاده قرار گیرد. این رویکردها برای همیشه موفقیت آمیز نیستند، ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا از خطر ناتوانی دائمی خلاص شوید. با این حال، بسیاری از جراحی های آشکارا تهاجمی می توانند مشکلات فیزیکی ستون فقرات را برطرف کنند.

سخن آخر

در این مقاله به بررسی 14 روش برای کاهش درد کمر پرداختیم و در مورد این راهکارها به طور کامل توضیحاتی ارائه دادیم. فقط باید توجه داشته باشید که در صورت بروز هر گونه مشکل قبل از این که اقدامی انجام دهید باید به پزشک خود مراجعه کنید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما ار چه روش هایی برای کاهش درد کمر استفاده می کنید؟ نظرات و تجربیات خود را با تیم ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: با چند تکنیک ساده بیماری آرتریت روماتوئید را درمان و از بدتر شدن آن جلوگیری کنید! | کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --