تاریخ امروز :اردیبهشت 30, 1401

چگونه اسکراب پا خانگی درست کنیم؟ آموزش ساخت لایه بردار پا در خانه
0 (0)

چگونه یک اسکراب پا درست کنیم

آیا تا به حال شده که بخواهید از یک اسکراب پا با طراوت پذیرایی کنید، اما از گرانی برخی از اسکراب های موجود در فروشگاه خوشتان نیامد؟ ساختن اسکراب خود می تواند کار زیادی به نظر برسد، اما اکثر آنها شامل 2 تا 3 ماده و کمی هم زدن هستند. می‌توانید انتخاب کنید که کدام اسکراب پا برای شما طراوت‌تر به نظر می‌رسد، یا می‌توانید چند نوع مختلف را برای هدیه دادن به دوستان و خانواده خود تهیه کنید.
حال در این مقاله قصد داریم درباره طرز تهیه اسکراب پا با شما صحبت کنیم و آموزش آنرا در اختیار شما قرار دهیم.
همراه کالازم باشید. 

مواد اولیه

اسکراب پا نعناع فلفلی

1 فنجان (201 گرم) نمک دریا
1⁄4 سی‌سی ( 59 میلی لیتر) روغن زیتون یا روغن نارگیل
1 تا 2 قطره اسانس نعناع فلفلی
اسکراب پا لیمو
2 فنجان (400 گرم) شکر گرانول
15 قاشق غذاخوری (220 میلی لیتر) روغن بادام یا روغن نارگیل
10 تا 20 قطره اسانس لیمو

اسکراب پا قهوه

1/4 فنجان (32 گرم) تفاله قهوه
1⁄2 سی ( 120 میلی لیتر) روغن زیتون یا روغن نارگیل
1.5 قاشق غذاخوری (22.5 گرم) دارچین
اسکراب پا با شکر قهوه ای
1/2 فنجان (64 گرم) شکر قهوه ای
1⁄4 سی ( 59 میلی لیتر) روغن کانولا
1 قاشق چایخوری (4.9 میلی لیتر) عصاره وانیل یا آب لیمو

طرز تهیه اسکراب پا نعناع فلفلی

طرز تهیه اسکراب پا نعناع فلفلی

طرز تهیه اسکراب پا نعناع فلفلی

1 فنجان (200 گرم) نمک دریا را در یک کاسه بریزید

در این اسکراب پا نمک ماده اصلی است. کاسه ای را بردارید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا همه مواد را در خود نگه دارد، سپس 1 فنجان (200 گرم) نمک دریا را در آن بریزید. اگر توده‌ای وجود داشت، با چنگال داخل آن بروید و قبل از اینکه مواد بعدی را اضافه کنید، آن‌ها را الک کنید. 

1⁄4 c (59 میلی لیتر) روغن زیتون یا روغن نارگیل را به آن اضافه کنید

روغن حامل یک روغن بدون عطر است که همه مواد شما را به هم متصل می کند. این روغن را به شکر خود اضافه کنید سپس با قاشق چوبی همه را با هم مخلوط کنید. اگر از روغن نارگیل استفاده می کنید، قبل از اینکه به اسکراب پا خود اضافه کنید، آن را در مایکروویو ذوب کنید.
همانطور که مخلوط می کنید، متوجه خواهید شد که اسکراب خود غلیظ و خمیر مانند می شود.

از این اسکراب برای لایه برداری با طراوت استفاده کنید

حدود 1 قاشق غذاخوری (14 گرم) از اسکراب پا را روی پاهای خود بمالید و کمی به سمت بالا پاهای خود بمالید. آن را روی پوست خود ماساژ دهید، سپس اجازه دهید 5 تا 10 دقیقه بماند و سپس آن را با آب خنک بشویید. هنگامی که از آن استفاده می کنید، احساس خنکی جزئی از نعناع خواهید داشت که باعث طراوت و شادابی پوست شما می شود. بعد از اینکه در طول روز زیاد ورزش کردید یا پیاده روی کردید، برای گرفتن من عالی است.
اگر زخم های باز روی پاهای خود دارید، نعناع ممکن است باعث گزش آنها شود. احتیاط کنید.

اسکراب پا را در یک ظرف دربسته نگهداری کنید

اگر اسکراب پا باقی مانده است، آن را در یک ظرف شیشه ای با درب ببندید. می توانید اسکراب را در جای خشک و خنک مانند کابینت آشپزخانه یا انباری نگهداری کنید. سعی کنید در اسرع وقت از اسکراب خود استفاده کنید تا روغن خراب نشود.
اسکراب پا را در یک ظرف دربسته نگهداری کنید

اسکراب پا را در یک ظرف دربسته نگهداری کنید

بسته به اینکه از چه روغنی استفاده کرده اید، ممکن است مواد تشکیل دهنده بعد از چند هفته یا چند ماه شروع به تجزیه شدن کنند. سعی کنید فورا از اسکراب پای خود استفاده کنید تا مواد تازه باقی بمانند.

اسکراب پا لیمو

2 فنجان (400 گرم) شکر گرانول را به یک کاسه اضافه کنید

یک کاسه بزرگ بردارید و شکر گرانول خود را در آن بریزید. اگر توده‌هایی دیدید، قبل از اضافه کردن مواد بعدی، از یک چنگال یا همزن برای صاف کردن آنها استفاده کنید. شکر یک لایه بردار طبیعی عالی است زیرا کمی درشت است.
برای اسکراب نمک لیمو به جای شکر از نمک دریا استفاده کنید.

15 قاشق غذاخوری (220 میلی لیتر) روغن بادام یا روغن نارگیل را با هم مخلوط کنید

روغن حامل شما در سراسر اسکراب پای شما پخش می شود و همه مواد را به هم می چسباند. روغن بادام یا روغن نارگیل مایع را به آن اضافه کنید، سپس مخلوط خود را با یک قاشق چوبی هم بزنید. همچنین می توانید از روغن زیتون یا روغن کانولا در آشپزخانه خود استفاده کنید. برای اینکه اسکراب پا خود را به رنگ زرد در بیاورید، به جای آن روغن خردل را به آن اضافه کنید.

10 تا 20 قطره اسانس لیمو را به اسکراب پا اضافه کنید

یک بطری اسانس لیمو را بردارید و از قطره چکان روی درب آن استفاده کنید. 10 تا 20 قطره اسانس لیمو را به آن اضافه کنید، سپس مخلوط را هم بزنید تا بوی لیمو به طور یکنواخت پخش شود. لیمو یک رایحه مرکبات با طراوت است که پوست شما را تقویت می کند و در عین حال آن را تسکین می دهد.
10 تا 20 قطره اسانس لیمو را به اسکراب پا اضافه کنید

10 تا 20 قطره اسانس لیمو را به اسکراب پا اضافه کنید

این اسکراب پا را امتحان کنید تا پاهای خود را با پوست مرکبات تازه کنید

پاهای خود را خیس کنید و حدود 1 قاشق غذاخوری (14 گرم) از اسکراب را بردارید. آن را روی پاها و پاهای خود بمالید و روی هر قسمت خشک و ترک خورده تمرکز کنید. اجازه دهید پاهایتان به مدت 5 تا 10 دقیقه در اسکراب خیس بخورد، سپس آن را با آب خنک بشویید. 
مرکبات رایحه ای ملایم است که کمی طراوت می بخشد. برای شروع روز خود با یک طراوت یا درمان خود پس از پیاده روی عالی است.
اسکراب پای خود را در یک ظرف دربسته نگه دارید. برای اسکراب پا باقی مانده، آن را در یک شیشه شیشه ای درب دار نگهداری کنید. تاریخ ساخت اسکراب را روی شیشه بنویسید، سپس آن را در جای خشک و خنک نگهداری کنید. سعی کنید در اسرع وقت از اسکراب خود برای بیشترین سود استفاده کنید. شما همچنین می توانید اسکراب پای خود را به عنوان هدیه بدهید! شیشه را با یک روبان سرگرم کننده یا یک تکه نخ تزئین کنید تا خاص شود.

اسکراب پا قهوه

حدود 1/4 فنجان (32 گرم) تفاله قهوه را در یک کاسه بریزید

تفاله‌های قهوه قدیمی‌تان را از زمانی که قهوه درست کرده‌اید بردارید و آن‌ها را با قاشق در یک کاسه بزرگ بریزید. اگر کمی خیس باشند اشکالی ندارد، زیرا به چسبیدن مخلوط شما به یکدیگر کمک می کند. تفاله های قهوه حاوی کافئین است که در واقع می تواند به “بیدار شدن” یا روشن شدن پوست شما کمک کند.
برای اینکه این لایه برداری حتی بیشتر شود، به همان مقدار شکر گرانول یا قهوه ای را با تفاله قهوه خود اضافه کنید.

1/2 سی سی ( 120 میلی لیتر) روغن زیتون یا روغن نارگیل را به آن اضافه کنید

روغن زیتون یا روغن نارگیل مایع را در مخلوط خود بریزید، سپس از قاشق خود برای ترکیب همه مواد خود استفاده کنید. مخلوط شروع به تشکیل یک خمیر غلیظ می کند که به راحتی با قاشق پخش می شود. از آنجایی که تفاله های قهوه در حال حاضر کمی چسبنده است، به روغن زیادی نیاز ندارید.

1.5 قاشق غذاخوری (22.5 گرم) دارچین را با هم در اسکراب پا مخلوط کنید

یک قاشق دارچین بردارید و آن را در مخلوط آسیاب شده قهوه خود بریزید. از یک قاشق چوبی برای مخلوط کردن مواد استفاده کنید تا خمیر غلیظی به وجود بیاید که بوی عالی بدهد! دارچین کمی تند است، بنابراین به جریان خون در آن ناحیه کمک می کند و پوست شما را بیشتر بیدار می کند.
1.5 قاشق غذاخوری (22.5 گرم) دارچین را با هم در اسکراب پا مخلوط کنید

1.5 قاشق غذاخوری (22.5 گرم) دارچین را با هم در اسکراب پا مخلوط کنید

از این اسکراب پا برای بیدار کردن پوست خود استفاده کنید

از آنجایی که قهوه دارای کافئین است، در واقع می تواند جریان خون را به پاهای شما بیاورد و پوست شما را «بیدار کند» یا تازه کند. می‌توانید هر زمانی که احساس کردید پاهایتان به کمی بلند کردن من نیاز دارند از آن استفاده کنید، یا می‌توانید از آن به عنوان لایه‌بردار برای از بین بردن پوست مرده انگشتان پا استفاده کنید. تفاله های قهوه نیز بوی خوشی می دهد، بنابراین پوست شما را نیز معطر می کند!

مخلوط را در یک ظرف دربسته نگهداری کنید

اگر نمی خواهید فوراً از اسکراب پا قهوه خود استفاده کنید، آن را در یک ظرف شیشه ای بریزید و درب آن را ببندید. سعی کنید در اسرع وقت از اسکراب پای خود استفاده کنید تا بیشترین سود را از مواد تشکیل دهنده خود ببرید. هر چه زودتر از اسکراب خود استفاده کنید، تازه تر می شود.

اسکراب پا با شکر قهوه ای

1/2 فنجان (64 گرم) شکر قهوه ای را با 1⁄4 c ( 59 میلی لیتر) روغن کانولا مخلوط کنید

در یک کاسه بزرگ شکر قهوه ای و روغن کانولا را با هم بریزید. از یک قاشق چوبی برای مخلوط کردن مواد خود استفاده کنید تا زمانی که یک خمیر گلوله در بیاید و به راحتی پخش شود. شکر قهوه ای لایه برداری ملایمی دارد، اما بوی بسیار خوبی نیز دارد.

1 قاشق غذاخوری (4.9 میلی لیتر) عصاره وانیل را به آن اضافه کنید

برای اینکه اسکراب پا خود رایحه ای دلپذیر داشته باشید، حدود 1 قاشق چایخوری (4.9 میلی لیتر) عصاره وانیل خالص را در آن بریزید. سپس با قاشق چوبی آن را با مواد مخلوط کنید تا خمیر غلیظی به دست آید.
برای داشتن بوی تازه تر مرکبات، به جای آن 1 قاشق چایخوری (4.9 میلی لیتر) آب لیمو اضافه کنید.

از این اسکراب پا برای یک لایه بردار معطر طبیعی استفاده کنید

شکر قهوه ای یک لایه بردار ملایم است و رایحه طبیعی وانیل یا آب لیمو راهی عالی برای خوشبو کردن پوست شما بدون استفاده از کنسانتره است. می توانید این اسکراب را هر زمان که احساس کردید پاهایتان خشک یا ترک خورده است را امتحان کنید تا به آنها طراوت بخشیده و دوباره شروع کنید. سعی کنید در تعطیلات که شکر و ادویه جات رایج است از این اسکراب استفاده کنید.
از این اسکراب پا برای یک لایه بردار معطر طبیعی استفاده کنید

از این اسکراب پا برای یک لایه بردار معطر طبیعی استفاده کنید

اسکراب پا را در یک ظرف دربسته نگهداری کنید

اگر چیزی باقی مانده است، آن را در یک ظرف شیشه ای دربسته قرار دهید. سعی کنید در اسرع وقت از اسکراب خود استفاده کنید تا مواد شما تازه بمانند. اسکراب شما بد نمی شود، اما مواد برای مدت طولانی تازه نمی مانند.

سخن آخر

شما می توانید با استفاده از این سه نوع اسکراب پا ، نرمی و لطافت جذابی به پای خود ببخشید و از شر خشکی و پوست های مرده پا راحت شوید.
از اینکه تا پایان مقاله همراه کالازم بودید، از شما سپاس گزاریم.
شما اطلاعات دیگری درباره طرز تهیه اسکراب پا خانگی دارید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کالازم و کاربران آن به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: 7 روش آسان و موثر برای از بین بردن پوست مرده پا و درمان خشکی پاشنه و کف پا | کالازم

  2. پینگ‌بک: چگونه با استفاده از اسکراب قهوه پوست درخشانی داشته باشیم؟ معرفی 10 لایه بردار قهوه | کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --