تاریخ امروز :تیر 1, 1403

برای خرید یک پتو مسافرتی باکیفیت این چند نکته را فراموش نکنید!
0 (0)

راهنمای خرید پتو مسافرتی

سوار شدن به یک پرواز طولانی برای رفتن به مقصد رویای خود بسیار هیجان انگیز است. با این حال، هنگامی که با پتوی ملحفه ای که شرکت هواپیمایی ارائه می دهد آماده می شوید و چشمان خود را برای استراحت می بندید، احتمالاً احساس ناراحتی می کنید. به همین دلیل است که انواع مختلف پتو مسافرتی به یک مکمل ضروری برای مسافران تبدیل شده اند. می‌ توانید تضمین کنید که هنگام پرواز در اقیانوس و یا رفتن به یک سفر جاده‌ ای طولانی، گرم و دنج خواهید بود.
در این مقاله می خواهیم راهنمای کامل خرید پتو مسافرتی را به شما عزیزان ارائه دهیم و بگوییم که برای خرید این پتوها باید چه نکاتی را در نظر بگیرید.
با کالازم همراه باشید.

برای خرید پتو مسافرتی چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

ابتدا سبک سفر و راحتی خود را در نظر بگیرید. اگر همیشه سردتان است، به دنبال بهترین پتو با گرمایش بالا باشید. دیگران به یک پتوی فوق سنگین نیاز ندارند، بنابراین باید مراقب گزینه های وزن متوسط ​​باشند.
برخی از پتوهای مسافرتی کاربردهای دیگری نیز دارند. بعضی از آن ها می توانند به عنوان یک بالش مسافرتی عمل کرده و حتی از کمر شما حمایت کنند. پتوهای مسافرتی را می‌ توان در هواپیما، قطار، اتوبوس، برای سفرهای جاده‌ ای یا حتی برای رفتن به هتل و خوابگاه استفاده کرد. پتوهای مختلف مزایا و معایب متفاوتی دارند. در نظر بگیرید که رفتن به چه نوع سفرهایی را تمایل دارید. اگر می‌ خواهید کوله‌ پشتی بردارید، قطعا نمی‌ خواهید یک پتوی سنگین با خود حمل کنید.
در صورتی که بیشتر مسافر هواپیما، قطار یا اتوبوس هستید، احتمالاً کیف حمل و نقل بسیار مهم خواهد بود زیرا حمل و نقل آن را آسان تر می کند. اگر عاشق سفرهای جاده ای هستید، کیف حمل آنچنان مهم نیست زیرا می توانید آن را در ماشین بگذارید.
پتو مسافرتی

پتو مسافرتی

هنگامی که سبک و شخصیت سفر خود را مشخص کردید، موارد زیر را در نظر بگیرید تا بفهمید که چه نوع پتویی برای شما و ماجراجویی هایتان بهترین کاربرد را دارد.

خرید پتو مسافرتی

1. دوام

یک پتو مسافرتی با کیفیت باید مدتی دوام بیاورد. زیاد تحت تاثیر قیمت قرار نگیرید زیرا شما نمی خواهید در نهایت پتویی با کیفیت پایین داشته باشید. حواستان به مواردی مانند کیفیت لبه های دوخته شده و مقاومت در برابر پارگی و پر شدن باشد.
بهترین پتوی دنیا پتویی است که بادوام باشد. اول از همه، دوام حیاتی است. اگر پتو مسافرتی شما سوراخ‌ هایی در خود دارد، پاره می‌ شود یا قبل از این که فرصت استفاده از آن را داشته باشید، به یک چیز نازک و بی‌ مصرف تبدیل شده است، پس برای شما بی‌ فایده می باشد.
پتوی مسافرتی گرم و مناسب یک پتوی بادوام است. گرما و آرامش بزرگ ترین نیاز شما به یک پتو است و برای به دست آوردن آن باید دوام قوی داشته باشید. شما زیاد از آن استفاده خواهید کرد و می‌ خواهید دوام داشته باشد، بنابراین دوام را بالاترین اولویت خود قرار دهید.
پرز پتو به چه علت ایجاد می شود و چگونه می توان از شر پرز و کرک پتو خلاص شد؟

2. سهولت استفاده / حمل و نقل

وقتی در حال حرکت هستید، نمی خواهید چیزی پیچیده تر از آنچه که باید باشد ایجاد کنید. در نظر بگیرید که پتو چقدر راحت جمع می‌ شود و در زمانی که از آن استفاده نمی‌ کنید چقدر راحت می‌ توانید آن را نگهداری کنید. برخی از پتوها کیف حمل دارند و برخی دیگر ندارند. برخی از پتوها به سبک پانچو ساخته می شوند، بنابراین راحت تر از پتوهای معمولی در جای خود می مانند. در مورد سبک سفر خود و اینکه چه چیزی برای شما راحت تر است فکر کنید.

3. پتو مسافرتی قابل شستشو در ماشین لباسشویی

پتوهای قابل شستشو در ماشین لباسشویی ساده ترین گزینه تمیز کردن هستند، اما بسته به موادی که انتخاب می کنید، ممکن است آن گزینه را نداشته باشید.
پتو مسافرتی

پتو مسافرتی

این یک مسئله ساده است، اما نه مسئله ای که همیشه بتوانید تضمین کنید. بنابراین، هنگام خرید بهترین پتوها، مطمئن شوید که پتوهایی که انتخاب می کنید قابل شستشو با ماشین لباسشویی باشند. اگر در سفر هستید و به ماشین لباسشویی در آپارتمان، خوابگاه یا هتل خود دسترسی دارید، از آن استفاده کنید و پتو مسافرتی خود را تمیز و تازه نگه دارید.

4. مواد و جنس به کار رفته

این گزینه تأثیر زیادی بر گرما و راحتی پتو مسافرتی خواهد داشت، دو نکته مهمی که قبل از خرید باید در نظر بگیرید. تعجب خواهید کرد که چه تعداد گزینه برای پتو وجود دارد – از پتوهای کوچک مسافرتی گرفته تا پتوهای کمپینگ و مواد مختلف به کار رفته در آن ها برای افراد مختلف مناسب است، بنابراین از این بخش برای کمک به تعیین این که کدام پتو برای شما مناسب است استفاده کنید.
 • پشم گوسفند – این پتوها معمولاً از نوعی پلی استر ساخته می شوند، اما مانند پشم هستند. پشم گوسفند معمولاً ماده ضخیم‌ تر و سنگین‌ تری است، اما مواد سبک‌ تری نیز وجود دارد که مخصوص سفر طراحی شده‌ اند.
 • پلی استر – احتمالاً رایج‌ ترین ماده مورد استفاده در پتوهای مسافرتی است، این ماده سبک وزن و بادوام می باشد. در برخی از پتوها، پلی استر با مواد دیگری مانند نایلون مخلوط می شود. پلی استر یک پارچه ساخته دست بشر است که نرم ترین یا راحت ترین پارچه نیست. اما گرم، بادوام و بسیار ماندگار است. همانطور که گفته شد، دوام بسیار مهم است و پلی استر بادوام ترین پارچه موجود است و پتو مسافرتی ایده آلی را ایجاد می کند.
 • پنبه – پتوهای نخی نرم و ضد حساسیت هستند. نرم به معنای دنج و راحت است. آن‌ ها ضخیم‌ ترین پتوها نیستند، اما مطمئناً راحتی پایدار و احساسی دنج را ارائه می‌ دهند که مطمئناً پتوهای هواپیما به آن نیاز دارند. ضد حساسیت بودن آن ها نیز به این معنی است که همه می توانند از آن استفاده کنند.
 • اکریلیک – این گزینه تقریباً هر ویژگی را که به دنبال آن هستید نشان می دهد. گرم، سبک و ضد حساسیت است. همه می توانند از آن استفاده کنند. اکریلیک گرما را بدون زحمت در خود نگه می دارد و به راحتی می توان آن را تا زد و نگهداری کرد. وزن آن تقریباً هیچ است. تنها نقطه ضعف آن این است که خیلی نرم نیست، حداقل در مقایسه با پنبه و پشم نمی توان آن را یک پتوی نرم در نظر گرفت.
 • پشم – پشم یک ماده فوق العاده برای تمام دماها است. هر چه هوا سردتر باشد، احساس گرمای پتوی پشمی بیشتر می شود. به دلیل پشم بودن، به طور طبیعی عایق است و بنابراین به عنوان یک پتوی گرم سفر بسیار ایده آل می باشد. بزرگترین نقطه ضعف آن این است که پشم پتو خوبی در فضای باز نمی سازد و خیلی برای باران مناسب نیست. شما نمی توانید یک پتوی پشمی را خیس کنید.
بهترین پارچه برای تهیه یک پتو نرم کدام است؟

5. اندازه پتو مسافرتی

مهم است که مطمئن شوید پتو شما را می پوشاند. به خصوص برای افراد قد بلندتر، قبل از خرید پتو به اندازه ها توجه داشته باشید.
پتو مسافرتی

پتو مسافرتی

اندازه پتو دو جنبه را در برمی گیرد. اولی این که چقدر فضای داخل چمدان شما را اشغال می کند و دوم این که چه مقدار از بدن شما را پوشش می دهد؟ پتوی مسافرتی کوچک برای زمانی ایده آل است که در حال بسته بندی سبک هستید و می خواهید پتویی را در چمدان دستی خود یا همراه خود در پرواز داشته باشید. یک پتوی مسافرتی جمع و جور بسیار مفید است، اما باید راحتی را فدای داشتن یک پتوی مسافرتی بزرگتر و طولانی تر کنید که می تواند تمام بدن شما را بپوشاند.

6. ضد باد و آب

داشتن یک پتو ضد باد و ضد آب به معنای داشتن وسیله ای قابل حمل برای محافظت از خود در برابر عوامل است. اگر در یک کشور یا شهر گرم هستید و نمی خواهید یک کت زمستانی برای محافظت از خود در برابر باد و باران به همراه داشته باشید، یک پتوی ضد باد و ضد آب گزینه مناسب برای شماست.
چگونه برای کودکان پتوی مناسبی انتخاب کنیم؟

کجا می توانیم از پتو مسافرتی استفاده کنیم؟

همیشه در نظر داشته باشید که پتوی شما برای چیست. یک پتوی مسافرتی کوچک بهترین انتخاب برای هواپیما است. اما برای کمپینگ و پیک نیک به یک پتوی بزرگ و ضد آب نیاز دارید. برای یک سفر جاده ای، پتویی بزرگ و گرم ایده آل است یعنی گزینه ای که بتواند شما را بپوشاند و در صندوق عقب ماشین شما به راحتی قرار بگیرد.
پتو مسافرتی

پتو مسافرتی

سخن آخر

در این مقاله به بررسی نکات مهمی که باید برای خرید یک پتو مسافرتی باکیفیت در نظر بگیرید پرداختیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده و راهنمای کاملی برای خریدتان باشد.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما برای خرید پتو مسافرتی چه نکاتی را در نظر می گیرید؟ نظرات و تجربیات خود را با تیم ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری
" target="_blank">
 • یک پینگ

  1. پینگ‌بک: پتوها چه مدل های مختلفی دارند؟ ویژگی ها، مزایا و معایب انواع پتو و لحاف 1401 | کالازم

  2. پینگ‌بک: پتو برقی چیست و استفاده از آن با چه مزایا و خطراتی همراه است؟ | کالازم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --