تاریخ امروز :آذر 10, 1401

چگونه کفش مناسبی انتخاب کنیم؟ راهنمای کامل و جامع خرید کفش مناسب
0 (0)

خرید کفش مناسب

همانطور که می دانید انتخاب و خرید کفش مناسب بسیار اهمیت دارد و رابطه مستقیمی با سلامت پاهای شما دارد. رعایت برخی نکات به شما کمک می کند که کفش بهتری را متناسب با پای خود خریداری کنید.
در این مقاله می خواهیم برخی نکات و موارد حائز اهمیت در خرید کفش مناسب را بررسی کنیم و نحوه صحیح خرید کفش را به شما آموزش دهیم.
با کالازم همراه باشید.

شکل پای شما چیست؟

برای خرید کفش مناسب، باید شکل پای خود را بدانید. این آزمایش ساده را انجام دهید: در حالی که ایستاده اید، پای خود را روی یک تکه کاغذ قرار دهید و اطراف آن را ردیابی کنید. پای شما صاف است یا خمیده؟ آیا مشکل پا دارید و شکل پای شما برآمدگی را در کنار انگشت شست پا نشان دهد؟

یافتن و خرید کفش مناسب

شکل پای خود را به فروشنده نشان دهید تا به شما در خرید کفش مناسب کمک کند. کفش باید با شکل طرح کلی مطابقت داشته باشد. هنگامی که یک جفت کفش متناسب با شکل پای خود پیدا کردید، آن ها را بپوشید. چندین بار در فروشگاه قدم بزنید. مطمئن شوید که کفش ها ساییده نمی شوند. اگر کفش ها حس خوبی به شما می دهند، کفش مناسب خود را پیدا کرده اید!
یافتن و خرید کفش مناسب

یافتن و خرید کفش مناسب

کفش مناسب برای شما

یک کفش خوب دارای ویژگی هایی است که باعث راحتی و پشتیبانی می شود. همچنین باید اندازه و شکل مناسب پای شما را داشته باشد. به دنبال کفشی باشید که از پارچه و آستر قابل تنفس مانند چرم یا بوم ساخته شده باشد. اطمینان حاصل کنید که کفش ها دارای آج کافی برای جلوگیری از لیز خوردن هستند. برای خرید کفش مناسب به یک فروشگاه کفش خوب بروید.
چگونه کفش چرم بخریم؟

با رعایت چند نکته هنگام خرید کفش مناسب، سلامتی پاهای خود را تضمین کنید:

1- کفشی بخرید که با فرم طبیعی پاهایتان مطابقت داشته باشد.
2- پاها به طور طبیعی در ساعات انتهایی روز اندکی ورم میکنند، به همین خاطر بهترین زمان برای اندازه کردن کفش عصر و پس از غروب آفتاب است.
3- سایز درج شده بروی کفش را ملاک قرار ندهید چراکه قابل اطمینان نیستند.
4-خرید کفش تنگ به امید این که پس از مدتی جا باز خواهد کرد یک اشتباه محض است. هیچگاه یک کفش تنگ را خریداری نکنید.
5- کف کفش باید محکم و قابل انعطاف بوده و سطح آجداری نیز داشته باشد. خود کفش نیز باید سبک باشد.
6- از به پا کردن کفش های پاشنه بلند به مدت طولانی خودداری کنید. کفش های پاشنه بلند لغزیدن و بزمین خوردن، درد کمر و پا و تغییر در فرم پا را به دنبال دارند. سعی کنید پاشنه کفشتان از 4 سانتی متر بلند تر نباشد. همچنین پاشنه های عریض تر نسبت به پاشنه های نوک تیز و باریک مناسب تر می باشند.
با رعایت چند نکته هنگام خرید کفش مناسب، سلامتی پاهای خود را تضمین کنید:

با رعایت چند نکته هنگام خرید کفش مناسب، سلامتی پاهای خود را تضمین کنید:

7-برای خرید کفش مناسب توجه داشته باشید که پاشنه پاهای شما نباید درون کفش بلغزد.
8- سایز پاهای شما با افزایش سن، تغییر وزن و یا در دوران بارداری تغییر میکند. بنابراین هنگام خرید کفش نو به سایز پاهای پیشین خود فکر نکنید.
9-در اغلب افراد سایز یکی از پاهایشان با پای دیگر متفاوت می باشد. بنابراین در انتخاب و خرید کفش مناسب پای بزرگ تر را ملاک انتخاب قرار دهید.
10-کفش اندازه کفشی است که هنگامی که شما ایستاده اید میان نوک بزرگ ترین انگشت پا (معمولا شست پا) و انتهای کفش حداقل یک سانتی متر فاصله وجود داشته باشد، و شما قادر باشید انگشتان پای خود را آزادانه تکان دهید. همچنین به قوس کف پا نیز توجه کنید که مطابق شکل باید متناسب با قوس کفش باشد.
11-برای امتحان کردن کفش حتما بندهای کفش را بطور کامل ببندید و سپس بایستید و چند قدم راه بروید تا کاملا از اندازه بدن کفش اطمینان حاصل کنید..
12-از خرید کفش های پنجه باریک تا حد امکان خودداری کنید چراکه اینگونه کفش ها انگشتان پا را تحت فشار قرار داده و بد فرم می کند.
13- کفش های تخت، لژ دار و یا پاشنه کوتاه هم راحت ترند و هم ایمن تر.
14- در هنگام خرید کفش مناسب به نوع جورابی که عادت به پوشیدن دارید نیز توجه کنید و هنگام خرید نیز همان جوراب را به پا داشته باشید.
15- عوارض پوشیدن کفش های تنگ شامل پینه پا، میخچه، دردهای مفاصل، درد زانوها و پاشنه پا و خستگی زود رس می باشد.
با رعایت چند نکته هنگام خرید کفش مناسب، سلامتی پاهای خود را تضمین کنید:

با رعایت چند نکته هنگام خرید کفش مناسب، سلامتی پاهای خود را تضمین کنید:

16-به پا کردن کفش های گشاد نیز سبب میگردد تا پاها تاول بزنند و فرد از تعادل کافی هنگام راه رفتن برخوردار نباشد.
17- از فروشگاه هایی خرید کنید که تنوع کفش در آن ها بالاست تا محدودیت انتخاب نداشته باشید.
18-تحت تاثیر صحبت های فروشنده قرار نگیرید زیرا آن ها شما را ترغیب میکنند تا هر کفش تنگ و نامناسبی را خریداری کنید. اما شما با صبر و حوصله کفش راحت و اندازه پاهای خود را انتخاب کنید.
19-چرم بهترین رویه کفش محسوب میگردد چراکه مانند پوست تنفس کرده و تهویه دارد.
20- برای خرید کفش مناسب توجه داشته باشید کفشی بخرید که بتوانید سایز آن را اندکی تغییر دهید مانند کفش های بند دار و یا سگک دار.
21- آستر و پوشش درون کفش باید نرم، فاقد درز و هر گونه برآمدگی باشد.
22- شما قادر می باشید طبق فرمول زیر سایز کفش خود را بدست آورید. ابتدا باید طول پای خود را اندازه گیری کنید (از نوک بلندترین انگشت پا (معمولا شست پا) تا پشت پاشنه پا):
سایز کفش=[ طول پا(سانتی متر) + 2 سانتی متر‍] * 1.5
ایـن فـرمـول سـایـز کـفـش اروپایی را مشخص می کند که با سایز کـفشـ های کشورمان هماهنگی دارد.
روش های آسان بزرگ کردن کفش های تنگ

سخن آخر

در این مقاله تمامی نکاتی را که باید در مورد انتخاب و خرید کفش مناسب بدانید، بررسی کنیم. شما با رعایت این موارد در حین خرید کفش می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما در زمان خرید کفش مناسب چه نکات دیگری را در نظر می گیرید؟ نظرات و تجربیات خود را با تیم ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: لوازم ضروری و مهم کوهنوردی، با آشنایی کامل | مجله کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --