تاریخ امروز :فروردین 6, 1402

چرا کودک یک ساله کم غذا می خورد؟
0 (0)

چرا کودک یک ساله غذا کم می خورد و یا اصلا نمی خورد؟

برای کودکان عادی است که مقدار بسیار کمی غذا بخورند و یا قهر کنند اصلاً غذا نخورند. به کودک خود غذای سالم بدهید و بگذارید فرزندتان تصمیم بگیرد که چه مقدار غذا بخورد. سعی کنید در مورد اشتهای کودک خود در طول بیشتر از یک هفته قضاوت کنید. بهتر است یک محیط غذایی درست ایجاد کنید، با غذاهای جدید همگام باشید و از خواسته های فرزندتان نیز پیروی کنید.
در این مقاله می خواهیم به بررسی یک این که چرا کودک یک ساله غذا کم می خورد و یا اصلا نمی خورد بپردازیم و در مورد علت این مسئله با شما گفتگو کنیم.
با کالازم همراه باشید.

چرا کودک یک ساله غذا کم می خورد؟

بسیاری از والدین نگران این هستند که کودکان یک‌ ساله و یا بالاتر خود به اندازه کافی غذای سالم بخورند. طبیعی است که کودکان یک‌ ساله مقدار بسیار کمی غذا بخورند، نسبت به آنچه می خورند عصبانی شوند و از خوردن غذا خودداری کنند.

تعدادی از موارد این که چرا کودک بالاتر از یکسال غذا نمی خورند!

اشتهای کودکان نوپا به دلیل رشد و تحولات فعالیت به طور مداوم متفاوت است. کودکان نوپا به اندازه نوزادان به سرعت رشد نمی کنند، بنابراین به مواد غذایی کمتری نیاز دارند.
کودکان یک ساله شکم و معده کوچکی دارند. بچه ها به دنیای اطراف خود بسیار علاقه مند هستند، بنابراین فاصله کمی از غذا دارند.
چرا کودک یک ساله غذا کم می خورد

چرا کودک یک ساله غذا کم می خورد

خردسالان می خواهند مرزها را تحت فشار قرار دهند و نشان دهند که چقدر مستقل هستند! یک روز دوست داشتن غذا و روز دیگر امتناع از آن، رفتارهای معمول کودکان است. این یکی از راه هایی است که کودکان نشان می دهند چقدر مستقل هستند. این می تواند به فکر کردن در این باره کمک کند: شما گزینه های غذایی سالم را برای کودک خود تهیه کنید و فرزند شما تصمیم می گیرد که چه مقدار غذا بخورد و یا نخورد.

فراز و نشیب اشتهای کودکان

اگر کودک یک ساله غذا کم می خورد و یا اصلا نمی خورد، می توانید مقدار خوراکی او را کاهش دهید. طبیعی است که کودکان و نوجوانان در وعده های غذایی فقط به وعده های کوچک نیاز داشته باشند .
همچنین ، از تلاش برای اجبار کودک برای تمام کردن همه چیز موجود در بشقاب خودداری کنید ، زیرا این امر می تواند وعده های غذایی کودک را پر استرس کند. درعوض ، کودک را بخاطر تلاش برای خوردن یک قاشق آخر غذا یا یک لیوان آب ، تشویق و تشکر کنید ، شاید این چیزی است که او می خواهد.
در اوقات منظم بین وعده های غذایی، می توانید میان وعده های غذایی سالم مانند میوه یا سبزیجات به کودک خود پیشنهاد دهید. اگر او در وعده های غذایی کم غذا بخورد، می توانید این عمل را ادامه دهید.
اگر کودک شما گاهی اوقات زیاد غذا نمی خورد نگران نباشید. فرزند شما گرسنه نمی شود. در واقع کودکان خیلی خوب می دانند که چه مقدار مواد غذایی لازم دارند.
این کار می تواند به شما کمک کند تا در مورد اشتهای کودک خود در طول یک هفته و بیشتر از یک روز قضاوت کنید. اگر کودک نوپای شما امروز کمتر غذا بخورد مشکلی ندارد – او ممکن است فردا گرسنه تر باشد.
علت عطسه نوزاد چیست؟

امتحان کردن غذاهای جدید برای کودک یک ساله

شاید فکر کنید کودک نوپا شما مشکلی دارد که فقط یک یا دو غذای خاص میل میکند.
اما گاهی اوقات فقط سعی کنید غذاهای جدید را امتحان کنند. در اینجا ایده هایی وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند.

ایجاد یک محیط غذایی مثبت

وعده های غذایی را به یک مناسبت خانوادگی شاد ، منظم و اجتماعی تبدیل کنید. کنار هم بنشینید تا هر زمان ممکن با کودک نوپای خود غذا بخورید.
چرا کودک یک ساله غذا کم می خورد

چرا کودک یک ساله غذا کم می خورد

به کودک خود نشان دهید که چقدر از خوردن غذایی که تهیه کرده اید لذت می برید. کودک خود را در کمک به تهیه و پخت وعده های غذایی خانوادگی درگیر کنید. غذای جدیدی را هنگامی پیشنهاد كنید كه شما و كودكتان آرام باشید و او نیز از چیزهای دیگر خیلی خسته یا پریشان نباشد.
حدود 20 دقیقه برای یک وعده غذایی تعیین کنید. اگر کودک نوپا شما غذا نخورد ، آنرا دور کنید و یک میان وعده یا غذای جایگزین پیشنهاد نکنید.
به دلیل امتناع از امتحان کردن غذاهای جدید ، از تنبیه کودک خودداری کنید. این می تواند مزه غذاهای جدید را به یک چیز منفی تبدیل کند.
از رشوه دادن به کودک خودداری کنید و او را تشویق کنید مقداری غذای سالم بخورد. این می تواند باعث شود کودک شما نسبت به غذای سالم علاقه بیشتری پیدا کند و این پیام را برای شما ارسال کند که خوردن غذای سالم یک کار درست است.
چگونه می توان اسهال نوزاد را درمان کرد؟

سرو غذاهای جدید برای کودک یک ساله ای که غذا نمی خورد

غذاهای جدید را ادامه دهید این امر می تواند بعد از 10-15 بار تلاش کاری کند تا کودک غذاهای جدید را بپذیرند و از آن لذت ببرد.
به کودک خود از همان غذای بقیه خانواده بدهید. اینگونه کودک شما از مزایای غذایی طیف وسیعی از غذاها را بدست می آورد و سلیقه ها و بافت های جدید را به عنوان “طبیعی” می پذیرد. غذاهایی جدید را با غذاهایی که کودک شما از قبل می شناسد و دوست دارد پیشنهاد دهید.
چرا کودک یک ساله غذا کم می خورد

چرا کودک یک ساله غذا کم می خورد

اگر کودک شما از چیزی امتناع ورزد ، دوباره آن را در عرض یک هفته یا همین حدود پیشنهاد دهید. کودک شما ممکن است آن را گول بزند و حتی بیشتر بخواهد – علاقه یک کودک نوپا به غذا می تواند به شدت تغییر کند.

پیروی از کودکان که غذا کم می خورند و یا نمی خورند

بگذارید کودک شما غذارا لمس کند، لیس بزند و یا با غذا بازی کند و انتظار داشته باشید که وقتی غذا خوردن یاد می گیرد غذا بخورد.
بگذارید کودک شما خودش غذا بخورد و در صورت نیاز به او کمک کنید. اگر کودک شما غذای مورد علاقه خود را پس میزند یا به نظر می رسد خسته است و یا حال او ناخوشایند می باشد غذای او را دور کنید.
هنگامی که چیزی را پیدا کردید که کودک شما می خورد و از آن لذت می برد، می تواند باعث شود وسوسه شوید که از آن زیاد بدهید اما توجه داشته باشید کودک شما برای بدست آوردن تمام مواد مغذی مورد نیاز خود برای رشد، باید غذاهای متنوعی بخورد. بنابراین مهم است که غذاهای مختلف زیادی را به او ارائه دهید.
انواع غذاهای مغذی را در پنج گروه غذایی در هر وعده غذایی خانواده ارائه دهید. به دنبال تنوع خود باشید – به کودک خود نشان دهید که مایل هستید غذاهای جدید را امتحان کنید و از آن ها نیز لذت می برید. غذای سالم خانواده و یک محیط غذایی که باعث ایجاد نگرش مثبت به غذای سالم می شود، شروع خوبی برای کودک شما خواهد بود.
چرا کودک یک ساله غذا کم می خورد

چرا کودک یک ساله غذا کم می خورد

اگر فرزند شما به طور کلی سالم و در حال رشد است و انرژی کافی برای بازی ، یادگیری و اکتشاف برخوردار است، او احتمالاً به اندازه کافی غذا می خورد.
اما اگر خواستید به پزشک مراجعه کنید باید به این چند نکته برخورد کرده باشید.
  • کودک شما فقط از یک یا دو نوع غذا می خورد.
  • کودکتان به مدت طولانی تمام گروه های غذایی را نخورد.
  • فرزند شما به طور مداوم از غذا امتناع می ورزد.
  • برای رشد فرزندتان یا تغذیه کلی او نگران هستید.
عفونت گوش کودکان چگونه درمان می شود؟

سخن آخر

در این مقاله درباره این که چرا یک کودک یک ساله غذا کم می خورد گفتگو کردیم. امیدواریم که بتوانید با داشتن اطلاعات کافی و دانستن نکات گفته شده به آسانی به بهبود این مشکل در فرزند خود کمک کنید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما چه اطلاعاتی در مورد غذا نخوردن کودکان دارید؟ نظرات و تجربیات خود را با تیم ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --