تاریخ امروز :اردیبهشت 29, 1401

چگونه بوی بد لباس را از بین ببریم؟ راهکارهای جالب از بین بردن لباس بدبو
0 (0)

چگونه بوی بد لباس را از بین ببریم

فرقی نمی‌کند لباس‌های باشگاه مورد علاقه‌تان را بشویید یا بخواهید بوی کپک زدگی لباس‌های قدیمی را از بین ببرید، راه‌های سریع و مقرون به صرفه‌ای برای مقابله با بوی ناخواسته در لباس‌ها وجود دارد. با یادگیری صحیح نگهداری، شستن و درمان لباس های بدبو و یادگیری چند ترفند آسان برای از بین بردن بوی بد لباس ، می توانید کل کمد لباس خود را تمیز و تازه نگه دارید.
همراه کالازم باشید.

از بین بردن بوی بد لباس در شستشو

برای از بین بردن بوی بد لباس ، برچسب مراقبت روی لباس خود را بخوانید

هر لباس باید دارای یک برچسب در داخل باشد که نحوه شستن و خشک شدن آن را مشخص کند. هر برچسب را با دقت بخوانید تا مطمئن شوید که عمر لباس خود را طولانی تر می کنید و با مراقبت نادرست به آنها آسیب نمی رسانید.
برای از بین بردن بوی بد لباس ، برچسب مراقبت روی لباس خود را بخوانید

برای از بین بردن بوی بد لباس ، برچسب مراقبت روی لباس خود را بخوانید

اگر لباس شما برچسب مراقبت ندارد، برای از بین بوی لباس آن را فقط با آب سرد بشویید تا به طور تصادفی چروکیده یا آسیب نبیند. اگر بسیار قدیمی یا گران است، ممکن است فرض کنیم که فقط خشک تمیز ، مطمئن تر است.

لباس های خود را از قبل خیس کنید

یک سطل یا وان تمیز را با آب گرم و 30 گرم مواد شوینده پر کنید و هر لباسی را که می خواهید بو را از آن پاک کنید به آن اضافه کنید. اجازه دهید حدود 30 دقیقه بمانند.
همچنین می توانید آب نصف لیمو را به محلول قبل از خیساندن خود اضافه کنید تا روغن های بدن آغشته به پارچه از بین برود.
اگر برچسب مراقبت از لباس شما نشان می دهد که فقط شستشوی سرد است از آب سرد استفاده کنید.

هر قسمت بوی بد لباس را تمیز کنید

یک برس تمیز کننده با موهای نرم بردارید و به آرامی قسمت های بوی بد لباس خود را بشویید. در لباس های بدنسازی، این ممکن است زیر بغل یا یقه باشد.
این روش زمانی بهتر عمل می کند که لباس از قبل خیس شده باشد، اما همچنان می تواند بدون خیس خوردن موثر باشد. اگر می‌خواهید از خیساندن قبل صرف نظر کنید، قبل از شستشو، لباس را خیس کنید.

230 گرم جوش شیرین را با مواد شوینده خود اضافه کنید

جوش شیرین اغلب به عنوان یک خوشبو کننده استفاده می شود و می تواند به بیرون کشیدن بوی لباس کمک کند. اگر از پودر شوینده استفاده می کنید، جوش شیرین را به همراه آن در سینی مواد شوینده اضافه کنید. اگر از مواد شوینده مایع استفاده می کنید، پس از پر شدن از آب، جوش شیرین را به ظرفشویی اضافه کنید.

برای از بین بردن بوی بد لباس از سفید کننده اکسیژن دار استفاده کنید

برخلاف سفید کننده کلر، احتمال کمرنگ شدن لباس های شما کمتر خواهد بود و می تواند در از بین بردن بوی لباس بسیار موثر باشد. همچنین نسبت به سفید کننده کلر سازگارتر با محیط زیست است و کمتر خورنده پارچه است. از آن به همراه مواد شوینده معمولی خود استفاده کنید.
برای از بین بردن بوی بد لباس از سفید کننده اکسیژن دار استفاده کنید

برای از بین بردن بوی بد لباس از سفید کننده اکسیژن دار استفاده کنید

در حالی که سفید کننده اکسیژن دار به طور کلی بی خطر برای رنگ در نظر گرفته می شود، اگر روی برچسب مراقبت از لباس شما “بدون سفید کننده” نوشته شده است، نباید از آن استفاده کنید.

1 فنجان (240 میلی لیتر) سرکه سفید را در طول چرخه آبکشی اضافه کنید

سرکه یک گزینه طبیعی و مقرون به صرفه برای از بین بردن بوی بد لباس  و دیگر بوهای بد است. افزودن آن در طول چرخه آبکشی به آن اجازه می دهد تا بوها را بدون کاهش اثر مواد شوینده لباس خنثی کند. اگر با بوهای شدید سر و کار دارید، 1 فنجان (240 میلی لیتر) سرکه اضافه کنید.
برای بوی لباس ، سعی کنید از این افزودنی همراه با جوش شیرین استفاده کنید.

بوی بد لباس ها بدون شستشو

لباس های کهنه را هوا دهید

اگر اخیراً لباس‌های خود را از یک دست‌فروشی یا دست دوم خریده‌اید، یا اگر مدت زیادی است که در کمد شما نشسته‌اند، آن‌ها را در جایی با تهویه مناسب آویزان کنید. اجازه دهید حداقل یک روز و در صورت امکان بیشتر از هوا خارج شوند.
آویزان کردن لباس‌ها در بیرون، سریع‌تر آن‌ها را هوا می‌دهد. فقط مراقب آب و هوا باشید – و آنها را یک شبه رها نکنید، در غیر این صورت ممکن است شبنم و مرطوب شوند که می تواند وضعیت آنها را بدتر کند.

لباس های کپک زده را با الکل اسپری کنید

یک بطری اسپری کوچک را با الکل رقیق‌نشده پر کنید و لباس‌های کپک‌زده یا کهنه را کاملاً بپاشید تا بوی لباس را خنثی کنید، سپس آن‌ها را برای چند ساعت در جایی بگذارید که هوا خارج شوند. این یک ترفند بسیار مفید برای لباس های بسیار قدیمی یا تزئین شده ای است که شستن آنها دشوار است.

از خاک گربه برای جذب بوی بد لباس استفاده کنید

هر چقدر هم عجیب به نظر برسد، بستر گربه حاوی زغال چوب فعال است و برای جذب بوهای ناخواسته طراحی شده است. برای از بین بردن بوی بد لباس ، آنرا در یک کیسه یا وان قرار دهید و تا نیمه آن را با خاک گربه پر کنید. بگذارید حداقل 24 ساعت و حداکثر یک هفته بماند. خاک گربه باید به راحتی تکان داده شود یا پس از برداشتن گرد و غبار از آن جدا شود.
از خاک گربه برای جذب بوی بد لباس استفاده کنید

از خاک گربه برای جذب بوی بد لباس استفاده کنید

از اسپری سرکه برای لباس های بدبو استفاده کنید

برای از بین بردن بوی بد لباس ، لباس‌هایتان را آویزان کنید و روی آن‌ها را با سرکه سفید رقیق‌نشده بپاشید. اسیدیته بوها را بدون باقی ماندن بوی سرکه از بین می برد. اجازه دهید قبل از پوشیدن لباس کاملا خشک شود.
این همچنین می تواند به خوبی به عنوان یک راه حل سریع برای تازه کردن لباس ها در فاصله بین شستشو کار کند.

لباس های خود را فریز کنید تا باکتری های ایجاد کننده بو را از بین ببرید

لباس مزاحم را در یک کیسه پلاستیکی قابل مهر و موم قرار دهید و حداقل 2 تا 3 ساعت در فریزر بگذارید. این باعث از بین رفتن برخی از موجودات زنده ای می شود که بوی نامطبوع تولید می کنند. هنگامی که مورد ذوب شد، باید بو و تمیزتر احساس شود.

برای از بین بردن بوی بد لباس ، آنها را به خشکشویی حرفه ای ببرید

اگرچه این کار معمولاً بیشتر از تمیز کردن لباس‌هایتان در خانه هزینه دارد، اما ممکن است هنگام برخورد با لباس‌هایی که گران‌قیمت یا بسیار ظریف هستند، ارزش آن را داشته باشد، زیرا بهترین تضمین را به شما می‌دهد که لباس‌هایتان در نهایت بدون بو می‌شوند و هر بوی بد لباس را از بین می برند.
برای از بین بردن بوی بد لباس ، آنها را به خشکشویی حرفه ای ببرید

برای از بین بردن بوی بد لباس ، آنها را به خشکشویی حرفه ای ببرید

یک کیت خشکشویی خانگی بخرید

اگر چندین لباس دارید که نمی توان آنها را در ماشین لباسشویی قرار داد، ممکن است ارزش داشته باشد که کیت خشکشویی خود را خریداری کنید.

جلوگیری از ایجاد بوی بد لباس

لباس‌های کثیف را در کیسه‌های قابل تنفس یا حفره نگه دارید

اگر لباس‌های کثیف شما در یک کیسه باشگاه یا سطل زباله بدون جریان هوا رها شود، باکتری‌ها سریع‌تر رشد می‌کنند و باعث ایجاد بوی لباس می‌شوند که به سختی از بین می‌روند. لباس‌های کثیف را در اسرع وقت در یک ظرف قابل تنفس مانند یک مانع توری قرار دهید.

برای جلوگیری از بوی بد لباس ، قبل از شستن لباس ها را از داخل برگردانید

روغن‌های بدن و عرق در داخل لباس‌ها جمع می‌شوند، نه بیرون، بنابراین قبل از قرار دادن لباس‌ها در ماشین لباس‌شویی، چرخاندن لباس‌ها از داخل بدن به بیرون می‌تواند مفید باشد. این امر به ویژه در مورد لباس های تمرینی یا هر چیزی که در آن به شدت عرق می کنید صادق است.
برای جلوگیری از بوی بد لباس ، قبل از شستن لباس ها را از داخل برگردانید

برای جلوگیری از بوی بد لباس ، قبل از شستن لباس ها را از داخل برگردانید

لباسشویی خود را از نظر تجمع مواد شوینده بررسی کنید

وقتی مواد شوینده زیاد جمع شود، ماشین‌های لباس‌شویی ممکن است خودشان بدبو شوند و ممکن است بوی ترش یا کپک در لباس‌های شما باقی بماند. این را با بوییدن لباسشویی خالی یا با اجرای یک چرخه بدون مواد شوینده و مشاهده هرگونه کف ناشی از مواد شوینده آزمایش کنید.
تجمع مواد شوینده را می توان با اجرای یک چرخه خالی داغ با 450 گرم سفید کننده کاهش داد. درب ماشین لباسشویی را زمانی که از آن استفاده نمی کنید باز بگذارید تا داخل آن تهویه شود.

برای جلوگیری از بوی بد لباس ، دستگاه را بیش از حد پر نکنید

ماشین لباسشویی را نباید بیش از ¾ ظرفیت آن پر کنید. در غیر این صورت، روغن‌ها، باکتری‌ها و سایر موادی که باعث ایجاد بوی ناخواسته می‌شوند، کاملاً از لباس‌های شما شسته نمی‌شوند و ممکن است به مرور زمان بوی لباس تجمع کند.

از مقدار توصیه شده شوینده استفاده کنید

از دستورالعمل های روی برچسب مواد شوینده خود پیروی می کند و بیش از مقدار مشخص شده اضافه نکنید. مواد شوینده ویسکوزیته آب را افزایش می دهد که می تواند نفوذ آب به پارچه را دشوارتر کند و آلودگی و بوی بد لباس را از بین ببرد.

نرم کننده مایع را کنار بگذارید

مایع نرم کننده در واقع می تواند در بوها و روغن های بدن عمل کند. اگر می خواهید از نرم کننده پارچه استفاده کنید، از استفاده از آن بر روی لباس هایی که بوهای بیشتری را جمع می کنند، مانند لباس های باشگاهی خودداری کنید. ورق های خشک کن را می توان به جای نرم کننده مایع نیز استفاده کرد و به احتمال زیاد لباس های شما بوی خود را حفظ نمی کند.

قبل از خشک کردن لباس ها را بو کنید

قرار دادن لباس‌های بدبو در خشک‌کن می‌تواند بوی لباس را در خود ایجاد کند. اگر با لباس هایی که حاوی بوی نامطلوب هستند سر و کار دارید، قبل از انداختن آن ها در خشک کن آن ها را بو کنید و در صورت مشاهده بوهای باقی مانده، دوباره آن ها را بشویید.
اگر به نظر می رسد که لباس های شما بعد از شستشوی دوم همچنان بوی خود را حفظ می کند، سعی کنید آنها را با هوا خشک کنید. اگر بتوانید آنها را در بیرون یا جایی با جریان هوای زیاد آویزان کنید، می تواند به ویژه موثر باشد.

سخن آخر

شما می توانید با استفاده از روش ها و انجام نکات فوق، از بوی بد لباس جلوگیری کنید و باعث شوید که لباس هایی که به تن می کنید همیشه از بوی خوشی برخوردار باشند.
از اینکه تا پایان مقاله همراه کالازم بودید، از شما سپاس گزاریم.
شما اطلاعات دیگری درباره از بین بردن بوی بد لباس دارید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: چگونه انواع بلوزهای خود را تا کنیم؟ روش های جالب برای تا کردن لباس های مختلف | مجله کالازم

  2. پینگ‌بک: با چند روش عالی و موثر کپک لباس و ماشین لباسشویی را سریعا از بین ببرید! | کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --