تاریخ امروز :مهر 2, 1402

5 دلیل عجیب برای خرید روتختی های بامبو!
5 (1)

روتختی بامبو

کیفیت ملحفه های شما بیشتر از آنچه فکر می کنید به کیفیت خواب شما مرتبط است. ملحفه‌ های تخت و سایر ملافه‌ های شما می‌ توانند بر روی دمای بدن، تعریق و راحتی کلی شما تأثیر بگذارند و روتختی های تخت خواب با کارایی بالا را برای به خواب رفتن و ماندن در خواب بسیار مهم می‌ سازند. یکی از انواع جنس هایی که برای ملحفه در نظر گرفته می شود روتختی بامبو است.
داشتن ملحفه های تخت خواب سطح بالا ممکن است لوکسی غیر ضروری به نظر برسد، اما اگر به خواب بهتر شما کمک کند و به نوبه خود از سلامتی شما حمایت کند، آیا واقعاً خریدی اضافی است؟ وقتی به آن فکر می‌ کنید، ملافه‌ های باکیفیت ارزش خرید و استفاده را دارد. و خوشبختانه شما مجبور نیستید برای ملحفه های مجلل هزینه بالایی بپردازید.
روتختی بامبو، حداکثر راحتی را به شما ارائه می دهد، اما با هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر مواد پیشرفته مانند ابریشم، پنبه مصری و اکالیپتوس. با این وجود، آن ها بسیاری از مزایای مشابه (و بیشتر) را نسبت به این گزینه های گران قیمت ارائه می دهند.
جدا از مقرون به صرفه بودن، چه چیزی در مورد ملافه بامبو یک گزینه عالی به شمار می رود؟ این پنج مزیت شما را به بزرگترین طرفدار بامبو تبدیل می کند.
با کالازم همراه باشید.

فهرست مطالب

✔ مزایای روتختی بامبو
✔✔ روتختی نرم و صاف
✔✔ تنظیم دمای بدن با کالای خواب بامبو
✔✔ پایداری محیط زیست
✔✔ خاصیت ضد میکروب روتختی بامبو
✔✔ ساخته شده به صورت بادوام
سوالات متداول در مورد ملافه بامبو 
✔✔ آیا می توانید ملحفه ها، پتوها و وسایل راحتی بامبو را با ماشین شستشو دهید؟ 
✔✔ آیا شمارش نخ برای روتختی بامبو اهمیت دارد؟
✔✔ آیا ترکیب مواد بامبو فوایدی دارد؟

مزایای روتختی بامبو

روتختی نرم و صاف

یک جایگزین مقرون به صرفه برای ابریشم
وقتی به بامبو فکر می‌ کنید، ممکن است ذهن تان به شاخه‌ های بلند سبزه‌ های گرمسیری یا میله‌ های بلند و سختی که برای ساخت مبلمان استفاده می‌ شود، بپرد. ممکن است غیرممکن به نظر برسد که یک پارچه صاف و سبک وزن از همان گیاه گرفته شود.
اما درست است؛ منسوجات بر پایه بامبو حالتی صاف مانند ساتن دارند و برای پوست نرم و لطیف هستند.  پارچه بامبو همچنین اصطکاک بسیار کمی ایجاد می کند و روبالشی بامبو را برای کسانی که موهای بافت دار یا وز دارند ایده آل می کند.
ملحفه بامبو

ملحفه بامبو

بیشتر انواع روتختی بامبو از ویسکوز ساخته می شوند که به ویسکوز بامبو نیز معروف است. پس از برداشت بامبو طبیعی، سازندگان از یک حلال برای تجزیه بخش هایی از گیاه و استخراج سلولز استفاده می کنند. سپس، خمیر به دست آمده را به الیاف فشار می دهند که آن ها را به نخ های بلند و نرم می چرخانند و برای بافت پارچه های قابل تنفس مناسب است.
ملحفه‌ های تخت بامبو اگر با ویسکوز 100 درصد بامبو ساخته شده باشند، احساس نرمی آرام‌ بخشی نسبت به ابریشم دارند، اما قیمت بسیار پایین‌ تری دارند. به علاوه، روتختی یک نفره و دونفره بامبو اغلب قابل شستشو با ماشین لباسشویی هستند، در حالی که ابریشم به شستن دستی نیاز دارد.
بهترین و گرم ترین پارچه روتختی برای زمستان چیست؟

تنظیم دمای بدن با کالای خواب بامبو

شما را خنک و خشک نگه می دارد 

روتختی بامبو به طور طبیعی دما را تنظیم می کند و برای اکثر آب و هواها مناسب است و برای مکان هایی که هر چهار فصل را تجربه می کنند انتخابی ایده آل به شمار می رود. دو ویژگی حیاتی باعث می‌ شود که ملحفه های بامبو درجه حرارت را تنظیم کنند: قابلیت تنفس پارچه و توانایی حذف رطوبت.

قابل تنفس

ملافه های بامبو دارای شکاف های میکرو در پارچه هستند که جریان هوای ثابتی را امکان پذیر می کند. تهویه از گیر افتادن هوای گرم در زیر پوشش ها و ایجاد یک پاکت رطوبت در اطراف بدن شما جلوگیری می کند.
پارچه روتختی بامبو

پارچه روتختی بامبو

حذف رطوبت

کالاهای خواب بامبو گرما و رطوبت را از بدن خارج کرده و به سیستم تنظیم دمای طبیعی بدن کمک می‌ کنند که به عنوان تعریق نیز شناخته می‌ شود.
اگر شب عرق کنید، روتختی های بامبو مایع را جذب نمی‌ کنند. مواد جاذب رطوبت با عرق اشباع می‌ شوند و خنک و خشک ماندن و تازه ماندن ملحفه‌ های شما را سخت می‌ کنند. از طرف دیگر، ورقه های رطوبت گیر، مایع را از بدن دور کرده و روی سطح پارچه می کشند، جایی که به سرعت جذب می شود.
این سیستم دمای مناسبی را در تمام طول شب حفظ کرده و تضمین می‌ کند که با روتختی دونفره و یک نفره خشک از خواب بیدار شوید. محصولات بامبو در میان بهترین ملحفه‌ های خنک‌ کننده قرار می‌ گیرند، حتی از پنبه مصری.

پایداری محیط زیست

کشاورزی و برداشت سازگار با محیط زیست 
همانطور که قبلا توضیح داده شد، تولید بستر بامبو با برداشت سنتی بامبو آغاز می شود. گیاهان بامبو دارای خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی ذاتی هستند، به این معنی که به طور طبیعی در برابر حشرات و باکتری هایی که می توانند به اکثر گیاهان در هنگام رشد آسیب بزنند، مقاومت می کنند. به دلیل این توانایی ذاتی، کشاورزان بامبو نیازی به سموم دفع آفات ندارند و اغلب بامبو را کاملاً ارگانیک کشت می کنند.
مقاومت بامبو در برابر موجودات مضر نیز به فراوانی آن کمک می کند. بامبو از نظر فنی یک علف، یکی از گیاهانی است که سریع‌ ترین رشد را در جهان دارد و آن را به منبعی پایدار برای الیاف نساجی تبدیل می‌ کند. بامبو همچنین دی اکسید کربن را جذب می کند و اکسیژن بیشتری نسبت به بسیاری از درختان تولید می کند. شما باید بدانید که چگونه جنگل‌ های بامبو می‌ توانند نقش مهمی در کاهش تغییرات آب و هوا داشته باشند.
برای جذب پول و ثروت در فنگ شویی باید این 5 رنگ روتختی را انتخاب کنید!

خاصیت ضد میکروب روتختی بامبو

مناسب آسم و آلرژی 
بسته به این که سازنده چگونه گیاه را پردازش می کند و فیبر آن را استخراج می کند، پارچه به دست آمده ممکن است فواید طبیعی مشابه بامبو را داشته باشد.
مزایای روتختی بامبو

مزایای روتختی بامبو

به عنوان مثال، روتختی های ضد میکروبی بامبو در برابر کنه ها، کپک ها، باکتری ها و قارچ ها مقاوم هستند. آن ها با دفع میکروارگانیسم‌ های مزاحم و محرک‌ ها شما را در هنگام خواب ایمن نگه می‌ دارند و ملحفه‌ های تخت خواب ایده‌ آل را برای مبتلایان به آسم یا آلرژی می‌ سازند. مواد ضد میکروبی طبیعی همه این کارها را بدون افزودنی های شیمیایی خشن انجام می دهند.
با این حال، همه مواد مشتق شده از بامبو خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی بامبو را حفظ نمی کنند. برای اطمینان از این که روتختی بامبو شما واقعا ضد حساسیت است، حتماً توضیحات محصول یا وب سایت فروشنده را برای اثبات آزمایش شخص ثالث و توانایی پارچه در مقاومت در برابر آلرژی زاها و باکتری های مضر جستجو کنید.

ساخته شده به صورت بادوام

بادوام تر از پنبه
در حالی که سایر ملحفه‌ ها و روتختی ها دارای الیاف کوتاه هستند که به راحتی کشیده و پاره می‌ شوند، پارچه‌ های بامبو ممتاز دارای الیاف بلند و کشیده‌ ای هستند که ایمن می‌ مانند و پرزدار نمی‌ شوند. در صورت مراقبت صحیح، روتختی بامبو با کیفیت بالا می تواند تا 10 سال دوام بیاورد.
همچنین، به دلیل توانایی بامبو در جذب رطوبت، کالاهای خواب بامبو به راحتی تغییر رنگ نمی دهند و یا لکه دار نمی شوند. آن ها احساس ابریشمی و صاف خود را در طول سال ها حفظ می کنند و بسته به بافت، حتی می توانند با استفاده نرم تر شوند.

سوالات متداول در مورد ملافه بامبو

آیا می توانید ملحفه ها، پتوها و وسایل راحتی بامبو را با ماشین شستشو دهید؟

دستورالعمل های مراقبت از روتختی بامبو بر اساس ساختار و مواد دیگری که محصول حاوی آن است متفاوت است.
بیشتر سرویس‌ های روتختی جنس بامبو قابل شستشو با ماشین لباسشویی هستند و می‌ توانند در دمای پایین در خشک‌ کن قرار بگیرند. با این حال، همیشه باید برچسب مراقبت را برای جزئیات بررسی کنید.
جنس روتختی بامبو

جنس روتختی بامبو

وقتی صحبت از پتوهای بامبو ، روتختی بامبو و روکش لحاف بامبو به میان می آید، برخی از آن ها قابل شستشو با ماشین لباسشویی هستند، اما برخی دیگر ممکن است نیاز به تمیز کردن خشک داشته باشند. باز هم، همیشه قبل از شستن پارچه های بامبو با برچسب آن مشورت کنید.

آیا شمارش نخ برای روتختی بامبو اهمیت دارد؟

با مواد بستر لوکس مانند پنبه و ابریشم مصری، تعداد نخ ها کیفیت و قیمت را تعیین می کند. به دلیل نرمی و دوام طبیعی الیاف بامبو، داشتن تعداد نخ بیشتر برای ملافه های بامبو اهمیتی ندارد. بیشتر ملحفه‌ های بامبو موجود در بازار که با 100 درصد ویسکوز بامبو ساخته شده‌ اند، دارای تعداد نخ‌ های حدود 300 هستند.

آیا ترکیب مواد بامبو فوایدی دارد؟

شما اغلب می بینید که ویسکوز بامبو با پنبه در تلاش برای بهره مندی از مزایای هر دو ماده ترکیب شده است. در حالی که ترکیب بامبو و پنبه می‌تواند منجر به پارچه‌ ای بادوام‌ تر شود، این ترکیب همان بافت ابریشمی و صاف 100 درصد ویسکوز بامبو را نخواهد داشت.
5 تا از بهترین برندهای روتختی خارجی و ایرانی عروس ارزان و گرانترین ها!

سخن آخر

با ست جدید رختخواب، خواب بهتری در دسترس است. با تعویض ملحفه ها، پتوها و روتختی فعلی خود برای بامبو، می توانید خواب خنک تری را در زیر پوشش های آرامش بخش که مانند ابریشم نرم هستند اما با هزینه اندکی به دست آورید. این جایگزینی آسان می تواند به شما کمک کند حتی در محیط های گرم و مرطوب بخوابید و احساس راحتی داشته باشید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
آیا شما تا به حال از روتختی بامبو استفاده کرده اید؟ نظرات خود را برای ما بنویسید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری
" target="_blank">
  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --