تاریخ امروز :مهر 2, 1402

برای جذب پول و ثروت در فنگ شویی باید این 5 رنگ روتختی را انتخاب کنید!
5 (2)

رنگ روتختی در فنگ شویی

مناسب ترین انواع رنگ روتختی در فنگ شویی سیاه، سفید، آبی، قرمز و نارنجی هستندآیا می دانستید رنگ ملحفه هایی که در تخت خود دارید می تواند بر کیفیت خواب تأثیر بگذارد؟ طبق اصول فنگ شویی، رنگ های مختلف ملحفه ها انرژی های مختلفی را برمی انگیزند.
اگر قصد دارید خواب خوبی داشته باشید، بهتر است رنگ ملحفه هایی را که می خواهید بخرید، بدانید. اگر رنگ های نامناسب فنگ شویی را بخرید، خواب خوبی نخواهید داشت و برای انجام فعالیت های روزانه خود در روز بعد احساس خستگی می کنید.
در این مقاله برای شما عزیزان توضیح می دهیم که مناسب ترین رنگ روتختی در فنگ شویی چیست و چگونه می توانید با انتخاب بهترین رنگ کیفیت خواب خود را بهبود ببخشید.
با کالازم همراه باشید.

فهرست مطالب

✔ رنگ روتختی در فنگ شویی
✔ چند نکته مهم فنگ شویی برای اتاق خواب

رنگ روتختی در فنگ شویی

بهتر است چه رنگ ملحفه ای تهیه کنید؟ این ممکن است یک سوال ساده به نظر برسد، اما اینطور نیست. رنگ ملحفه هایی که می خرید به عوامل مختلفی بستگی دارد. اولین عامل سلیقه شماست. مردم اگر خانه های خود را با رنگ های مورد علاقه شان تزئین کنند، احساس راحتی بیشتری می کنند. با این حال، همانطور که رنگ مورد علاقه خود را انتخاب می کنید، نباید فنگ شویی را نیز فراموش کنید. 
این یک روش چینی است که به موجب آن اقلام موجود در محیط شما نوع انرژی را در آن مکان تعیین می کنند. فنگ شویی خوب برای ایجاد یک محیط هماهنگ و پر از انرژی مثبت شناخته شده است. فنگ شویی بد زمانی اتفاق می افتد که اقلام موجود در محیط شما انرژی منفی ایجاد کنند یا از انرژی مثبت دور شوند. رنگ ملحفه شما می تواند فنگ شویی خوب یا بد ایجاد کند. بنابراین، قبل از خرید روتختی یک نفره و دونفره در رنگ‌ های مختلف، باید بدانید که رنگ روتختی در فنگ شویی بهتر است چگونه باشد.

1- رنگ مشکی

در فنگ شویی، رنگ سیاه به عنوان رنگ خرد در نظر گرفته می شود. این رنگ روتختی در فنگ شویی مقدار زیادی یین دارد و به عنصر آب متصل است. اتاق خواب نیز یک فضای یین در نظر گرفته می شود و بنابراین، رنگ مشکی را به رنگ ایده آل برای ملحفه های شما تبدیل می کند. با این حال، باید اطمینان حاصل کنید که از رنگ مشکی بیش از حد در اتاق خواب استفاده نکنید.
روتختی مشکی

روتختی مشکی

به عنوان مثال، اگر می خواهید از ملحفه های مشکی استفاده کنید، ایده آل است که رنگ های مختلفی برای دیوارها و بالش های خود داشته باشید. سیاهی بیش از حد تعادل ناشی از فنگ شویی را مختل می کند. سایه های مختلف مشکی نیز برای استفاده به عنوان روتختی ایده آل هستند.

2- روتختی سفید

رنگ سفید یکی از رایج ترین رنگ هایی است که برای ملحفه ها استفاده می شود. اگر به هتل های مختلف در نقاط مختلف دنیا رفته باشید، حتما متوجه شده اید که بیشتر آن ها از روتختی سفید استفاده می کنند.
این انتخاب به این دلیل است که ملحفه های سفید فنگ شویی خوبی ایجاد می کنند و در نتیجه آرامش را در اتاق خواب افزایش می دهند. رنگ سفید نشان دهنده خلوص و سادگی است. بنابراین، هنگامی که برای ملحفه استفاده می شود، می تواند آرامش را در اتاق ایجاد کند و انرژی مثبت فنگ شویی را تقویت کند.
روتختی سفید در فنگ شویی

روتختی سفید در فنگ شویی

رنگ سفید تمیزی اتاق را به تصویر می کشد، عاملی که می تواند منبع آرامش باشد. با این حال، رنگ سفید را نباید در مقادیر زیاد استفاده کرد زیرا خشن به نظر می رسد و آرامشی را که قرار است در اتاق خواب ایجاد کند، مختل می کند. به عنوان مثال، اگر قصد خرید روتختی سفید را دارید، باید مطمئن شوید که دیوارهای اتاق خواب شما از رنگ های دیگری ساخته شده است.

3- طیف آبی

رنگ آبی هنگامی که در اتاق خواب استفاده می شود، رنگ آرامش و سلامتی محسوب می شود. طبق اصول فنگ شویی، سایه های مختلف آبی به عنصر چوب متصل است. این عنصر نشان دهنده رشد، شروع های جدید و سرزندگی است. رنگ آبی در طبیعت نیز مانند آسمان ها و اقیانوس ها دیده می شود. بنابراین، هنگامی که در اتاق خواب استفاده می شود، می تواند بسیار تسکین دهنده و آرامش بخش باشد.
بنابراین، آبی یکی از مناسب ترین انواع رنگ روتختی در فنگ شویی به شمار می رود. درست مانند سایر رنگ های فنگ شویی، محدود کردن مقدار رنگی که در اتاق خواب استفاده می کنید بسیار مهم است. رنگ آبی بیش از حد باعث ایجاد انرژی نامناسب می شود و این نوع فنگ شویی خوب نیست. حالت ایده آل این است که بدون زیاده روی در اتاق خواب خود آرامش ایجاد کنید.
روتختی آبی

روتختی آبی

اگر به دنبال ایجاد آرامش بیشتر در اتاق خواب هستید، توصیه می شود سایه های عمیق تری از رنگ آبی را خریداری کنید. سایه‌ های روشن‌ تر آبی کمی هیجان‌ انگیزتر هستند و ممکن است آرامش مورد نظر شما را ایجاد نکنند. این سایه های روشن تر ضربان قلب شما را افزایش می دهد، عاملی که در ایجاد آرامش ضروری نیست.
10 رنگ روتختی برای تخت سفید و چیدمان مدرن و کلاسیک اتاق خواب

4- رنگ قرمز روتختی در فنگ شویی

قرمز به عنوان رنگ عاشقانه در نظر گرفته می شود و بسیاری از مردم تمایل دارند فکر کنند که برای استفاده در اتاق خواب ایده آل است. این افراد فکر می کنند رنگ سفید حال و هوای رمانتیک مورد نیاز در اتاق خواب را ایجاد می کند.
ملحفه قرمز در فنگشویی

ملحفه قرمز در فنگشویی

قرمز یک گزینه خوش شانسی برای رنگ روتختی دونفره و یک نفره در فنگ شویی است و غیر قابل انکار محسوب می شود. ملحفه های قرمز نمادی از رفاه خوب سلامتی هستند و در زندگی شما شانس به ارمغان می آورند. ملحفه های قرمز رنگ در اتاق خواب باعث می شود احساس هوشیاری و بیداری بیشتری داشته باشید. این رنگ توضیح می دهد که چرا قرمز رنگ عاشقانه در اتاق خواب در نظر گرفته می شود. بهترین راه برای بالا بردن انرژی این رنگ، کم کردن نور در هنگام عصر است.

5- رنگ نارنجی

از نظر فنگ شویی، رنگ نارنجی و سایه های مختلف آن از رنگ های ایجاد تعادل محسوب می شوند. این رنگ به عنصر زمین متصل است و با تغذیه، پایداری و زمین مرتبط می شود. بنابراین، آن را به یک رنگ عالی برای اتاق خواب تبدیل می کند، به خصوص اگر فردی احساس بی اساس بودن کند.
رنگ روتختی در فنگ شویی دکوراسیون

رنگ روتختی در فنگ شویی دکوراسیون

این رنگ روتختی در فنگ شویی برای ایجاد محیطی شاد شناخته شده است که خلق و خوی شما را بهبود می بخشد. درست مانند سایر رنگ‌ های ایده‌ آل برای ملحفه‌ های تخت، نباید در آن زیاده‌ روی کنید، زیرا رنگ روشنی دارد و ممکن است باعث ایجاد انرژی منفی شود. چنین انرژی در فنگ شویی خوبی نیست و حال و هوای اتاق خواب ایده آل مورد نظر شما را ایجاد نخواهد کرد.

چند نکته مهم فنگ شویی برای اتاق خواب

به دنبال ایجاد تعادل در اتاق خواب خود هستید؟ فنگ شویی به شما کمک می کند تا فضایی را ترتیب دهید که بهترین استراحت و ارتباط با شریک زندگی و خودتان را پشتیبانی کند. برای چیدمان اتاق خواب فقط رنگ روتختی در فنگ شویی نیست که اهمیت دارد، بلکه در این باره نکات زیادی وجود دارد. در این جا نحوه فنگ شویی اتاق خواب آورده شده است.
1. از رنگ های آرام بخش استفاده کنید. دنبال کنندگان فنگشویی رنگ های خاکی گرم و غنی مانند مسی، مرجانی، کرم و کاکائویی را برای ایجاد فضایی دنج و دلپذیر توصیه می کنند. استفاده از رنگ‌ های ملایم و طبیعی مانند آبی روشن، سبز و اسطوخودوس نیز منجر به ایجاد یک انرژی آرام و جذاب در اتاق خواب شما می‌ شود. افزودن رنگ های صورتی و قرمز روشن می تواند عشق را در یک رابطه افزایش دهد. با این حال، این رنگ ها را به اکسسوری هایی مانند بالش، کوسن یا قطعات تزئینی محدود کنید. از صورتی ملایم تری برای رنگ دیوار یا روتختی در فنگ شویی اتاق خواب خود استفاده کنید. در غیر این صورت، می تواند بیش از حد طاقت فرسا باشد.
2. تخت خود را در موقعیت مناسب قرار دهید. در فنگ شویی، موقعیت فرمان تخت شما تا حد امکان دور از در است و در عین حال به شما اجازه می دهد که مراقب ورودی اتاق باشید. این موضوع باعث می شود در هنگام استراحت احساس امنیت و محافظت کنید. سعی کنید تخت خود را زیر زاویه پایین سقف شیبدار یا پنکه سقفی قرار ندهید. این ویژگی‌ ها انرژی «افسرده‌ کننده» دارند که به معنای واقعی کلمه انرژی شما را هنگام خواب پایین می‌ آورد. همچنین، حتماً از قرار دادن تخت خود در زیر پنجره خودداری کنید زیرا فاقد حمایت نمادین و محافظت از یک دیوار محکم است. تاج های تخت خواب به ویژه آن هایی که از چوب جامد ساخته شده اند، فنگ شویی خوبی در نظر گرفته می شوند زیرا استحکام و پشتیبانی بیشتری را برای پشت سر شما فراهم می کنند.
3. منحنی های خود را نشان دهید. هنگام انتخاب مبلمان و تخت در اتاق خواب، سعی کنید قطعاتی را با خطوط نرم و فرم های منحنی انتخاب کنید. گوشه های مربع دارای انرژی نوک تیز هستند و می توانند محیطی خشن ایجاد کرده و انرژی منفی را مستقیماً به حالت خواب شما هدایت می کنند. با یک لامپ، چند کتاب الهام بخش، یک عکس، یک گیاه یا گل های تازه و رنگ روتختی در فنگ شویی اتاق خود را ساده نگه دارید.
فنگ شویی اتاق خواب

فنگ شویی اتاق خواب

4. از منظر فنگ شویی، به هم ریختگی نماد کار ناتمام است و مانع پیشرفت رو به جلو می شود. اثاثیه خود را فقط در قسمت های ضروری نگه دارید و درهم ریختگی را مرتب کنید. به هم ریختگی زیر تخت نوع خاص خود را دارد که می تواند خواب شما را نیز مختل کند. این رویکرد در کمد شما نیز صدق می کند. اطمینان حاصل کنید که کمد شما تمیز و مرتب است و به شما کمک می کند تا بر زندگی خود کنترل داشته باشید. گیاهان را در گوشه های فضای خود اضافه کنید تا از رکود انرژی در آن جلوگیری کنید.
5. اتاق خواب شما باید مکانی برای استراحت، تفکر و صمیمیت باشد. وسایل ورزشی، تلفن و تلویزیون انرژی زیادی می گیرند. اتاق خواب جایی است که استرس های روز را از بین می برد. اگر باید اتاق خواب تان را به صورت دو نفره قرار دهید، از یک صفحه تاشو یا پارچه آویزان برای پنهان کردن آن ها استفاده کنید. اگر نمی‌ خواهید تلویزیون خود را جدا کنید، آن را در یک کمد نگه دارید تا بتوانید هنگام خواب در را ببندید.
6. زیبایی را در لوازم جانبی خود بیابید. در اتاق خواب، فنگشویی پیشنهاد می کند که آثار هنری مورد علاقه خود را به دیوار روبروی تخت خود آویزان کنید. به این ترتیب این آخرین چیزی است که قبل از خواب می بینید و اولین چیزی است که وقتی از خواب بیدار می شوید. اثر هنری شما باید چیزی باشد که به شما احساس شادی و الهام بدهد. اگر دید مستقیم شما از رختخواب، حمام یا کمد شلوغ شما است، آن مناظر را با پرده ها یا به سادگی با بستن درب بپوشانید. یکی دیگر از وسایلی که نباید رو به‌ رو، کنار یا بالای تخت تان قرار دهید، آینه است. این سطوح انعکاسی علاوه بر پرتاب انرژی بیش از حد در اتاق برای استراحت شبانه خوب، تصور می‌ شود که مشکلات و نگرانی‌ ها را بزرگ‌ تر می‌ کنند.
7. هنگام نورپردازی اتاق خواب، انعطاف پذیری کلیدی است. شما نور طبیعی زیادی در طول روز، نور ملایم در عصر و تاریکی در هنگام خواب می خواهید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید اول صبح بر سطح سروتونین شما تأثیر می گذارد و می تواند در بقیه روز تأثیرگذار باشد.
ابزار اصلی مورد استفاده در فنگ سوئی قطب نما و باگوا هستند. باگوا، یا نقشه انرژی، یک شبکه هشت ضلعی است که شامل نمادهای آی چینگ، معبد باستانی است که فنگ شویی بر آن بنا شده است. قطب نما برای دسترسی به اطلاعات عمیق تر یک ساختمان استفاده می شود. این وسیله شامل نوارهایی از حلقه های متحدالمرکز است که در اطراف سوزن مغناطیسی قرار گرفته اند.
چیدمان اتاق خواب در فنگ شویی

چیدمان اتاق خواب در فنگ شویی

مهم است بدانید که چندین مکتب مختلف فنگ شویی وجود دارد. امیدواریم این نکات فنگ شویی به شما کمک کند تا کمی از نحوه فنگ شویی را درک کنید . پس از تسلط بر اصول اولیه فنگشویی، نتایج قدرتمندی را مشاهده خواهید کرد و متوجه خواهید شد که چرا فنگ شویی هم در منازل و هم در ادارات در سراسر جهان استفاده می شود.
13 رنگ روتختی مناسب تخت کرم برای جلوه ای زیبا در اتاق خواب شما!

سخن آخر

حالا که رنگ های مختلف ملحفه ها را می شناسید که در اتاق خواب شما هارمونی ایجاد می کند، نباید از رنگ هایی استفاده کنید که انرژی منفی را جذب می کنند. سلیقه افراد در انتخاب رنگ روتختی در فنگ شویی برای دکوراسیون منزل‌شان متفاوت است. این بدان معنا نیست که باید از رنگ هایی استفاده کنید که انرژی منفی را به اتاق خواب شما وارد می کنند. بهتر است رنگ مورد علاقه خود را از میان رنگ هایی انتخاب کنید که فنگ شویی خوب را تسهیل می کند.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما از کدام رنگ روتختی در فنگ شویی استفاده می کنید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری
" target="_blank">
 • یک پینگ

  1. پینگ‌بک: 6 برند ایرانی و خارجی تولیدکننده بهترین روتختی با قیمت مناسب 1401 | کالازم

  2. پینگ‌بک: برای روتختی و ملحفه چه پارچه ای بخرم؟ | کالازم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --