تاریخ امروز :خرداد 9, 1402

13 رنگ روتختی مناسب تخت کرم برای جلوه ای زیبا در اتاق خواب شما!
5 (1)

رنگ روتختی مناسب تخت کرم

هنگامی که اتاق خواب شما دارای سرویس تخت خواب کرم است، می توانید تعدادی از رنگ های روتختی را که مکمل دیوارهای خنثی هستند، به کار ببرید. یک سرویس خواب معمولاً شامل بالش، ملحفه و روتختی و غیره است. تناسب تخت خواب کرم با رنگ سرویس روتختی شما، اتاق خواب راحت تری را ایجاد می کند.
در این مقاله می خواهیم مناسب ترین رنگ روتختی مناسب تخت کرم را بررسی کنیم و به شما بگوییم که چگونه بهترین انتخاب را داشته باشید.
با کالازم همراه باشید.

فهرست مطالب

رنگ روتختی مناسب تخت کرم
بهترین رنگ های روتختی مناسب که با تخت کرم هماهنگ می شوند
آیا می توانم روتختی مناسب تخت کرم را طرحدار انتخاب کنم؟
چگونه اتاق خواب کرم رنگ زیباتری داشته باشم؟

رنگ روتختی مناسب تخت کرم

اگر می‌ پرسید چه رنگ روتختی با تخت خواب کرم رنگ می‌ شود، در این جا چند پیشنهاد وجود دارد:
 • رنگ های لطیف یا خنثی
 • تناژهای پررنگ یا متضاد
 • رنگ های گرم
روتختی ارزان و ساده برای تخت کرم

روتختی ارزان و ساده برای تخت کرم

در این جا ما لیستی از بهترین گزینه های سرویس خواب روتختی دونفره و یک نفره مناسب تخت کرم کار می کنند را گردآوری کرده ایم تا بتوانید هنگام طراحی اتاق خواب خود تصمیم درستی بگیرید.

بهترین رنگ های روتختی مناسب که با تخت کرم هماهنگ می شوند

1- سرویس خواب سفید

ملافه های سفید باعث می شود اتاق خواب با تخت خواب کرم سبک تر و مطبوع تر به نظر برسد. از آنجایی که رنگ کرم با رنگ سفید یکسان نیست، این ترکیب ابعادی بزرگی و زیبا به اتاق می بخشد.
روتختی سفید برای تخت کرم

روتختی سفید برای تخت کرم

یک روتختی سفید روشن که در ترکیب با چارچوب تخت چوبی و دیوارهای کرم استفاده می‌ شود، می‌ تواند اتاقی بی‌ نظیر ایجاد کند. سفید تا حد زیادی محبوب ترین است. برخی رنگ سفید برای تخت را کمی یکنواخت می‌ دانند، همیشه گزینه روتختی های کمرنگ مایل به سفید وجود دارد.

2- رنگ بژ

یکی دیگر از رنگ های خنثی ملافه که با تخت های کرم ست می شود، ماسه ای یا بژ است. می‌ توانید همان رنگ بژ را برای بالش، روکش تخت و روتختی‌ تان انتخاب کنید، در حالی که از رنگ‌ های سفید تخت و روتختی استفاده می کنید تا با دیوارها همخوانی داشته باشد.
لازم نیست همان رنگ بژ را در سراسر رختخواب خود تکرار کنید، اما این کار طراحی منسجم تری را به اتاق خواب با سرویس تخت کرم می آورد.
روتختی مناسب تخت کرم به رنگ بژ

روتختی مناسب تخت کرم به رنگ بژ

بژ رنگی ملایم و خنثی است که ملایم تر از قهوه ای می باشد اما کمتر غالب است. این تناژ روتختی یک نفره و دونفره مناسب تخت کرم ظاهری فوق العاده به اتاق می بخشد.

3- روتختی قهوه ای شکلاتی

برای استفاده از رنگ تخت کرم خود، چرا روتختی قهوه ای شکلاتی تیره را برای تحسین طرح رنگ خود اضافه نکنید. قهوه ای و کرم هر دو از یک خانواده رنگ هستند، بنابراین منطقی است که آن ها را در یک اتاق خواب مدرن جفت کنید. یک روتختی قهوه‌ ای ساتن با ملحفه‌ ای همسان به اتاق خواب با تخت کرم حسی خاکی و لوکس می‌ دهد.
روتختی قهوه ای شکلاتی

روتختی قهوه ای شکلاتی

قهوه ای شکلاتی برای روتختی مناسب تخت کرم رنگی گرم است که با فریم تخت چوبی و تاج تخت به خوبی ست می شود. می‌ توانید با افزودن بالش‌ های قهوه‌ ای روشن به ملافه‌ ها حالت مناسبی بدهید.

4- زرد لیمویی

یک رنگ ملافه روشن و شاد اتاق خواب شما را متحول خواهد کرد. ملافه های آفتابی یا زرد لیمویی همراه با بالش های گلدار ترکیبی رنگارنگ را اضافه می کنند. برای تکمیل این پالت، رنگ های بالش و ملحفه های زرد لیمویی را با بالش های بژ و خرمایی ترکیب کنید.
روتختی زرد

روتختی زرد

5- سرویس خواب روتختی آبی

آبی رنگی بسیار پرکاربرد است که بیشتر در اتاق خواب ها محبوب است. این رنگ آرامش بخش، انتخابی عالی برای روتختی مناسب تخت کرم در اتاق خواب است.
روتختی مناسب تخت کرم به رنگ آبی

روتختی مناسب تخت کرم به رنگ آبی

از آبی دریایی و لاجوردی گرفته تا فیروزه ای و سرمه ای، گزینه های بی پایانی وجود دارد. حتی ممکن است این رنگ را با ملافه های خنثی یا پررنگ ترکیب کنید. برای مثال، ملحفه‌ های آبی تیره، بالش و روبالشی سفید یا بژ را انتخاب کنید.

6- خاکستری و روشن خنثی

به عنوان یکی از مدرن ترین رنگ ها برای هر اتاق، خاکستری بهترین ترکیب با اتاق خواب کرم رنگ شما است. همانطور که خاکستری مکمل دیوارها است، کفپوش و چارچوب تخت نیز می توانند با ملافه و سرویس خواب روتختی هماهنگ باشند. این ترکیب باعث می شود طراحی اتاق خواب شما شیک و باشکوه باشد.
لازم نیست از رنگ خاکستری در سراسر رختخواب استفاده کنید. از آنجایی که این یک رنگ خنثی است، آن را با رنگ های خنثی دیگری مانند ماسه ای یا بژ شنی ترکیب کنید. به عنوان مثال، یک روتختی و ملحفه خاکستری خیره کننده به مجموعه بژ یا شنی به همراه تناژ سفید و بالش هایی به همان رنگ اضافه کنید.
روتختی طوسی برای تخت خواب کرم

روتختی طوسی برای تخت خواب کرم

در ملحفه‌ های تخت و بالش‌ ها و کوسن ها، می‌ توانید برای بافت بیشتر، طرح‌ های راه راه یا گل‌ دار را انتخاب کنید. بالاخره چه کسی گفته خاکستری یکنواخت یا آزاردهنده است؟ وقتی با رنگ ها و الگوهای دیگر ترکیب شود، اتاق خواب کرم را زنده می کند.
9 رنگ متفاوت برای روتختی مناسب تخت مشکی و دکوراسیون امروزی

7- ترکیب رنگ طوسی و قهوه ای

ست روتختی قهوه ای و خاکستری مطمئناً ترکیبی جذاب با تخت خواب کرم است. چه به سراغ طرح های راه راه خاکستری و قهوه ای یا تناژی در این دو رنگ بروید، تخت شما ظاهری مد روز پیدا می کند.
روتختی برای اتاق خواب کرم و طوسی

روتختی برای اتاق خواب کرم و طوسی

روتختی مناسب تخت کرم به رنگ قهوه ای شکلاتی و خاکستری روشن را با یک بالش مناسب انتخاب کنید و آن ها را با روکش و ملحفه های خاکستری تیره و قهوه ای روشن بیندازید.

8- روتختی قهوه ای مایل به زرد

به عنوان رنگی نزدیک به تناژ قهوه ای، قهوه ای مایل به زرد گزینه عالی دیگری برای رنگ ملافه در کنار تخت خواب کرم ایجاد می کند. این رنگ الهام گرفته از طبیعت است و ته رنگ سفید یا صورتی کمی دارد درست مانند شن و ماسه ای که در بیابان ها یافت می شود.
سرویس خواب روتختی قهوه ای برای تخت کرم

سرویس خواب روتختی قهوه ای برای تخت کرم

وقتی اتاق خواب شما با دیوارها و تخت خواب کرم و فریم تخت قهوه ای تیره جفت شود، فضایی خشن و خاکی ایجاد می کند. می‌ توانید رنگ برنزه را در ملحفه‌ ها، بالش ها و روبالشی ها استفاده کنید.

9- رنگ های پاستلی و سبز تیره

انواع رنگ های پاستلی از جمله سایه های سبز تیره و ملایم برای ملافه می تواند با تخت کرم معجزه کند. از سبز پاستلی گرفته تا سبزی پررنگ، هر رنگ عمیق و غالب با سرویس خواب روتختی مناسب تخت کرم خنثی مناسب است. حتی می توانید سبزهای پاستلی طرح دار را برای ملحفه ها با راه راه های قهوه ای خاکی انتخاب کنید.
روتختی مناسب تخت کرم به رنگ سبز

روتختی مناسب تخت کرم به رنگ سبز

سبز تیره رنگی است که به ویژه برای رختخواب مورد توجه قرار می گیرد، بنابراین سبزهای زیتونی، کنگر فرنگی یا جنگلی را به عنوان محبوب ترین رنگ ها در نظر بگیرید. این پالت رنگ در اتاق خواب های سبک سنتی با تخت کرم و مبلمان چوبی ایده آل است زیرا رنگ سبز با طبیعت تداعی می شود.

10- سرویس خواب روتختی سیاه و سفید

با تخت خواب کرم، روتختی سیاه و سفید گزینه ای عالی برای یک اتاق خواب درجه یک است. مبلمان قهوه ای مدرن را اضافه کنید تا تضاد قابل توجهی در مقابل تخت کرم ایجاد کنید، با ملحفه های راه راه سیاه و سفید، روتختی، بالش و روبالشی برای تکمیل ظاهر.
روتختی سفید مشکی

روتختی سفید مشکی

همچنین می‌ توانید پرده‌ های شفاف سفید را با پرده‌ های مشکی اضافه کنید تا حسی امروزی در اتاق خواب خود داشته باشید.

11- رنگ های پررنگ یا متضاد

اگر به رنگ‌ های لطیف علاقه ندارید، پس رنگ ملافه‌ های هیجان‌ انگیزتر که تخت خواب کرم را متضاد می‌ کند چطور؟ بنفش از جمله رنگ هایی است که در کنار تخت کرم رنگ شگفت انگیز به نظر می رسد. هر سایه ای کارساز خواهد بود، از اسطوخودوس و یاسی گرفته تا گل قرمز و بنفش. برای مثال، می‌ توانید روتختی مناسب تخت کرم ساتن اسطوخودوس را با رنگ بالش یاس بنفش و یک روبالشی ترکیب کنید تا ظاهری مجلل و سلطنتی داشته باشید.
تضاد رنگ ها

تضاد رنگ ها

ترکیبی از ملافه‌ های بنفش با تناژ سفید می‌ تواند عمقی را به اتاق خواب با تخت کرم ایجاد کند. همچنین می‌ توانید بالش‌ های گلدار را در سایه‌ های بنفش اضافه کنید تا طرح سلطنتی اتاق خواب را کنار هم بچینید یا تخت خود را با روتختی تمام بنفش تزئین کنید.

12- سرویس خواب روتختی قرمز

یک سایه قرمز گرم می تواند زندگی را به اتاق خوابی با تخت کرم تزریق کند. از آنجایی که  تخت به اندازه کافی روشن است، قرمز بورگوندی غنی و عمیق یا گیلاسی گرما را به اتاق می بخشد. همچنین می توانید روتختی مناسب تخت کرم خود را با تناژ قرمز و رنگ های سفید یا بژ و لوازم جانبی آن ترکیب کنید. قرمز در رنگ‌ های روشن و تیره بسیار متفاوت است، بنابراین یافتن جذاب‌ ترین ملافه برای ست کردن با تخت خواب کرم کار دشواری نیست.
روتختی قرمز برای تخت کرم

روتختی قرمز برای تخت کرم

13- نارنجی

به‌ عنوان جایگزینی برای قرمز، روتختی مناسب تخت کرم با تناژ نارنجی نیز می‌ تواند اتاق خواب شما را زیباتر کند؛ اما برای این که این رنگ اتاق را فرا نگیرد، نارنجی کدو تنبلی یا سوخته را انتخاب کنید.
روتختی نارنجی برای تخت خواب کرم رنگ

روتختی نارنجی برای تخت خواب کرم رنگ

آیا می توانم روتختی مناسب تخت کرم را طرحدار انتخاب کنم؟

بله حتما! ملافه های طرح دار با تخت خواب کرم عالی به نظر می رسند. چه نقوش، پارچه های چاپ شده یا الگوهای هندسی را ترجیح دهید، می توانند به راحتی با تخت خواب های رنگ خنثی ادغام شوند. این ترکیب به جلب توجه بصری به اتاق خواب شما کمک می کند، به خصوص اگر از رنگ های روشن و متضاد ملافه استفاده کنید.
روتختی مناسب تخت طوسی را از بین 9 رنگ خاص و ترند انتخاب کنید!

چگونه اتاق خواب کرم رنگ زیباتری داشته باشم؟

می توانید از ترفندهای زیر برای زیباتر کردن اتاق خواب خود با تخت کرم استفاده کنید:
 • از پرده های سفید شفاف استفاده کنید تا نور روز زیاد وارد اتاق شود. در صورت نیاز می توانید یک پارچه ثانویه برای حفظ حریم خصوصی اضافه کنید.
 • به جای استفاده از وسایل تیره، به سراغ وسایل با رنگ روشن یا خنثی بروید.
 • لوازم اتاق خواب مایل به سفید یا شفاف را انتخاب کنید تا نور بیشتری به اتاق خواب شما منعکس شود. رنگ‌ های سفید اکسسوری و روتختی مناسب تخت کرم علاوه بر بازتاب نور، اتاق خواب را بزرگ‌ تر از آنچه هست نشان می‌ دهند، در نتیجه آن‌ ها با تخت خواب کرم هماهنگ می‌ شوند.
 • هنگامی که اتاق خواب خود را با تخت کرم تزئین می کنید، باید با استفاده از سایه های پارچه های مختلف از بافت ها نهایت استفاده را ببرید. با متناسب کردن لایه های مختلف با تخت کرم خود، می توانید فضایی آرام تر ایجاد کنید.
روتختی عروس برای تخت خواب کرم

روتختی عروس برای تخت خواب کرم

اگر می خواهید به جای تخت کرم، روی دیوار اتاق خود تمرکز کنید، آن ها را با مبلمان نرم و خنثی و نورپردازی امروزی ترکیب کنید. برای کوسن ها، رنگ بژ یا قرمز را انتخاب کنید و آن‌ ها را با سبدهای حصیری بافته شده ست کنید تا طبیعت را تداعی کرده و حالتی واقعاً خاکی ایجاد کنید.
روتختی ترک برای تخت خواب کرم

روتختی ترک برای تخت خواب کرم

در نهایت، چند اکسسوری طلایی را به ترکیب اضافه کرده و یا از یک تاج تخت تزئینی طراحی شده برای تکمیل ظاهر و سرزندگی اتاق خواب با تخت کرم رنگ استفاده کنید.

سخن آخر

اگر به دنبال بهترین رنگ روتختی مناسب تخت کرم خود هستید، رنگ های تند یا ظریف از جمله خاکستری، سفید، پاستلی و رنگ های گرم را در نظر بگیرید. البته، هر گزینه رنگ رختخواب بستگی به فضایی دارد که می خواهید برای اتاق خواب خود ایجاد کنید.
جدا از رنگ روتختی، می توانید با استفاده از روتختی طرح دار شخصیت خود را نیز نشان دهید. امیدواریم مقاله ما برای شما یک الهام باشد تا اتاق خواب کرم رنگ خود را با استفاده از مکمل ترین رنگ های رختخواب روشن کنید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما از کدام رنگ روتختی مناسب تخت کرم استفاده می کنید؟ نظرات خود را برای ما بنویسید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری
" target="_blank">
 • یک پینگ

  1. پینگ‌بک: 10 رنگ روتختی برای تخت سفید و چیدمان مدرن و کلاسیک اتاق خواب | کالازم

  2. پینگ‌بک: برای جذب پول و ثروت در فنگ شویی باید این 5 رنگ روتختی را انتخاب کنید! | کالازم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --