تاریخ امروز :تیر 28, 1403

بهترین و گرم ترین پارچه روتختی برای زمستان چیست؟
5 (1)

روتختی برای زمستان

دوباره آن موقع از سال است که هوا در حال سرد شدن می باشد. با نزدیک شدن به ماه های سردتر، چکمه ها، کت ها و روسری های کرکی شروع به بازگشت کرده اند. با این حال، اکنون ممکن است زمان مناسبی برای شروع آماده سازی تخت خود برای هوای سرد زمستان باشد. بنابراین انتخاب یک روتختی برای زمستان بسیار اهمیت دارد.
یکی از مهم ترین مواردی که باید در فصل زمستان به آن توجه کرد، داشتن ملحفه ها و تخت های گرم است، زیرا می توانند کیفیت خواب شما را بهبود بخشند. رسیدن به دمای متعادل برای راحت ماندن در طول شب بسیار مهم است و انتخاب ملحفه تخت شما عامل بزرگی است. اگر در هنگام خواب خیلی گرم می شوید به این معنی است که شما خیس عرق می‌ خوابید در حالی که در زمستان، سردی بیش از حد ممکن است خواب شما را آزار دهد.
گزینه های زیادی برای انتخاب نوع پارچه ای که می خواهید برای گرم نگه داشتن آن استفاده کنید، وجود دارد. بنابراین، بهترین ست روتختی برای زمستان چیست؟
در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم بهترین پارچه برای روتختی در هوای سرد چیست و چگونه می توانید در سرما خواب بهتری را تجربه کنید.
با کالازم همراه باشید.
فهرست مطالب
پارچه روتختی برای زمستان
 آیا هنگام انتخاب بهترین روتختی برای زمستان، تعداد نخ اهمیت دارد؟
 هنگام انتخاب روتختی زمستانی باید به چه نکاتی توجه کنید؟

پارچه روتختی برای زمستان

بدن ما در حالت ایده آل دوست دارد با دمای 18 تا 20 درجه سانتیگراد احاطه شود. بنابراین، باید عوامل مختلفی را برای خرید ملحفه‌ های زمستانی در نظر بگیرید که برخی از آن ها شامل قابلیت تنفس، راحتی و گرما می شوند.
یافتن بهترین پارچه روتختی برای زمستان می تواند گیج کننده باشد مگر این که بدانید باید به دنبال چه چیزی باشید! در ادمه چند مورد از بهترین انواع پارچه برای داشتن یک روتختی گرم را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

1- ابریشم و بامبو

دو تا از پارچه های دوستدار محیط‌ زیست، الیاف ابریشم و بامبو، انتخابی طبیعی‌ تر و پایدارتر هستند. ابریشم باکیفیت از کرم ابریشم درختان توت تهیه می شود، در حالی که پارچه بامبو از فرآوری گیاهان بامبو به الیاف طبیعی که می توانند در پارچه بافته شوند، ساخته می شود.
اگر آن ها تحت پردازش مناسب قرار گیرند، هر دو نوع پارچه ضد حساسیت، ضد میکروبی و ضد قارچ هستند، در حالی که هنوز از قوی ترین منسوجات موجود در بازار به مار می روند. هر دو نوع ست روتختی نیز فوق العاده نرم هستند و در تعداد نخ های کمتر (یا اگر کیفیت ابریشم را اندازه می گیریم) به همان خوبی در مقایسه با پنبه مصری با تعداد نخ بالا نگه می دارند.
روتختی گرم زمستانی

روتختی گرم زمستانی

اما چگونه آن ها در زمستان استفاده می شوند؟ پارچه های بامبو و ابریشم رطوبت گیر، تنظیم کننده حرارت و تنفس هستند و با دمای بدن شما تنظیم می شوند این پارچه ها می توانند شما را در زمستان گرم و در تابستان خنک نگه دارند و فوق العاده نرم و براق هستند.
از کدام روتختی برای زمستان استفاده کنیم؟ ملحفه‌ های ابریشمی به خاطر حس لوکس و گران‌ قیمت‌ شان ترجیح داده می‌ شوند؛ اما شما با استفاده از ست ملحفه‌ های بامبو یا کتان نیز چیز زیادی را از دست نمی‌ دهید، فقط تفاوت قابل توجهی در لمس آن ها وجود دارد.
برای داشتن یک سبک اتاق خواب مجلل و تجربه خوابی فوق العاده راحت، بامبو و ابریشم یک راه حل مناسب و ایده آل است.

2- پشم گوسفند

این مورد احتمالاً یکی از گرم ترین گزینه هایی است که می توانید هنگام تغییر پارچه های تابستانی سبک خود به ملحفه های گرم تر زمستانی انتخاب کنید. این پارچه مصنوعی برای حفظ گرما در شب‌ های سرد زمستان طراحی شده است – اگر  در آب و هوای سرد زندگی می کنید، ملحفه‌ های پشمی می‌ توانند کلید خواب خوب شبانه باشند.
پشم گوسفند فوق العاده نرم و ساخته شده برای عایق، به حفظ دمای بدن شما در هنگام خواب کمک می کند. پارچه پرطرفداری که در لباس‌ های ورزشی زمستانی و لباس‌ های کوهنوردی استفاده می‌ شود، پشم‌ برای عایق‌ کاری گرما در حتی سردترین شرایط ساخته شده است، بنابراین اگر به منطقه ای با هوای خنک‌ تر می‌ روید، ممکن است ملحفه‌ ای مناسب برای شما در زمستان باشد.
پارچه روتختی برای زمستان

پارچه روتختی برای زمستان

یکی از معایب انتخاب پشم گوسفند این است که آن ها به نگهداری بیشتری در مقایسه با روتختی های ساتن یا دیگر ملحفه ها نیاز دارند. اگر این مسئولیت برای شما بیش از حد است، از خرید پشم گوسفند صرف نظر کنید.

3- فلانل

ست فلانل به عنوان پارچه مناسب روتختی برای زمستان چگونه است؟ فلانل یک پارچه بافته ضخیم برس خورده است که معمولاً از پشم، پنبه و سایر پارچه‌ های مصنوعی ساخته می‌ شود. روتختی های فلانل پنبه ای احتمالاً رایج ترین نوع پارچه فلانل هستند.
فلانل پارچه ای بادوام و عایق است که در هوای سرد بسیار عالی می باشد. این پارچه به اندازه پشم گوسفند گرم نیست، اما به اندازه کافی خوب است تا از نفوذ سرما جلوگیری کند.
با گذشت زمان، همچنان که به شستن و خشک کردن این روتختی ها ادامه می دهید، مراقب پرزهای پارچه باشید. ملحفه‌ های فلانل به این دلیل بدنام هستند و داشتن توپ‌ های پارچه‌ ای کوچک در سرتاسر تخت شما ممکن است راحت‌ ترین احساس را نداشته و یا از نظر زیبایی‌ شناختی جذاب‌ تر نباشد. بروز این پرزهای و تکه های گوله شده توپی پارچه ممکن است باعث بروز عطسه شود.
5 تا از بهترین برندهای روتختی خارجی و ایرانی عروس ارزان و گرانترین ها!

4- روتختی گرم پنبه ای

یک گزینه سبک تر به عنوان پارچه روتختی برای زمستان پنبه می باشد. ست ملحفه های پنبه ای یک انتخاب رایج پارچه برای فصول گرم و سرد است. می‌ توانید ملحفه‌ های پنبه‌ ای را با یک پتوی سنگین‌ تر ست کنید تا در شب گرم بمانید، در حالی که احساس نمی‌ کنید در پیله‌ ای از گرما و رطوبت به دام افتاده‌ اید.
گاهی اوقات کلید یک خواب راحت در زمستان، ترکیب مناسب ملحفه ها، پتوها و روتختی دونفره و یک نفره مختلف است تا شما را در شب یخبندان گرم نگه دارد و پنبه یک انتخاب پرکاربرد محبوب برای رختخواب شما است.
اگر شما از آن دسته از افراد هستید که ترجیح می دهید در هنگام خواب انعطاف پذیری داشته باشید، می توانید ملافه های پنبه ای خود را با یک ملحفه تخت برای گرمای بیشتر بدون احساس سنگینی گزینه ها ست کنید.
اگر می توانید در فصل بهار ملحفه‌ های پنبه‌ ای ارگانیک را تهیه کنید. بسیاری از گزینه ها با قیمت های مناسب عرضه می شوند و با پنبه ارگانیک به عنوان یک پارچه برای پوست های حساس ایمن تر و برای محیط زیست بهتر است.

5- روتختی کتان

اگرچه کتان به عنوان پارچه مناسب برای ملحفه های تابستانی در نظر گرفته می شود، اما برای ملحفه های زمستانی نیز عالی است. کتانی حسی لوکس دارد که با گذشت زمان و شستشوی منظم بهتر می شود. همچنین فوق العاده نرم است و مهم تر از همه، دارای الیاف جاذب می باشد.
روتختی دونفره زمستانی

روتختی دونفره زمستانی

به لطف این ویژگی، ملحفه‌ های کتانی دمای بدن شما را تنظیم می‌ کنند و گرما را بدون احساس سنگینی می‌ گیرند. این پارچه قابل تنفس است و بدون توجه به این که چقدر گرم هستید باعث گرم شدن بیش از حد یا عرق کردن شما در طول شب نمی شود.
اگر ملافه شما از یک ملحفه کتانی همراه با یک لحاف ضخیم در داخل یک روتختی کتان تشکیل شده است، می توانید مطمئن باشید که هنگام خواب گرم و راحت خواهید بود.

آیا هنگام انتخاب بهترین روتختی برای زمستان، تعداد نخ اهمیت دارد؟

هنگام خرید مجموعه ای از ملحفه های زمستانی، مردم اغلب ملافه هایی با تعداد نخ های بالاتر را در نظر می گیرند. آیا شما هم کاملاً مطمئن نیستید که تعداد نخ مناسب دقیقاً چقدر است؟ تعداد نخ ها اندازه گیری وزن روتختی است که به تعداد نخ های عمودی و افقی در هر متر مربع پارچه اشاره دارد. تعداد نخ و بافت های بیشتر ساختار روتختی سنگین تری را ایجاد می کند و به همین دلیل، یک روتختی با تعداد نخ زیاد اغلب گرم تر است.

هنگام انتخاب روتختی زمستانی باید به چه نکاتی توجه کنید؟

در طول زمستان، درجه حرارت در برخی کشورها می تواند تا منفی 23 درجه سانتیگراد کاهش یابد اما بیشتر مکان‌ ها به این سردی نمی‌ رسند. آن لحظه ای که یک شب از خواب بیدار می شوید و نیمه یخ زده اید، دقیقاً همان لحظه ای است که آرزو می کنید کاش یک روتختی برای زمستان داشتید. داشتن ملحفه های زمستانی مناسب حتی در یخبندان ترین شب ها هم شما را راحت می کند.
هنگام انتخاب روتختی زمستانی، پیدا کردن ست ملحفه‌ ای که ایده آل است، می‌ تواند مشکل باشد. بسیاری از مردم در مورد چیزی که فکر می‌ کنند آن ها را برای فصل گرم نگه می‌ دارد، فکر می‌ کنند، اما چند جنبه دیگر به جز دما وجود دارد که باید در نظر گرفت!
در اینجا معیارهای مهم برای روتختی های زمستانی آمده است.

راحتی

داشتن یک ملحفه گرم چه فایده ای دارد اگر قرار نیست هنگام چرت زدن شما را راحت نگه دارد؟ برخی از ملحفه‌ ها می‌ توانند گرمای بدن شما را کنترل کنند، اما همچنین می‌ توانند شما را در شب بیدار نگه دارند، به خصوص اگر خواب سبکی دارید. از نظر راحتی، سعی کنید یک روتختی با تعداد نخ زیاد یا بافتی که صاف و دارای تحریک پذیری کم طراحی شده است پیدا کنید. حتی برای افرادی که پوست حساسی دارند اهمیت بیشتری دارد.
معمولاً وقتی تعداد نخ‌ ها زیاد است، پارچه نرم‌ تر می‌ شود و به شما استراحت شب خوبی را می‌ دهد.

نگهداری

بهترین ملحفه ها آن هایی هستند که نیازی به مراقبت مداوم از آن ها ندارید. مطمئناً باید آن ها را مرتب بشویید (بهتر است مرتباً آن ها را بشویید)، اما شما باید ملحفه ای خریداری کنید که بتوانید بدون نگرانی در مورد چروک شدن آن ها را در ماشین لباسشویی و خشک کن تصمیم بگیرید.
روتختی یک نفره زمستانی

روتختی یک نفره زمستانی

هزینه

بیایید با این مسئله روبرو شویم که یک ست روتختی خوب ارزان نیست. با این حال، شما هنوز هم می توانید سرویس خواب های روتختی یک نفره و دونفره را با کیفیت بالا برای زمستان پیدا کنید. همانطور که گفته شد، شما همیشه نمی خواهید ارزان ترین گزینه را انتخاب کنید زیرا به احتمال زیاد کیفیت را فدا می کنید. شما زمان زیادی را در رختخواب خود می گذرانید، بنابراین بهتر است مقدار قابل توجهی پول نقد برای ست ملحفه جدید خود سرمایه گذاری کنید.
12 رنگ فوق العاده جذاب برای روتختی مناسب تخت قهوه ای!

سخن آخر

در این مقاله تمام نکات مربوط به خرید روتختی برای زمستان را بررسی کردیم و توضیحاتی را در مورد عواملی که در خرید یک روتختی گرم تاثیر دارد به شما عزیزان ارائه دادیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و بتوانید به راحتی روتختی های مناسبی را برای فصل سرما خریداری کنید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما از کدام پارچه روتختی برای زمستان استفاده می کنید؟ نظرات خود را برای ما بنویسید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری
" target="_blank">
 • یک پینگ

  1. پینگ‌بک: برای روتختی و ملحفه چه پارچه ای بخرم؟ | کالازم

  2. پینگ‌بک: چرا نباید روتختی را در خانه خشک کنیم؟ | کالازم

  3. پینگ‌بک: برای از بین بردن پرز روتختی حتما باید این راهکارها را بدانید! | کالازم

  4. پینگ‌بک: 5 دلیل عجیب برای خرید روتختی های بامبو! | کالازم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --