تاریخ امروز :فروردین 8, 1402

بهترین پارچه برای یک روتختی ضد تعریق چیست؟
5 (1)

روتختی ضد تعریق

تعریق شبانه برای افرادی که در هنگام خواب گرم شان می شود یک اتفاق غیرطبیعی نیست. چرخش مداوم، احساس ناراحتی، بیداری مکرر – همه این ها شب آرام شما را به هم می ریزند. اگر اغلب این موارد را تجربه می‌ کنید، پس باید با کمک یک روتختی ضد تعریق همه چیز را تغییر دهید.
وقت آن است که عادات خواب خود را تغییر دهید یا از رختخواب جدیدی استفاده کنید، به خصوص با آب و هوای نسبتاً گرم و مرطوب. اگر در خواب گرم تان می شود، روتختی های ضد رطوبت را انتخاب کنید!
در این مقاله می خواهیم به شما عزیزان توضیحات کامل و جامعی را در مورد روتختی ضد تعریق ارائه دهیم و در مورد ویژگی های یک ملافه ضد رطوبت با شما گفتگو کنیم.
با کالازم همراه باشید.

فهرست مطالب

✔ کاربرد ملحفه ضدرطوبت
✔ روتختی ضد تعریق چگونه کار می کند؟
✔ ملحفه های خنک کننده چگونه ساخته می شوند؟
✔ بهترین پارچه و مواد اولیه روتختی ضد تعریق برای افراد گرمایی
✔ مزایای برتر روتختی ضد تعریق

کاربرد ملحفه ضدرطوبت

فناوری لایه‌ های ضد رطوبت شبیه به خاصیت جذب آب در لباس‌ های تمرینی است. این مواد با جذب عرق شما می توانند رطوبت را از بین ببرند و در عین حال دمای بدن شما را کاهش دهند.
پارچه ضد تعریق روتختی

پارچه ضد تعریق روتختی

اغلب این پارچه ها برای جذب و انتقال آب به قسمت های مختلف پارچه طراحی می شوند که در آن مواد کمتر از تعریق اشباع شده است. این به توزیع عادلانه رطوبت کمک می کند و به آن خاصیت تنظیم دما می دهد.

روتختی ضد تعریق چگونه کار می کند؟

به یک شمع معمولی فکر کنید. طوری طراحی شده است که وقتی آن را روشن می کنید، موم را به سمت بالا و داخل شعله می آورد. بنابراین، به آن اجازه می دهد تا برای مدت زمان طولانی تر روشن تر بسوزد. تنها تفاوت قابل توجه بین موم شمع و پارچه عرق گیر این است که عرق مایعی است که “کشیده می شود” نه موم شمع.
کالای خواب ضد تعریق

کالای خواب ضد تعریق

ملحفه های خنک کننده چگونه ساخته می شوند؟

ملافه های رطوبت‌ گیر معمولاً به‌ گونه‌ ای بافته می‌ شوند که اجازه می‌ دهد رطوبت از ریشه‌ های مختلف به داخل و از میان شکاف‌ های بافت منتقل شود. این اساساً به عرق یا هر نوع رطوبت اجازه می دهد تا لایه بیرونی ماده را “پیدا کند”.
به عبارت دیگر، قطرات آب به جای جذب شدن توسط الیافی که روی آن نشسته اند، برای حرکت در امتداد بافت جریان پیدا می کنند. قطرات آب در نهایت از پارچه خارج شده و در صورت تماس با هوا تبخیر می شوند. به غیر از بافتن، چنین پارچه هایی را می توان با محلولی که برای دفع جذب آب ساخته شده است نیز شست.
7 تا از بهترین و شیک ترین پارچه ها برای یک روتختی لاکچری و لوکس!

بهترین پارچه و مواد اولیه روتختی ضد تعریق برای افراد گرمایی

ایده‌ آل‌ ترین ماده برای روتختی های خنک‌ کننده یا قابلیت جذب رطوبت فوق‌ العاده خوب یا قابلیت تنفس عالی را ارائه می‌ دهد. هر چند وقت یک بار، می توانید هر دو این ویژگی ها را با هم ترکیب کنید، مانند روتختی های تنسل.
با این حال، معمولاً باید اولویت خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال، ملحفه های پنبه ای قابلیت تنفس دارند. اما بسته به عواملی مانند طول نخ، نوع بافت، تعداد نخ و لایه، احتمالاً رطوبت را جذب کرده و برای مدت طولانی مرطوب می‌ مانند.
اگر به دنبال پارچه‌ های ملحفه‌ ای عالی هستید که به شما کمک می‌ کند شب‌ هایی بدون عرق کردن داشته باشید، به دنبال موارد زیر باشید:

روتختی تنسل

ملحفه‌ های تخت تنسل در زمینه مدیریت رطوبت بهترین مدعیان هستند. از آنجایی که آن ها معمولاً از نانوفیبریل ها یا الیاف ظریف لیوسل ساخته می شوند، به دلیل قابلیت تنفس و جذب بسیار محبوب هستند.
روتختی ضد تعریق تنسل با مقاومت در برابر رطوبت بدون استفاده از مواد افزودنی شیمیایی، از رشد میکروارگانیسم ها جلوگیری می کند. الیاف طبیعی همچنین به پارچه خاصیت ضد حساسیت و زیست تخریب پذیری می بخشد که برای کاربران آگاه به محیط زیست و افراد با پوست حساس عالی است.

روتختی بامبو

ملافه های پارچه بامبو می توانند رطوبت اضافی را به سرعت از بین ببرند و خواب را حتی در آب و هوای گرم خنک و خشک نگه دارند. در واقع آن ها می توانند سه برابر وزن خود را در آب نگه دارند!
حتی هنگام مقایسه تنسل با پنبه ، ملحفه‌ های تخت بامبو از نظر کمترین مقاومت حرارتی برنده می‌شوند. آن ها همچنین به طور طبیعی ضد قارچ و ضد باکتری هستند. نکته منفی این است که ملحفه‌ های کتانی بامبو در طول زمان بیشتر مستعد چین و چروک شدن هستند.

ملحفه کتانی

الیاف متخلخل و توخالی، کتانی می تواند گردش بهتری را برای هوا و رطوبت فراهم کند. با هدایت گرما و دور کردن آب از پوست به طوری که تبخیر شود، از تعریق بیش از حد در شب جلوگیری می کند. اما برخلاف ملحفه های دیگر مانند پنبه چندان مقرون به صرفه نیست. علاوه بر این، برخلاف روتختی تنسل، پارچه های کتان مستعد چروک شدن هستند.
روتختی یک نفره و دونفره ضد تعریق

روتختی یک نفره و دونفره ضد تعریق

روتختی ابریشمی

پارچه های ابریشمی به دلیل عملکرد تنظیم دما و مقاومت در برابر رطوبت مورد علاقه هستند. آن ها می توانند به طور موثر گرمای ذخیره شده در بدن شما را آزاد کنند. ابریشم نیز به سرعت خشک می شود. با این حال، این ورق های گران قیمت در مقایسه با مثلا تنسل پایدارترین گزینه ها نیستند.
جدای از مواد شیمیایی افزوده شده به ابریشم، عمل غیراخلاقی کشتن کرم‌ های ابریشم زنده و روش‌ های تولید آب بر محیط‌ زیست آسیب می‌ زند.

روتختی پلی استر

پارچه های مصنوعی که “آب گریز” هستند مانند پلی استر، نایلون یا روتختی های میکروفیبر در از بین بردن رطوبت و تبخیر آن در هوا بسیار عالی می باشند. این به این دلیل است که آن ها با شیمی پلاستیک مانند طراحی شده اند.
با این حال، بر خلاف ملحفه‌ های پنبه‌ ای، ملافه های مصنوعی تنفس‌ پذیرترین گزینه‌ ها نیستند و احتمالاً در گرما مهر و موم می‌ شوند. بنابراین، آن ها ممکن است بهترین انتخاب برای افراد گرم خواب یا افرادی که در آب و هوای گرم زندگی می کنند نباشند.

مزایای برتر روتختی ضد تعریق

روتختی های رطوبت گیر به لطف تمام مزایایی که ارائه می دهند از جمله موارد زیر بسیار مورد توجه قرار می گیرند:

عملکرد خنک کننده برتر 

روتختی هایی که تعداد نخ‌ های آن افزایش یافته می‌ تواند باعث شود شب‌ ها گرم بخوابید. ملافه های بیش از 600 نخ در مجموع بافت های افقی و طولی، گرمای بدن شما را به دام می اندازند و دما را بالا می برند.
ملحفه های رطوبت گیر معمولاً در محدوده تعداد نخ مورد نظر قرار می گیرند ، بین 200 تا 600. آن ها بسترهای باکیفیت در نظر گرفته می شوند  و اغلب بهتر از روتختی های مجلل هستند که بر تعداد نخ ها نسبت به مواد تأکید دارند.

کاهش بو

مقصر اصلی بوی نامطبوع ملحفه، بوهای مختلف بدن است که با گذشت زمان در ملحفه ها خیس می شود. پارچه‌ های مقاوم در برابر آب می‌ توانند به خنک کردن شما در شب کمک کنند، اما همچنین تمایل دارند از جذب بو جلوگیری کنند. با ملحفه های ضد رطوبت، می توانید عرق شبانه را از بین ببرید.

افزایش دوام

شما می توانید ملحفه های خود را تا دو سال نگه دارید تا زمانی که به درستی از آن ها مراقبت کنید. روتختی هایی با فناوری حذف رطوبت راهی برای بهبود طول عمر ملافه های شما دارند. بسیاری از آن ها دارای گزینه های شستشوی آسان هستند تا بتوانید بدون نگرانی در مورد چین و چروک آن ها را در ماشین لباسشویی بیندازید.
تعریق شبانه را با خرید بهترین روتختی و کالای خواب درمان کنید!

آسایش و راحتی

تابستان اغلب با گرما و رطوبت زیاد همراه است که اگر تهویه مطبوع در حالت انفجار کامل نباشد، خواب شبانه را ناخوشایند می کند. اگر به راحتی بیش از حد گرم می شوید، ممکن است برای رسیدن به یک خواب راحت در شب مشکل داشته باشید . پارچه‌ های قابل تنفس می‌ توانند با حفظ خشکی آن احساس هوا را فراهم کنند.
روتختی ضد رطوبت

روتختی ضد رطوبت

سخن آخر

در این مقاله به بررسی این مسئله پرداختیم که روتختی ضد تعریق از چه پارچه ای تهیه می شود و چگونه می توانید با استفاده از این گونه ملحفه ها خواب بهتر و راحت تری داشته باشید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
به نظر شما کدام پارچه برای روتختی ضد تعریق بهترین انتخاب است؟ نظرات خود را برای ما بنویسید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --