تاریخ امروز :آذر 10, 1401

تعداد مناسب نخ روتختی و پارچه ملافه باید چه مقدار باشد؟
5 (1)

بهترین تعداد نخ روتختی

وقتی در شب به رختخواب می روید، هیچ چیز بهتر از استفاده از روتختی های نرم روی پوست شما نیست. تعداد نخ روتختی شما به شدت بر محیط خواب ایده آل شما تأثیر می گذارد. نمی توان انتظار داشت که با ملحفه های زبر یک شب استراحت خوب داشته باشید!
بهترین تعداد نخ برای ملافه ها به موادی که از آن استفاده می کنید بستگی دارد – و ترجیحات از فردی به فرد دیگر متفاوت است. بنابراین چگونه می توانید بهترین تعداد نخ برای را برای کالای خواب پیدا کنید؟
در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم که بهترین تعداد نخ روتختی چه میزان است و چگونه می توانید انتخاب مناسبی در این زمینه داشته باشید.
با کالازم همراه باشید.

فهرست مطالب

✔ تعداد نخ به چه معناست؟
✔ بهترین تعداد نخ روتختی چیست؟
✔ آیا تعداد نخ بالاتر بهتر است؟
✔ آیا شمارش تعداد نخ روتختی مهم است؟
✔ انواع بافت
✔ GSM در مقابل تعداد نخ روتختی
✔ انتخاب بهترین تعداد رشته برای ملحفه و روتختی

تعداد نخ به چه معناست؟

میزان نخ ها نشانگر میزان نرمی یک روتختی است و با تعداد نخ های بافته شده در یک سانتی متر مربع پارچه مشخص می شود. تعداد نخ ها با شمارش نخ های افقی (پود) و تارهای عمودی محاسبه می شود تا تعداد کل نخ ها به دست آید. 
نخ ها یک راه آسان برای پی بردن به کیفیت کلی روتختی های شما است. تعداد نخ روتختی به میزان کم ممکن است به این معنی باشد که ملافه ها زبر و ارزان هستند، در حالی که تعداد نخ‌ های بالاتر می‌ تواند نشان‌ دهنده روتختی های نرم و ابریشمی باشد. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که تعداد نخ ها تنها یکی از عوامل تعیین کننده کیفیت پارچه روتختی است.

بهترین تعداد نخ روتختی چیست؟

بنابراین بهترین تعداد نخ برای ملافه ها چیست؟ مواد و پارچه مختلف روتختی ها دارای تعداد نخ های متفاوتی هستند و تعداد نخ های ایده آل برای یک ماده می تواند مانند کاغذ سنباده برای مواد دیگر باشد. علاوه بر این، تعداد رشته‌ هایی که برای شما ارجح می باشد ممکن است برای شخص دیگری مناسب نباشد.
بهترین تعداد نخ روتختی

بهترین تعداد نخ روتختی

تعداد نخ ها به مواد روتختی ها بسیار خاص است. مواد اولیه با تعداد نخ کمتر مانند بامبو و کتان می توانند به همان اندازه نرم به نظر می رسند که مواد با تعداد نخ بیشتر مانند پنبه. در اینجا لیست تعداد نخ مناسب برای روتختی ها بررسی است که تعداد نخ‌ های ایده‌ آل را برای مواد اولیه و پارچه های مختلف روتختی نشان می‌ دهد:
  • بامبو: 250–350
  • پنبه: 400-600
  • کتانی: 80-150
  • بافت پرکال: 250–300
  • بافت ساتین: 300–600

آیا تعداد نخ بالاتر بهتر است؟

به دنبال این هستید که کدام تعداد رشته ها نرم ترین هستند؟ در حالی که تعداد نخ‌ های بالاتر اغلب باعث می‌ شود که روتختی های نرم‌ تر فکر کنید، اما در نظر گرفتن دوام روتختی ها نیز مهم است. از آنجایی که ملافه هایی با تعداد نخ‌ های بسیار بالا خیلی نرم هستند، معمولاً دوام کمتری نسبت به روتختی هایی با تعداد نخ های متوسط از 400 تا 600 دارند.
علاوه بر این، برخی از شرکت‌ ها به‌طور مصنوعی تعداد نخ‌ ها را با استفاده از نخ‌ های دولایه یا سه‌ لایه باد می‌ کنند، به همین دلیل است که جستجو برای بالاترین تعداد نخ روتختی ممکن همیشه به این معنا نیست که شما با بهترین کیفیت روتختی مواجه می‌ شوید.
تعداد نخ بیشتر همیشه بهتر نیست. با استفاده از پنبه، شما اغلب تعداد نخ های 200 تا 800 را می بینید و هر چیزی که در حدود علامت 200 باشد احتمالاً پنبه با بهترین کیفیت نیست. با این حال، برای مواد دیگری مانند کتان، نخ‌ های بیشتر می‌ تواند پارچه را سنگین کند و قابلیت تنفس پذیری کمتری داشته باشد، به همین دلیل است که تعداد نخ‌ های کمتر از 80 تا 150 نقطه مناسب است.
سایر روتختی های محبوب مانند ابریشم، فلانل و جرسی (ژرسه)، از روش‌ های اندازه‌ گیری جایگزین استفاده می‌ کنند – به همین دلیل است که تعداد نخ نباید تنها عامل تعیین‌ کننده شما در تعیین بهترین ملحفه برای تخت شما باشد.
کدام یک از انواع روتختی کیفیت و دوام بیشتری دارند؟

آیا شمارش تعداد نخ روتختی مهم است؟

در حالی که تعداد نخ های بالاتر معمولاً با یک روتختی با کیفیت بالاتر همراه است، عوامل دیگری مانند کیفیت بافت و الیاف وجود دارد که باید در هنگام جستجوی بستر با کیفیت در نظر بگیرید.
نخ روتختی

نخ روتختی

  • تعداد نخ ها: تعداد نخ ها به نوع مواد روتختی بستگی دارد، به همین دلیل است که باید به محدوده تعداد نخ های با کیفیت بالا برای مواد مختلف توجه کنید.
  • بافت: بافت و یا ساخت پارچه، به پایان یک روتختی اشاره دارد و بر احساس روتختی در برابر پوست شما تأثیر می گذارد. از بافت ساده صاف گرفته تا بافت روتختی ساتن ابریشمی، بافتی که انتخاب می کنید درخشندگی روتختی شما را تعیین می کند.
  • کیفیت فیبر: محتوای فیبر می تواند نرمی و دوام روتختی های شما را تعیین کند. الیاف بلند وزن‌ های سبک‌ تری را می‌ دهند، به این معنی که روتختی ها قابلیت تنفس و راحتی بیشتری خواهند داشت. الیافی مانند پیما و روتختی های پنبه‌ ای مصری به دلیل طول شان به طور کلی در ردیف بالا قرار می‌ گیرند و به آن‌ ها شهرت دارند که بهترین مواد اولیه برای روتختی ها هستند.

انواع بافت

انواع بافت از بافت ساده صاف تا بافت ساتن متفاوت است. در حالی که هیچ پاسخ واحدی برای این که کدام نوع بافت بهتر است وجود ندارد، درک گزینه های مختلف می تواند به شما کمک کند تا در مورد بهترین نوع بافت تصمیم بگیرید.

پنبه ساده

پنبه ساده شانه شده با روش بافت سنتی ساخته می شود. این نوع بافت برای از بین بردن الیاف پنبه کوتاه شانه می شود و تنها الیاف بلند برای پارچه بادوام و محکم باقی می ماند. پنبه شانه‌ شده ساده رایج‌ ترین نوع بافت است و اگرچه بیشتر مستعد جمع‌ آوری بو است، اما به راحتی می‌ توان آن را در ماشین لباسشویی تمیز کرد.

پرکال

روتختی های پرکاله با همان بافت 1:1 مانند روتختی های پنبه ای ساده ساخته می شوند، اما پرکال تنها با مواد بافت با کیفیت بالا با تعداد نخ روتختی 225 یا بیشتر ساخته می شود. ملحفه‌ های پرکال از پنبه خنک و قابل تنفس ساخته شده‌ اند و حسی نرم و ترد دارند که برای افرادی که در خواب گرم شان می شود، عالی است.
به دلیل الیاف طبیعی بلند، روتختی های پرکاله بسیار صاف و با کیفیت هستند. علاوه بر این، روتختی های پرکال دارای مزایای دوام و مقاومت در برابر ریختن می باشند. در نهایت، از آنجایی که روتختی های پرکال را می توان در ماشین لباسشویی انداخت، آن ها یک انتخاب عالی برای احساس کیفیت بالا بدون کار (یا قیمت بسیار بالا) هستند.

ساتین

روتختی یک نفره و دونفره ساتین با یک بافت 1:3 ساخته می شود و به ازای هر سه نخ افقی یک نخ عمودی بافته می شود. این بافت پارچه ای ابریشمی با لمسی براق ایجاد می کند. به دلیل بافت نرم و لطیف، روتختی های ساتن مقاوم در برابر چین و چروک هستند و احساس سنگین تری دارند و برای آب و هوای سردتر عالی هستند. این یک تفاوت کلیدی است که باید هنگام مقایسه پرکال و روتختی ساتین در نظر گرفت.

GSM در مقابل تعداد نخ روتختی

در حالی که بحث GSM (گرم در متر مربع) و تعداد نخ ها به ندرت مورد توجه قرار می گیرد، اگر می خواهید روتختی های شما دوام داشته باشد، باید این گونه باشد. مقدار GSM وزن ماده مورد استفاده برای ایجاد ورق را بر حسب گرم بر متر مربع نشان می دهد. تعداد نخ‌ های ملافه های شما ممکن است نشان‌ دهنده نرمی باشد، اما با اندازه‌ گیری GSM که دوام را اندازه‌ گیری می‌ کند، یکسان نیست.
نخ مناسب روتختی

نخ مناسب روتختی

به زبان ساده، GSM مستقیماً بر بافت، کیفیت و قابلیت تنفس روتختی های شما تأثیر می‌ گذارد. این یک روش سریع برای تعیین ضخامت واقعی ورق های میکروفیبر است. هنگام مقایسه ملافه های ساخته شده از میکروفایبر، اندازه گیری دقیق تری از کیفیت روتختی نسبت به تعداد نخ است.
ممکن است شماره GSM در مجموعه‌ های مختلف برگه و تولیدکنندگان متفاوت باشد. امروزه تقریباً همه پارچه ها دارای رتبه بندی GSM هستند، با این حال، بیشتر با حوله ها و ملافه های میکروفیبر مرتبط است. به طور کلی، هرچه عدد GSM بیشتر باشد، ورق ها قوی تر و بادوام تر خواهند بود. GSM 100 یا بالاتر را در نظر بگیرید بگیرید.

انتخاب بهترین تعداد رشته برای ملحفه و روتختی

به خواب رفتن در یک تخت نرم و دنج یکی از بهترین حس هاست. شما برای این که تجربه خواب خود را شگفت انگیز کنید، می خواهید بهترین نوع ملحفه را برای نیازهای خود داشته باشید. شاید بهترین تعداد نخ روتختی را بخواهید و یا شاید شما می خواهید یک تعداد نخ خوب برای گرمای زمستان در طول شب داشته باشید. برای آشنایی با نحوه انتخاب روتختی، باید انواع روتختی دونفره و یک نفره را با هم مقایسه کنید.
روتختی باکیفیت

روتختی باکیفیت

در حالی که هیچ پاسخی برای بهترین تعداد نخ ملحفه ها وجود ندارد، می توانید تعداد نخ، بافت و پارچه مناسب را برای نیازهای خاص خود تعیین کنید. به عنوان مثال، یک ملحفه پنبه‌ ای ساده برای افرادی که دوست دارند گرم شوند، عالی است، در حالی که اگر می‌ خواهید کمی خنک تر بخوابید، ساتین ممکن است بهترین انتخاب باشد.
5 تاثیر روتختی بر پوست انسان که سلامت را به خطر می اندازند!

سخن آخر

در این مقاله به بررسی بهترین تعداد نخ روتختی پرداختیم و اطلاعات کاملی را در این زمینه به شما عزیزان ارائه دادیم تا بتوانید انتخاب مناسبی را با توجه به ترجیحات شخصی خود داشته باشید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
به نظر شما بهترین تعداد نخ روتختی و ملحفه چه مقدار است؟ نظرات خود را برای ما بنویسید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --