تاریخ امروز :بهمن 8, 1401

برای پنهان کردن لکه و کثیفی فرش ، حتما باید از این 6 رنگ استفاده کنید!
0 (0)

بهترین رنگ فرش برای پنهان کردن کثیفی ها

انتخاب یک فرش جدید برای خانه به معنای تصمیم گیری در مورد جنس، ضخامت و همچنین رنگ آن است. در حالی که دوام مواد فرش برای اکثر افراد مهم است، باید یک رنگ فرش را انتخاب کنید که به راحتی لکه ها و کثیفی ها را نشان ندهد.
خانواده هایی که حیوانات خانگی یا کودکان خردسال دارند به خوبی می دانند که زمان زیادی طول نمی کشد که فرش آن ها بلافاصله پس از نصب کثیف می شود. حتی اگر هر روز فرش خود را جاروبرقی بکشید، آخرین چیزی که می خواهید ببینید، بقایای مواد غذایی یا نوشیدنی های ریخته شده روی فرش تازه نصب شده شما است.
پس بهترین رنگ فرش برای پنهان کردن کثیفی چیست؟ اکثر رنگ‌ های تیره هنگام استتار لکه‌ ها یا کثیفی روی فرش عملکرد خوبی دارند. از سوی دیگر، رنگ‌ های روشن‌ تر با تمیز کردن منظم به راحتی محو می‌ شوند، به علاوه چشم را به سمت لکه می‌ کشند.
با این حال، اگر فرش تیره نمی‌ خواهید، همیشه می‌ توانید الگوهای چند رنگ را در نظر بگیرید. این ها بهترین انتخاب برای پنهان کردن خاک در بخش های پر رفت و آمد مانند اتاق نشیمن و ورودی ها هستند.
همانطور که گفته شد، اکثر طراحان داخلی موافق هستند که رنگ‌ های تیره‌ تر فرش برای پنهان کردن لکه‌ ها و کثیفی‌ ها بهترین هستند، بنابراین لازم نیست نگران این باشید که مهمانان متوجه گرد و غبار یا ذرات غذا روی الیاف فرش شما شوند.
در این مقاله، تعدادی از بهترین انواع رنگ‌ فرش را به اشتراک می‌ گذاریم که کثیفی‌ ها را پنهان می‌ کنند و همچنین رنگ‌ هایی را که باید از آن ها دوری کنید به شما معرفی خواهیم کرد. 
با کالازم همراه باشید.

فهرست مطالب

✔ 6 رنگ فرش عالی برای پنهان کردن کثیفی و لکه
✔ رنگ‌ فرش برای پنهان کردن کثیفی
✔ بهترین جنس فرش برای تمیز نگه داشتن آن چیست؟

6 رنگ فرش عالی برای پنهان کردن کثیفی و لکه

فرش قهوه ای تیره

فرش قهوه ای تیره یکی از بهترین انتخاب های رنگی برای پنهان کردن کثیفی است. در واقع، هر چه سایه تیره تر باشد، برای ترکیب شدن با خاک یا گرد و غبار موثرتر خواهد بود.
فرش و قالی طرحدار

فرش و قالی طرحدار

در حالی که برخی از افراد ممکن است سایه های روشن تر قهوه ای را ترجیح دهند، اگر اتاق شما روشن و مطبوع است، سایه تیره تر برای پنهان کردن خاک بهتر عمل می کند. فقط فکر کنید، لازم نیست فرش قهوه ای تیره خود را اغلب جارو بکشید، حتی اگر در اتاقی پر رفت و آمد استفاده شده باشد.

فرش و قالی طرحدار

رنگ های یک دست خطر نشان دادن لکه یا کثیفی را دارند. اما از طرف دیگر فرش های طرح دار تشخیص نقش را از کثیفی سخت تر می کنند. طرح‌ های راه راه و گل‌ دار ایرانی بهتر می‌ توانند با خاک یا لکه‌ ها ترکیب شوند.
4 ترکیب رنگ بی نظیر که به راحتی با دکوراسیون صورتی و بنفش ست می شوند!

رنگ فرش خاکستری

خاکستری در سایه های بسیاری وجود دارد و همه آن ها کار بزرگی برای پنهان کردن خاک انجام می دهند. در اتاق‌ های پر رفت و آمد، فرش‌ های خاکستری با رنگ متوسط ​​تا تیره را انتخاب کنید.
پنهان کردن لکه و کثیفی فرش

پنهان کردن لکه و کثیفی فرش

این رنگ خنثی بهتری برای استتار کثیفی در مقایسه با رنگ های بژ و سایر رنگ های روشن تر است. فرش خاکستری زمانی که با مبل خاکستری ست شود خوب عمل می کند زیرا چشم را به سمت زمین نمی کشد.

سبز تیره

فرش سبز تیره افزودنی با طراوت به اتاق نشیمن است. علاوه بر این، این رنگ خاکی و طبیعی در ترکیب شدن با کثیفی یا لکه‌ ها بسیار عالی عمل می‌ کند. سایه هایی مانند سبز آبی، زیتونی یا سبز جنگلی، هر فضایی را جذاب و دنج می کند در حالی که لکه های خاک را به خوبی پنهان می کند. اگر ایده فرش سبز تیره را دوست دارید، توصیه می کنیم سایه را با دیوار اتاق نشیمن و مبل خود هماهنگ کنید تا ظاهری منسجم داشته باشید.

رنگ فرش آبی دریایی

پس از سبز، آبی دومین رنگ محبوب فرش برای پنهان کردن کثیفی است. این رنگ نه تنها حس زیبایی را به اتاق نشیمن شما می بخشد، بلکه تمام عیوب فرش شما را نیز پنهان می کند. سایه تیره آبی مانند آبی دریایی بدون اینکه بر آن غلبه کند، رنگی از رنگ به اتاق شما می آورد. می توانید یک مبل چرمی قهوه ای یا مخملی قرمز را به این طرح رنگ اضافه کنید.
بهترین رنگ موکت

بهترین رنگ موکت

فرش و قالی نارنجی 

نارنجی رنگی پرانرژی و دلپذیر است. در یک اتاق نشیمن با رنگ های روشن، موکت نارنجی کم رنگ گزینه خوبی برای استتار کثیفی یا لکه است. همانطور که گفته شد، حتما از سایه نارنجی روشن اجتناب کنید، زیرا کثیفی بیشتر قابل توجه خواهد بود. ما رنگ نارنجی سوخته را به عنوان یک سایه تیره تر برای اتاق نشیمن با میزان رفت و آمد بالا توصیه می کنیم.

رنگ‌ فرش برای پنهان کردن کثیفی

در حالی که برخی از رنگ های فرش برای پنهان کردن کثیفی بسیار عالی هستند، برخی از آن ها تمایل به برجسته کردن لکه دارند. سایه‌ های روشن نمی‌ توانند گرد و غبار یا رد پا را پنهان کنند، بنابراین در بخش های پر رفت و آمد، بهتر است از رنگ‌ های شاد و زنده دوری کنید. در اینجا چند رنگ فرش وجود دارد که به راحتی کثیفی را نشان می دهند:
  • سفید: برای کسانی که به طور خاص به دنبال یک رنگ فرش هستند که کثیفی را پنهان کند، سفید می تواند انتخاب بدی باشد. حتی اگر اتاق شما کم تردد داشته باشد، استفاده از فرش سفید عاقلانه نیست. در حالی که این رنگ روشن اتاق را بزرگتر نشان می دهد، حتی کوچکترین لکه یا کثیفی را نشان می دهد و این فقط برای افرادی نیست که کودکان خردسال یا حیوانات خانگی دارند که باید از فرش سفید اجتناب کنند. این رنگ ثابت چشم را مستقیماً به قهوه، چای یا هر زباله دیگری که ریخته شده است، می کشاند.
  • سیاه: برخی ممکن است فکر کنند رنگ سیاه کثیفی را پنهان می کند، اما برعکس، به مرور زمان گرد و غبار و کثیفی ایجاد می کند. هنگامی که کثیفی روی توده جمع می شود، تمیز کردن آن می تواند کار سختی باشد، بنابراین یک فرش سیاه انتخاب بدی برای پنهان کردن کثیفی است.
  • زرد یا بژ: درست مانند فرش‌های سفید، رنگ های زرد یا بژ آنقدر روشن هستند که نمی‌ توانند رد پا یا کثیفی را پنهان کنند. در واقع این رنگ ها می توانند چشم را مستقیماً به سمت علامت لکه روی زمین بکشند.
با 5 ترفند از فضای اتاق نشیمن کوچک خود نهایت استفاده را ببرید!

بهترین جنس فرش برای تمیز نگه داشتن آن چیست؟

این فقط رنگ فرش شما نیست که در تمیز کردن آسان آن تأثیر دارد. متریالی که انتخاب می کنید نیز مهم است. در اینجا برخی از ساده ترین مواد اولیه فرش برای تمیز نگه داشتن آورده شده است:
  • نایلون: این بادوام ترین نوع مواد فرش مصنوعی است که تمیز نگه داشتن آن بسیار آسان می باشد. برای مناطق بسیار پر رفت و آمد بسیار ایده آل است.
  • پلی استر: این نوع ماده در برابر لکه ها و کثیفی مقاوم است و تمیز کردن آن فوق العاده آسان می باشد. در واقع، این نوع از مواد فرش نسبت به نایلون و پشم در برابر لکه ها و کثیفی ها بهتر عمل می کند. برای خانواده هایی که حیوانات خانگی دارند، فرش پلی استر انتخاب خوبی است زیرا دارای الیاف روغنی است که لکه ها یا لک ها را دفع می کند.
  • پشم: این ماده فرش طبیعی در حالی که دارای ویژگی‌ های عالی در برابر کثیفی است، به لطف روغن‌ های محافظ درون الیافش لکه‌ ها یا علائم را می‌ بخشد. با این حال، پشم نیاز به نگهداری گسترده و تمیز کردن ویژه دارد که برای همه جذاب نیست.
فرش رنگ روشن

فرش رنگ روشن

سخن آخر

هنگام انتخاب رنگ فرش برای پنهان کردن کثیفی، باید مطمئن شوید که با سبک خانه شما و دکوراسیون اتاق خاص مطابقت دارد. همچنین میزان رفت و آمد را باید در نظر گرفت، به خصوص در خانواده‌ هایی که حیوانات خانگی یا کودکان دارند. رنگ مناسب فرش، مانند قهوه ای تیره، خاکستری، سبز و سرمه ای، به جلوگیری از تمیز کردن روزانه یا تعویض زودرس کمک می کند.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما از کدام رنگ فرش برای پنهان کردن لکه ها و کثیفی ها استفاده می کنید؟ نظرات خود را برای ما بنویسید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: ساده ترین روش ها برای خوشبو کردن خانه و هوای منزل | کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --