تاریخ امروز :بهمن 8, 1401

با 5 ترفند از فضای اتاق نشیمن کوچک خود نهایت استفاده را ببرید!
0 (0)

چیدمان اتاق نشیمن کوچک

برای کسانی که در خانه های کوچک تر زندگی می کنند، یکی از رایج ترین معضلات این است که “چگونه از فضای اتاق نشیمن کوچک خود بیشترین استفاده را ببرم؟”
در حالی که می‌ توان به راحتی یک اتاق نشیمن کوچک را از نظر بصری بزرگ‌ تر نشان داد، یافتن بهترین راه‌ حل‌ های چیدمان و ذخیره‌ سازی برای یک اتاق نشیمن کوچک به گونه‌ ای که به خوبی کار کند و تمام نیازهای خانواده شما را برآورده کند، می‌ تواند چالش برانگیز باشد. علاوه بر این، وقتی نوبت به ایده های اتاق نشمین کوچک می‌ رسد، به همان اندازه مهم است که یک اتاق پذیرایی کوچک نیز زیبا به نظر برسد و چالشی اضافی به آن اضافه کند. 
خوشبختانه، طراحان برتر توصیه های خود را برای استفاده حداکثری از فضا در یک هال کوچک، از راه حل های هوشمندانه گرفته تا ایده های چیدمان اتاق نشیمن به اشتراک گذاشته اند.
با کالازم همراه باشید.

چگونه از فضای اتاق نشیمن کوچک خود نهایت استفاده را ببرم؟

وقتی می‌ پرسید چگونه از فضای اتاق پذیرایی کوچک خود بیشترین استفاده را ببرید، مهم ترین چیزی که باید در نظر بگیرید عملکرد کلی اتاق است. هنگام طراحی، اکثر ما دوست داریم به کاربرد اتاق فکر کنیم – چه تعداد مهمان از آن استفاده خواهند کرد، آیا بچه‌ ها یا حیوانات خانگی وجود دارند و یا این که این یک فضای رسمی است که در آن اتاق به ندرت استفاده می‌ شود، اما با ظاهری چشمگیر یا مدرن یا فضایی که آیا باید بیشتر احساس آرامش و غیررسمی کنید؟ 
این که آیا این فضا یک اتاق خانوادگی غیررسمی باشد، یک اتاق تلویزیون آرامش بخش یا یک اتاق نشیمن رسمی برای پذیرایی از مهمانان، می تواند در اولویت بندی مبلمان و تصمیم گیری در مورد جریان چیدمان نهایی تفاوت ایجاد کند. 
روش پاک کردن همیشگی لکه زرد تشک در عرض چند دقیقه!

1. از راه حل های هوشمند در اتاق پذیرایی استفاده کنید 

یکی از بهترین راه‌ ها برای کاربردی‌ تر کردن فضای کوچک، در نظر گرفتن ایده های دکوراسیون هوشمند است. ایده های چیدمان اتاق نشیمن کوچک به اشکال مختلفی ارائه می‌ شوند، از گوشه‌ های کاملاً پنهان گرفته تا واحدهای کاملاً توکار که همچنین ویژگی زیبایی را در اتاق ایجاد کرده و به طور همزمان کارکردی را اضافه می‌ کنند. اغلب ما دوست داریم یک دیوار را با قفسه‌ های نازک کاری برای ذخیره‌ سازی یا نمایش قرار دهیم، سپس اقلام بزرگ‌ تر مانند مبل را روی آن فشار دهیم تا فضای کف را به حداکثر برسانیم.
چیدمان هال کوچک

چیدمان هال کوچک

حتی چراغ‌ های رومیزی را نیز می‌ توان در داخل فرورفتگی‌ های آن قرار داد و در شب درخشش گرم‌ تر و خانگی‌ تری ارائه کرد. آینه‌ کاری دیوار دیگری برای افزایش وسعت نیز به شما کمک می‌ کند، با این حال مطمئن شوید که یک سیستم آویزان ریل تصویری در بالا وجود دارد تا بتوان هنر را به آن آویزان کرد.
سازماندهی فضاهای کوچک می تواند چالش برانگیز باشد، بنابراین کاهش درهم و برهمی و ذخیره فقط آنچه نیاز دارید نیز می تواند عملکرد اتاق را بهبود بخشد و به شما این امکان را می دهد که از فضای کوچکی که اتاق نشیمن ارائه می دهد نهایت استفاده را ببرید. ممکن است بخواهید هنگام چیدمان یک فضای نشیمن کوچک، ایده های مینیمالیستی اتاق نشیمن را به عنوان اصول اصلی آن با عملکرد و ضروری بودن در نظر بگیرید.  

2. از مبلمان هوشمند و کاربردی استفاده کنید 

یکی از کاربردی ترین ایده های صرفه جویی در فضا برای یک اتاق نشیمن کوچک، ترکیب مبلمان چند منظوره است. با توجه به نحوه طراحی یک اتاق نشیمن ، معرفی قطعات چند منظوره از ابتدا می تواند به شما کمک کند تا از فضا حداکثر استفاده را ببرید و همچنین بدانید چه چیزی برای خانه شما خوب است.
میزهای قهوه را می‌ توان روکش کرد و پوشاند یا به یک کشو برای نگهداری تعبیه کرد، میزهای ناهارخوری باید دارای لبه های تاشو باشند تا در صورت عدم استفاده، آن‌ ها را نیز به یک طرف بلغزانند.

3. از فاصله مناسب مبلمان در اتاق نشیمن کوچک اطمینان حاصل کنید

یافتن بهترین فاصله برای مبلمان بخش مهمی از برنامه ریزی چیدمان هر اتاق است و به ویژه باید در هنگام تلاش برای استفاده حداکثری از فضا در یک اتاق نشیمن کوچک مورد توجه قرار گیرد زیرا ممکن است هنگام تلاش برای قرار دادن مبلمان در فضای تنگ نادیده گرفتن قوانین فاصله گذاری وسوسه انگیز باشد. همه ما دوست داریم فاصله استانداردی بین مبلمان داشته باشیم، فاصله کافی برای گذاشتن پاهایتان و گذاشتن یک لیوان به اندازه کافی وجود دارد، اما نه خیلی دور که هر میز فرعی فقط تزئینی باشد.
دکوراسیون پذیرایی کوچک

دکوراسیون پذیرایی کوچک

از طرف دیگر، زمانی که می‌ خواهید فضا را بزرگ‌ تر نشان دهید، از گذاشتن فضای زیاد بین مبلمان خودداری کنید. متاسفانه، ما اغلب میز قهوه‌ خوری یا میز کناری را می‌ بینیم که آن‌ قدر دور یا آنقدر پایین قرار می‌ گیرد که هدف آن را بی‌ فایده می‌ کند. اگر از برخورد به گوشه ها می ترسید، اطمینان حاصل کنید که فاصله مبلمان شما مطابق با استانداردهای صنعتی است و به خود و مهمانان خود مسیری سخاوتمندانه برای رد شدن بدهید.
ممکن است ایده‌ های چیدمان اتاق خانوادگی شما کمی فضای پیاده‌ روی بیشتری نسبت به یک اتاق نشیمن رسمی داشته باشد تا به کودکان یا حیوانات خانگی اجازه دهد تا در اطراف بدوند یا فضا را برای فعالیت‌ های روزمره در دسترس‌ تر کنند. از سوی دیگر، اتاق نشیمن ممکن است نیاز به پیکربندی منظم‌ تری داشته باشد تا به مهمانان اجازه دهد در حین مکالمه فنجان خود را پایین بیاورند.
با این حال، فاصله مبلمان فقط به این نیست که شکاف های مناسب بین قطعات ایجاد شود. هنگام تلاش برای استفاده از یک فضای کوچک، باید ارتفاع مبلمان را نیز در نظر بگیرید. هنگام چیدمان مبلمان در یک فضای جمع و جور، از بهم ریختن کف اتاق خودداری کنید. در عوض، در صورت امکان، مبلمان را با انتخاب مبلمانی که قابلیت نصب روی دیوار یا پایه دارند، از روی زمین بلند کنید. نه تنها مبلمان سبک‌ تر و فضا مطبوع‌ تر به نظر می‌ رسد، بلکه به نور اجازه می‌ دهد به قسمت بیشتری از کف در معرض دید برسد و به ایجاد توهم فضای بزرگ‌ تری کمک کند.

4. مبلمان مناسب را انتخاب کنید

در حالی که ممکن است یک چیدمان ایده آل پیدا کرده باشید، کار سخت شما را می توان با انتخاب مبلمانی که متناسب با نسبت اتاق یا سایر قطعات نیست، خنثی کرد. قطعاتی را انتخاب کنید که برای فضای اتاق نشیمن کوچک شما خیلی بزرگ نباشند تا آن را شلوغ کنند و در نظر بگیرید که چگونه قطعات در کنار یکدیگر به نظر می رسند تا نسبت آنها نامناسب به نظر نرسد.
دکوراسیون نشیمن

دکوراسیون نشیمن

هنگامی که به یک چیدمان پرشور فکر می کنید، می توانید در مورد عملکرد تصمیم بگیرید. به عنوان مثال، برخی از مبل‌ ها نسبتاً پایین قرار می‌ گیرند – به‌ ویژه مبل‌ های دهه 1970 – و در این موارد، شما می‌ خواهید صندلی خود را با میزهای قهوه‌ ای کم‌ رنگ و تناژ مشابهی داشته باشید. 
به همین ترتیب، ما فرش‌ ها را دوست داریم که فضا را زیباتر کرده و اتاقی را با یک «قاب بصری» ثانویه فراهم کنند – آن ها بافت و رنگ را در خود جای داده و به راحتی قطعات متفاوت مبلمان را با هم متحد می‌ کنند. متأسفانه، ما اغلب می بینیم که مردم فرش های بسیار کوچکی را خریداری می کنند، احتمالاً به دلیل محدودیت بودجه. 

5. علاقه بصری را در اتاق نشیمن کوچک خود فراموش نکنید

هنگامی که می خواهید از فضای یک اتاق نشیمن کوچک نهایت استفاده را ببرید، باید از گرفتار شدن در عملکرد و فدا کردن سبک خودداری کنید. ایده‌ های تزئینی مانند ایده‌ های دکور دیوار را می‌ توان در فضاهای کوچک‌ تر به‌ خوبی مورد استفاده قرار داد و حس شخصی را به آن اضافه کرد و به اتاق احساس زندگی و زیبایی می‌ دهد – جنبه‌ های مهم در یک مرکز اجتماعی مانند اتاق نشیمن.
“فضاهای اتاق پذیرایی کوچک احساسی دنج را ارائه می دهد که برای همه مهمانان دعوت کننده است. می توانید با اضافه کردن مبلمان در مقیاس بزرگ و یک پالت رنگ سرد فضا را ارتقا دهید. هنر همچنین به ایجاد حسی عالی کمک می‌کند.
سطوح انعکاسی نیز ابزاری عالی برای انتقال نور در سراسر فضا هستند. چه یک سطح کرومی باشد یا یک دیوار لاکی، افزودن موادی که با نور بازی می کنند و به اطراف می تابند، می تواند به اتاق عمق و بعد بیافزاید. باعث می شود آن را بازتر و گسترده تر احساس کند.

چگونه یک اتاق نشیمن کوچک را چیدمان می کنید؟

هنگام چیدمان یک اتاق نشیمن کوچک باید به دنبال ایجاد یک نقطه کانونی اصلی باشید و مبلمان خود را در اطراف آن قرار دهید. یک تلویزیون، شومینه یا یک اثر هنری جالب می تواند به عنوان یک نقطه کانونی عمل کند و به اتاق هدف بدهد. در صورت امکان، مبلمان را از دیوارها دور کنید تا به صورت بصری نسبت فضا را افزایش دهید و راهروهایی کاربردی تر در اطراف اتاق ایجاد کنید.

هنگام تزئین اتاق پذیرایی از کجا شروع کنم؟

هنگام تزئین اتاق نشیمن، بهتر است با تعریف عملکرد اتاق شروع کنید. آیا می خواهید این فضا مرکز فعالیت با کودکان و حیوانات باشد به این معنی که به فضای بیشتری برای زمین نیاز دارید؟ آیا این یک استراحتگاه آرامش‌ بخش برای بزرگسالان است که نیاز به استفاده از مبلمان زیبا دارد؟ یا آیا به فضایی برای پذیرایی از مهمانان با فضای نشیمن و میز فراوان برای نوشیدنی و غذا نیاز دارید؟
دکوراسیون هال

دکوراسیون هال

هنگامی که نحوه استفاده از اتاق را مشخص کردید، می توانید شروع به اصلاح مبلمانی کنید که باید اولویت بندی کنید، چگونه اتاق را چیدمان کنید و سپس عناصر تزئینی بیشتری مانند طرح های رنگی و دکوراسیون را انتخاب کنید.
با 3 روش به آسانی رنگ مبل خود را عوض کنید!

سخن آخر

در این مقاله به بررسی بهترین روش های چیدمان اتاق پذیرایی کوچک پرداختیم و در مورد ترفندهایی که باید برای دکوراسیون اتاق پذیرایی به کار ببرید گفتگو کردیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و بتوانید هال منزل خود را زیباتر کنید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما از چه نکاتی برای چیدمان اتاق نشیمن کوچک خود استفاده می کنید؟ نظرات و تجربیات خود را برای ما بنویسید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: 4 ترکیب رنگ بی نظیر که به راحتی با دکوراسیون صورتی و بنفش ست می شوند! | کالازم

  2. پینگ‌بک: در زمستان دکوراسیون خانه خود را با رعایت 12 نکته دلنشین تر کنید! | کالازم

  3. پینگ‌بک: کدام رنگ ها برای اتاق خواب حرف اول را می زنند؟ | کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --