تاریخ امروز :تیر 8, 1401

با 3 روش به آسانی رنگ مبل خود را عوض کنید!
5 (1)

تغییر رنگ مبل

اگر به دنبال شیک کردن اتاق نشیمن خود هستید، یکی از راه های بسیار موثر برای انجام این کار تغییر رنگ مبل است. چند راه برای انجام این کار وجود دارد، یکی از آن ها از طریق رنگ آمیزی مبلمان است، به شرطی که به جای چرم از پارچه ساخته شده باشد.
این مقاله به جزئیات در مورد چگونگی تغییر ظاهر مبل خود به هر روشی که برای موقعیت منحصر به فرد شما ایده آل است می پردازد. اگر می خواهید رنگ تازه ای به خانه و زندگی خود ببخشید باید چند روش را برای این کار یاد بگیرید.
با کالازم همراه باشید.

1- تغییر رنگ مبل

یکی از راه‌ های بسیار آسان برای تغییر رنگ مبل و مطابقت با دکوراسیون جدید، رنگ دیوار یا به سادگی افزودن رنگ جدید به اتاق، قرار دادن یک روکش مبل روی آن است. همچنین این روش یک راه عالی برای اضافه کردن یک الگوی جدید به مبل شما است و این راه حل را فوق العاده همه کاره می کند.
این راهکار نیز یک روش بسیار مقرون به صرفه برای تغییر رنگ مبل شما است. شما می توانید یک روکش با قیمت ارزان پیدا کنید و تعداد بسیار زیادی از انواع مختلف آن را در اینترنت بیابید.
بهترین رنگ برای کوسن مبل طوسی کدام است؟

2- روکش کردن

تا زمانی که کاناپه شما از نظر ساختاری سالم است و فکر می‌ کنید مبلمان شما برای مدتی طولانی دوام می‌ آورد، می‌ توانید آن را دوباره روکش کنید. این یک راه حل بسیار مقرون به صرفه تر از خرید یک کاناپه کاملاً جدید است و همچنین ضایعات بسیار کمتری دارد و آن را به روشی سازگارتر برای محیط زیست نیز تبدیل می کند.
تغییر رنگ مبل

تغییر رنگ مبل

برخی از افراد احتمالاً این تصور غلط را دارند که روکش کردن مبلمان دشوار است و فقط کسانی که در انجام آن با تجربه هستند می توانند کار خوبی انجام دهند. خوشبختانه، اینطور نیست و اگر انگیزه انجام آن را دارید، قطعاً می‌ توانید مبل خود را دوباره روکش کنید و به نوبه خود رنگ آن را تغییر دهید.
در این بخش به طور گام به گام نحوه روکش کردن مبلمان را توضیح خواهیم داد.

برای تغییر رنگ مبل ابتدا کاناپه خود را اندازه بگیرید

این اولین قدم و احتمالاً مهمترین است زیرا اگر دقیق نباشید، ممکن است پارچه جدیدتان به درستی روی مبل شما قرار نگیرد. ساده ترین کار این است که هر تکه از اثاثه یا لوازم داخلی قدیمی خود را با برداشتن آن اندازه گیری کنید.
شما باید تمام ابعاد پارچه را یادداشت کنید و سپس این اندازه ها را به فروشگاهی ببرید که قصد خرید پارچه تازه خود را دارید. همچنین، پیگیری سفارشی که برای برداشتن قطعات اثاثه یا لوازم داخلی قدیمی داشتید هوشمندانه است.
هنگامی که اثاثه یا لوازم داخلی جدید خود را انتخاب می کنید، به خاطر داشته باشید که پارچه ضخیم تر محافظ و بادوام تر است.
4 روش کاربردی برای تمیز کردن مبل!

پوشش گرد و غبار را بردارید

اگر مبلمان شما یکی از این قطعات نازک پارچه محافظ را دارد، قدم بعدی این است که پوشش گرد و غباری که در پایین مبل شما قرار دارد را با دقت بردارید.
وقتی منگنه ها را بیرون می آورید تا پوشش گرد و غبار را جدا کنید، مراقب باشید تا به آن آسیبی نرسانید، زیرا می توانید بعد از روکش کردن مبل خود، آن را دوباره وصل کنید.
تغییر رنگ مبل

تغییر رنگ مبل

لازم نیست کاور گرد و غبار را پی از تغییر رنگ مبل دوباره روی مبلمان خود اضافه کنید، اما همانطور که از نامش پیداست برای مبل شما عاری از گرد و غبار و سایر زباله ها و همچنین آفات مفید است.

برای تغییر رنگ مبل اثاثه یا لوازم داخلی اصلی را بردارید

در مرحله بعد، می توانید اثاثه یا لوازم داخلی مبلمان خود را بردارید تا فضایی برای پارچه جدید باز کنید. انجام این کار به جای قرار دادن روکش جدید روی روکش قدیمی بسیار مهم است، زیرا در غیر این صورت ممکن است حجیم و برآمده به نظر برسد.
در این مرحله، در صورت لزوم، می توانید لوازم اضافی را نیز به مبل خود اضافه کنید.

قاب کاناپه را بازسازی کنید

اکنون که قاب کاناپه را در معرض دید قرار داده اید، در صورت تمایل می توانید آن را دوباره تکمیل کنید. اگر احساس می‌ کنید که قاب به آن نیاز دارد، می‌ توانید آن را سنباده بزنید، یک لکه جدید اضافه کنید و برای تغییر رنگ مبل یک لایه رنگ تازه بپوشانید.
بهترین پارچه مبل کدام است؟ 

اثاثه یا لوازم داخلی بپوشید

اکنون زمان برش پارچه های جدید است و می توانید از تکه های قدیمی برای این کار استفاده کنید که کار را بسیار آسان تر می کند و اطمینان حاصل می کند که پارچه های جدید شما به درستی جا می شوند. به سادگی با قرار دادن قطعات قدیمی روی پارچه تازه، قطعات جدیدی را که باید برش دهید، ردیابی کنید.
تغییر رنگ مبل

تغییر رنگ مبل

مطمئن شوید که از قیچی های پارچه واقعی استفاده کنید زیرا آن ها بسیار تیزتر از قیچی های معمولی هستند و می توانید به راحتی برش های تمیزی روی قطعات اثاثه یا لوازم داخلی ایجاد کنید. اکنون می توانید قطعات را با استفاده از یک تفنگ منگنه وصل کنید و هر قطعه را به ترتیب معکوس به نحوه جدا کردن تکه های اصلی پارچه اضافه کنید.

پس از تغییر رنگ مبل پوشش گرد و غبار را دوباره قرار دهید

در این مرحله، می‌ توانید پوشش گرد و غبار کاناپه را با استفاده از منگنه و تفنگ منگنه به شرطی که هنوز حالت خوبی داشته باشد، دوباره روی آن قرار دهید. در غیر این صورت، شما می توانید یک پوشش گرد و غبار جدید بخرید یا به سادگی بدون آن کار خود را ادامه دهید.

تزئینات را اضافه کنید

کاناپه شما ممکن است با تزئیناتی همراه باشد، در این صورت می توانید از چسب پارچه با کیفیت بالا برای چسباندن مجدد آن به مبلمان خود استفاده کنید.
همچنین می‌ توانید تزئینات خود را به کاناپه اضافه کنید که به پوشاندن هر گونه منگنه یا سایر نشانه‌ هایی که نشان می‌ دهد مبل را دوباره روکش کرده‌ اید، کمک می‌ کند. همچنین برای افزودن یک حس شیک به مبلمان تازه بازسازی شده شما عالی است.
چگونه بهترین کوسن را برای مبل ها انتخاب کنیم؟

3- تغییر رنگ مبل و افزودن رنگ جدید

برخی افراد رنگ آمیزی مبل خود را بسیار آسان تر از روکش کردن آن می دانند، بنابراین این روش دیگری برای تغییر رنگ مبل است. با این حال، این گزینه تنها در صورتی برای شما مناسب خواهد بود که مبل شما از پارچه، چوب، فلز یا پلاستیک ساخته شده باشد تا از موادی مانند چرم.
تغییر رنگ مبل

تغییر رنگ مبل

این بخش مراحلی را که باید برای رنگ آمیزی مبلمان خود انجام دهید تا رنگ و ظاهر کلی آن را تغییر دهید، شرح می دهد.

مبل خود را تمیز کنید

اولین قدم این است که تمام کوسن ها را از روی مبل خود بردارید، سپس آن را به طور کامل جاروبرقی بکشید و مطمئن شوید که به تمام شکاف ها و شکاف های مبلمان خود وارد شده تا روی گرد و غبار، تکه های غذا و کثیفی رنگ نزنید.

برای تغییر رنگ مبل از مناطق اطراف محافظت کنید

در مرحله بعد، اگر در داخل این کار را انجام می دهید، باید مبل خود را روی یک برزنت قرار دهید تا رنگ روی زمین شما نریزد و همچنین باید از دیوارهای اطراف یا اشیاء دیگر محافظت کنید.

اولین لایه را بزنید

وقت آن است که اولین لایه رنگ را به مبلمان خود اضافه کنید که می توانید با استفاده از اسپری رنگ که برای رنگ آمیزی پارچه طراحی شده است این کار را انجام دهید. با این حال، ابتدا می توانید کمی رنگ به قسمت کوچکی از پارچه روی مبل خود اضافه کنید، در حالت ایده آل یک تکه مخفی، تا مطمئن شوید که رنگ می تواند روی پارچه اعمال شود.
تا جایی که می توانید لایه رنگ را نازک و یکنواخت اضافه کنید و تمام تلاش خود را بکنید تا از ریزش رنگ جلوگیری کنید و بنشینید و بگذارید تغییر رنگ مبل تمام شده و رنگ تازه خشک شود.

یک لایه دیگر برای تغییر رنگ مبل اضافه کنید

پس از این که لایه اولیه رنگ شما حداقل 72 ساعت کامل خشک شد، می توانید یک لایه رنگ اضافی به مبل خود اضافه کنید. همان تکنیکی را که برای استفاده از اولین لایه رنگ روی مبلمان خود انجام دادید، دنبال کنید، سرعت را به حداقل برسانید و هر رنگی را که به درستی وارد پارچه نشده است، آغشته کنید.
می توانید قبل از اعمال هر لایه رنگ اضافی در صورت لزوم، اجازه دهید این پوشش حدود 24 ساعت خشک شود.
با انتخاب بهترین رنگ مبل چرم ، دکوراسیون فوق العاده ای در منزل خود داشته باشید!

از برس استفاده کنید

پس از این که لایه نهایی رنگ کاملا خشک شد، ایده هوشمندانه ای است که از یک برس مو برای برس کشیدن پارچه مبل خود با کمی قدرت استفاده کنید. این کار هر دو قطره رنگ یا سایر تکه های رنگ اضافی را از بین می برد و در عین حال پارچه را بسیار کمتر از رنگ سفت می کند.
کاناپه رنگارنگ شما اکنون باید آماده استراحت باشد و به دوستان و خانواده ای که می آیند، خود را نشان دهد.

مبلمان جدید بگیرید

البته، شما همیشه این گزینه را دارید که به سادگی یک کاناپه جدید به رنگ دلخواه خود خریداری کنید. اگر کاناپه شما فرسوده است، پارچه در حال از هم پاشیده شدن است یا اگر مشکلات ساختاری در مبلمان شما وجود دارد، ممکن است این بهترین مسیر برای تغییر رنگ مبل باشد.
تغییر رنگ مبل

تغییر رنگ مبل

در این موارد، رنگ آمیزی مبل به رنگ تازه، روکش کردن مجدد آن، یا خرید روکشی برای آن، احتمالاً باعث اتلاف وقت و پول شما خواهد شد، زیرا این قطعه مبلمان احتمالاً دوام بیشتری نخواهد داشت.

سخن آخر

همانطور که متوجه شدید، گزینه های مختلفی برای تغییر رنگ مبل و سبک کلی مبل خود و همچنین سایر وسایل مبلمان در اختیار دارید. انجام این کار آسان است و می تواند تفاوت زیادی در ظاهر اتاق ایجاد کند.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما چه روش هایی را برای تغییر رنگ مبل سراغ دارید؟ نظرات و تجربیات خود را با تیم ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --