تاریخ امروز :تیر 8, 1401

چگونه بهترین بالش بارداری را انتخاب کنیم؟
0 (0)

بالش بارداری

وقتی نوبت به بارداری می رسد، خواب ضروری است اما اغلب دست نیافتنی می باشد. بدن یک فرد باردار تقریباً دائماً در حال رشد و تغییر است. اختلالات خواب یا افزایش بی قراری ناشی از ناراحتی در شب، می تواند توانایی افراد برای استراحت را مختل کند اما در این شرایط بالش بارداری می تواند به شما کمک کند.
این نوع بالش با در نظر گرفتن نیازهای مادر آینده طراحی شده است. همچنین در درجه اول برای کمک به زنان باردار و برآمدگی در حال رشد آن ها استفاده می شود تا آن ها بتوانند راحت بمانند و هر شب تا حد امکان استراحت کنند.
درست مانند یک بالش معمولی، چیزی که برای یک فرد کار می کند ممکن است برای دیگری جواب ندهد. خبر خوب در اینجا این است که تعداد زیادی بالش بارداری مختلف برای انتخاب وجود دارد و فاکتورهای زیادی برای کمک به افراد در تصمیم گیری بهترین بالش برای آن ها مشاهده می شود.
در این مقاله راهنمای جامع خرید بالش بارداری را گردآوری کرده ایم. این بالش باید به افراد کمک کند تا بارداری راحتی را بگذرانند و این دوران را به خوبی سپری کنند.
با کالازم همراه باشید.

خرید بالش

راهنمای خرید بالش بارداری

این بالش برای سازگاری با بدن فرد هنگام رشد و تغییر در دوران بارداری ساخته شده است. اساساً خواب در دوران بارداری را راحت تر می کنند.
بالشت های بارداری در  اشکال، اندازه‌ ها، پارچه‌ ها، پرکننده‌ ها و قیمت‌ های مختلف وجود دارند. برخی از آن ها طول بدن را پشتیبانی می کنند، در حالی که برخی دیگر گوه‌ای مانند یا لوبیا شکل هستند و می توانند دقیقاً در زیر برآمدگی کودک یا بین زانوها قرار بگیرند تا تکیه گاه جداگانه ای داشته باشند.
نکته کلیدی که باید به خاطر بسپارید این است که هیچ بالش جهانی کاملی برای همه زنان باردار وجود ندارد. برای برخی، این اولین بارداری آن هاست و نمی دانند چه حس خوبی از یک سه ماهه تا سه ماهه دیگر دارد. برای دیگران، این ممکن است دور دوم یا سوم باشد و حتی اگر می دانند چه چیزی در گذشته کمک کرده است، امکان دارد چالش ها یا ناراحتی های جدیدی وجود داشته باشد.
بالش بارداری

بالش بارداری

بهتر است که ذهنی باز داشته باشید و چندین گزینه را امتحان کنید تا بالش مناسب برای نیازهای افراد را پیدا کنید.

مزایای استفاده از بالشت حاملگی

یکی از دلایل اصلی که بسیاری از زنان استفاده از بالش مخصوص بارداری را انتخاب می کنند این است که تا حد امکان راحت بمانند.
افرادی که قبلا حاملگی و زایمان را تجربه کرده اند می دانند که قبل از تولد به تمام خوابی که می توانند داشته باشند نیاز دارند. افراد پدر و مادر شدن را با کمبود خواب از زمانی که برای کار کردن و به دنیا آوردن فرزندشان می گذرانند، آغاز می کنند. حداقل در چند ماه اول، تقریباً هشت ساعت خواب احتمالاً سخت خواهد بود.
کارشناسان بنیاد ملی خواب (NSF) می گویند: «وقتی باردار هستید، به دلایل متعددی خواب می تواند سخت باشد». یکی از دلایل اصلی بی قراری با رشد کودک و با رشد شما ممکن است پیدا کردن یک موقعیت راحت در شب سخت تر شود.
خوشبختانه، یک بالش بارداری تخصصی ممکن است بتواند شما را از بی خوابی نجات دهد.
یک بالشت بارداری خوب می‌ تواند فشار روی ستون فقرات، پشت و باسن را کاهش دهد و در عین حال هم ترازی لگن، شانه و ستون فقرات را بهبود بخشد. بالش حاملگی برای جلوگیری از خوابیدن روی شکم در وضعیتی نامطلوب و خطرناک برای خانمی مفید است.
فایده دیگر آن چیست؟ بسیاری از بالش ها حتی بعد از بارداری راحت و مفید هستند . می توان از آن ها برای کمک به مادران در حین بهبودی پس از زایمان و برای کمک به شیردهی یا سایر فعالیت های پس از زایمان استفاده کرد.
در دوران بارداری مادران با چه مشکلاتی مواجه می شوند؟

5 نوع مختلف بالش بارداری

تقریباً پنج دسته اصلی از بالش های بارداری وجود دارد. در اینجا توضیحاتی در مورد هر کدام آورده شده است.

بالش های گوه‌ای

بالش‌ های گوه‌ای محبوب هستند زیرا چند کاره هستند و می‌ توانند در حین و بعد از بارداری و زایمان استفاده شوند. شکل آن اغلب با پنیر قابل مقایسه است و می تواند در هر دو گزینه گرد و مثلثی باشد. به طور معمول، افراد بالش بارداری گوه‌ای را زیر دست خود قرار می دهند تا در هنگام خواب یا استراحت از آن حمایت کنند. افراد همچنین می توانند از آن برای بالا بردن پشت یا پاهای خود استفاده کنند.
بالش بارداری

بالش بارداری

بالش های گوه‌ای بارداری یکی از ارزان‌ ترین انواع بالشت های بارداری موجود است. بسیاری از مادران بالشت های بارداری را دوست دارند زیرا بعد از زایمان هنوز کاربردی هستند.
خرید سیسمونی و کالای خواب کودک و نوزاد

بالش بارداری اندازه کل بدن

بالش‌ های حاملگی توتال بدن در سراسر بدن شما منحنی می‌ شوند و می‌ توانند شما را در بیش از یک طرف حمایت کنند. آن ها معمولاً به شکل C یا U شکل هستند و بدن شما را در حالت گهواره قرار می دهند. برای گردن و پشت و همچنین بین زانوها و زیر شکم شما حمایت زیادی می کنند.
بالش کل بدن یکی از محبوب ترین انواع بالش های بارداری است زیرا بیشترین پشتیبانی را ارائه می دهد، چیزی که بسیاری از افراد باردار با ورود به سه ماهه سوم به دنبال آن هستند.

بالشت قدی

یک بالش بارداری تمام قد اساساً همان چیزی است که به عنوان یک بالش استاندارد بدن در بازار می بینید. این بالشت اغلب یک نسخه طولانی تر از یک بالش سنتی است، اما می تواند با حمایت از شکم و کمک به حفظ پشت شما در یک راستا زمانی که بالش را بین زانوهای خود قرار می دهید، راحتی بسیار مورد نیاز را در دوران بارداری فراهم کند.
برخلاف بالش کل بدن، این نوع بالش بارداری روی حمایت از یک طرف بدن شما تمرکز دارد. معمولاً صاف است، اما برخی از بالش های تمام قد با پارچه ها و مواد پرکننده انعطاف پذیرتر ساخته می شوند تا راحت تر به بدن شما قالب بزنند.
افزایش وزن بارداری باید به چه صورت باشد؟

بالش بارداری راحتی

بالش راحتی به شکل لوبیا و بسیار جمع و جور است. می‌ توان از آن برای افزودن حمایت به نقاط خاصی در بدن زن باردار استفاده کرد که ممکن است به توجه بیشتری نیاز داشته باشند، چه در هنگام استراحت روی کمر در صندلی اداری یا بین زانوها در شب یا هنگام چرت زدن. این بالش ها معمولاً مقرون به صرفه هستند و به دلیل اندازه جمع و جورشان، سفر با آن ها آسان است.
بالش بارداری

بالش بارداری

بالشت حاملگی بادی

بالش های بادی حاملگی ممکن است به اندازه بالش های تمام قد یا کل بدن رایج نباشند، اما این بالش ها توانایی کمک به رفع برخی نیازهای خاص راحتی بارداری را دارند. به عنوان مثال، بسیاری از آن ها به گونه ای طراحی شده اند که زنان بتوانند بدون اینکه به فرزند متولد نشده خود فشار بیاورند، روی شکم خود استراحت کنند.
نکته خوب در مورد بالش های بادی این است که تخلیه آن ها باعث می شود که آن ها قابل حمل و نگهداری شوند. آن ها همچنین قابل تنظیم هستند به این معنا که شما می توانید بر اساس سطح راحتی خود تصمیم بگیرید که بالش چقدر پر شود.

6 نکته که قبل از خرید باید در نظر بگیرید

اندازه بالش بارداری

خبر عالی در اینجا این است که بالش‌ های بارداری در اندازه‌ های بسیار زیادی وجود دارند. در اینجا چند سوال وجود دارد که به شما کمک می کند تعیین کنید کدام اندازه برای شما مناسب است.
 • کجا خواهید خوابید؟
 • تخت شما چقدر است؟
 • آیا وقتی از بالش استفاده نمی کنید فضایی برای نگهداری آن دارید؟
 • آیا با بالش خود به سفر خواهید رفت؟

شکل

برخی از بالش ها برای استفاده کلی طراحی شده اند، در حالی که برخی برای حمایت از یک منطقه خاص شکل گرفته اند. به عنوان مثال، بالش‌ های گوه‌ای اغلب برای استراحت راحت به پشت در یک سطح بالا یا قرار دادن زیر دست انداز برای حمایت در شب بهترین هستند.
لیست کامل و راهنمای خرید سیسمونی نوزاد دخترانه و پسرانه ترند 1401

الیاف

اگر تا به حال بالش خرید کرده اید، پس می دانید که بالش های زیادی در آنجا وجود دارد – و برای بالش های بارداری تفاوتی ندارد. در اینجا یک لیست کلی از گزینه هایی است که هنگام خرید با آنها روبرو خواهید شد:
 • مموری فوم
 • الیاف پلی استر
 • بادی
 • میکرو
 • پشم
 • الیاف کاپوک (کرک غلاف بذر از درخت جنگل بارانی)

پارچه بالش بارداری

برخی از بالش ها دارای روکش های قابل جابجایی هستند، در حالی که روکش های دیگر قابل جدا شدن نیستند. روکش‌ ها معمولاً در پارچه‌ های معمولی مانند پنبه، پنبه ارگانیک، کشباف جرسی، بافتنی پلی استر و مخمل تولید می‌ شوند. اگر چیزی می خواهید که قابل شستشو با ماشین لباسشویی و خشک کن باشد، همیشه دستورالعمل های تمیز کردن را بررسی کنید.
بالش بارداری

بالش بارداری

قیمت

درست مانند هر چیز دیگری در مورد بالش های بارداری، قیمت ها بسته به آنچه شما به دنبال آن هستید واقعاً می تواند متفاوت باشد.

دوران سه ماهه و وضعیت خواب

سه ماهه ای که در آن هستید و موقعیتی که تمایل دارید در آن بخوابید، هنگام انتخاب بالش بارداری دست به دست هم می دهند.
بنیاد ملی خواب می‌ گوید: « برای کسانی که روی معده می‌ خوابند ، مشکلات قبل از خواب می‌ تواند از سه ماهه اول شروع شود، زمانی که سینه‌ های دردناک می‌ تواند وضعیت خواب معمولی شما را ناراحت‌ کننده کند».
در سه ماهه دوم، اگر هنوز به پشت می‌ خوابید، وقت آن رسیده است که جا به جا شوید، زیرا وزن ناحیه میانی در حال گسترش شما می‌ تواند گردش خون شما را به خطر بیندازد و در سه ماهه سوم، حتی اگر به طور طبیعی ترجیح می دهید به پهلوی چپ خود بخوابید که موقعیت ایده آل در دوران بارداری است، وزن زیاد برآمدگی شما – همراه با افزایش سستی در مفاصل شما در حالی که بدن شما برای زایمان آماده می شود – می تواند به دردهای جدی اضافه شود.»
با در نظر گرفتن این تغییرات بالقوه، ارزش این را دارد که در آن لحظه چه احساسی دارید و چه تغییراتی را می خواهید پیش بینی کنید. بالش بارداری مناسب می تواند به آسان تر و راحت تر شدن این انتقال کمک کند.
6 روش آسان برای رفع سریع ترک شکم در بارداری و پیشگیری از شکاف پوست در حاملگی

نکات خواب برای همه مادران آینده

اگر بالش بارداری در حال حاضر در بودجه شما نیست، ارزش آن را دارد که بالش‌ های اضافی را که قبلاً در خانه دارید آزمایش کنید تا ببینید آیا تفاوتی ایجاد می‌کنند یا خیر. بنیاد ملی خواب می گوید: «علاوه بر قرار دادن یک بالش زیر سر و گردن، سعی کنید در حالی که روی پهلوی چپ خود استراحت می دهید، بالش را بین زانوهای خود قرار دهید.
همچنین می‌ توانید از دوستان تان بپرسید که آیا بالش بارداری دارند که استفاده نمی‌ شود، بنابراین می‌ توانید قبل از خرید بالش خود را تست کنید.
در طول سه ماهه سوم، به طور کلی بهتر است به پهلو بخوابید و از دراز کشیدن به پشت برای مدت طولانی خودداری کنید. یک مطالعه اخیر نشان داد که خطر مرده زایی برای زنانی که در سه ماهه سوم بارداری خود به پشت می خوابند دو برابر می شود.
بالش بارداری

بالش بارداری

شما می توانید با پرهیز از غذاهای تندتر از سوزش سر دل جلوگیری کنید. اگر در نهایت دچار ناراحتی سوزش سر دل شدید از بالش بلند استفاده کنید. ورزش می تواند به افزایش گردش خون و کاهش احتمال گرفتگی عضلات پا که در غیر این صورت می تواند شما را در شب بیدار کند، کمک کند. البته، اگر مشکل پزشکی مداوم دارید یا از بی خوابی رنج می برید، بهتر است با متخصص پزشکی خود تماس بگیرید.

سخن آخر

انتخاب بالش بارداری ممکن است کمی زمان بر باشد و آزمون و خطا طول بکشد، اما به دلیل حمایت، راحتی و عملکردی که بالش مناسب ارائه می دهد، ارزشش را دارد.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما کدام بالش بارداری را انتخاب می کنید؟ نظرات و تجربیات خود را با تیم ما و کاربران به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

یک پینگ

 1. پینگ‌بک: دلایل بروز کمردرد در بارداری چیست و چگونه گرفتگی کمر در حاملگی را درمان کنیم؟ | کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --