تاریخ امروز :بهمن 7, 1401

4 ترکیب رنگ بی نظیر که به راحتی با دکوراسیون صورتی و بنفش ست می شوند!
5 (1)

ترکیب رنگ صورتی و بنفش در دکوراسیون

رنگ صورتی و بنفش به طور گسترده ای از رنگ های دخترانه در نظر گرفته می شوند، بنابراین معمولاً در فضاهای متعلق به آن ها مانند اتاق خواب دخترانه استفاده می شوند. طیف گسترده ای از سایه ها در هر دو صورتی و بنفش وجود دارد که می تواند برای انتقال تعدادی از جو های مختلف استفاده شود. به عنوان مثال، صورتی ملایم احساس شیرینی را منتقل می کند، در حالی که صورتی آدامسی حس پر جنب و جوشی را ارائه می دهد.
در اینجا به تعدادی از ترکیب هایی که با رنگ صورتی و بنفش برای استفاده در طراحی داخلی می‌ آیند، نگاه می‌ اندازیم تا شما بتوانید دکوراسیون زیباتری داشته باشید.
با کالازم همراه باشید.

فهرست مطالب

✔ آیا رنگ صورتی و بنفش می توانند به خوبی با یکدیگر هماهنگ شوند؟
✔ صورتی، یاسی و سبز لیمویی
✔ صورتی، سرخابی و زرد آفتابگردان
✔ رنگ صورتی و بنفش ارغوانی و سبز 
✔ رنگ صورتی و بنفش ملایم و زرد لیمویی

آیا رنگ صورتی و بنفش می توانند به خوبی با یکدیگر هماهنگ شوند؟

صورتی و بنفش رنگ های مشابهی هستند، به این معنی که دقیقاً در کنار یکدیگر در چرخه رنگ قرار دارند. نتیجه این است که آن ها واقعاً به خوبی با هم هماهنگ می شوند و برای ایجاد حس هماهنگی در یک فضا عالی هستند.
اتاق خواب صورتی و بنفش

اتاق خواب صورتی و بنفش

این دو رنگ را می توان با هم بدون هیچ سایه دیگری در پالت رنگ استفاده کرد. با این حال، افزودن یک رنگ سوم به ترکیب، بعد اضافی را به ارمغان می آورد و باعث می شود فضایی متعادل تر و جالب تر به نظر برسد.
صورتی و بنفش معمولاً هر دو رنگ‌ های سرد هستند، اما می‌ توانند حاوی ته‌ رنگ‌ های گرم باشند که وقتی صحبت از دمای یک رنگ به میان می‌ آید، احساس پیچیده‌ تری به آن‌ ها می‌ دهد. بنفش با ترکیب قرمز و آبی که به ترتیب رنگ های گرم و سرد هستند به دست می آید.
اگر نسبت بیشتری از رنگ قرمز برای دستیابی به سایه بنفش استفاده شود، این امر می تواند منجر به رنگ بنفش با حس گرم شود، در حالی که نسبت بیشتری از رنگ آبی منجر به رنگ بنفش با رنگ سردتر می شود. از آنجایی که بنفش و صورتی هر دو می‌ توانند بین سرد و گرم معلق باشند، رنگ‌ هایی هستند که برای دستیابی به یک احساس سطحی در اتاق خوب هستند، برای فضایی که نه خنک و تازه است و نه گرم.
صورتی و بنفش، اگرچه بیشتر با زنانگی همراه هستند، اما می‌ توانند برای انتقال حس بهار نیز استفاده شوند، زیرا رنگ‌ هایی هستند که به طور گسترده به شکل گل یافت می‌ شوند. به همین دلیل، این رنگ‌ ها در تم‌ های دکوراسیون منزل که بر اساس نقوش گیاه‌ شناسی یا گل‌ ها هستند، به خوبی کار می‌ کنند.
صورتی به عنوان رنگ عاشقانه، عشق، محبت و دوستی شناخته می شود، بنابراین رنگی نشاط آور و گاهی لطیف است. رنگ بنفش با سلطنت، ثروت و رفاه پیوند خورده است، پس می توان از آن در اتاق هایی استفاده کرد که می خواهید فضایی مجلل یا سلطنتی داشته باشید.
در ادامه ترکیباتی را به شما معرفی می کنیم که با بنفش و صورتی به خوبی ست می شوند.

1- صورتی، یاسی و سبز لیمویی

هر دو صورتی رز و یاسی سایه های ملایم تری از صورتی و بنفش دارند، به این معنی که در مقابل سایه تیره تر و غالب سبز لیمویی تضاد زیبایی دارند.
سبز لیمویی حسی خاکی و در عین حال جدی دارد، که باعث می شود اتاقی که به رنگ صورتی و بنفش تزئین شده است، بالغ تر از آنچه انتظار دارید احساس شود. این یک طرح رنگی است که می تواند در هر اتاقی از خانه به خوبی کار کند و بسته به سبک مبلمان و دکوراسیونی که انتخاب می کنید، می توان از آن برای دستیابی به ظاهری معمولی یا پر زرق و برق استفاده کرد.
ترکیب رنگ صورتی و  بنفش

ترکیب رنگ صورتی و بنفش

در یک اتاق خواب مجلل، با رنگ آمیزی دیوارها به رنگ صورتی و بنفش رز و انتخاب پرده های مخمل سبز لیمویی و کوسن های مخمل سبز لیمویی یا جنگلی که بر روی یک روتختی ابریشمی یاسی قرار گرفته اند، فضایی کلاسیک دخترانه زیبا ایجاد کنید. همین رنگ‌ ها می‌ توانند در فضای معمولی‌ تر، مانند اتاق نشیمن با رنگ سبز لیمویی یا جنگلی، با مبل صورتی رز کتان و آباژورهای یاسی به خوبی کار کنند.
با 5 ترفند از فضای اتاق نشیمن کوچک خود نهایت استفاده را ببرید!

2- صورتی، سرخابی و زرد آفتابگردان

این یک طرح رنگ روشن و جسورانه است که جذابیتی تازه و معاصر دارد. در یک آپارتمان شهری پر جنب و جوش یا در اتاق بازی برای یک کودک بسیار مناسب خواهد بود.
چیدمان بنفش و صورتی

چیدمان بنفش و صورتی

صورتی یک سایه متناسب با رنگ نارنجی است، بنابراین به پیوند سرخابی و زرد کمک می کند. این یک طرح رنگی است که به هیچ وجه از مد نمی افتد، اما از آنجایی که رنگ ها تا حدی مشابه هستند، با این سه گانه احساس تعادل حاصل می شود. در یک آشپزخانه روشن و مطبوع، کابینت ها را به رنگ صورتی رنگ آمیزی کنید و کاشی های زرد آفتابگردان را انتخاب کنید. از اکسسوری‌ های سرخابی در اطراف اتاق، مانند جا ظروف و لوازم سبک استفاده کنید تا استایلی شاداب و رنگارنگ داشته باشید.

3- رنگ صورتی و بنفش ارغوانی و سبز

اگر از طرفداران رنگ های ملایم هستید، پس این یک طرح رنگ صورتی و بنفش است که نمی توانید در برابر آن مقاومت کنید. صورتی رژگونه ای یک رنگ ملایم، کم‌ رنگ و سرد با تناژ خاکستری است و رنگ ارغوانی ظاهری شبیه به رنگ بنفش کم‌ رنگ دارد.
سبز مریم گلی سایه ملایمی از سبز است، دوباره با ته رنگ خاکستری، بنابراین صورتی رژگونه و رنگ ارغوانی عالی هستند. رنگ هایی برای جفت شدن با سبز مریم گلی. این سه رنگ برای اتاق نشیمن یا اتاق خوابی که می خواهید در آن ظرافتی آرام و آرام ایجاد کنید عالی هستند.
دیوارها را به رنگ صورتی مایل به رنگ آمیزی کنید و مبل های سبز مریم گلی را انتخاب کنید که با کوسن های ارغوانی و یک فرش ارغوانی برجسته شده اند. یک دسته گل اکالیپتوس خشک را در یک ظرف شیشه ای بنفش روی میز قهوه بچینید تا عطری از رنگ سبز مریم گلی داشته باشید.

4- رنگ صورتی و بنفش ملایم و زرد لیمویی

سایه های پاستلی زرد، صورتی و بنفش وقتی با هم استفاده می شوند ظاهری واقعا نرم و ملایم ایجاد می کنند. این سبکی است که برای مهد کودک یا اتاق بازی ایده‌ آل می باشد و یا می‌ توانید از پارچه‌ ها و بافت‌ های پیچیده‌ تر برای دستیابی به ظاهری ظریف و روشن در این سایه‌ های زیبا و تا حدودی کودکانه استفاده کنید.
در اتاق خواب کودک، از رنگ های صورتی بچه و اسطوخودوس به اندازه یک کف سفید خالص و یک دیوار زرد روشن استفاده کنید، به عنوان مثال، با پرده های اسطوخودوس خال خالی، فرش راه راه صورتی بچه، آباژور صورتی و روتختی اسطوخودوس با کوسن های آبی. 
رنگ صورتی و بنفش در دکوراسیون

رنگ صورتی و بنفش در دکوراسیون

در اتاق خواب بزرگسالان، با رنگ آمیزی دیوارها به رنگ اسطوخودوس و انتخاب روتختی های صورتی کودک ساتن با روکش آبی و کوسن رنگ اسطوخودوس، حسی تازه و با تلطیف عاشقانه ایجاد کنید.
با استفاده از این نکات ترفندها، دکوراسیون اتاق کودک پسر خود را جذاب تر کنید!

سخن آخر

در این مقاله به بررسی بهترین ترکیب هایی که می توانند به خوبی با رنگ صورتی و بنفش هماهنگ شوند پرداختیم. امیدواریم که با استفاده از این رنگ ها بتوانید یک دکوراسیون فوق العاده داشته باشید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما از کدام ترکیب رنگ در چیدمان خود استفاده می کنید؟ نظرات و تجربیات خود را برای ما بنویسید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: برای پنهان کردن لکه و کثیفی فرش ، حتما باید از این 6 رنگ استفاده کنید! | کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --