تاریخ امروز :بهمن 8, 1401

روش پاک کردن همیشگی لکه زرد تشک در عرض چند دقیقه!
3.8 (12)

لکه های زرد روی تشک

لکه زرد تشک یکی از سخت ترین انواع لکه برای از بین بردن است. هر چه زمان بیشتری برای تمیز کردن آن ها صرف کنید، آن ها سرسخت تر می شوند. ما درک می کنیم که فرآیند حذف لکه چقدر می تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص برای تشک. 
در این مقاله می خواهیم به شما آموزش دهیم که علت ایجاد شدن لکه زرد تشک چیست و چگونه می توان این لکه ها را به طور کامل و برای همیشه از بین برد.
با کالازم همراه باشید.

فهرست مطالب

✔ علل بروز لکه زرد تشک
✔ چرا پد تشک من زرد شده است؟ 
✔ چگونه لکه زرد تشک را از بین ببریم؟ 
✔ چگونه لکه های تشک خود را با استفاده از سرکه پاک کنیم؟
✔ چگونه لکه های چای را از تشک پاک کنیم؟
✔ هنگام پاک کردن لکه زرد تشک با جوش شیرین چه اتفاقی می افتد؟
✔ چه زمانی باید تشک قدیمی خود را تعویض کنید؟ 

علل بروز لکه زرد تشک

لکه های زرد روی تشک به دو روش طبیعی یا شیمیایی ایجاد می شوند. در این جا خلاصه ای از هر یک آمده است:
 • روغن: اگر در رختخواب غذاهای روغنی بریزید و مدت زیادی در آنجا بماند، در نهایت زرد می شود. اگر با روش های خانگی از شر لکه‌ های سرسخت خلاص نشدید، ممکن است بخواهید راهکارهایی حرفه‌ ای را در نظر بگیرید.
 • عرق: لکه های عرق در مراحل اولیه نامرئی هستند. هرچه بیشتر مورد توجه قرار نگیرند، سریع تر به علائم زرد با بوی نامطبوع روی تشک شما تبدیل می شوند.
 • ادرار: هر زمان که لکه ادرار روی تشک خود داشتید، فقط ملافه خود را نشویید و تشک خود را هوا دهید. در عوض، لکه ادرار را با استفاده از مخلوط سرکه و جوش شیرین پاک کنید.
 • کپک: کپک تشک در نتیجه مراقبت و اقدامات بهداشتی ضعیف ایجاد می شود. کپک ها زرد هستند و در یک قسمت از تشک رشد می کنند. یک راه سریع برای جلوگیری از انتشار این است که تشک خود را به طور کامل ضد عفونی کنید.
گذر زمان نیز می تواند رنگ تشک را تغییر دهد. اغلب در اثر اکسید شدن اجزا ایجاد شده و با قرار گرفتن مداوم در معرض نور خورشید تسریع می شود. 
تغییر رنگ تشک یک موضوع گسترده است که برای درک کامل آن نیاز به تحقیقات زیادی دارد. این مقاله در مورد نکات ضروری و محصولاتی که می توانید برای حفظ رنگ معمولی تشک خود استفاده کنید توضیح می دهد. 
20 علامت رایج که نشان می دهد حتما باید تشک جدید بخرید!

چرا پد تشک من زرد شده است؟

پدهای تشک در درجه اول به دلیل گذر زمان زرد می شوند. رنگ در نتیجه اکسید شدن مواد پد است. اگرچه سایه زرد مضر یا سمی نیست، اما به رنگ ملافه شما ظاهری نامناسب می دهد. 
با اطمینان از این که تشک شما به ندرت برای مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار می گیرد، می توانید ایجاد لکه زرد تشک را به تعویق بیندازید. اگر باید تشک خود را بیرون بگذارید، مطمئن شوید که آن را با یک پوشش محافظ محافظت کنید و آن را در یک نقطه گرم قرار دهید. حتی بهتر است که یک روکش تشک قابل شستشو خریداری کنید.
تمیز کردن تشک

تمیز کردن تشک

تشک شما همچنین ممکن است زرد شود اگر آثاری از روغن، عرق، ادرار یا کپک تمیز نشده باشد. قدم بعدی شما باید خرید یک لکه‌ بر ایده‌ آل باشد تا از شر لکه‌ هایی که ممکن است در نهایت پد تشک شما را زرد کند خلاص شوید. 

چگونه لکه زرد تشک را از بین ببریم؟

پدهای تشک از آلودگی و لکه در امان نیستند. در حقیقت، آن ها آلودگی بیشتری را به شکل پوست مرده، کنه های گرد و غبار، ادرار و تعداد زیادی از چیزهای ناخالص دیگر جمع می کنند؛ اما چگونه آن را تمیز می کنید؟ 
با جاروبرقی کامل هر طرف پد خود را شروع کنید. با این کار تشک شما از شر گرد و غبار و سایر ذرات خلاص می شود. در مرحله بعد، لکه ها را با استفاده از یک عامل مبتنی بر آنزیم پاک کنید. 
از طرف دیگر، می توانید محلولی از آب لیمو، سرکه سفید مقطر و آب ایجاد کنید. مقدار مساوی از این مواد را بر اساس اندازه لکه مخلوط کنید. پاک کننده خود را از قسمت بیرونی لکه تا مرکز با حرکات دایره ای آهسته بمالید.  اجازه دهید محلول حداقل 20 دقیقه بماند و آن را با یک اسفنج آغشته به آب شفاف بشویید.
کثیف شدن تشک

کثیف شدن تشک

چگونه تشک را با استفاده از سرکه تمیز کنیم؟

سرکه تشک هایی را که لکه دار شده یا رنگ شده اند تمیز، ضد عفونی و خوشبو می کند. در این جا مراحلی که باید برای بازگرداندن تشک خود به حالت تازه و اولیه با استفاده از سرکه وجود دارد:

مرحله 1

برای از بین بردن لکه زرد تشک یک بطری اسپری بگیرید و آن را با سرکه سفید پر کنید. 

مرحله 2

سرکه را به آرامی روی تشک خود اسپری کنید تا هر لکه غیرقابل توجهی را بپوشاند.

مرحله 3

لکه های قابل مشاهده (مخصوصاً لکه های ادرار) را با یک لایه سرکه سنگین اسپری کنید. مطمئن شوید که لکه ها کاملاً اشباع شده اند.

مرحله 4

مقداری جوش شیرین را روی مناطقی که اسپری کرده اید بمالید و اجازه دهید یک شب بماند. این کار به جذب رطوبت اضافی و از بین بردن لکه زرد تشک شما کمک می کند.

مرحله 5

روز بعد با کشیدن جاروبرقی روی تشک خود جوش شیرین را از بین ببرید. در این زمان، سرکه باکتری ها را از بین می برد و بوی بد آن را از بین می برد. 

چگونه لکه های چای را از تشک پاک کنیم؟

خوردن صبحانه در رختخواب یکی از کارهایی می باشد که ممکن است خیلی از ما آن را انجام دهیم، به خصوص در سردترین صبح ها. اگر اغلب روی تشک خود چای می ریزید، در این جا چند نکته برای خلاص شدن از تشک خود از هرگونه لکه قابل مشاهده چای وجود دارد:
 • به سرعت از لکه قبل از خشک شدن مراقبت کنید. ممکن است مراقبت از آن کمی سخت تر باشد، زمانی که به پد تشک بچسبد.
 • از یک اسفنج برای خلاص شدن از شر آب اضافی استفاده کنید. 
 • تقریباً 15 گرم شوینده را با یک لیتر آب داغ حل کنید. 
 • یک پارچه نرم را در مخلوط فرو کنید و به آرامی لکه زرد تشک را بدون بزرگ تر کردن آن تمیز کنید.
 • در نهایت از قسمت خشک پارچه برای جذب آب اضافی استفاده کنید. با استفاده از فن برقی ناحیه تمیز شده را سریع خشک کنید.
از بین بردن لکه ادرار تشک

از بین بردن لکه ادرار تشک

هر بار که به طور تصادفی چای را روی تخت خود ریختید از این روش ساده استفاده کنید. کمتر از پنج دقیقه طول می کشد و نتیجه بسیار رضایت بخش است.  

هنگام پاک کردن لکه زرد تشک با جوش شیرین چه اتفاقی می افتد؟

جوش شیرین کاملاً غیر سمی است و بسیار بیشتر از پاک کردن لکه های ناخواسته می باشد. ریختن جوش شیرین روی تخت به از بین بردن بوهای نامطبوع، گرد و غبار، سلول های مرده پوست، عرق و کثیفی کمک می کند. 
کل فرآیند نسبتا ساده است. یک بسته جوش شیرین را در یک شیشه بریزید و 10 تا 15 قطره اسانس به آن اضافه کنید. آن را مخلوط کرده و روی تمام سطح بپاشید.
این مخلوط را روی تخت خود بمالید. اجازه دهید حدود یک ساعت کاملا تمیز شود و منتظر بمانید تا جادو اتفاق بیفتد! در طی این مدت، بکینگ پودر از شر هر گونه گرد و غبار و سایر لکه ها و ذرات ناخواسته خلاص می شود. از جاروبرقی استفاده کنید تا جوش شیرین را از رختخواب خود پاک کنید و از تمیزی آن شگفت زده شوید. 
با رعایت 3 نکته به راحتی عمر تشک را افزایش دهید!

چه زمانی باید تشک قدیمی خود را تعویض کنید؟

پاسخ این سوال به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله این که چقدر از آن مراقبت می کنید، نوع تشک، اندازه و تعداد دفعات استفاده از آن. سن شما نیز یک عامل تعیین کننده است. با افزایش سن، بدن شما از تشک های پرفشار خسته می شود.
در اینجا برخی از علائم رایج وجود دارد که نشان می دهد در اسرع وقت به تشک جدید نیاز دارید:
 • وزن اضافه کرده اید
 • وجود افتادگی و ناهمواری 
 • آسم/آلرژی شما بدتر شده است
 • با احساس درد یا سفتی در شانه‌ ها، باسن یا پشت از خواب بیدار می‌ شوید.
زمان تعویض تشک

زمان تعویض تشک

همچنین بهتر است نوع تشک و طول عمر آن را بدانید. سازندگان تشک شما احتمالاً خدمات دفع تشک یا خرید مجدد را ارائه می دهند.

سخن آخر

نادیده گرفتن لکه ها و مواد بازدارنده مضر در تشک ممکن است بر سلامت شما تأثیر منفی بگذارد. ملحفه های خود را به طور مرتب عوض کنید، از روکش محافظ تشک استفاده کنید و به محض ظاهر شدن لکه ها را از بین ببرید. این ها تنها برخی از کارهایی هستند که می توانید برای حفظ رنگ اصلی تشک خود انجام دهید. دستورالعمل های ارائه شده در بالا را برای از بین لکه زرد تشک انجام دهید و از یک استراحت شبانه خوب روی یک تشک تازه و بدون کثیفی لذت ببرید!
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما از کدام روش برای از بین بردن لکه زرد تشک استفاده می کنید؟ نظرات خود را برای ما بنویسید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 12 میانگین: 3.8]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

یک پینگ

 1. پینگ‌بک: خطرات عجیب استفاده از یک تشک قدیمی و کهنه! | کالازم

 2. پینگ‌بک: به راحتی لکه ادرار روی تشک و بوی بد آن را برای همیشه از بین ببرید! | کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --