تاریخ امروز :مهر 1, 1402

به راحتی لکه ادرار روی تشک و بوی بد آن را برای همیشه از بین ببرید!
3.8 (15)

نحوه از بین بردن لکه ادرار روی تشک

خیس کردن رختخواب یک اتفاق رایج در خانواده هایی است که کودکان کوچکی دارند که هنوز در حال یادگیری رفتن به دستشویی هستند. حتی حیوانات خانگی نیز ممکن است باعث ایجاد یک یا دو لکه ادرار روی تشک شوند و سؤالات زیادی در مورد نحوه تمیز کردن آن‌ ها برای شما ایجاد کند. یادگیری نحوه پاک کردن لکه های ادرار از تشک ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید و زمان کوتاهی برای رفع آن نیاز است.
بسیاری از لوازم مورد نیاز برای تمیز کردن تشک لکه دار خود را به راحتی در خانه خود پیدا می کنید. همچنین چندین راه حل خانگی موجود است که برای استفاده بی خطر هستند و به کودکان نوپا و حیوانات خانگی شما آسیبی نمی رسانند. اگر آماده کشف چگونگی از بین بردن لکه های ادرار برای همیشه هستید، این هفت نکته به شما کمک می کند تا به این هدف برسید.
با کالازم همراه باشید.

فهرست مطالب

✔ از بین بردن لکه ادرار روی تشک
✔ چگونه لکه ادرار روی تشک را با استفاده از سرکه سفید از تشک پاک کنیم؟
✔ برای از بین بردن بوی تند، از جوش شیرین استفاده کنید
✔ نحوه پاک کردن لکه ادرار روی تشک با پراکسید هیدروژن
✔ از بین بردن بوی بد و لکه های عرق روی تشک با افزودن روغن های ضروری
✔ چه راه هایی وجود دارد که بتوانیم از ایجاد لکه های ادرار در وهله اول جلوگیری کنیم؟

از بین بردن لکه ادرار روی تشک

تشک ها نیز مانند لباس و فرش مستعد لک هستند. ما چندین ایده عالی برای از بین بردن لکه روی تشک داریم که استفاده از آن ها بسیار آسان است.

تشک خود را برای تمیز کردن آماده کنید

اولین گام در فرآیند تمیز کردن تشک، از بین بردن رطوبت اضافی یا باقی مانده روی سطح تشک است. تمیز کردن منظم با جاروبرقی این کار را انجام می دهد و هرگونه کثیفی گیر کرده در عمق شکاف های تخت را از بین می برد. با استفاده از ضمائم تودوزی روی جاروبرقی، کل تشک را قبل از بین بردن لکه، تمیز کنید.
تمیز کردن منظم با جاروبرقی باید هر دو هفته یک بار یا هر زمان که ملحفه ها را عوض می کنید انجام شود. انجام این کار در نهایت باعث افزایش طول عمر تشک جدید شما می شود و از ایجاد لکه های عرق بر روی تشک ناشی از تجمع چربی پوست جلوگیری می کند.

برای تمیز کردن منظم تشک از مایع ظرفشویی استفاده کنید

در برخی موارد، لکه ها متوسط ​​هستند و به راحتی با استفاده از صابون ظرفشویی ملایم قابل رفع می باشند. اولین مرحله در هر فرآیند حذف لکه ادرار روی تشک، از بین بردن رطوبت لکه های ادرار است. با استفاده از حوله کاغذی یا پارچه خشک، ابتدا به آرامی محل را پاک کنید تا مایع اضافی جذب شود.
پس از تمام شدن مایعات، چند قطره صابون ظرفشویی را به یک کاسه آب سرد اضافه کنید. از یک پارچه برای استفاده از این محلول تمیز کننده تشک ساده روی لکه استفاده کنید و اجازه دهید ناحیه کاملاً اشباع شود بدون این که عمیقاً در تشک فرو رود.
باقی مانده صابون را از روی تخت با یک پارچه مرطوب بشویید و اجازه دهید لکه در هوا خشک شود. مایع ظرفشویی نیز یک راه عالی برای تمیز نگه داشتن تشک شما به طور منظم است.
روش پاک کردن همیشگی لکه زرد تشک در عرض چند دقیقه!

برای تمیز کردن لکه های زرد روی تشک از یک پاک کننده آنزیمی استفاده کنید

هنگامی که زمان حذف بوها و لکه های ناشی از ادرار یا چربی های پوست فرا می رسد، یک پاک کننده آنزیمی بهترین دوست شماست. این محلول‌ های پاک‌ کننده از آنزیم‌ هایی برای تجزیه پروتئین‌های موجود در اسید اوریک استفاده می‌ کنند و تنها راه برای از بین بردن ادرار و لکه‌ های حیوان خانگی برای همیشه هستند.
لکه ادرار روی تخت

لکه ادرار روی تخت

سایر لکه های زرد روی سطوح تشک ممکن است ناشی از لکه های عرق یا خون باشند، اما به راحتی با استفاده از پاک کننده های آنزیمی تمیز می شوند. این پاک کننده همچنین یک راه حل موثر برای از بین بردن ادرار گربه از روی فرش و اثاثه یا لوازم داخلی است.
با استفاده از دستمال کاغذی تا حد امکان ادرار اضافی را از رختخواب خیس پاک کنید. محل را به یک اسپری پاک کننده آنزیمی آغشته کنید و اجازه دهید حداقل 30 دقیقه بماند.
هنگام شستن تشک های مموری فوم، مراقب باشید که مواد را با محلول تمیز کننده آغشته نکنید تا از تجمع رطوبت در کوسن ها جلوگیری شود. رطوبتی که به داخل مموری فوم نفوذ می کند می تواند منجر به کپک شود که حذف آن بسیار چالش برانگیز خواهد بود.
پس از ریختن پاک کننده آنزیمی، محل را با یک پارچه مرطوب بشویید و با کمک یک پنکه کوچک در هوا خشک کنید.

چگونه لکه ادرار روی تشک را با استفاده از سرکه سفید از تشک پاک کنیم؟

سرکه یکی دیگر از راه حل های موثر برای از بین بردن لکه ها از تشک است، چه ادرار سگ یا ادرار گربه باشد. یک خوشبوکننده طبیعی ساخته شده از سرکه رقیق شده با آب یا زمانی که با سایر محصولات پاک کننده ترکیب می شود، به خوبی عمل می کند.
مقدار سرکه ای که استفاده می کنید به شدت لکه بستگی دارد. اگر مطمئن نیستید که آیا لکه نیاز به پاک کننده اضافی دارد، ابتدا با این راه حل ساده شروع کنید.
محلول پاک کننده سرکه برای از بین بردن لکه ادرار
 • ½ فنجان آب گرم
 • ½ فنجان سرکه
 • قوطی اسپری
برای تمیز کردن لکه با سرکه سفید و آب، دو ماده را در یک بطری اسپری ترکیب کنید. مخلوط را به آرامی روی لکه بمالید و تشک را با استفاده از یک پارچه خشک پاک کنید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که لکه از تشک به روی پارچه منتقل نشود.
در صورت نیاز دوباره استفاده کنید یا از سرکه سفید خالص برای لکه های سرسخت استفاده کنید. خوشبو کننده طبیعی موجود در سرکه نیز آن را به یک راه حل فوق العاده برای از بین بردن بوی بد از تشک تبدیل می کند.

برای از بین بردن بوی تند، از جوش شیرین استفاده کنید

جوش شیرین مانند سرکه یک خنثی کننده بو عالی می باشد و برای از بین بردن لکه ها و بوی ادرار بسیار موثر است. هنگام از بین بردن لکه ادرار روی تشک مموری فوم و نحوه از بین بردن بوی آن، جوش شیرین بهترین راه حل است. برای از بین بردن لکه های عرق از تشک و سایر چربی های اضافی پوست و همچنین بوی ادرار، استفراغ و موارد دیگر، این دستور را امتحان کنید.
استفاده از پاک کننده های پودری مانند پاک کننده های مایع کمترین خطر را برای ایجاد کپک ایجاد می کند. با این حال، برای لکه‌ های تشک، جوش شیرین زمانی که با سایر محصولات ترکیب شود بسیار مفید است.

محلول پاک کننده سرکه و جوش شیرین برای لکه های ادرار

 • 2 فنجان سرکه
 • 2 فنجان آب گرم
 • 4 قاشق غذاخوری جوش شیرین
 • قوطی اسپری
یک گزینه برای تمیز کردن لکه ها و از بین بردن بوی ادرار با جوش شیرین استفاده از پاک کننده آنزیمی برای از بین بردن لکه اولیه است. پس از آن، جوش شیرین را روی آن ناحیه بپاشید تا رطوبت و بوی باقی مانده از تشک جذب شود. برای جذب بهتر، مسواک زدن یا مالیدن جوش شیرین روی لکه ممکن است مفید باشد.
رفع لکه ادرار از تشک

رفع لکه ادرار از تشک

سپس، پس از 30 تا 60 دقیقه، پودر اضافی را با جاروبرقی پاک کنید. برای استفاده به عنوان محلول، مواد فوق را در یک بطری اسپری ترکیب کنید و صبر کنید تا مخلوط از حالت حباب خارج شود. محل لکه ادرار روی تشک را به همان روشی که با پاک کننده سرکه انجام دادید اسپری کنید و با یک پارچه مرطوب بشویید.
در صورت لزوم این مراحل تکرار کنید. هر کدام از این گزینه ها روشی کارآمد برای خلاص شدن از شر بوی ادرار از تشک است.
خطرات عجیب استفاده از یک تشک قدیمی و کهنه!

نحوه پاک کردن لکه ادرار روی تشک با پراکسید هیدروژن

اگر سرکه در اطراف خانه ندارید، ممکن است یک ضد عفونی کننده رایج دیگر داشته باشید. پراکسید هیدروژن برای از بین بردن لکه های ادرار از تشک به همان اندازه موثر است و بوی آن را نیز کاهش می دهد.
مانند سرکه، این محلول را می توان به تنهایی یا همراه با سایر محصولات برای انجام بیشتر کارهای تمیز کردن خانه، مانند پاک کردن گرفتگی یا از بین بردن لکه ها استفاده کرد.

دستور العمل پاک کننده لک ادرار پراکسید هیدروژن

 • مقداری پراکسید هیدروژن
 • 3 قاشق غذاخوری جوش شیرین
 • 3 قطره مایع ظرفشویی 
مواد را در یک بطری اسپری خالی یا کاسه کوچک مخلوط کنید. از آنجا که پراکسید هیدروژن می تواند باعث تغییر رنگ شود، قبل از شروع تمیز کردن تشک، قسمت کوچکی از تشک را آزمایش کنید.
محل را با محلول خیس کرده و با یک حوله خشک پاک کنید تا لکه از بین برود. این کار را تا زمانی ادامه دهید که لکه از روی تخت به حوله تمیز متوقف شود و در صورت لزوم تکرار کنید. با آب خنک بشویید و در هوا خشک کنید.

از بین بردن بوی بد و لکه های عرق روی تشک با افزودن روغن های ضروری

محصولات پاک کننده مانند پراکسید هیدروژن و سرکه برای از بین بردن لکه ها و بوی های ناشی از ادرار عالی هستند. با این حال، تمیز کردن با آن ها می تواند بویی ایجاد کند که گاهی بدتر از خود ادرار است. در حالی که این بو به سرعت محو می شود و مانند بوی ادرار باقی نمی ماند، راه هایی برای مقابله با این بوها در حین تمیز کردن وجود دارد.
از بین بردن لکه ادرار روی تشک

از بین بردن لکه ادرار روی تشک

استفاده از روغن ها بهترین راه برای خنثی کردن بو است. محلول تمیزکننده خانگی لکه ها را از بین می برد.

محلول پاک کننده لکه ادرار خانگی

 • 1 فنجان سرکه سیب
 • 1 فنجان آب
 • 1 قاشق چایخوری نمک
 • 15 قطره اسانس لیمو
 • 5 قطره اسانس اکالیپتوس
 • 2 فنجان جوش شیرین (اختیاری)
مواد زیر را در یک بطری اسپری متوسط ​​ترکیب کنید. خوب تکان دهید و آن را برای تمیز کردن لکه های ادرار استفاده کنید. برخی از افراد دوست دارند از رایحه های جایگزین اسانس استفاده کنند که بسیار خوب است.
بسیاری استفاده از اسانس اسطوخودوس را به دلیل اثربخشی آن به عنوان کمک کننده خواب پیشنهاد می کنند. با این حال، می توانید از هر عطری که دوست دارید استفاده کنید. این روش همچنین می تواند به عنوان یک محلول شستشوی فرش برای ادرار حیوانات خانگی عمل کند.

چه راه هایی وجود دارد که بتوانیم از ایجاد لکه های ادرار در وهله اول جلوگیری کنیم؟

در حالی که هر یک از راه حل های بالا تشک لکه دار را تمیز می کند، استفاده از محافظ تشک ضد آب یا پد تشک از ایجاد لکه به طور کلی جلوگیری می کند. روکش تشک تمیز کردن تشک شما را به آسانی انداختن آن در ماشین لباسشویی و خشک کن آسان می کند. این یک لایه محافظ فراهم می کند که بیشتر مایع را جذب کرده و از نفوذ آن به تشک شما جلوگیری می کند.
روکش تشک ضد آب، مانند محافظ پلاستیکی، نیز یک راه عالی برای جلوگیری از ایجاد لکه است. مایع ایجاد کننده لکه قادر به نفوذ به مانع پلاستیکی نیست و تشک شما را از لکه های ناشی از نوشیدنی، عرق و ادرار عاری می کند.
رفع بوی ادرار از تشک

رفع بوی ادرار از تشک

ایجاد لکه ادرار روی تشک اتفاق می افتد، به خصوص در مورد کودکان خردسال و حیوانات خانگی کوچک شما. تمیز کردن این لکه‌ ها می‌ تواند هر از گاهی خسته‌ کننده شود. اگرچه با روش‌ ها و دستورالعمل‌ های مناسب برای تمیز کردن حتی لکه‌ دارترین تشک، هیچ مشکلی وجود ندارد که نتوانید با آن مقابله کنید.
20 علامت رایج که نشان می دهد حتما باید تشک جدید بخرید!

سخن آخر

در این مقاله به بررسی از بین بردن لکه ادرار روی تشک پرداختیم و روش های ساده خانگی را به شما عزیزان آموزش دادیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و بتوانید همیشه تشک خود را تمیز نگه دارید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما از کدام روش برای از بین بردن لکه ادرار روی تشک استفاده می کنید؟ نظرات خود را برای ما بنویسید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 15 میانگین: 3.8]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری
" target="_blank">
 • یک پینگ

  1. پینگ‌بک: چرا باید تشک هیبرید و مموری فوم (فوم حافظه) بخریم؟ | کالازم

  2. پینگ‌بک: در چند مرحله ساده و کوتاه به راحتی لکه زرد روتختی را برای همیشه پاک کنید! | کالازم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --