تاریخ امروز :مهر 2, 1402

روش های مراقبتی و رشد و تکثیر گیاه گوش فیل در خانه _خواص گیاه
0 (0)

گیاه گوش فیل

گیاهان گوش فیل نیاز به مراقبت متوسط ​​دارد. آن را با کود نیتروژن تغذیه کنید و اطمینان حاصل کنید که در شرایط خشک کن به خوبی آبیاری می شود. اگر قهوه ای شدن برگ ها را مشاهده کردید، حذف آنها ایده خوبی است. گیاه شما در طول فصل رشد برگ های جدیدی تولید می کند. تقسیم یک گیاه قدیمی می تواند آن را جوان کند.
با کالازم همراه باشید.
گوش فیل‌ها برخی از جسورانه‌ترین شاخ و برگ‌هایی را که می‌توانید در یک باغ بخواهید ارائه می‌کند. برگ‌های بزرگ به شکل قلب در رنگ‌های سیاه، بنفش، سبز زمردی، چتری، زرد یا ترکیبی از رنگ‌ها می‌آیند. طول برگهای ماموت در گیاهانی که می توانند بیش از 1.5 متر رشد کنند می تواند بیش از 90 سانتی متر باشد.
حتی ساقه ها نیز رنگ های چشمگیری ارائه می دهند. پرورش جدید گونه های Alocasia و Colocasia منجر به هیبریدهایی شده است که انتخاب های زیادی را در طیف وسیعی از رنگ ها، اندازه ها و عادات ارائه می دهند. برخی از بهترین گونه‌های جدید از سری رویال هاوایی با انتخاب‌هایی مانند «پانچ هاوایی»، «هاوایی آبی»، «کافه کونا»، «گادا سفید» و «پرنسس آناناس» هستند.
ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی با گیاهان _نکات استفاده از گیاهان در دکوراسیون
این گیاهان غده ای را می توان به عنوان گیاهان یکساله تابستانی در بیشتر مناطق جنوبی کشت کرد و در مناطق عاری از یخبندان به سرما مقاوم هستند . اگر نقطه‌ای مرطوب دارید که می‌تواند از درام استفاده کند، گوش‌های فیل به تماس پاسخ می‌دهند. (اما حتما حیوانات خانگی و بچه های کوچک را از گیاه گوش فیل دور نگه دارید، زیرا کریستال های اگزالات کلسیم موجود در برگ ها سمی هستند و برای دهان بسیار تحریک کننده هستند).
اطلاعات راجع به گیاه گوش فیل

اطلاعات راجع به گیاه گوش فیل

نام متداول: گوش فیل، گوش فیل، تارو، داشین، بابا آدم
نام گیاه شناسی: آلوکازیا spp. و Colocasia spp .
خانواده: آرسیا Araceae
نوع گیاه: علفی چند ساله
اندازه بالغ: 60 سانتی متر تا 3 متر بلند و پهن
قرارگیری در معرض نور خورشید: کامل، جزئی
نوع خاک: خاک خوب زهکشی شده اما مرطوب، غنی و حاصلخیز
پی اچ pH خاک: اسیدی تا خنثی (5.5-7.0)
مناطق سختی کلوکازیا : 8-12، آلوکازیا : 10-12 (USDA)
منطقه: بومی آسیا
سمی بودن:  برای حیوانات خانگی و افراد سمی است

مراقبت از گیاه گوش فیل

گوش فیل از غده ها رشد می کند. برخی از آنها توده می شوند، در حالی که برخی دیگر روی دوندگان در امتداد زمین پخش می شوند. اگر نگران این هستید که گوش های فیل در حیاط خانه خود سرکش شوند، به جای دونده ها، دونده ها را انتخاب کنید یا دوندگان را در گلدان پرورش دهید.
تاروی وحشی ( C. esculenta ) در برخی مناطق جنوب شرقی تهاجمی شده است و برای کاشت در فلوریدا توصیه نمی شود. گیاه گوش فیل عاشق آب، آفتاب و کود است. غده ها را بکارید یا گیاهانی را که در ظرف رشد می کنند به خاک اصلاح شده با مواد آلی مانند برگ های خرد شده، ذغال سنگ نارس یا کود کمپوست شده بکارید.
مراقبت از گیاه گوش فیل

مراقبت از گیاه گوش فیل

نور مورد نیاز گیاه گوش فیل

بیشتر گیاه گوش‌ فیل در آفتاب کامل (حداقل شش ساعت در معرض نور مستقیم خورشید در روز) یا نیمه خورشید (دو تا شش ساعت در معرض نور مستقیم خورشید) رشد می‌کنند. اگر در آب و هوای بسیار گرم یا خشک زندگی می کنید، می توانید به سمت کاشت در سایه روشن با چند ساعت تابش مستقیم نور خورشید منحرف شوید.

خاک گیاه گوش فیل

گیاه گوش فیل خاک مرطوب، غنی و حاصلخیز را ترجیح می دهد. مقدار زیادی مواد آلی مانند برگ های خرد شده، ذغال سنگ نارس یا کود کمپوست شده را با هم مخلوط کنید. آنها خاک لومی را ترجیح می دهند اما می توانند انواع دیگر را تحمل کنند. کلوکازیا در طول فصل رشد در خاک های مرطوب خوب عمل می کند و می تواند در حاشیه استخرها رشد کند.
نحوه نگهداری، رشد و پرورش گیاه آلوئه ورا در خانه، تاثیر آلوئه ورا در فنگشویی منزل

آب مورد نیاز گیاه

بهترین عملکرد گیاه گوش فیل زمانی است که خاک آنها مرطوب باشد. به طور کلی، هر چه بیشتر به آنها آب بدهید و به آنها غذا بدهید، بیشتر رشد می کنند. اگرچه آنها گیاهان آبزی نیستند و ریشه آنها نباید به طور کامل در آب غوطه ور شود. آلوکازیا خاک مرطوب را دوست دارد اما به زهکشی بهتری نیاز دارد.
آب و خاک و نور مورد نیاز گیاه گوش فیل

آب و خاک و نور مورد نیاز گیاه گوش فیل

این گیاه در فصل زمستان خاک خشک تری را ترجیح می دهد، بنابراین زمانی که گیاهان به خواب رفتند آبیاری را کاهش دهید. گیاهان ممکن است در خاک مرطوب به زمستان مقاوم نباشند.

کود مورد نیاز گیاه

این گیاهان اشتهای زیادی دارند، بنابراین به طور منظم باخاک پورپوس    Dynamite Organic All-Purpose (10-2-8) یا Espoma Plant-tone (5-3-3) برای سرسبزترین رشد تغذیه کنید.
بهترین ایده های کاربردی در طراحی و دکوراسیون مدرن

انواع گیاه گوش فیل

گوش‌ فیل ها به خاطر شاخ و برگ‌هایشان، نه گل‌ها، با انواعی که دارای برگ‌های بزرگ، ساقه‌های قرمز تیره، «گوش‌های درهم» یا پاشیدن رنگ‌های متضاد هستند، ارزشمند هستند. شما معمولاً می‌توانید تشخیص دهید که کدام گونه‌ها را می‌بینید که آیا برگ‌ها به سمت پایین هستند ( Colocasia spp. ) یا به سمت بالا ( Alocasia spp).
گاهی اوقات به این دلیل گوش‌های عمودی فیل نامیده می‌شوند. برگ های آلوکازیا براق هستند، در حالی که شاخ و برگ کلوکازیا می تواند مات یا براق باشد. در اینجا برخی از ارقام محبوب آورده شده است. همه در مناطق 8-12 مقاوم به زمستان هستند مگر اینکه خلاف آن مشخص شده باشد:
C. esculenta ‘Black Magic: برگهای بنفش بسیار عمیق، تقریبا سیاه. تا 1.5 متر قد و عرض رشد می کند.
انواع گیاهان گوش فیلی

انواع گیاهان گوش فیلی

C. esculenta ‘Mojito: برگهای سبز با لکه های سیاه و بنفش. به قد و عرض 1 متر می رسد.
C. gigantea “سویه غول پیکر تایلند”: برگ های سبز رنگ بزرگ می توانند به طول 80 سانتی متر تا 1.5 متر رشد کنند. گیاه معمولاً  3 متر رشد می کند.
C. esculenta ‘Black Coral’: برگهای بنفش تیره، براق، کمی چروکیده. به قد 1 متر و عرض 80 سانتی متر می رسد.
C.  esculenta  ‘Royal Hawaiian Aloha’: برگهای سبز زیتونی براق و تیره با رگبرگ های سبز بهاری که تا 1متر قد و 80 سانتی متر عرض رشد می کند.
پرورش و کاشت گوجه فرنگی در خانه و نکات کلیدی رشد سریع گوجه
C.  esculenta  ‘فنجان قهوه’: برگهای بسیار فنجانی، عمودی، سبز براق با رگه ها و ساقه های بنفش. گیاهان در باران پر از آب می شوند و سپس آن را رها می کنند. قد 1.5 متر تا 2 متر و عرض آن کمی کمتر می شود.
A. × amazonica: گاهی اوقات ماسک آفریقایی نامیده می شود، این هیبرید دارای برگ های چرمی، لبه های موج دار، سبز برنزی تیره با رگه های سفید ضخیم است. اغلب به عنوان یک گیاه آپارتمانی فروخته می شود، اما می توان آن را در فضای باز در سایه یا آفتاب فیلتر شده رشد داد، اما فقط در آب و هوای بدون یخبندان مقاوم است. به قد 60 سانتی متر می رسد.
A. “فریدک”: ترکیبی با برگ های تیره، مخملی-سبز، قلبی شکل با رگه های سفید متضاد. تا 90 سانتی متر قد و عرض رشد می کند.
نوع های مختلف گیاه گوشفیلی

نوع های مختلف گیاه گوشفیلی

A. sarawakensis ‘Yucatan Princess’: گیاه بزرگی که می تواند به ارتفاع 1.5 تا 2.5 متر و عرض 1.80 متر رشد کند. برگ های سبز خاکستری با قسمت های زیرین مایل به قرمز و ساقه های قهوه ای مایل به قرمز؛ مقاوم به منطقه 9

رشد و تکثیر گوش فیل

گیاه گوش فیل را می توان از طریق تقسیم تکثیر کرد. بهترین زمان برای انجام این کار زمانی است که گیاهان برای اولین بار در بهار از خاک بیرون می آیند، اما می توانید گیاهان را در پاییز زمانی که غده ها را برای زمستان گذرانی جدا می کنید، تقسیم کنید. برای تکثیر گوش فیل خود مراحل زیر را دنبال کنید:
یک توده بزرگ و سالم را شناسایی کنید. اطراف توده را با دقت حفر کنید تا به بنه آسیب نرسانید.
خاک اضافی را تکان دهید. به آرامی بنه ها را با دست از هم جدا کنید. اگر آنها با هم ذوب شده اند، از یک چاقوی تیز و استریل برای جدا کردن آنها استفاده کنید.
رشد و تکثیر گوش فیل

رشد و تکثیر گوش فیل

دستورالعمل های زیر “زمستان گذرانی” را برای ذخیره سازی زمستانی دنبال کنید. برای کاشت مجدد، هر بنه را 10 تا 15 سانتی متر زیر سطح در خاک غنی و شل دفن کنید.

تعویض گلدان گیاهان گوش فیل

گوش فیلها گیاهان گلدانی زیبایی را می سازد و این مزیت را دارد که به راحتی به نور بهتر یا محیط گرمتر منتقل می شود. در اینجا نحوه گلدان گیاهان خود آورده شده است:
اگر گیاهی خریداری کرده اید، ظرفی را انتخاب کنید که قطر آن حداقل 5 سانتی متر بیشتر از گلدان مهد کودک باشد. برای غده ها، بسته به اینکه رقم بزرگتر یا کوچکتر دارید، گلدانی با قطر بین 30 تا 45 سانتی متر انتخاب کنید. یک ظرف لعاب دار یا پلاستیکی برای حفظ رطوبت بهترین است. گلدان باید دارای سوراخ زهکشی باشد.
ظروف را با خاک گلدان غنی و با کیفیت بالا با زهکشی خوب (نه خیلی متراکم یا سنگین) پر کنید. گیاهان باید درست در سطح خاک قرار گیرند. غده ها باید 4 اینچ زیر سطح خاک با انتهای ریشه رو به پایین دفن شوند.
تعویض گلدان گیاهان گوش فیل

تعویض گلدان گیاهان گوش فیل

خوب آبیاری کنید و در مکانی گرم و آفتابی قرار دهید. اگر در حال راه اندازی غده در داخل خانه هستید، می توانید زمانی که دما بالای 65 درجه باقی بماند، آن را به بیرون منتقل کنید.
یک نقطه کانونی ایجاد کنید
می توانید گیاه گوش فیل را به صورت انبوه برای نمایش بافت و رنگ بزرگ کنید، یا از یکی به عنوان نمونه برای لهجه چشمگیر استفاده کنید. آنها در گلدان های بزرگ رشد می کنند و اگر در ظروف نیمه غوطه ور قرار گیرند در باغ های آبی کار می کنند.
گیاه یشم چیست؟ نحوه نگهداری و مراقبت از گل یشم
گوش فیل ها به خوبی با یکدیگر ترکیب می شوند و همچنین به خوبی با شاخ و برگ های پر زرق و برق سایر مناطق گرمسیری مانند موز، کانا و کرینوم ترکیب می شوند. برای یک ترکیب رنگارنگ تابستانی، این دستور ظرف را در یک گلدان بزرگ امتحان کنید:
از برگ های شکلاتی گیاه گوش فیل “Puckered Up” به عنوان فیلم هیجان انگیز، از گل های صورتی “Fanfare Orchid” impatiens به عنوان پرکننده، و از شاخ و برگ چارتروس “Margarita” استفاده کنید. انگور سیب زمینی شیرین به عنوان آبریز.

نگهداری از گیاه گوش فیل در زمستان

بسته به تنوعی که خریداری کرده اید و آب و هوایی که در آن زندگی می کنید، ممکن است بتوانید یک گوش فیل را در زمین، در گاراژ خود یا در گلدان در داخل خانه زمستان گذرانی کنید. این دستورالعمل ها را برای زمستان گذرانی گیاه خود دنبال کنید..
زمستان گذرانی در زمین: در مناطق مختلف برای کلوکازیا ، گیاهان خود را با 8 تا 15 سانتی متر مالچ در پاییز بپوشانید. پس از یک سرمای کشنده، می توانید ساقه های قهوه ای را تا چند اینچ بالاتر از سطح زمین برش دهید. از دستکش استفاده کنید، زیرا کریستال های اگزالات کلسیم در برگ ها می توانند پوست را تحریک کنند. زمانی که دمای خاک تا 65 گرم شد، مالچ اضافی را بردارید.
نگهداری از گیاهان گوشفیل در زمستان

نگهداری از گیاهان گوشفیل در زمستان

نگهداری پیازچه ها: زمانی که دما به کمتر از 40 رسید یا بعد از اولین یخبندان، پیازچه ها را حفر کنید. قرار دادن گیاه در معرض یخبندان های متعدد می تواند آنها را از بین ببرد. خاک را از ریشه جدا کنید و پیازها را جدا کنید.
ساقه ها را به خوبی بالای پیازچه ها ببرید تا رشد در حال مرگ را از بین ببرید. آن ها را در یک ظرف خشک مانند یک جعبه مقوایی قرار دهید و در یک اتاق خنک که بالای نقطه انجماد باقی می ماند، مانند یک گاراژ قرار دهید. این در یک فضای خشک و تاریک که در حدود 50 درجه باقی می ماند بهترین عملکرد را دارد.
طراحی و دکوراسیون به سبک خانه بهاری _ ایده های بهاری دکوراسیون
آوردن گیاهان به داخل خانه: اگر فضا دارید، می توانید گیاه گوش فیل خود را برای زمستان به داخل خانه بیاورید. گیاه خود را در خاک گلدانی با کیفیت بالا و با زهکشی خوب قرار دهید و در یک اتاق گرم و در نور روشن و غیر مستقیم قرار دهید. به طور منظم آبیاری کنید اما اجازه ندهید خاک خیس شود.

آفات و بیماری های رایج گیاهی

گوش فیل مستعد ابتلا به بسیاری از مشکلات حشرات نیست. کنه های عنکبوتی این گیاه را به دلیل پتانسیل سایه و بافت برگ هایشان دوست دارند.آسیب کنه عنکبوتی مانند لکه های ریز زرد یا قهوه ای روی برگ ها به نظر می رسد. 
آفات و بیماری های رایج گیاهی

آفات و بیماری های رایج گیاهی

کنه های عنکبوتی را می توان با اسپری کردن آنها با جریان قوی آب و استفاده از صابون حشره کش کنترل کرد. برای هجوم به تریپ، شما همچنین باید هر گونه علف های هرز بلند و چمنی را در منطقه حذف کنید.
گوش فیل می تواند به پوسیدگی بنه و پوسیدگی ریشه ناشی از کپک های آبی یا قارچ ها در خاک هایی با زهکشی ضعیف، به ویژه در فصل زمستان، آلوده شود. گیاه ضعیف شده و در نهایت می میرد. آسیب رساندن به غده ها هنگام کندن آنها نیز می تواند منجر به پوسیدگی بنه شود.

چگونه گیاه گوش فیل را شکوفا کنیم

برخی از باغبانان ممکن است از شنیدن اینکه گوش فیل ها شکوفا می شوند شگفت زده شوند، زیرا این اتفاق به ندرت رخ می دهد. شکوفه ها از یک اسپات یا براکت چین خورده سفید یا زرد تشکیل شده است که یک سنبله گل گوشتی را احاطه کرده است.
تاثیر گیاه بامبو در فنگشویی_نکات حفظ و نگهداری آن
گلها بسیار شبیه نیلوفرهای صلح هستند که از خانواده گیاهان یکسانی هستند. گیاه گوش فیل ابتدا باید به بلوغ برسد که ممکن است سه سال یا بیشتر در زمین طول بکشد. گیاهان شما ممکن است هرگز شکوفا نشوند، اما اگر شکوفا شوند، معمولا در بهار اتفاق می افتد.

خواص و فواید گیاه گوش فیل

تصفیه هوا

فیل گوش یکی از بهترین گیاهان برای استفاده به عنوان فیلتر هوای طبیعی است. این گیاه با تقویت و احیای کیفیت هوا، نقش مهمی در فیلتر کردن آلاینده‌ها، گازهای خروجی و آلرژن‌های موجود در هوا دارد. این گیاه یک گیاه آپارتمانی زیبا و چشم نواز است که می توان آن را در داخل و خارج از خانه پرورش داد.
خواص و فواید گیاه گوش فیل

خواص و فواید گیاه گوش فیل

ظاهری چشمگیر در محیط خانه

ارزش زیبایی شناختی یکی دیگر از مزایای داخلی گیاه گوش فیل است. گیاهان گوش فیل بسیار چشمگیر هستند و دارای برگ های بزرگی هستند. آنها ممکن است درام و یک نقطه کانونی قوی به هر محیط داخلی اضافه کنند. رنگ های سبز متنوع، مشکی متمایل به ارغوانی و سبز-سفید همگی از رنگ های احتمالی برگ این گیاه هستند.

فواید ریشه تارو برای سلامتی

ریشه گوش فیل Colocasia esculenta که اغلب با نام ریشه تارو شناخته می شود، ابتدا در آسیا کاشته شد اما اکنون در سراسر جهان محبوب است. گوشت سفید آن به رنگ بنفش و دارای پوست بیرونی قهوه ای است. با بافتی شبیه سیب زمینی و طعم ملایمی شیرین طبخ می شود.
ریشه تارو منبع فوق العاده فیبر و سایر مواد معدنی است. مزایای بالقوه ریشه تارو برای سلامتی شامل کنترل بهتر قند خون و سلامت قلب است .
بهترین زمان برای آبیاری چمن چه زمانی است؟ نکات مهم مراقبت از چمن
ریشه تارو دارای مقادیر مناسبی از مواد مغذی مانند فیبر، پتاسیم، منیزیم و ویتامین‌های C و E است. این ریشه مغذی دارای چندین مزیت برای سلامتی است. برخی از مزایای حیاتی ریشه تارو به شرح زیر است 

قند خون را کنترل می کند

ریشه تارو علیرغم اینکه یک سبزی نشاسته ای است، دارای دو نوع کربوهیدرات است که برای کنترل قند خون مفید است: فیبر و نشاسته مقاوم.
در واقع فیبر یک نوع کربوهیدرات است که بدن انسانها قادر به هضم و تجزیه آن نیست. از آنجایی که جذب نمی شود، بر سطح قند خون تأثیر نمی گذارد. علاوه بر این، به تاخیر در هضم و جذب سایر کربوهیدرات ها کمک می کند و خطر افزایش قابل توجه قند خون را پس از وعده های غذایی کاهش می دهد.
خواص ضد سرطانی گیاه بابا آدم

خواص ضد سرطانی گیاه بابا آدم

ریشه تارو همچنین دارای شکل منحصر به فردی از نشاسته به نام نشاسته مقاوم است که برای انسان غیرقابل هضم است و بر میزان قند خون تأثیر نمی گذارد. یکی از بهترین منابع این ویتامین ریشه تارو پخته است که حاوی حدود 12 درصد نشاسته مقاوم است.

کاهش ابتلا به بیماری  قلبی

فیبر ریشه تارو و نشاسته مقاوم نیز ممکن است خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهد. طبق مطالعات، افرادی که فیبر بیشتری مصرف می‌کنند، معمولاً کمتر دچار بیماری قلبی می‌شوند.تصور می شود که این تا حدی به دلیل توانایی فیبر در کاهش کلسترول باشد. نشاسته ای که در ریشه ی گوش فیل وجود دارد باعث کاهش کلسترول می شود به همین دلیل خطر ابتلا به بیماری های قلبی کاهش پیدا می کند.

خواص ضد سرطانی

پلی فنول ها مواد گیاهی هستند که در ریشه گیاه گوش فیل یافت می شوند و دارای چندین مزیت برای سلامتی از جمله پتانسیل کاهش خطر سرطان هستند.
نکات طلایی نگهداری و مراقبت از چمن در فصول گرم! دفعات آبیاری چمن
کوئرستین، پلی فنول اولیه در ریشه گوش فیل، همچنین به مقدار قابل توجهی در پیاز، سیب و چای وجود دارد. علاوه بر این، این ریشه دارای یک آنتی اکسیدان موثر است که از بدن شما در برابر آسیب بیش از حد رادیکال های آزاد که مرتبط با سرطان است، محافظت می کند.
سخن آخر
اگر به یک باغچه پر از گیاهان لاکچری و زیبا علاقه مند هستید ما به شما پیشنهاد میکنیم از کاشت و پرورش گیاه گوش فیل دریغ نکنید و دست به کار شوید و بعد از آن با نگاه های شگفت زده میهمانانتان مواجه خواهید شد که چطور حس جنگلی و سر سبزی را به خانه ی خود آورده اید. تنها با بکار گیری نکات بالا کافی است گیاهی سالم و شاداب پرورش دهید و از زیبایی آن لذت ببرید.
ممنون که تا این قسمت از مقاله همراه کالازم بودید.
شما برای نگهداری و رشد گیاه گوش فیل خود از چه روش های دیگری استفاده می کنید؟ لطفا تجربیات خودتان را با ما در میان بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری
" target="_blank">
  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --