تاریخ امروز :فروردین 27, 1403

تفاوت شگفت انگیز روتختی های گران و ارزان!
5 (1)

روتختی گران بخریم یا ارزان؟

بزرگسالان برای رسیدن به بهترین سلامتی و تندرستی به هفت ساعت یا بیشتر در شبانه روز نیاز دارند. این به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری است.  بسیاری از بزرگسالان از خواب ناکافی چه مدت و چه کیفیت رنج می برند. یک نظرسنجی سلامت خواب در سال 2016 از بزرگسالان استرالیایی این اعداد را بین 33 تا 45 درصد از بزرگسالان نشان می دهد. این یک دلیل برای هشدار است؛ اما خرید یک کالای خواب باکیفیت بسیار اهمیت دارد. یکی از مهم ترین موارد روتختی است. نکته این که در این زمینه وجود دارد این است که باید روتختی گران بخریم یا ارزان؟
این حقایق خواب را به یک تجارت بزرگ برای صاحبان هتل تبدیل می کند. هنگامی که مهمانان برای اقامت به هتل شما می آیند، مکانی می خواهند که بتوانند استراحت خوبی داشته باشند و چه راهی بهتر از خواب با کیفیت خوب برای انجام این کار؟
تخت های هتل باید بسیار باکیفیت باشد. بنابراین همانطور که گفته شد برای رسیدن به این هدف، انتخاب ملحفه مهم است. این بر کیفیت خواب و میزان راحتی مهمانان شما تأثیر می گذارد. ملحفه های بی کیفیت ناراحت کننده هستند. خوابیدن در طول شب را دشوار می کند.
در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم که بهتر است یک روتختی گران بخرید یا یک روتختی ارزان؟ همچنین بررسی می کنیم که چه عواملی بر قیمت تاثیر می گذارند.
با کالازم همراه باشید.

فهرست مطالب

چه چیزی ملحفه تخت را گران یا ارزان می کند؟
✔✔ آیا تعداد نخ ها کیفیت را بهبود می بخشد؟
✔✔ کدام فیبر و الیاف را باید انتخاب کنید؟
✔✔ انتخاب بافت روتختی گران و ارزان
✔ بهترین انتخاب روتختی ارزان است یا گران؟

چه چیزی ملحفه تخت را گران یا ارزان می کند؟

آیا به برچسب قیمت ملحفه‌ های تخت نگاهی انداخته‌ اید؟ یا تا به حال احساس کرده اید که یک روتختی گران یا خیلی ارزان است؟ یکی از سوالاتی که در ذهن شما وجود دارد احتمالاً این است که آیا ملحفه‌ ها ارزش پرداخت مبلغ خاصی را دارند یا خیر.
روتختی یک نفره و دونفره

روتختی یک نفره و دونفره

صاحبان هتل ها همیشه به دنبال ملحفه های با کیفیت خوب هستند. اما هزینه همیشه عاملی است که باید در نظر گرفته شود. توصیه نمی شود به سراغ ملحفه های ارزان قیمت بروید. این مسئله به این دلیل است که دوام ندارد و نمی تواند در برابر سایش و پارگی شستشوی معمولی مقاومت کند.
اما این بدان معنا نیست که شما باید هنگفت خرج کنید. خرید یک روتختی با کیفیت بسیار مهم است . شما می توانید این را با هزینه ای مقرون به صرفه دریافت کنید.
معمولا شما باید برای خرید روتختی به نکات زیر توجه کنید. این موارد کیفیت ملافه شما را تعیین می کنند:
 • تعداد نخ
 • فیبر و الیاف
 • بافت
از نظر روانشناسی باید این رنگ ها را برای روتختی انتخاب کنید!

1. آیا تعداد نخ ها کیفیت را بهبود می بخشد؟

تعداد نخ چیست؟

این مسئله به معنی تعداد نخ هایی است که در هر سانتی متر مربع روی یک ملحفه با هم بافته می شوند. تعداد نخ ها به نخ های افقی و عمودی روی یک ملحفه برمی گردد. تعداد نخ های بالا زمانی است که نخ های بیشتری روی ملحفه تخت در هر سانتی متر مربع وجود داشته باشد. تعداد نخ های کم روتختی به این معنی است که روتختی نخ های کمتری در هر سانتی متر مربع دارد.
قیمت خرید روتختی

قیمت خرید روتختی

وقتی صحبت از ملحفه می شود، تعداد نخ ها یکی از مواردی است که اشتباه گرفته شده است. بحث بی پایانی در مورد این که آیا تعداد نخ های بالا به معنای کیفیت بالا است وجود دارد. حقیقت این است که شما می توانید تعداد نخ های کمی داشته باشید اما ملحفه شما می تواند کیفیت بالایی داشته باشد. اغلب احساس صاف و نرم تری را منتقل کرده و شستشو را بهتر تحمل می کند. بنابراین، تعداد نخ مناسب چقدر است؟
طبق گزارش مشتریان، تعداد نخ های خوب معمولاً بین 200 تا 400 است. اگر روتختی هایی استفاده می کنید که تعداد نخ ها بیش از 400 است، ارزش خرید را ندارد. ملحفه های تخت با تعداد نخ های بالای 400 از نخ هایی ساخته شده اند که کیفیت پایینی دارند.
جدول زیر به شما نشان می دهد که چگونه تعداد نخ ها را بسته به بودجه و اولویت خود انتخاب کنید.
تعداد نخ
کیفیت
200-220
خوب
230-280
خیلی خوب
300-400
عالی
توجه: تعداد نخ ها به تنهایی کیفیت ملحفه را تعیین نمی کند. همچنین در مورد کیفیت فیبر است.

2. کدام فیبر و الیاف را باید انتخاب کنید؟

انواع مختلفی از روتختی گران و ارزان در بازار موجود است. بهترین انتخاب فیبر برای ملحفه شما باید الیافی باشد که ماندگاری بالایی داشته و با بودجه شما متناسب باشد.
این به این دلیل است که ملحفه های هتل به طور مرتب شسته می شوند. برای ماندگاری طولانی، روتختی باید از پارچه ای ساخته شود که هم قابل شستشو با ماشین لباسشویی بوده و هم کیفیت خوبی داشته باشد. این مسئله تضمین می کند که ملافه شما در برابر سایش و پارگی مقاومت می کند.
بیایید به هر یک از این الیاف نگاهی بیندازیم.

الف) پنبه

مزایا
معایب
بادوام است و با مراقبت مناسب می تواند دوام زیادی داشته باشد.
در مقایسه با پارچه های دیگر، لوکس تر است اما می تواند در برخی موارد گران باشد.
به راحتی تمیز می شود و جاذب است.
بعد از شستشوی اولیه جمع می شود.
برای پوست نرم است و به خوبی نفس می کشد.
مقرون به صرفه است.
ضد حساسیت است. این برای افرادی که حساس هستند یا از آلرژی رنج می برند عالی است.

ب) کتانی

روتختی های کتانی معمولاً از الیافی می آیند که از ساقه گیاهان کتان رشد می کنند.
مزایا
معایب
برای پوست نرم است.
مستعد چین و چروک می باشد و اتوکشی آن دشوار است.
با گذشت زمان راحت تر و لطیف تر می شود.
بافتن آن دشوار می باشد و از این رو تولید آن گران است.
قوی و بادوام است.
سرویس خواب روتختی گران قیمت

سرویس خواب روتختی گران قیمت

ج) پلی استر

مزایا
معایب
دوام و ماندگاری بالایی دارد
می تواند استاتیک ایجاد کند و روی پوست بچسبد.
شستشو و نگهداری آن آسان است.
گرما را حفظ می کند و خوابیدن روی آن ناراحت کننده است.
چروک و چروک نمی شود.
سبک وزن است.

3. انتخاب بافت روتختی گران و ارزان

بافت ملحفه خود را در نظر بگیرید. بافت روی دوام و ظاهر ملحفه تاثیر می گذارد. تعداد بافت ها و نخ ها دست به دست هم می دهند. به عنوان مثال، ملحفه های با کیفیت خوب با استفاده از نخ های تک لا بافته می شوند و حداکثر تا 400 نخ خواهند داشت.
هر چیزی بالاتر از این بدان معنی است که ملافه با استفاده از نخ های متعدد ساخته شده است. ساتین و پرکال محبوب ترین بافت هایی هستند که برای ساخت ملحفه استفاده می شود. بافت های ساتین ابریشمی، صاف و گرم هستند. پرکاله در برابر پوست احساس نرمی دارد.
ملحفه های ساخته شده از بافت ساتن برای کشورها و شهرهایی که دارای آب و هوای گرم هستند بسیار عالی است. این به این دلیل است که قابل تنفس می باشد.

بهترین انتخاب روتختی ارزان است یا گران؟

اگرچه ملحفه های با کیفیت هزینه بیشتری دارند، اما در دراز مدت متوجه می شوید که ارزش پرداخت این هزینه را داشته اند. این به این دلیل است که برای مدت زمان طولانی تری به شما خدمت می کند. به علاوه، نیازی به تعویض آن ندارید.
سرویس خواب روتختی ارزان قیمت

سرویس خواب روتختی ارزان قیمت

برخی از راه‌ هایی که می‌ توانید بدون به خطر انداختن کیفیت ملحفه‌ های خود در هزینه صرفه‌ جویی کنید عبارتند از:
 • خرید عمده. خرید عمده اغلب باعث تخفیف بیشتر می شود.
 • خرید روتختی تک رنگ. بیشتر هتل ها از ملحفه سفید استفاده می کنند. خرید روتختی یک رنگ، تعویض و تمیز کردن آن را ارزان تر می کند.
 • مراقبت از شستشوی مناسب ملحفه. این کار باعث افزایش طول عمر ملحفه شما می شود و مدت زمان بیشتری به شما خدمت می کند.
 • از یک یک پارچه روی روتختی استفاده کنید . هنگامی که صحبت از پارچه و ملحفه می شود، بسیاری از هتل ها ترجیح می دهند از ملحفه رویی استفاده کنند. آ نها همچنین در تابستان که هوا خیلی گرم است می توانند به جای پتو استفاده شوند.
7 تا از بهترین و شیک ترین پارچه ها برای یک روتختی لاکچری و لوکس!

سخن آخر

در این مقاله تمام نکاتی را که باید برای خرید روتختی در نظر بگیرید بررسی کردیم. همچنین توضیحاتی را به شما ارائه دادیم تا بتوانید بین خرید یک روتختی گران و ارزان تصمیم درستی بگیرید. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و به شما کمک کند تا به آسانی خرید روتختی خود را انجام دهید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
انتخاب شما خرید یک روتختی گران است یا یک روتختی ارزان؟ نظرات خود را برای ما بنویسید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری
" target="_blank">
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --