تاریخ امروز :فروردین 27, 1403

چند روش آسان و کاربردی برای خشک کردن بالش بدون نیاز به دستگاه خشک کن!
0 (0)

خشک کردن بالش

پس از شستن بالش ها، بسیار مهم است که بتوانید آن ها را خشک کنید. رطوبت باقی مانده می تواند منجر به کپک زدن، باکتری ها و حتی کنه های گرد و غبار شود. بنابراین خشک کردن بالش ها پس از شستشو بسیار ضروری است.
خشک کردن بالش بدون خشک کن به محافظت از بالش در برابر مواد شیمیایی کمک می کند و خشک کردن آن ها در زیر اشعه خورشید می تواند به استریل شدن بالش و پف کردن پرها کمک کند.
در این مقاله می خواهیم به شما عزیزان آموزش بدهیم که چگونه می توانید بدون خشک کن یک بالش را به راحتی خشک کنید.
با کالازم همراه باشید.

خشک کردن بالش در آفتاب چگونه است؟

هنگامی که بالش های خود را در زیر نور خورشید قرار می دهید، اشعه ها می توانند از طریق بالش نفوذ کنند و میکروب ها و باکتری ها را از بین ببرند. در حالت ایده‌ آل، می‌ خواهید بالش‌ های خود را در یک روز نسیمی که خنک و خشک است، زیر نور خورشید قرار دهید. این کار به تبخیر تمام رطوبت در زمانی که بالش ها در زیر نور خورشید هستند کمک می کند.
بالش ها در این نوع روزها فقط در چند ساعت خشک می شوند. شما باید مطمئن شوید که با فشار دادن آن، هرگونه توده یا لکه های سرد را از بین می برید. شما می خواهید مطمئن شوید که توزیع پر شده در سراسر بالش یکنواخت است و راحت تر خشک می شود.
خشک کردن بالش

خشک کردن بالش

باید هر ساعت یا بیشتر بالش را پف کنید و آن را بچرخانید تا مطمئن شوید که به طور یکنواخت خشک شود. با اطمینان از برخورد نور خورشید به تمام دو طرف بالش، می توانید مطمئن باشید که کپک نمی زند و آفتاب آن را کاملا ضد عفونی می کند و خشک کردن بالش به درستی صورت می گیرد.

خرید بالش و کوسن

در صورت نیاز به خلاص شدن از شر کپک چه باید کرد؟

اگر بالش خود را به طور کامل خشک نکرده باشید، ممکن است متوجه شوید که کپک می‌ زند. حتی ممکن است فکر کنید خشک می باشد، اما اگر آن را در پلاستیک بگذارید یا آن را در یک محیط مرطوب نگهداری کنید، متوجه خواهید شد بوی کپک می‌ دهد.
این یکی دیگر از موقعیت‌ هایی است که می‌ خواهید برای خشک کردن بالش خود از نور خورشید کمک بگیرید. نور خورشید می تواند کپک داخل را از بین ببرد و رطوبت خارج کند.
شما باید این بالش ها را در یک روز خشک و نسیم قرار دهید. همچنین می‌ توانید آن‌ ها را روی بند رخت ببندید، جایی که از نور خورشید و نسیم بهره می‌ برند. این روش اجازه می دهد تا جریان هوا داخل بالش را خشک کند.
خشک کردن بالش

خشک کردن بالش

باید آن ها را بیرون بگذارید تا کاملا خشک شوند و مطمئن شوید که اگر صاف هستند آن ها را برگردانید تا زمانی که رطوبت کم و نسیم خوب باشد، می توانید بالش های خود را خشک و ضدعفونی کنید.

خرید روبالشی

اهمیت از بین بردن توده ها پس از خشک کردن بالش

هنگامی که بالش های خود را می شویید یا به هر دلیلی خیس می شوند، اغلب داخل آن ها توده هایی ایجاد می شود . این مسئله زمانی اتفاق می‌ افتد که پرکننده به هم بچسبد. مشکل این است که رطوبت باعث می شود که پرکننده به هم بچسبد و رطوبت خود را حفظ کند.
با فشار دادن لبه های بالش شروع کنید و به سمت مرکز حرکت کنید. شما می‌ خواهید توده‌ ها را ورز دهید تا شل شوند و پرشده داخل بالش یکدست شود.
این کار را باید هر ساعت یا بیشتر در حالی که بالش در حال خشک شدن است انجام دهید. با خشک کردن بالش، از بین بردن توده ها راحت تر خواهد بود.
پر کردن پر سبک وزن است و به راحتی جمع می شود. در واقع، این می تواند از رطوبت یا تعریق ساده اتفاق بیفتد، بنابراین باید به طور مرتب توده ها را ورز دهید تا پرها خشک شوند.

فواید آفتاب برای بالش شما

خشک کردن بالش زیر نور خورشید فواید زیادی دارد. آفتاب می تواند به خشک شدن بالش شما کمک کند، اما فواید دیگری نیز دارد. به موارد زیر دقت کنید:
 1. نور خورشید می تواند بالش را تازه کند و بوی عالی بدهد.
 2. در صورت وجود لکه روی بالش، آفتاب می تواند بالش را سفید کند.
 3. خورشید هیچ ماده شیمیایی در خود ندارد.
 4. نور خورشید به حفظ انعطاف پذیری پرها کمک می کند.
 5. آفتاب با اشعه ماوراء بنفش بالش ها را ضدعفونی و سفید می کند.
 6. اشعه خورشید آلودگی های بیولوژیکی را از بین می برد.
 7. خورشید بالش را خشک می کند تا موجودات زنده نتوانند در آنجا زندگی کنند.
 8. نور خورشید به بالش احساس نرمی و راحتی می دهد.
خشک کردن بالش

خشک کردن بالش

این فواید نور خورشید را به مکانیزمی عالی برای خشک کردن بالش تبدیل می کند. آن ها نه تنها خشک می شوند و نرمی خود را حفظ می کنند، بلکه نور خورشید نیز می تواند آن ها را از کپک و هر گونه باکتری دیگر محافظت کند.

مشکل استفاده از خشک کن برای خشک کردن بالش چیست؟

دلایل مختلفی وجود دارد که نشان می دهد چرا نباید از خشک کن برای بالش خود استفاده کنید. اول از همه، حرارت زیاد در خشک کن می تواند برای پرهای ظریف سخت باشد. همچنین می تواند به لکه ها آسیب برساند یا باعث ذوب شدن روغن ها شود. این کار باعث می شود که بالش دوباره پف کند.
خشک‌ کن‌ ها همچنین می‌ توانند به بالش‌ های شما آسیب بزنند و باعث کوچک شدن آن‌ ها در طول زمان می‌ شوند. علاوه بر این، خشک کردن بالش با هوا یک گزینه سبز است. خشک کن برق زیادی مصرف کرده و دی اکسید کربن ایجاد می کند.
واقعیت این است که خشک کردن بالش با هوا باعث کاهش قبض برق می شود و در عین حال کیفیت بالش شما را حفظ می کند.
بالش های مموری فوم چه ویژگی هایی دارند؟

چگونه بالش خود را هنگامی که بیرون آفتابی نیست خشک کنید

اگر بیرون هوا آفتابی نیست، ممکن است تعجب کنید که چگونه می توانید بالش خود را خشک کنید. حقیقت این است که برای خشک کردن آن ها نیازی به نور مستقیم خورشید ندارید. در یک روز سرد که مرطوب نیست، می توانید بالش های خود را خشک کنید زیرا هوا باعث تبخیر رطوبت می شود.
در طول زمستان، رطوبت هوا معمولا در اواسط روز کم است. می توانید بالش های خود را در حوالی ظهر برای چند ساعت بیرون از خانه قرار دهید. فقط مطمئن شوید که آن ها را قبل از رسیدن رطوبت عصر به داخل بیاورید.
باید مطمئن شوید که خانه شما به خوبی تهویه می شود و یک دستگاه رطوبت گیر می تواند رطوبت زیادی را از هوا حذف کند. اگر در روزهای سرد و بارانی نیاز به خشک کردن بالش خود در داخل خانه دارید، مطمئن شوید که روشن است.

برای خشک کردن بالش فوم چه کار کنیم؟

اگر یک بالش فوم دارید، فرآیند می تواند کمی متفاوت باشد. این بالش ها را نمی توان در خشک کن خشک کرد زیرا گرما الیاف کف را از هم جدا می کند. سازنده معمولاً نشان می دهد که نمی توانید این بالش ها را در خشک کن قرار دهید.
اولین کاری که باید بعد از شستن بالش فوم خود انجام دهید این است که تا حد امکان آب را از بالش خارج کنید. بالش های فومی مانند اسفنج آب را در خود نگه می دارند.
خشک کردن بالش

خشک کردن بالش

شما باید در فشار دادن آب از بالش ملایم باشید. آن را خیلی محکم فشار ندهید، زیرا در این صورت ممکن است بالش را خراب کنید.
هنگامی که تا حد ممکن آب از بالش خارج کردید، می توانید بالش را صاف روی یک سطح خشک قرار دهید تا خشک شود. اتاق باید جریان هوای خوبی داشته باشد و رطوبت نداشته باشد. در واقع می توانید بالش را زیر یک فن قرار دهید تا به خشک شدن آن کمک کنید.
در نهایت، بالش را مرتباً برگردانید تا سریع تر خشک شود. اگر آن را به یک طرف بگذارید، آب را در قسمت پایین نگه می دارد. هنگام خشک شدن بالش مراقب آن باشید و در صورت نیاز آن را برگردانید.
معرفی ویژگی های بهترین بالش های ایرانی و خارجی

چگونه باید از بالش خود مراقبت کنید؟

مهم است که از بالش خود مراقبت کنید تا دوام داشته باشد و تازه و تمیز بماند. شما باید بالش های خود را حداقل دو بار در سال تمیز کنید و در صورت نیاز بیشتر. ممکن است از آن آگاه نباشید، اما بالش شما می تواند در بسیاری از چیزها مانند بزاق، عرق، باکتری ها، چربی ها، کپک ها، کثیفی ها و قارچ ها پوشانده شود. همه این موارد می توانند به مرور زمان خراب شوند و به بالش شما راه پیدا کنند.
شما باید هر روز بالش خود را پف کرده و هوا دهید. این کار به شما کمک می کند تا شکل بالش خود را حفظ کرده و هرگونه آلودگی یا زباله را از بین ببرید.
باید بالش خود را ماهی یک بار بیرون بیاورید و بگذارید چند ساعت در هوا خشک شود. باید روزی را انتخاب کنید که خشک و وزش باد باشد.
هنگام شستن بالش، باید دستورالعمل های روی برچسب را دنبال کنید. تمیز کردن بالش خیلی سخت نیست، اما ممکن است خشک کردن آن دشوار باشد.
اگر روی بالش لکه ای دارید، باید آن را با یک لکه پاک کن که برای بالش بی خطر است، لکه دار کنید و سپس می توانید آن را در ماشین لباسشویی خود بشویید.
خشک کردن بالش

خشک کردن بالش

اگر ماشین لباسشویی بزرگی دارید، می توانید همزمان دو بالش را بشویید که به حفظ تعادل ماشین کمک می کند. برچسب بالش شما به شما می گوید که تنظیم مناسب چیست و باید دستورالعمل ها را دنبال کنید.

نحوه شستن انواع بالش

بالش ها انواع مختلفی دارند و به روش های تمیز کردن متفاوتی نیاز دارند. شما باید آن ها را به درستی تمیز کنید تا آن ها را خراب نکنید. به موارد زیر دقت کنید:
بالش های پر: می توانید این نوع بالش را با مقدار کمی مواد شوینده بشویید. شما نمی خواهید از مواد شوینده مایع استفاده کنید زیرا می تواند به بالش نفوذ کند و باعث جمع شدن پرها شود. همچنین می تواند باقیمانده ای از خود به جای بگذارد که بیرون نیاید.
مموری فوم یا لاتکس: معمولاً نمی‌ توانید این بالش‌ ها را در ماشین لباسشویی بشویید، اما می‌ توانید آن ها را به راحتی تمیز کنید. 
پلی استر: می توانید یک بالش پلی استر را در ماشین لباسشویی قرار دهید و از کمی صابون مایع استفاده کنید. شما باید آن را در یک چرخه ملایم بشویید و سعی کنید هر بار دو عدد را بشویید تا ماشین لباسشویی متعادل شود.
انواع دیگر بالش: اگر نوع دیگری از بالش دارید، باید برچسب آن را بخوانید و مطمئن شوید که دستورالعمل ها را دنبال می کنید. به هر دستورالعملی که بهترین شوینده مورد استفاده را به شما می گوید توجه کنید.
روش های کاربردی، آسان و موثر برای شستن بالش های طبی، پنبه ای و فوم مموری

خشک کردن بالش پس از شستشو

پس از شستن بالش، باید آن ها را کاملا خشک کنید. اگر رطوبتی در داخل آن باقی بماند، به راحتی می توانند کپک ایجاد کنند. شما نباید از خشک کن خود استفاده کنید زیرا داخل بالش خشک نمی شود.
بهترین راه برای خشک کردن بالش این است که آن را زیر نور آفتاب قرار دهید. باید مطمئن شوید که روزی باد و خشک است که به خشک شدن سریع بالش کمک می کند. اگر مجبورید بالش را صاف بخوابانید، حتما هر یک یا دو ساعت یکبار آن را برگردانید.
خشک کردن بالش

خشک کردن بالش

اگر مجبور به خشک کردن آن در داخل خانه هستید، می توانید بالش ها را در کنار یک پنکه قرار دهید. فن به فشار دادن هوا از طریق بالش و خشک کردن پرکننده داخل بالش کمک می کند.
همچنین می توانید آن را در نزدیکی واحد تهویه مطبوع خود قرار دهید. باید مواد پر شده داخل بالش را ماساژ دهید تا از جمع شدن و حفظ رطوبت آن مطمئن شوید.
همچنین می توانید با استفاده از روکش بالش از بالش خود محافظت کنید. این کار از تماس مستقیم آن با خاک، روغن، عرق و سایر آلاینده ها جلوگیری می کند.

سخن آخر

مهم است که از بالش های خود مراقبت کنید تا تازه و تمیز بمانند. بسیاری از مردم نمی دانند که باید بالش های خود را دو بار در سال بشویند.
با این حال، شما نمی توانید بالش های مموری فوم یا لاتکس را بشویید و باید با روش های دیگری آن ها را تمیز کنید.
هنگامی که بالش خود را می شستید، بهترین راه برای خشک کردن آن زیر نور خورشید می باشد. ایده آل است اگر بتوانید آن را روی یک خط آویزان کنید تا هوا از هر دو طرف جریان یابد. اطمینان حاصل کنید که می توانید بالش را ماساژ دهید تا هر گونه توده مرطوب پر شده داخل آن از بین برود.
اگر بالش مموری فوم دارید، باید آن را صاف بگذارید و هر چند ساعت یکبار آن را بچرخانید. می توانید آن را در یک روز خنک و وزش در فضای باز بگذارید یا می توانید آن را زیر یک فن یا دریچه تهویه مطبوع قرار دهید.
نکته کلیدی این است که مطمئن شوید که از رطوبت یا هوای مرطوب دور باشد. اگر این مراحل را دنبال کنید، بالش شما خشک و تازه می شود.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما چه روش های دیگری را برای خشک کردن بالش می شناسید؟ نظرات و تجربیات خود را با تیم ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری
" target="_blank">
 • یک پینگ

  1. پینگ‌بک: علت زرد شدن بالش و روبالشی چیست و چگونه می توان از بروز آن جلوگیری کرد؟ | کالازم

  2. پینگ‌بک: آیا بالش کودک و نوزاد خواب او را تحت تاثیر قرار می دهد؟ | کالازم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --