تاریخ امروز :تیر 8, 1401

چه زمانی باید تشک را عوض کنیم؟
0 (0)

زمان تعویض تشک

پیدا کردن تشک مناسب بسیار مهم است – زیرا ما بخش زیادی از زندگی خود را در خواب می گذرانیم، داشتن یک تشک راحت و حمایت کننده کلیدی است – وقتی تشک کامل را پیدا کنید، تسکین فوق العاده ای برای خود می یابید؛ اما باید بدانید که زمان تعویض تشک بسیار مهم است.
با این حال، همه چیزهای خوب باید به پایان برسند – حتی اگر تشک شما به خوبی به شما خدمت کرده باشد، لحظه ای فرا می رسد که وقت آن است که با تشک خود خداحافظی کنید.
در این مقاله می خواهیم در مورد این که چگونه مردم می توانند بدانند که تشک شما کار خود را انجام داده است صحبت کنیم. اگر مراقب این علائم واضح باشید، تشخیص آن بسیار آسان است.
با کالازم همراه باشید.

علائمی که نشان می دهد به تشک جدید نیاز دارید

قبل از این که به دنبال شواهدی باشید که نشان دهد عمر تشک شما تمام شده است، باید به مدت زمانی که آن را دارید فکر کنید. میانگین عمر تشک بین هفت تا 10 سال است، بنابراین اگر بیش از 10 سال از خرید تشک فعلی خود می گذرد، احتمالاً زمان ارتقا آن فرا رسیده است.
تعویض تشک

تعویض تشک

حتی اگر این عدد به هفت سال نزدیک تر باشد، ممکن است هنوز زمان خرید یک عدد جدید فرا رسیده باشد. برای این که بدانید زمان تعویض تشک فرا رسیده است، به دنبال علائم زیر باشید .

خرید تشک

1. تشک شما آویزان است

اگر تشک شما شروع به افتادن کرده است، این نشانه آشکاری است که ممکن است به تشک جدید نیاز داشته باشید. افتادگی زمانی رخ می دهد که سیم پیچ ها در تشک شروع به ضعیف شدن کنند یا فوم حافظه  شروع به از دست دادن شکل خود کند.
تا حدی می توانید متوجه شوید که تشک آویزان شده است، اگر تاثیر قابل توجهی روی تشک وجود داشته باشد – این امر به ویژه برای افراد سنگین وزن رایج است، که ممکن است بدن آن ها یک فرورفتگی عمیق در تشک ایجاد کند. اگر بلند می شوید و تشک شما به سرعت به حالت عادی و صاف خود باز نمی گردد، ممکن است وقت آن رسیده باشد که یک تشک جدید را در نظر بگیرید.
تشک های دوطرفه چه مزایا و معایبی دارند؟

2. تشک شما سر و صدای زیادی ایجاد می کند

صدای جیر جیر و صداهای فلزی ممکن است نشانه فرارسیدن زمان تعویض تشک باشد. این مسئله بیشتر در مورد تشک هایی که دارای سیم پیچ هستند صدق می کند و می توان با سفت کردن هر پیچ در فنر تشک یا جعبه این مشکل را برطرف کرد.
تعویض تشک

تعویض تشک

با این حال، تشک پر سر و صدا همچنین می تواند به این معنی باشد که سیم پیچ ها شروع به پیر شدن می کنند و ممکن است مانند قبل کاملاً حمایت کننده نباشند. همچنین می تواند به این معنی باشد که تشک آویزان است و شما پشتیبانی لازم را دریافت نمی کنید.

3. بوی بد نشانه زمان تعویض تشک است

این مسئله ممکن است خوشایندترین چیز نباشد، اما تشک شما ممکن است تازه شروع به تولید بوی بد کند. این می تواند در طول زمان اتفاق بیفتد زیرا کپک و قارچ در تشک جمع می شوند. اگر در آب و هوای مرطوب زندگی می کنید می تواند سریع تر اتفاق بیفتد.
اگر بوی تشک خود را به مشامتان می‌ کشید و بوی خاصی به مشامتان می‌رسد، ممکن است زمان تعویض تشک فرارسیده باشد.

4. تشک آلرژی شما را تشدید می کند

وقتی کپک و کنه‌ های گرد و غبار به تشک حمله می‌کنند، ممکن است مشکلات آلرژی را تشدید کنند. اگر مرتباً با آبریزش چشم، بینی و سردرد از خواب بیدار می‌ شوید، آلرژن‌ های موجود در تشک شما ممکن است علت آن باشند.
برخی از مواد (مانند لاتکس طبیعی و پشم) وجود دارند که می توانند به جلوگیری از تجمع مواد حساسیت زا کمک کنند، بنابراین افراد مبتلا به آلرژی ممکن است بخواهند هنگام خرید تشک جدید به دنبال این مواد خاص بگردند.
تشک مموری فوم چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

5. یکی از علائم تعویض تشک درد بدن می باشد

اگر صبح با درد شدید از خواب بیدار می‌ شوید، این می‌ تواند نشانه‌ ای از این باشد که تشک شما به اندازه قبل راحت یا حمایت‌ کننده نیست.
ممکن است در گردن، شانه ها یا باسن خود درد داشته باشید زیرا تشک شما فشار روی آن نواحی را کاهش نمی دهد. شما همچنین می توانید کمردرد را احساس کنید زیرا به درستی از شما حمایت نمی شود.
تعویض تشک

تعویض تشک

بیدار شدن با درد چیزی نیست که فقط به آن عادت کنید و اگر درد خود را نادیده بگیرید می تواند منجر به مشکلات بیشتری شود. توجه به این موضوع و شروع به جستجوی تشک جدید بسیار مهم است.

6. شما نمی توانید راحت باشید

داشتن مشکل در راحت بودن یا راحت ماندن در هنگام خواب می تواند نشانه دیگری از تعویض تشک باشد.
اگر در حال چرخش هستید، ممکن است به این معنی باشد که تشک شما راحتی و تکیه گاه خود را از دست داده است. در صورتی که متوجه شدید که اغلب در طول شب از خواب بیدار می شوید، ممکن است تشک قدیمی شما مقصر باشد.

7. روی تشک متفاوت بهتر می خوابید

اگر متوجه شدید که روی تشک دیگری بهتر می خوابید، ممکن است بخواهید تشک خود را تعویض کنید. اگر اغلب با بینی پر شده یا درد مفاصل از خواب بیدار می شوید و سپس در هتل می خوابند و با هیچ یک از این مشکلات بیدار می شوند، این می تواند نشانه ای از این باشد که تشک شما باعث ایجاد مشکلات خواب شما شده است.
در صورتی که فکر می کنید که عمر تشک شما به پایان رسیده است، باید سعی کنید روی تشک جدیدتر بخوابید و تجربه خود را با هم مقایسه کنید.

8. تغییر وضعیت خواب شما و زمان تعویض تشک

زندگی می تواند در یک لحظه تغییر کند و یک تشک ممکن است با نیازهای جدید شما مطابقت نداشته باشد.
بارداری، کاهش وزن و افزایش وزن همگی می توانند خرید یک تشک جدید را تضمین کنند. اگر متوجه شدید که به بیماری هایی مانند آرتریت، سیاتیک  یا فیبرومیالژیا مبتلا هستید، ممکن است دلیلی برای یافتن تشک جدید با کاهش فشار بهتر باشد.
تشک طبی باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

چگونه می توانید تشک خود را به مدت طولانی تری نگه دارید؟

ما در مورد علائم تعویض تشک صحبت کرده ایم، اما در وهله اول می توانید اقداماتی را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که تشک شما تا حد ممکن دوام می  آورد. اگر می خواهید بیشترین سود را از سرمایه گذاری تشک خود ببرید، باید این نکات را در نظر داشته باشید.
 • از محافظ تشک استفاده کنید. قرار دادن محافظ تشک روی تشک می تواند راهی سریع برای محافظت در برابر گرد و غبار و کپک باشد. بسیاری از شرکت های  تشک در صورت عدم استفاده از محافظ، گارانتی تشک شما را باطل می کنند. در هر صورت، استفاده از محافظ تشک یک راه آسان برای افزایش عمر تشک شما است.
 • تشک خود را به درستی نگه دارید. اگر تشک شما پایه مناسبی در زیر خود نداشته باشد، ممکن است شروع به افتادگی کند. اگر تشک سنگین تری دارید، ممکن است به یک زیرسازی حمایتی اضافی نیاز داشته باشد. همچنین، برخی از تشک ها با فنر جعبه ای مطابقت دارند.
 • روی تخت نپرید. در حالی که پریدن بچه ها روی تخت می تواند سرگرم کننده باشد، اما می تواند به تشک آسیب برساند و طول عمر آن را کاهش دهد به همین دلیل منجر به تعویض تشک می شود. فوم می تواند با سرعت بیشتری شروع به شکستن کند و سیم پیچ ها نیز می توانند با نیروی بیش از حد ضعیف شوند. در پایان به یاد داشته باشید که این یک تشک است و نه ترامپولین.
 • حیوانات را از رختخواب دور نگه دارید. گذراندن صبح در رختخواب با آن توله سگ مورد علاقه خوب است، اما فیدو می تواند دوستان نه چندان نوازشگری را با خود همراه کند. حشرات، خاک، گرده – همه آن ها می توانند حیوان خانگی شما را سوار کنند و در نهایت طول عمر تشک را کاهش دهند. این آسان نیست، اما ممکن است مجبور شوید بین خوابیدن با حیوان خانگی خود و داشتن تشک با دوام بیشتر یکی را انتخاب کنید.
 • روی تخت غذا تخورید. اگر دوست دارید در رختخواب میان وعده بخورید، ممکن است زمان آن رسیده که روش خود را تغییر دهید. غذا می تواند تشک شما را لکه دار کند و خرده های آن می تواند حشرات را به حرکت در تشک شما دعوت کند. ساس ها بدترین هستند. آن ها می توانند یک تشک را خراب کنند و همچنین می توانند یک کابوس باشند. تمیز نگه داشتن فضای زندگی و عاری از مواد غذایی می تواند کمک زیادی به دور نگه داشتن این موجودات بد از رختخواب کند.
تعویض تشک

تعویض تشک

 

 • تشک خود را تمیز کنید و جاروبرقی بکشید. لکه های تشک را با استفاده از یک پارچه سفید و مخلوط ساده جوش شیرین، پراکسید هیدروژن و صابون ظرفشویی تمیز کنید. همچنین سعی کنید تشک خود را چند بار در سال جاروبرقی بکشید. این کار می تواند به جلوگیری از تجمع کثیفی کمک کند.
 • تشک خود را به طور منظم بچرخانید و برگردانید. این لزوماً در مورد تشک هایی با ساختار پهنه بندی شده یا ساختار هیبریدی لایه ای صدق نمی کند. با این حال، برخی از تشک های فنری استاندارد را باید چند بار در سال برگردانید یا بچرخانید. این کار می تواند بدن شما را از ایجاد یک اثر عمیق در یک نقطه جلوگیری کند.
 • هنگام جابجایی تشک خود را در پلاستیک بپیچید. اگر نیاز به جابجایی تشک دارید، حتماً تشک خود را در پلاستیک بپیچید. اگر تشک شما محافظت نشود، می‌ تواند خاک، گرده و ساس‌ های تند و زننده را روی این روکش‌ ها جمع کند. اما، یک ورقه پلاستیکی نازک باید از تشک شما در برابر مهمانان ناخواسته محافظت کند.
اگر به حالت های مختلف می خوابید، در خرید تشک به این نکات توجه کنید تا آسیب نبینید!

پس از تعویض تشک چه کالایی بخریم؟

هنگامی که زمان تعویض تشک مشخص شد، احتمالاً به این فکر می کنید که هنگام خرید یک تشک جدید چه چیزی را در نظر بگیرید.  چگونه می توانید مطمئن شوید که تشکی باکیفیت دریافت می کنید که مدت زمان طولانی دوام می آورد؟ ابتدا، اگر به دنبال تشکی هستید که حاوی فوم باشد، باید تشکی با فوم با تراکم بالاتر پیدا کنید.
دوم، یک تشک با کلاف را در نظر بگیرید –  این تشک ها بادوام هستند و می توانند تشک هایی با دوام بیشتری داشته باشند. کویل های تشک می توانند به مبارزه با افتادگی کمک کنند و اطمینان حاصل کنند که خریداران سرمایه گذاری عاقلانه ای انجام می دهند.
علاوه بر یافتن مواد بادوام، شما همچنین می خواهید مطمئن شوید که تشک برای ترجیحات خواب شما مناسب است. در اینجا چند دستورالعمل کلی وجود دارد:
 • افراد پشت خواب تشکی با تعادل راحتی و پشتیبانی می خواهند. شما در این موقعیت حمایت می خواهید، اما همچنین می خواهید باسنتان تا حدودی فرو برود.
 • کسانی که به پهلو می خوابند باید تشک نرم تری پیدا کنند. شما می خواهید یک لایه راحتی نرم برای کاهش فشار روی شانه ها و باسن خود داشته باشید.
 • کسانی که روی معده می‌ خوابند باید تشک سفت‌ تری را انتخاب کنند. باسن شما به حمایت کافی نیاز دارد تا اطمینان حاصل شود که در هنگام خواب معده به داخل فرو نمی روند.
تعویض تشک

تعویض تشک

همچنین باید به دمای خواب خود فکر کنید . اگر در محیط گرم می خوابید، تشک هیبریدی می تواند انتخاب خوبی باشد، زیرا کویل ها اجازه جریان هوا را می دهند. اگر تشک تمام فوم می‌ خواهید، باید مطمئن شوید که تشک شما دارای ویژگی‌ های خنک‌ کننده است تا از گرم شدن بیش از حد در هنگام خواب جلوگیری کنید.
در نهایت، شما باید اندازه خود را در نظر بگیرید. اگر سبک تر هستید، ممکن است به حمایتی که یک فرد سنگین وزن تر انجام می دهد نیاز نداشته باشید. اگر سنگین‌ تر هستید، می‌ توانید به یک لایه راحت ضخیم‌ تر نیاز داشته باشید تا پایین نیایید.
چگونه تشک های بادوامی داشته باشیم؟

سخن آخر

تشخیص این که آیا زمان تعویض تشک فرارسیده است یا خیر، باید آسان باشد. مراقب افتادگی، سر و صدا، ناراحتی و غیره باشید و اگر مطمئن نیستید، باید سعی کنید چند شب روی تشک دیگری بخوابید تا احساس خود را با هم مقایسه کنید.
قبل از تعویض تشک و پس از خرید تشک جدید، مطمئن شوید که اقداماتی را انجام می دهید تا آنجا که ممکن است از تشک خارج شوید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما در مورد سایر علائم نشان دهنده زمان تعویض تشک چه اطلاعاتی دارید؟ نظرات و تجربیات خود را با تیم ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

یک پینگ

 1. پینگ‌بک: با انتخاب باکیفیت ترین روکش تشک خواب بهتری را تجربه کنید! بررسی انواع رویه تشک | کالازم

 2. پینگ‌بک: روش های خوشبو کردن تشک در کمترین زمان ممکن با رعایت 6 نکته آسان و کاربردی | کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --