تاریخ امروز :مهر 2, 1402

با دانستن این نکات بهترین لحاف و روتختی پشمی را بخرید!
5 (1)

لحاف و روتختی پشمی

یکی از بهترین گزینه هایی که شما می توانید به عنوان کالای خواب در نظر بگیرید، لحاف و روتختی پشمی است. این گونه اجناس می توانند به راحتی شما را گرم نگه دارند؛ اما مانند هر کالای دیگری باید برای خرید آن نکاتی را در نظر بگیرید.
در این مقاله می خواهیم به طور کامل در مورد روتختی پشمی به شما توضیحاتی را ارائه بدهیم تا شما بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید.
با کالازم همراه باشید.

فهرست مطالب

خرید بهترین لحاف و روتختی پشمی
✔ ملافه پشمی
✔ انتخاب بهترین روتختی پشمی
✔ در انتخاب لحاف پشمی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

خرید بهترین لحاف و روتختی پشمی

انتخاب بهترین لحاف شامل سه مرحله است:
 1. سایز لحاف مناسب را پیدا کنید
 2. وزن/ضخامت را در نظر بگیرید
 3. پارچه مناسبی را انتخاب کنید
از این راهنمای ما برای یک دید عمیق در مورد آنچه که هنگام انتخاب یک لحاف پشمی باید به آن توجه کنید، استفاده کنید.

ملافه پشمی

برای انتخاب بهترین لحاف پشمی یا بهترین ملافه پشمی، باید نحوه عملکرد روتختی پشمی را بدانید. داستان پشت این مسئله ساده اما به طرز شگفت آوری موثر است. الیاف پشم به طور طبیعی رطوبت را جذب کرده و سپس آن را در هوا رها می کنند. در طول ماه‌ های سردتر، چین‌ خوردگی‌ های طبیعی در الیاف پشم، هوای گرم را به دام می‌ اندازند و یک اثر عایق ایجاد می‌ کنند و در عین حال رطوبت را نیز از بین می‌ برند. در نتیجه، در یک محیط خواب پایدار و کم رطوبت، خشک و گرم می‌ مانید.
لحاف پشمی

لحاف پشمی

الیاف پشم هنگام خواب در هوای گرم از فرآیندهای مشابهی استفاده می کنند. همچنین این الیاف اگر طبیعی باشد می تواند هوای خنک را به دام بیندازد و یک اثر خنک کننده ایجاد کند. پشم، عرق را از بدن شما دور می کند تا شما را خشک نگه دارد و دمای خواب را در گرما تنظیم می کند.
وقتی در شب راحت‌ تر هستید، احتمال بیدار شدن در هنگام خواب کمتر است. خواب بیشتری در مرحله چهارم که برای بازسازی بدن ضروری است، راحت‌ تر خواهید داشت. نتیجه این است که از خواب بیدار شوید و احساس شادابی بیشتری داشته باشید.
6 روش کاربردی برای از بین بردن و رفع پرز پتو پشمی در کمترین زمان ممکن!

انتخاب بهترین روتختی پشمی

در مورد کالاهای خواب پشمی فواید زیادی دارد زیرا دارای قابلیت ضد حساسیت، تنفس، تنظیم کننده دما، دافع کپک و پایدار است. برای پیدا کردن بهترین لحاف پشمی برای اتاق خواب خود آماده اید؟ در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که به شما کمک می کند تا لحاف پشمی مورد علاقه خود را پیدا کنید.

سایز بندی

هنگام انتخاب لحاف پشمی باید اندازه تشک و چارچوب تخت خود را در نظر بگیرید. شما می خواهید مطمئن شوید که تخت شما به درستی متناسب است، اما ممکن است بخواهید برای راحتی بیشتر، طول را نیز در نظر بگیرید. موقعیت تخت خود را نیز در نظر بگیرید.
اگر تخت شما در اتاق تان به گونه ای است که فضای بیشتری دارید، می توانید از یک لحاف بزرگ استفاده کنید تا راحت تر زیر آن حرکت کنید. با این حال، اگر تخت شما کنار دیوار باشد، احتمالاً یک لحاف بزرگ مناسب نخواهد بود.

وزن/ضخامت

قبل از انتخاب وزن و ضخامت روتختی پشمی، دمای اتاق خواب خود را در نظر بگیرید. گزینه های زیادی وجود دارد که برخی در فصل زمستان و برخی نیز برای تابستان مناسب هستند. تفاوت بین این دو گزینه در وزن واقعی لحاف ها و میزان گرمایی آن هاست.
روتختی با الیاف پشمی

روتختی با الیاف پشمی

اگر در یک اتاق سرد می خوابید و زیر یک لحاف سنگین خواب بهتری دارید، وزن روتختی زمستانی برای شما بهترین گزینه است. اگر در هوای گرم می خوابید و لحاف سبک تری را ترجیح می دهید، یک روتختی یک نفره یا دونفره تابستانی را در نظر بگیرید.

پارچه

آخرین مرحله، انتخاب پارچه برای لحاف پشمی است. رایج ترین پارچه ها در بالای بهترین لحاف های پشمی پنبه، پارچه ترکیبی و پشم هستند. پنبه قابل تنفس، سبک و نرم است. برای کسانی که یک روتختی سنگین نمی خواهند عالی است. پارچه ترکیبی 50% کتان و 50% پنبه است. در برابر لکه مقاوم است و به راحتی تمیز می شود.
همچنین دوام بیشتری نسبت به پنبه دارد. لحاف های پشمی دمای بدن را تنظیم می کنند و رطوبت را از بین می برند تا شما را در زمستان گرم و در تابستان خنک نگه دارند. یک روتختی پشمی با روکش پشمی برای کسانی که به دنبال وزن سنگین تر هستند بسیار مناسب است.

در انتخاب لحاف پشمی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

برای اطمینان از خرید یک لحاف پشم طبیعی باکیفیت، چهار نکته کلیدی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.
الیاف پشمی در روتختی و لحاف

الیاف پشمی در روتختی و لحاف

از اینترلینرهای مصنوعی خودداری کنید

اینترلاینرها لایه ای از مواد هستند که بین پوشش بیرونی لحاف شما و پرکننده قرار دارد. آن ها طراحی شده اند تا پرکننده شل را در جای خود نگه دارند و همچنین به عنوان یک راه سریع و ارزان برای شست و شو با ماشین لباسشویی استفاده می شوند.
اگرچه این کار هزینه کلی لحاف را پایین می‌ آورد، اما متأسفانه مانع از موثر بودن پر شدن پشم می‌ شود. این ماده مصنوعی مانعی غیر قابل تنفس بین پرکننده و پوشش بیرونی لحاف ایجاد کرده و از خروج گرما و رطوبت کمتر جلوگیری می کند. اینترلینر مانع از جذب و دفع رطوبت توسط پشم می شود، زیرا این رطوبت نمی تواند به راحتی از لایه مصنوعی عبور کند؛ بنابراین احتمالاً احساس گرما و لطافت بیشتری نسبت به خوابیدن زیر یک لحاف پشمی کاملاً طبیعی خواهید داشت.
البته به طور کلی، می توان یک لحاف پشمی قابل شستشو با ماشین لباسشویی بدون استفاده از مواد مصنوعی ایجاد کرد. این کار به زمان و تخصص نیاز دارد، اما نتیجه – یک روتختی پشمی کاملا طبیعی باکیفیت که واقعا کارایی دارد – به این معنی است که ارزش تلاش را دارد.
نکته اصلی این است که اگر روی لحاف پشمی برچسب قابل شستشو با ماشین لباسشویی گذاشته شده است، باید بررسی کنید که آیا این لحاف دارای روکش مصنوعی است یا خیر تا مطمئن شوید که در حال خرید لحافی هستید که کیفیت خواب شما را بهبود می بخشد.

پوشش بیرونی با کیفیت بالا

به دنبال یک پوشش بیرونی با کیفیت بالا برای مطابقت با پرکننده با کیفیت بالا باشید. این پوشش باید معیارهای زیر را برآورده کند:
 • الیاف طبیعی: این الیاف عملکرد الیاف پشم را در داخل به حداکثر می رساند.
 • تعداد نخ بالا: روکش بیرونی پنبه ای با کیفیت برتر حداقل 200 نخ خواهد داشت. این گزینه پوشش صاف تر را تضمین می کند که همچنین بسیار بادوام است و از از بین رفتن الیاف از طریق پوشش جلوگیری می کند.
 • دوخت مستحکم: این کار باعث افزایش طول عمر لحاف پشمی شما با دوام بیشتر آن می شود.
سرویس خواب روتختی یک نفره و دونفره

سرویس خواب روتختی یک نفره و دونفره

پشم خوب شسته شده

در حالی که نگاه کردن به داخل لحاف و روتختی پشمی برای بررسی پر کردن ممکن است آسان نباشد، باید بتوانید از فروشنده ملافه خود چند سوال بپرسید تا متوجه شوید که چقدر خوب تمیز شده است. بسیاری از تولیدکنندگان تنها یک بار پشم را در طول فرآیند تولید می شویند. این باعث می شود مقادیر کمی از مواد گیاهی (به عنوان مثال، بقایای شاخه ها، علف، و برگ های مزرعه گوسفند) و بوی طبیعی در محصول نهایی باقی بماند. اگرچه مضر نیست، اما دقیقاً خوشایند نیست و می تواند باعث ایجاد بوی ضعیف از لحاف شما شود.
پتو میکروفایبر و پشمی چه تفاوت هایی با هم دارند؟

سخن آخر

در این مقاله به طور کامل در مورد لحاف و روتختی پشمی به شما عزیزان توضیحاتی را ارائه دهیم. امیدواریم که با دانستن این نکات بتوانید به راحتی یک روتختی دونفره یا یک نفره مناسب و باکیفیت را انتخاب کنید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما چه نکات دیگری را در مورد خرید روتختی پشمی می دانید؟ نظرات خود را برای ما بنویسید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری
" target="_blank">
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --