فیلتر توسط
نمایش 1 تا 11 از 11 مورد

همانطور که می دانید، استحمام کودک به صورت دوره ای و یا روزانه بسیار اهمیت داشته و ضروری می باشد. علاوه بر این زمانی که شما می خواهید کودک و یا نوزاد خود را به حمام ببرید حتما باید از حوله هایی استفاده کنید که علاوه بر کیفیت و مرغوبیت، در آن ها مواد اولیه مناسبی به کار رفته باشد.

برای خرید حوله های خوب و مناسب کودک و نوزاد باید برخی از نکات را در نظر بگیرید. به طور مثال حوله و تن پوش بچه ها نباید زبر و حساسیت زا باشد.

حوله نوزاد

فاکتورهای مهم خرید حوله های کودک و نوزاد

1- جنس پارچه

با توجه به این که حوله های کودک و نوزاد باید از لطافت و نرمی خاصی برخوردار باشد، بسیار اهمیت دارد که حوله انتخاب شده برای بچه ها از چه پارچه و جنسی ساخته شده است. به طور معمول حوله هایی که برای کودکان و نوزادان تهیه می شود از جنس پنبه است.

یکی از مزیت های حوله های پنبه ای این است که قدرت جذب بالایی دارند. اگر حوله ای خریداری کردید که ترکیبی از پنبه و پلی استر بود، باید درصد پنبه آن از پلی استر بیشتر باشد. اگر قصد دارید برای کودک خود حوله بخرید، دقت داشته باشید که نوع پنبه را بررسی کنید.

پنبه ها انواع مختلفی دارند که در ادامه به بررسی برخی از آن ها می پردازیم:

پنبه های مصری

این پنبه های بسیار لطیف و نرم هستند و اگر حوله ای خریداری کردید که از پنبه مصری تهیه شده بود، باید روی برچسب آن کلمه Egyption  را مشاهده کنید. قدرت جذب پنبه مصری بسیار بالاست و دارای رشته های بلند است.

پنبه های استاندارد

روی اتیکت این نوع از حوله ها کلمه Cotton 100 مشاهده می شود. کیفییت، قدرت جذب و دوام حوله های کودک و نوزادی که از پنبه های استاندارد تهیه می شوند، نسبت به سایر موارد پایین تر است.

پنبه های سوپیما

حوله هایی از جنس پنبه سوپیما از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار می باشند. روی برچست حوله هایی از این جنس کلمه Supima قابل مشاهده است. پنبه های سوپیما دارای رشته های بلند هستند که قدرت جذب بسیار بالایی دارند.

حوله کودک

2- سایز و اندازه حوله کودک و نوزاد

انتخاب سایز و اندازه حوله کودکان بسیار اهمیت دارد اما می توانید برای استفاده بیشتر از حوله، آن را یک سایز بزرگ تر خریداری کنید. اندازه حوله ها سه مدل متفاوت کوچک، بزرگ و متوسط دارد اما برای این که بتوانید حوله ای متناسب با جثه فرزند خود خریداری کنید، قد کودکتان را قبل از خرید اندازه گیری کنید.

3- رنگ حوله ها

معمولا حوله بچه ها در رنگ ها و طرح های مختلفی تولید می شود. اگر می خواهید حوله ای را انتخاب کنید که متناسب با رنگ پوست کودک باشد، به رنگ حوله توجه داشته باشید.

4- کلاه حوله

تقریبا تمام حوله ها و تن پوش هایی که برای کودکان و نوزادان طراحی می شود دارای کلاه می باشد. کلاه باعث می شود شما بتوانید مو و پوست سر نوزاد خود را به آسانی خشک کنید تا از سرماخوردگی کودکتان جلوگیری شود؛ اما نکته ای که باید در زمان خرید در نظر داشته باشید این است که اگر می خواهید حوله و یا تن پوش کلاه دار خریداری کنید، به سایز کلاه توجه داشته باشید.

خرید حوله نوزادی

5- میزان ضخامت

میزان ضخامت یا GMS حوله ها بسیار اهمیت دارد. معمولا این میزان برای حوله ها باید عددب بین 600 و یا 800 باشد.

6- قیمت حوله کودک و نوزاد

حوله ها با توجه به نوع پارچه، جنس، طرح، برند، کیفیت و... در قیمت های مختلفی طراحی و تولید می شوند. اما هنگام خرید یک حوله باکیفیت در نظر داشته باشید که لزوما قیمت بالای حوله ها به معنای مرغوبیت آن ها نیست.

7- شستشوی حوله ها

هنگام خریداری حوله کودک و نوزاد به روش های نوشته شده روی برچسب آن توجه کنید. مانند هر محصول دیگری حوله های طراحی شده برای کودکان و نوزادان روش های خاص خود را دارد و با توجه به حساس بودن پوست بچه ها بهتر است از مواد شوینده مناسبی برای این کار استفاده کنید.

زمانی که حوله کودک خود را شستید، بهتر است برای خشک کردن، آن ها در فضای باز قرار دهید و اگر می خواهید حوله کودک شما کیفیت خود را از دست ندهد و مجبور به شستشوی مداوم آن نباشید، حوله را در محیط های تمیز و پاکیزه نگهداری کنید.

8- حوله های عطری کودکان

برخی از طراحان این نوع حوله ها ادعا دارند که حوله های عطری برای کودک و نوزاد مضر نیستند اما ممکن است مواد به کار رفته در آن ها حساسیت زا باشد و به پوست کودک شما آسیب برساند.

خرید حوله کودک

9- حوله های تن پوش نوزادان

همانطور که می دانید پوست نوزادان بسیار لطیف و حساس تر از کودکان بزرگ تر است. بنابراین اگر می خواهید برای نوزاد خود یک حوله تن پوش تهیه کنید، بهتر است مواردی را درنظر بگیرید که باعث ایجاد بیماری های پوستی و تنفسی در نوزادان نشود.

طبق نکات و مواردی که گفته شد، شما قادر هستید حوله های مناسبی را برای کودکان و نوزادان خود تهیه کنید. با در نظر گرفتن این فاکتورها، شما می توانید حوله فرزند خود را از فروشگاه اینترنتی کالازم خریداری کنید.

ادامه مطلببستن نمایش توضیحات

علاقمندی‌ها

خانه

کالازم

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به پنل کالازم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به پنل کالازم