فرش اتاق کودک و نوزاد

همانطور که می دانید خرید کالاهای مناسب برای اتاق کودک و نوزاد اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا در صورتی که شما وسایل و محصولات نامناسبی خریداری کنید می توانید ایمنی کودک را به خطر بیندازید و به او آسیب بزنید.

یکی از کالاهای پراهمیت برای کودک و نوزاد "فرش" و یا "گلیمی" است که در اتاق خواب او قرار داده می شود. دلیل پراهمیت بودن این کالا این است که کودکان به طور مداوم با فرش ها در تماس هستند. روی آن می نشینند، می دوند، بازی می کنند و راه می روند. بنابراین فرش هایی که برای اتاق کودکان خریداری می شود باید دارای نکات خاص و ویژه ای باشد تا سلامت کودکان را تضمین کند. در ادامه نکات ضروری را که باید در زمان خرید فرش و گلیم اتاق خواب کودک و نوزاد دختر و یا پسر خود در نظر داشته باشید، توضیح می دهیم.

 فرش اتاق کودک

ضدحساسیت بودن فرش

از آن جا که پوست کودکان و نوزاد بسیار حساس است، با یک خرید نامناسب به راحتی پوست آن ها آسیب می بیند. برخی از فرش ها از الیافی تهیه می شوند که به پوست بچه ها صدمه می زند و باعث می شود پوستشان دچار سوزش، خارش و قرمزی شود.

سُر بودن فرش و گلیم

زمانی که شما قصد خرید یک فرش مناسب برای اتاق خواب کودک خود دارید باید این نکته را در نظر بگیرید که فرش اتاق فرزندتان نباید به هیچ عنوان سُر باشد؛ زیرا کودکان مدام در حال دویدن و بازی کردن هستند و این مسئله باعث می شود کودکان به آسانی سُر بخورند و به زمین بیفتند.

شستشوی آسان فرش ها

یکی از نکات حائز اهمیت برای خرید یک فرش مناسب کودکان قابلیت شستشو است. به دلیل این که ممکن است فرزندان شما در زمان بازی کردن و یا غذا خوردن به راحتی فرش را کثیف کنند، شما باید اجناسی را انتخاب و خریداری کنید که به آسانی قابل شسته شدن باشند.

رنگ های مناسب برای کودک و نوزاد

به طور معمول کودکان به رنگ های شاد و زنده علاقه دارند. بنابراین بهتر است به طور کلی از رنگ های روشن و زیبا در اتاق خواب کودک استفاده کرده و همچنین فرش ها را نیز در رنگ های شاد خریداری کنید. 

 فرش اتاق نوزاد

دکوراسیون اتاق خواب کودک

حتما توجه داشته باشید که فرشی که خریداری می کنید با سایر وسایل اتاق خواب کودک و یا نوزاد شما تطابق داشته باشد. بنابراین علاوه بر این که انتخاب رنگ ها و طرح های شاد و کودکانه را در نظر می گیرید، دقت کنید که فرش اتاق با سایر اتاق هماهنگی داشته باشد.

طرح های مناسب بچه ها

وقتی پدر و مادرها می خواهند برای اتاق خواب فرزند خود فرش یا گلیم خریداری کنند باید توجه داشته باشند که طرح هایی که برای فرش های اتاق خواب کودک و نوزاد در نظر گرفته می شود بسیار متنوع است و این مسئله به آن ها  کمک می کند تا به آسانی یک فرش مناسب را برای فرزند خود انتخاب کنند؛ اما ممکن است برای شما اهمیت داشته باشد که فرشی را خریداری کنید که رنگ خاصی داشته باشد یا با توجه به جنسیت نوزاد خود طرح فرش را انتخاب کنید.

به طور مثال ممکن است پسربچه ها به طرح های ماشینی علاقه داشته باشند و دختربچه ها دوست دارند فرش هایی با طرح های عروسکی در اتاق خود قرار دهند. 

نرمی و لطافت

همانطور که گفته شد، انتخاب یک فرش یا گلیم نامناسب برای اتاق خواب کودک ممکن است باعث ایجاد حساسیت های پوستی برای او شود. در کنار این ویژگی نرمی و لطافت فرش ها نیز بسیار اهمیت دارد زیرا در صورتی که فرش اتاق فرزندتان زبر باشد می تواند به پوست او آسیب بزند؛ بنابراین بهتر است فرش هایی را خریداری کنید که ازالیاف لطیف و نرمی تهیه شده اند.

 فرش عروسکی نوزاد و کودک

پرزدهی فرش ها

بهتر است فرش هایی که برای اتاق کودکان و نوزادان خریداری می کنید به هیچ عنوان پرز ندهند. زیرا ریه بچه ها بسیار حساس است و اگر پرزها وارد ریه آن ها شود می توانند سریعا آسیب ببینند.

جذب رطوبت

بسیار اهمیت دارد که فرش های خریداری شده برای اتاق خواب نوزاد و کودک شما رطوبت را به خود جذب نکند زیرا فرش هایی که در اتاق کودکان قرار می گیرد به آسانی مستعد خیس شدن است بنابراین فرش هایی را تهیه کنید که رطوب را به خود جذب نکند. در غیر این صورت پس از مدتی فرش شما آسیب می بیند.

قیمت فرش

به دلیل این که فرش های اتاق کودکان و نوزادان ابعاد کوچک تری دارد، قیمت آن ها کمتر می باشد اما به طور کلی در زمان خرید فرش برای اتاق خواب فرزند خود توجه کنید که نباید هزینه گزافی بپردازید و همیشه به دنبال اجناسی باکیفیت بالا و قیمت مناسب باشید.

اهمیت برند

تنوع فرش های اتاق کودک و نوزاد بسیار زیاد است  برندهای مختلف ایرانی و خارجی وجود دارند که این فرش ها را در طرح ها و رنگ های گوناگون تولید می کنند. همانطور که می دانید یک برند خوب نقش اساسی در کیفیت و مرغوبیت کالا دارد و فرش اتاق کودک نیز از این امر مستثنی نیست.

برندهای زیادی فرش هایی را برای اتاق نوزادان و کودکان طراحی می کنند که از جمله آن ها می توان به برند مامزکیوتی (momscutie)، ساوین (Savin)، دیبا، پاتریس و غیره اشاره کرد.

 خرید فرش انیمیشنی کودک و نوزاد

بر اساس نکات گفته شده، شما ابتدا باید سعی کنید ایمنی کودک را اولویت قرار دهید و به دنبال فرش هایی باشید که در وهله اول سلامت و ایمنی کودک را تضمین کند؛ یعنی ابتدا به جنس الیاف فرش (ضدحساسی بودن)؛ نرمی و لطافت، عدم سُر بودن و یا پرزدهی آن توجه کنید. پس از این موارد، نکات دیگری را مانند دکوراسیون، طرح و رنگ و شستشوی آسان را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین گزینه را از برای اتاق خواب کودک و یا نوزاد خود انتخاب کنید.

در نهایت شما می توانید به آسانی از فروشگاه اینترنتی کالازم فرش مناسبی را برای اتاق خواب کودک و نوزاد خود تهیه کرده و در صورت عدم رضایت کالای خریداری شده را مرجوع کنید.

ادامه مطلببستن نمایش توضیحات

علاقمندی‌ها

خانه

کالازم

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به پنل کالازم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به پنل کالازم