تاریخ امروز :فروردین 27, 1403

با دانستن چند نکته بهترین کابینت را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید!
0 (0)

کابینت آشپزخانه

وقتی در حال طراحی آشپزخانه جدید خود هستید ، انتخاب سبک مناسب کابینت ها می تواند دلهره آور باشد. سبک ها، رنگ ها و مواد مختلف بسیار متنوعی برای انتخاب وجود دارد. آیا کابینت آشپزخانه مدرنی تهیه می کنید و در طی چند سال آینده می خواهید همچنان روی مد باشد و یا اینکه کابینت های سنتی را انتخاب می کنید که می تواند خانه شما را قدیمی نشان دهد؟
درب های کابینت یکی از اولین مواردی است که مردم در آشپزخانه شما متوجه آن می شوند، بنابراین باید تأثیر مثبتی در چشم بیننده داشته باشند!
همچنین ظاهر و نوع دکوراسیون کابینت آشپزخانه می تواند برای نگهداری ظروف و نظم دهی در آشپزخانه شما بسیار مهم باشد. به همین ترتیب، شما باید به خوبی به عادات آشپزی خود نگاهی بیندازید تا تصمیم بگیرید که چه نوعی از کابینت آشپزخانه از نظر آماده سازی غذا برای شما و خانواده شما بهترین استفاده را خواهد داشت.
در مورد چگونگی انتخاب کابینت برای بازسازی و نو کردن آشپزخانه، موارد زیادی وجود دارد که لازم است بدانید، اما ما در این مقاله به 12 مورد مهم آن خواهیم پرداخت.
با کالازم همراه باشید.

1. تصمیم بگیرید که آیا کابینت آشپزخانه سفارشی می خواهید یا پیش ساخته

اگر بودجه ای کافی برای خرج کردن دارید، کابینت های سفارشی راهی عالی برای انجام این کار هستند. یک شرکت حرفه ای طراحی آشپزخانه نقشه ای از فضای شما می گیرد و بهترین روش ها را برای به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی، سبک و کارایی کابینت آشپزخانه جدید شما ارائه می کند.
کابینت آشپزخانه سفارشی می خواهید یا پیش ساخته

کابینت آشپزخانه سفارشی می خواهید یا پیش ساخته

می توانید کابینت هایی در گوشه دیوارها، کشوهایی که در راحت ترین مکان ها برای دسترسی تعبیه شده اند و حتی دستگیره ها و بخش های مخفی مختص به خود را داشته باشید. در واقع وقتی کابینت های سفارشی دارید، در نوع انتخاب بی حد و مرز هستند و شما کاملا می توانید آشپزخانه کاملی را برای شیوه آشپزی شخصی خود بسازید.

به مدل های رایج کابینت اکتفا نکنید – آن ها باید مورد توجه شما قرار بگیرند!

البته نکته منفی ای که حائز اهمیت می باشد این است که کابینت های سفارشی و کار طراحی آشپزخانه بسیار پر هزینه است و باید بودجه قابل توجه ای از قبل برای این کار در نظر گرفته باشید.
در نهایت، همه چیز به شما، بودجه و نیازهایتان بستگی دارد. اگر مطمئن نیستید، می توانید کابینت های نیمه سفارشی را امتحان کنید که محدوده قیمت آن ها در مابین این دو قرار می گیرد. این طرح های نیمه سفارشی از سبک ها و رنگ های درب رایج استفاده می کنند اما می توانند متناسب با آشپزخانه شما به صورت اختصاصی ساخته شوند.
چگونه بهترین فرش را برای آشپزخانه انتخاب کنیم؟

2. فضای ذخیره سازی خود را به حداکثر برسانید (به خصوص در آشپزخانه کوچک)

اگر شما از جمله افرادی هستید که زیاد پخت و پز می کنند احتمالاً لوازم، ظروف و مواد غذایی زیادی برای نگهداری در دسترس دارید. اگر در خانه یا آپارتمان کوچکتری هستید، احتمالاً در تلاش برای یافتن مکان هایی برای ذخیره همه چیز در آشپزخانه خود می باشید.
بدین ترتیب، فکر خوبی است که به روش های حداکثر رساندن فضای موجود در کابینت آشپزخانه خود فکر کنید. به عنوان مثال، توجه به کشوهای آشپزخانه در طراحی های مدرن به امری عادی بدل شده است زیرا نظم دهی را بهبود می بخشد و به شما امکان می دهد چیزهای بیشتری را دور از دید همگان نگهداری کنید.
علاوه بر این، یک کابینت استاندارد در آشپزخانه که 90 سانتی متر ارتفاع دارد، ممکن است از فضای ذخیره سازی بالقوه غافل باشد، به خصوص اگر فضای خالی زیادی در قسمت بالای آن وجود دارد. نصب کشوهای کاربردی، این بخش را به چندین سطح ذخیره سازی تبدیل می کند و فضای عمودی و افقی را به حداکثر می رساند.
کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

نیازی نیست که اطراف خود را پر از درب کنید!

با این اوصاف، کابینت های دیواری راهی عالی برای استفاده از فضای ذخیره سازی اضافی بدون محدود کردن سطح کانتر هستند. هم کابینت های پایه دار و هم کابینت های دیواری می توانند به گونه ای طراحی شوند که فضای کمتری را اشغال کنند. اگر دوست دارید رنگ های طبیعی چوبی شکل داشته باشید، اضافه کردن کابینت های ساده با تخته سه لایه یا قفسه های جنس MDF با تراکم متوسط ​​جلوه دلخواه را به آشپزخانه شما می دهد.
خیلی ساده به نظر می رسد، اما بسیاری از مردم این روش های ابتدایی را برای بهبود مکان های ذخیره سازی خود نادیده می گیرند. در حالت ایده آل، شما می خواهید کوچکتری ابعاد را به حداکثر کارایی برسانید بنابراین هرگز مجبور نیستید چیزهای را که دوست دارید دور بریزید و یا از خرید مخلوط کن های جدید و غذاسازها جلوگیری کنید آن هم فقط به این علت که جایی برای قرار دادن آن ها ندارید!

خرید سرویس پارچه ای آشپزخانه

3. به این فکر کنید که چگونه می تواند آشپزخانه شما همواره منظم باشد

اگر فردی مقرراتی و حساس در نظم هستید ، پس با بازسازی آشپزخانه می توانید کنترل کاملی بر محیط داشته باشید! روش های بی نظیری وجود دارد که آشپزخانه شما را منظم تر و متناسب با روشی شکل می دهد که دوست دارید وسایل ، ظروف و غذا را در آن نگهداری کنید.
کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

به عنوان مثال، جداکننده های ظروف یک روش آسان برای دور نگه داشتن ابزار پخت از چاقو یا نگهداری ابزار گریل گوشت از ابزارهای سرخ کردنی است. اگر انواع مختلفی از ظروف آشپزخانه برای شیوه های گوناگون آشپزی دارید، جدا کردن این وسایل یک روش عالی برای منظم نگه داشتن آشپزخانه است.

هیچ کس دوست ندارد در وسط پخت و پز دنبال وسایل مورد نیاز بگردد!

از ادویه زیاد استفاده می کنید؟ یک قفسه مخصوص ادویه جات را در نظر بگیرید تا همه چاشنی های شما را در یک مکان نگه دارد. آیا می خواهید زباله ها را به راحتی دور بیندازید؟ یک سطل زباله کشویی را امتحان کنید که پنهان بماند و بوی نامطبوع را از محیط دور نگه دارد. شما واقعاً می توانید کابینت آشپزخانه خود را متناسب با سبک آشپزی خود تنظیم کرده و همه چیز را سر جای خود نگه دارید.
یکی از ابزارهای نظم دهنده  مورد علاقه ما برای آشپزخانه های مدرن، گاراژ لوازم خانگی است. این کابینت های کشویی در بالای میز شما قرار می گیرند و تمام وسایل متداول (مخلوط کن، توستر و غیره) را که از آن ها استفاده نمی شود پنهان می کنند. این یک روش عالی برای القای مینیمالیسم و ​​مرتب بودن در فضای آشپزی شما است، مخصوصاً زمان هایی که از آن ها برای آشپزی استفاده نمی کنید.
دستکش فر چه کاربردی دارد؟

4. تصمیم بگیرید که چه میزان کشو برای کابینت آشپزخانه می خواهید

انتخاب طرح های کابینت آشپزخانه یک مسئله مهم است، اما آیا نوع کشوهای آشپزخانه را در نظر گرفته اید؟ در آشپزخانه های قدیمی می توانید انتظار انبوهی از کابینت های چوبی تیره را داشته باشید، اما در سبک های مدرن تر ، شاهد بسیاری از کشوهای های گلس براق هستیم.
همانطور که قبلاً اشاره شد، کشوهای آشپزخانه برای به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی و افزایش نظم دهی در آشپزخانه شما بسیار مناسب هستند. هنگام کار در آشپزخانه ای که به اندازه کافی کشو در اختیار شما قرار داده ، استفاده از مواردی مانند تقسیم ظروف و چیدمان لوازم بسیار آسان تر است. اما البته یک اشکال نیز وجود دارد.
میزان کشو برای کابینت آشپزخانه می خواهید

میزان کشو برای کابینت آشپزخانه می خواهید

کشوها از کابینت گران تر هستند!

در حالی که ممکن است داخل کابینت ها یک قفسه یا دو قفسه وجود داشته باشد، کشوها به مکانیزم کشویی نیاز دارند که ظریف تر، مستعد راحت شکستن و نصب اولیه آن ها گران تر است. بنابراین گرچه کشوها در کل بهتر هستند، اما مشکلات زیادی برای افزایش تعداد آن ها وجود دارد.
برعکس، اگر فضای شما کاملاً بزرگ است و فضای ذخیره سازی برای شما مسئله ساز نیست، کابینت های آشپزخانه زیبایی بی شماری دارند که می تواند جلوه ای خاص به خانه شما اضافه کنند، بدون این که هزینه زیادی صرف کنید یا مشکلات زیادی در زمینه تعمیر و نگهداری برای خود ایجاد نمایید. علاوه بر این تمیز کردن آن ها نیز بسیار راحت تر است.

خرید لوازم پخت و پز

5. وسایلی را که بیشتر از همه استفاده می کنید در نظر بگیرید

اگر در طول هفته فقط یک بار غذا درست کنید، تهیه آشپزخانه ای مختص به پخت و پز فایده ای ندارد. به همین ترتیب، اگر فقط از چند قاشق و کفگیر برای همه وعده های غذایی خود استفاده کنید، داشتن کشوهای زیاد برای شما امری مهم محسوب نمی شود. شما با سبک زندگی و اخلاقیات خود به خوبی آشنا هستید، بنابراین می توانید تمام عناصر طراحی کابینت آشپزخانه را برای آن بر حسب نیاز خود برنامه ریزی کنید.

چرا یک آشپزخانه باید مختص شما طراحی شود؟

به عنوان مثال، کابینت آشپزخانه مدرن اغلب با پریزهای شارژ داخلی دستگاه های الکترونیکی یکپارچه می شود و اگر بخواهید دستورالعمل ها را روی iPad یا تبلت دنبال کنید بسیار مفید واقع خواهد شد. همچنین می توانید هنگام آشپزی آن ها را شارژ نگه دارید. این یک نمونه عالی از کارکرد کابینت آشپزخانه مدرن برای شما است و افزودن حتی چنین عنصر طراحی کوچکی به آشپزخانه شما روح و جلوه می بخشد.
بهترین ایده سایبان و آفتاب گیر برای حیاط خلوت و پاسیو منزل شما!
به همین ترتیب، اگر تقریباً برای هر وعده غذایی از یک توستر و غذاساز یکسان استفاده می کنید، با افزودن یک تخته سه لایه ساده می توانید این ساختار و کاربرد را به آشپزخانه خود اضافه نمایید! به این ترتیب می توانید وقتی که از آن ها استفاده نمی شود بدون زحمت آن ها را مرتب کنید اما وقتی می خواهید آشپزی کنید فوراً در دسترس شما خواهد بود.

کابینت آشپزخانه ساده!

کابینت آشپزخانه شما نباید کانون توجه قرار گیرد و صرفا باید کاربردی برای سهولت بخشیدن استفاده از آشپزخانه شما باشد. اگر وسایل بزرگی دارید که روی میزهای شما به فضای خالی احتیاج دارند، به جای این که فضای ارزشمند کانتر آشپزخانه را اشغال کرده و اوضاع را نامرتب کنید، طراحی مناسبی از کابینت خود را برای اطراف آن ها برنامه ریزی نمایید.
کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

6. سبک مدرن در مقابل سنتی

در سبک های کابینت آشپزخانه همه چیز به سلیقه شخصی برمی گردد. کابینت شما فضای آشپزخانه شما را اشغال می کند ، بنابراین اگر به درستی پیاده سازی شود می تواند فضا را برای شما بازتر کند. با این وجود، سبک کابینت شما باید به طور کلی با دکوراسیون هماهنگ باشد. یک آشپزخانه کلاسیک از چوب تیره با داشتن کابینت های مدرن با درب شیشه ای یا های گلس، عجیب به نظر می رسد.
کابینت های سبک شاکر (shaker) نمونه ای از ترکیبی مدرن و سنتی به شمار می آیند. اگرچه طراحی ها همیشه در حال پیشرفت هستند، ولی این روند با سرعت همراه نیست، بنابراین می توانید اطمینان داشته باشید که یک طراحی مدرن با کابینت های بدون قاب در 5 سال آینده همچنان مد روز به نظر برسد.
ظروف استیل چه فوایدی دارد؟ 

هیچ تضمینی وجود ندارد، اما احتمالاً تخمین ما درست است!

با این اوصاف، کابینت های مدرن با گذشت زمان خطر مد نبودن را پیرامون خود دارند. از طرف دیگر، طراحی های سنتی امتحان خود را با گذشت زمان پشت سر گذاشته اند و همیشه بخش بزرگی از مردم از آن لذت می برند، بنابراین اگر می خواهید در 10 سال آینده خانه خود را بفروشید، بهترین گزینه ممکن است همان کابینت های سبک سنتی باشد.
اگر مطمئن نیستید که باید با کابینت های قدیمی یا کابینت های سفید و مدرن همراه شوید، به جای آن یک طرح ترکیبی در خرید خود در نظر بگیرید. کابینت های آشپزخانه ترکیبی عناصر قدیمی و جدید را به کار می گیرند و آن ها را برای یک ظاهر منحصر به فرد ترکیب می کنند.
کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

کشوهای چوبی که با دستگیره های بلند فلزی به رنگ سفید درآمده اند، نمونه خوبی از کابینت های ترکیبی است که ترکیبی از ویژگی های جدید و قدیمی در آن ها وجود دارد. بنابراین اگر کابینت های زیبایی می خواهید که قدیمی هم به نظر نرسد و مورد توجه خریداران آینده قرار گیرد ، سبک های کابینت ترکیبی یک سبک همه کاره برای دکوراسیون آشپزخانه است.

7. در مورد رنگ کابینت آشپزخانه تصمیم بگیرید

یکی از مهم ترین نکات رنگ کابینت می باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است، حتی اگر این موضوع ساده باشد. رنگ بندی شما اساساً نحوه ترکیب رنگ ها در کنار هم برای ایجاد فضای گرم، زیبا و شیک می باشد. هیچ فردی آشپزخانه ای نمی خواهد که یک رنگ باشد، زیرا سبب می شود که خسته کننده و فاقد عمق به نظر برسد.
ایده های ناب دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی -تاریخچه، ویژگی ها، مدل ها

ما در اینجا دنبال سبک هستیم!

به عنوان مثال، اگر کف بژ روشن و دیوارهای روشنی دارید، درهای کابینت مشکی مات، آن ویژگی تاریکی را اضافه می کند که برای شکستن همه این نورها به آن نیاز دارید. از طرف دیگر، اگر کفپوش چوبی با دیوارهای کدر رنگ دارید، کابینت های چوبی سفید های گلس سبب درخشش آشپزخانه می شوند.
درهای کابینت آشپزخانه

درهای کابینت آشپزخانه

درهای کابینت آشپزخانه

اگر با طراحان داخلی یا طراحان آشپزخانه کار می کنید، مطمئن شوید که در مورد طرح کابینت آشپزخانه نیز با آن ها صحبت کنید، به خصوص اگر آن ها یک مجموعه رنگ بندی را برای منزل شما در نظر دارند. در حالی که کابینت ها برای ذخیره سازی کاربردی هستند، آن ها زودتر از دیوارها، صفحات میز یا کفپوش شما به چشم می خورند؛ بنابراین باید تعادل رنگ ها را برای آن ها درست انجام دهید.
معرفی بهترین مدل های لوستر آشپزخانه مدرن و کلاسیک 1401-2022

8. نکاتی که برای کابینت آشپزخانه باید در نظر داشته باشید

یکی دیگر از عناصر مهم زیبایی آشپزخانه شما ظاهر درهای کابینت است. ظاهر کابینت های شما می تواند باعث شود که آن ها به صورت عناصری خاص ظاهر شوند یا بسته به سبکی که می خواهید در پس زمینه محیط محو باشند.
به عنوان مثال، یک درب کابینت براق یک نمونه مهم از طراحی های زیبا و مدرن است، در حالی که چوب ساده متمایل به طراحی های سنتی می باشد. اگر ایده طرح های ترکیبی را می پسندید، درهای کابینت با رنگ مات به نحوی هستند که می تواند برای فضای کلاسیک با طراحی مدرن، به خوبی استفاده شود.
پس از اتمام کار تفاوت زیادی در نحوه شکل گیری کابینت آشپزخانه در شکل و شمایل و سبک فضای آشپزی شما ایجاد می شود. با یک انتخاب طراحی غلط ،درب های گلس می تواند حالتی نرم و خسته کننده داشته باشد. همچنین که رنگ مات می تواند خسته کننده و کم رنگ جلوه کند، حتی اگر رنگ بندی زیبایی داشته باشد.
کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

در نهایت، انسجام در طراحی آشپزخانه همان چیزی است که باید هنگام خرید به دنبال آن باشید. همچنین بخاطر داشته باشید که تمیز کردن بعضی از مدل ها، مانند سبک های گلس، نسبت به بقیه آسان تر است. اگر به طور مرتب مستعد ایجاد بی نظمی در آشپزخانه هستید، تمیز کردن کابینت های چوبی قدیمی می تواند سخت باشد و احتمال آلودگی را افزایش دهد.
اگر نهایت راحتی در تمیز کردن را می خواهید، حتی می توانید به سراغ کشوها و کابینت های با جنس فلزی بروید! اما به جای یک فضای دنج برای آشپزی در منزل، این خطر را در طراحی خود دارید که آشپزخانه شما شبیه آشپزخانه یک رستوران شود!

9. اتصالات کاربردی و شیک را انتخاب کنید

ممکن است تصور کنید که دستگیره درب فقط یک دستگیره درب است، اما این اتصالات و قطعات کوچک سخت می توانند احساسی منحصر به فرد به کابینت های شما بدهند و به طور کلی با عناصر آشپزخانه همراه شوند.
جذاب ترین ایده دکوراسیون اتاق خواب به سبک سرسبز بوهمین
رنگ، طرح و مواد دستگیره درب و دستگیره های کابینت شما می تواند چیزهای زیادی در مورد احساسی که می خواهید داشته باشید ارائه دهند. به عنوان مثال یک طراحی کلاسیک از چوب تیره با دسته های مدرن از جنس استیل، تمام احساسات طراحی را از بین خواهد برد!
دستگیره های کابینت آشپزخانه و اتصالات به ویژه اگر از طرح های ترکیبی استفاده می کنید که منابع کلاسیک و مدرن در آن ترکیب می شوند، از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. یک کابینت مدرن با دسته آهنی مربوط به معماری قدیمی می تواند به شما در جلب زیبایی در این ترکیب کمک کند و کشوهای چوبی کلاسیک با کارکرد لمسی برای باز کردن باعث می شوند آشپزخانه قدیمی شما جدیدتر شود.
کشوهای لمسی و روباز این روزها در آشپزخانه های خانگی بسیار محبوب هستند و اگر خیلی آشپزی و پخت و پز انجام دهید، به طوری که اغلب مجبورید وسایل مختلف را جستجو کنید، بسیار مناسب می تواند واقع شود. این کشوها همچنین می توانند میزان شستن دست شما را کاهش دهند، زیرا اگر دستان شما کثیف باشد، باز کردن آن ها با پا یا آرنج آسان است.
نیاز به اتصالات، دستگیره درب و درب کابینت آشپزخانه را دست کم نگیرید. به موارد کاربردی و در عین حال شیک فکر کنید؛ زیرا اگر دستگیره های آهنی سنتی به کار گرفته شوند، دیگر جلوه ای از خود نشان نمی دهند!
9 راهکار آسان و موثر برای تمیز کردن سینک آشپزخانه در کوتاه ترین زمان ممکن!

10. اقدامات محافظت از کودک را در طراحی کابینت آشپزخانه در نظر بگیرید

اگر فرزند دارید، باید روش هایی را برای محافظت از کودکان در برابر آشپزخانه خود در نظر بگیرید. کودکان در ورود به مکان هایی که به آن ها اجازه نمی دهید بسیار کنجکاوتر هستند و چیزهای زیادی در کابینت آشپزخانه وجود دارد که نمی خواهید آن ها به آن دست بزنند. بنابراین اقدامات لازم برای محافظت از کودک باید یکی از عناصر اصلی در طراحی آشپزخانه شما باشد.
وقتی سبک کابینت دلخواه خود را انتخاب می کنید، دستان کوچک کنجکاو فرزندان را در خانه فراموش نکنید! بنابراین شاید قفسه بندی باز بهترین ایده در این رابطه نباشد.
به عنوان مثال، اگر مواد سفیدکننده و ضد عفونی کننده آشپزخانه را در زیر سینک ظرفشویی نگهداری می کنید، عاقلانه است که قفل های ضد کودک را در این کابینت ها در نظر بگیرید که باز کردن آن برای کودکان دشوار باشد اما باز شدن آن بزرگسالان را با سختی روبه رو نکند. سبک های مختلفی از قفل های کودک برای کابینت ها وجود دارد ، از قفل های مغناطیسی گرفته تا قفل های بندی و قفل های فنری. از این میان یکی را انتخاب کنید که برای شما مناسب تر باشد.
کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

بر طبق این مقاله که بیان شد، ممکن است بخواهید کشوهای سبک آرام بند را برای آشپزخانه خود در نظر بگیرید. این باعث می شود که کودکان شما هنگام بستن انگشتان خود را با خطر مواجه نکنند. این کشوها به گونه ای طراحی شده اند که به طور معمول بسته شوند تا زمانی که حدود سی سانتی متر از بسته شدن فاصله داشته باشند و سپس به آرامی و با اطمینان بسته خواهند شد.
کودکان بسیار شیرین و دوست داشتنی هستند که گاهی شیطنت ها و کنجکاوی های آنان ممکن است برایشان خطر آفرین شود ، بنابراین این نوع اقدامات پیش گیرانه برای محافظت از کودک در آشپزخانه مدرن ضروری است!

11. به جلوه های نوری در اطراف کابینت دقت کنید

از 10 سال گذشته، استفاده از نورپردازی در کابینت آشپزخانه بسیار مد شده است. معمولاً نوارهای نوری ال ای دی در زیر کابینت های دیواری شما به گونه ای قرار می گیرند که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند. هنگامی که آن ها روشن هستند، شما یک نور گرم و شگفت انگیز مشاهده می کنید که محیط آن ها را روشن می کند و باعث می شود فضا بسیار چشم نواز دیده شود.
به جلوه های نوری در اطراف کابینت دقت کنید

به-جلوه-های-نوری-در-اطراف-کابینت-دقت-کنید

نورپردازی در کابینت هم شیک و هم کاربردی است. نور پردازی به آشپزخانه شما جلوه و عمق می بخشد و در عین حال دیدن وسایل و اجسام را در تاریکی شب راحت می کند. اگر آن احساس گرم و دنج را می خواهید، می توانید نور داخلی را با لامپ های تنگستن سنتی دریافت کنید. از طرف دیگر، نوارهای نوری از جنس ال ای دی از نظر دمای رنگ احساس خنک تری دارند.
نکته مثبت در مورد نور پردازی کابینت با ال ای دی این است که شما اغلب می توانید رنگ آن را به هر رنگ دیگری که می خواهید تغییر دهید. اگرچه این به راحتی می تواند دلچسب به نظر برسد، اما این تنها با ایجاد یک سبک طراحی داخلی بسیار جالب با نور های رنگی در اطراف کابینت که با رنگ بندی کابینت ها و میزهای کانتر شما در تضاد باشد، امکان پذیر است.
ایده هایی که اتاق‌های معمولی را به دکوراسیون لوکس تبدیل می کند
روشنایی و نور پردازی کابینت بدیهی است که مقدار قابل توجهی از بودجه شما را طلب می کند، اما تفاوتی که نورپردازی می تواند در خانه ایجاد کند را دست کم نگیرید. همچنین نور پردازی می تواند فضای خالی را جالب و یا فضایی شیک را کسل کننده جلوه دهد؛ بنابراین مراقب باشید در این مورد با احتیاط عمل کنید.

12. کدام سبک درب کابینت را دوست دارید؟

صدها سبک درب برای انتخاب وجود دارد و سبک درب کابینت آشپزخانه شما در واقع روشی است که چشم بیننده را بر روی درب کابینت قفل می کند. طرح های سنتی مانند درب های کابینت مدل Raised Arch احساس یک آشپزخانه کلبه ای قدیمی و نوستالژیک را برمی انگیزد، در حالی که جلوه طرح های مدرنی مانند درب های مدل اسلب بسیار کم هستند و تمرکز چشم را در جای دیگر آشپزخانه قرار می دهند.
راهنمای خرید کابینت آشپزخانه
اگر به آشپزخانه هایی با سبک ترکیبی قدیمی نگاه کنید، اغلب درب های کابینت با مربع های فرو رفته را می بینید که با رنگ های مات رنگ آمیزی شده اند. مشخصات کابینت بلافاصله به بیننده می گوید که این نوع آشپزخانه برای چه منظوری است و می خواهید در ذهن او چه چیزی تجسم شود.
بسته به نحوه استفاده، درب کابینت می تواند یک ویژگی باشد یا می توان از آن چشم پوشی کرد. ساختار کابینت های جدید اغلب ویژگی ها و جلوه های آن ها را نشان می دهد که این به اثری که می خواهید در محیط آشپزخانه ایجاد کنید و همچنین الهام از طراحی شما برمیگردد.
کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

همچنین برخی از افراد هنگام انتخاب کابینت های جدید خود، کابینت های دارای درب شیشه ای را انتخاب می کنند و به این ترتیب صفحات و ظروف آن ها به راحتی قابل مشاهده است. اگرچه این کار برای راحتی کار عالی است ، اما اگر بیش از حد این کار را انجام دهید می تواند آشپزخانه شما را بسیار “شلوغ” نشان دهد، بنابراین مراقب نحوه انتخاب کابینت آشپزخانه خود باشید. همچنین این مورد در برخی از کابینت های بدون قاب نیز صدق می کند.

بنابراین کدام کابینت آشپزخانه مناسب شما خواهد بود؟

صدها روش مختلف برای استفاده از کابینت در خانه شما وجود دارد؛ چه آن هایی که در خدمت اهداف کاربردی و ذخیره سازی هستند و چه اهداف زیبایی و یا ترکیبی از همه آن ها. قبل از این که سرمایه گذاری قابل توجهی انجام دهید، حتما توجه داشته باشید که کابینت مورد نظر چند وقت دوام دارد و بعد از چه مدت نیاز به تعویض پیدا می کند.

سخن آخر

در نهایت، کابینت های شما باید با طراحی کاربردی خود فضای بزرگ تری در آشپزخانه در اختیار شما قرار دهند. به علاوه بهره وری و راحتی را که هنگام آشپزی برای شما و خانواده به ارمغان می آورد، به حداکثر برسانید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما کدام سبک کابینت آشپزخانه را انتخاب می کنید؟ نظرات و تجربیات خود را با تیم ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری
" target="_blank">
  • یک پینگ

    1. پینگ‌بک: چگونه بهترین کابینت را برای آشپزخانه انتخاب کنیم؟ راهنمای خرید انواع کابینت 1401 | کالازم

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --