تاریخ امروز :بهمن 8, 1401

بهترین بالش برای افرادی که روی شکم می خوابند چیست؟
5 (1)

بهترین بالش برای افرادی که روی شکم می خوابند

اگر کنجکاو هستید که چه نوع بالشی برای افرادی که روی شکم می‌ خوابند بهتر است، باید سه عامل را در نظر بگیرید. آن ها شامل شکل، ساختار و تکیه گاه بالش هستند.
در این مقاله می خواهیم هر کدام از این عوامل را به طور کامل بررسی کنیم و به شما بگوییم که بهترین بالش برای افرادی که روی شکم می خوابند چیست؟ برای پاسخ سریع باید بگوییم که بالش های تخت برای افراد معده خواب مناسب هستند. به این ترتیب، وضعیت خنثی همچنان حفظ می شود. اما قبل از این که بالش خود را صاف کنید، بهتر است بدانید چرا افرادی که روی معده و شکم می خوابند به ویژگی های خاصی برای بالش خود نیاز دارند.
با کالازم همراه باشید.

فهرست مطالب

بهترین نوع بالش برای افرادی که روی شکم می خوابند
✔ نوع پر کننده بالش برای افرادی که روی شکم می خوابند
✔ سلامت بدن
✔ چرا خوابیدن روی شکم بد است؟

بهترین نوع بالش برای افرادی که روی شکم می خوابند

شکل

در حالی که درست است که بالش‌ های خواب معمولاً مربع و مستطیل هستند، اما شکل آن ها همچنان می‌ تواند تحت تأثیر مواد استفاده شده قرار گیرد. به عنوان مثال، برخی از چاشنی ها مانند پودر و پلی استر نسبت به مموری فوم شرایط خود را در طول شب حفظ نمی کنند. یک فرد که روی معده خود می خوابد، باید بالشی پیدا کند که شکل خود را حفظ کند و برای اطمینان از حمایت از بدن شما، یک توده تشکیل ندهد.
بالش برای رفع درد کمر و گردن

بالش برای رفع درد کمر و گردن

علاوه بر این، بالشی که استفاده می کنید ممکن است قابلیت قالب گیری را فراهم کند. این گزینه برای افرادی که روی معده می‌ خوابند مفید است زیرا می‌ توانند فرم بالش را با توجه به نوع بدن خود سفارشی و خاص کنند. همچنین اطمینان حاصل می کند که سر و گردن شما به خوبی پشتیبانی می شوند زیرا این نواحی بیشترین آسیب را در هنگام خوابیدن روی شکم می بینند.

ساختار

همانطور که قبلا ذکر شد، بهتر است برای خوابیدن روی شکم از یک بالش تخت یا بدون پف استفاده کنید. تصور کنید وقتی روی شکم خود دراز می کشید از بالشی بلند استفاده کنید. نه تنها به دلیل این وضعیت خوابیدن، گردن شما از بدن دور می شود، بلکه بالش بلند باعث ایجاد ناهماهنگی بیشتر در بدن می شود.
به خاطر داشته باشید که اگر روی شکم می خوابید، یک بالشت تخت انتخاب کنید. در غیر این صورت، از بالشی استفاده کنید که بتوانید با برداشتن مقداری از پر شده، مانند گندم سیاه، آن را تنظیم کنید. سعی کنید قد بالش را به اندازه مناسبی در نظر بگیرید تا زمانی که سر و گردن شما در یک زاویه راحت قرار گیرند، فشاری روی گردن یا شانه های خود احساس نکنید.

راحتی

علاوه بر بالش، به یاد داشته باشید که استحکام بالشت نیز برای راحتی بسیار مهم است. فردی که روی معده می خوابد باید از بالش نرم استفاده کند زیرا بالش های سفت برای صورت ناراحت کننده هستند. شما همچنین می‌ خواهید آنچه را که شخصاً بهترین می‌ بینید را به خاطر بسپارید، زیرا افراد سلیقه و ترجیحات مختلفی دارند.
به عنوان مثال، کدام ماده پوششی در برابر پوست شما بهترین احساس را دارد؟ برخی از افراد احساس ساتن را دوست دارند، در حالی که برخی از پنبه راحت تر نگهداری می کنند. همچنین شما باید تهویه کلی بالش را به خاطر بسپارید، زیرا نمی‌ خواهید به دلیل گرما از خواب بیدار شوید یا بروز جوش‌ ها را تشویق کنید.
بهترین انواع بالش

بهترین انواع بالش

در نهایت، بالش باید به کاهش تنش در گردن و شانه ها کمک کند. درد در این ناحیه برای افرادی که روی معده می‌ خوابند، به دلیل ماهیت موضع، معمول است. بنابراین، با تطبیق با این قسمت ها، بالشی را انتخاب کنید که روی سر و گردن شما قرار دارد.

سایز بندی

بالش هایی که پشتیبانی متوسطی دارند، بهترین بالش برای افرادی که روی شکم می خوابند هستند. بسیار مهم است که یک بالش مسطح را انتخاب کنید. همچنین، مطمئن شوید که ارتفاع زیادی نداشته نباشد. بهترین نوع بالش بالشی است که بتواند سر شما را حدود چند سانت بالا بیاورد.
نحوه صحیح انتخاب بهترین و مناسب ترین بالش برای گردن درد و آرتروز

ضخامت

آیا می خواهید هنگام خواب راحتی بهینه داشته باشید؟ مطمئن شوید که بالش شما خیلی بلند نباشد. هرگز اجازه ندهید گردن و سرتان برای مدت طولانی کج شود. انجام این کار می تواند برای سر و گردن شما مضر باشد.
بنابراین اگر می خواهید یک بالش برای خوابیدن روی شکم و معده انتخاب کنید، بالش نازک یا متوسط ​​را بخرید. به این ترتیب می توانید ستون فقرات و گردن خود را راحت نگه دارید. در عین حال، می توانید سر خود را در سطح خنثی نگه دارید تا در هر جایی فشار بیشتری وارد شود.

بودجه و ملاحظات دیگر

بله، وقتی به دنبال بالش هستید، بودجه اهمیت زیادی دارد. اما پس از آن، باید توجه داشته باشید که حتی اگر گران‌ ترین یا ارزان‌ ترین بالش باشد، قرار نیست بالش‌ ها برای سال‌ های طولانی دوام بیاورند.

نوع پر کننده بالش برای افرادی که روی شکم می خوابند

در اینجا انواع مختلف مواد اولیه پر کردن بالش وجود دارد:

مموری فوم

مموری فوم از پلی اورتان ساخته شده است، نوعی پلیمر که در اثر فشار و گرما به اندازه کافی نرم است. با این کار، مطمئناً راحتی مطلوبی خواهید داشت، زیرا در هنگام قرار گرفتن در معرض گرما به سرعت شکل می‌ گیرد و گرمای بدن شما برای شکل دادن کافی است.
این نوع پر کردن قابل تطبیق است، بنابراین نیازی به تعویض مکرر آن نیست و این بدان معناست که شما نیازی به صرف زمان بیشتری برای تنظیم بالش خود در هنگام خواب ندارید. بر اساس موقعیت خواب شما تنظیم می شود.

مموری فوم خرد شده

از نام آن پیداست که این پرکننده از بخش های کوچکی از فوم تشکیل شده است. با این کار، مطمئن هستید که جریان هوای بهتری وجود دارد و گرما باید پراکنده شود در حالی که یک محیط عالی در هنگام خواب حفظ می شود.
بالش برای افرادی که روی معده می خوابند

بالش برای افرادی که روی معده می خوابند

حتی در مقایسه با مموری فوم معمولی نرم تر است. قابل قالب گیری است و شکل مورد نظر شما را دنبال می کند. بنابراین اگر بالشی می‌ خواهید که بتواند حمایت راحتی داشته باشد، این نوع پر کننده بالش برای افرادی که روی شکم می خوابند توصیه می‌ شود.

پر و کرک

اگر یک گزینه انعطاف پذیر می خواهید، می توانید یک بالش پر شده با کرک را انتخاب کنید. این گزینه ایده آل برای کسانی است که از آلرژی رنج می برند. حتی برای افرادی که در اکثر موقعیت‌ ها می‌ خوابند، مناسب است، به این معنی که فقط به افرادی که روی معده می‌ خوابند محدود نمی‌ شود.
می‌ توانید زیربنا و استحکام بالش‌ های پر و کرک را تنظیم کنید. نه تنها این، بلکه کاملاً صاف می شود، بنابراین گردن شما به راحتی پیچ نمی خورد.

پلی استر میکروفایبر

دلایل زیادی وجود دارد که چرا باید بالش های ساخته شده از میکروفیبر را انتخاب کنید. در مرحله اول، این نوع بالش بسیار قابل تنفس است، به این معنی که به لطف عایق خود، می تواند شما را با وجود هوای گرم خنک نگه دارد و در عین حال در سرما گرم شود.
همچنین، شما می توانید آن را به سرعت تمیز کنید. نگهداری آن کار سختی نیست چیزی که حتی اهمیت دارد این است که به طور طبیعی ضد میکروبی و دافع رطوبت است. با توجه به همه این ویژگی های عالی، نمی توان گفت که گران است. به علاوه، سبک وزن است و راحتی بیشتری به شما می دهد.

سلامت بدن

هنگامی که روی شکم می خوابید، از یک بالش صاف یا نازک زیر سر استفاده کنید تا از قرار دادن گردن خود در زاویه دورتر از بقیه بدن جلوگیری کنید. برخی حتی توصیه می کنند که بالش را به طور کلی از زیر سر بردارید و در عوض آن را زیر لگن خود قرار دهید. نکته دوم برای کسانی که دچار کمردردهای مکرر هستند مفید است زیرا بالش فشار روی ستون فقرات شما را کاهش می دهد.
در مورد سلامت کمر، به یاد داشته باشید قبل از خواب و بعد از بیدار شدن، حرکات کششی انجام دهید. این تمرین‌ ها باید شما را مطمئن کنند که استرس را در سراسر بدن از بین می‌ برید. همچنین باید روکش بالش را تمیز نگه دارید و بررسی کنید که آیا برای پوست نرم است یا نه تا از بروز آکنه جلوگیری کنید.
از آنجایی که صورت شما با بالش تماس دارد، به یاد داشته باشید که قبل از خواب باید آن را بشویید. بهتر است روبالشی های خود را به طور مرتب تمیز کنید تا از تجمع کثیفی جلوگیری کنید. در مورد راحتی کلی، یک پوشش نرم و در عین حال قابل تنفس باید تضمین کند که در طول شب احساس گرما یا تحریک نخواهید کرد.

چرا خوابیدن روی شکم بد است؟

خوابیدن روی شکم بسیار منع می شود، حتی اگر برخی آن را راحت تر می دانند. کسانی که روی شکم و معده می‌ خوابند ممکن است این وضعیت را ترجیح دهند زیرا شرایطی مانند آپنه خواب را کاهش می‌ دهد. با این حال، شما عضلات گردن خود را تحت فشار قرار می دهید و سلامت دهانه رحم را تشویق می کنید، به خصوص اگر برای مدت طولانی روی شکم بخوابید.
بالش طبی

بالش طبی

در نتیجه، هنگام حرکت سر خود احساس ناراحتی مانند درد و سفتی گردن خواهید داشت. برای حفظ وضعیت بدنی مناسب هنگام خوابیدن روی شکم، باید از بالش مناسب استفاده کنید. با این حال، تمرین خوابیدن به پشت یا پهلو با بالش های حمایتی مناسب را تا زمانی که به جای روی شکم بودن به این وضعیت ها عادت کنید، امتحان کنید.
اگر می خواهید به وضعیت خواب دیگری بروید، بالش بدن یک نکته منطقی است. معمولاً افرادی که روی شکم می‌ خوابند دوست دارند در نهایت به پهلو بخوابند، و در آغوش گرفتن بالش بدن راهی عالی برای احساس راحتی بیشتر است. علاوه بر این، شما از این بالش برای تشویق تراز ستون فقرات و جلوگیری از افتادن به پشت استفاده می کنید.
با خرید بهترین انواع بالش ضد حساسیت از بروز آلرژی ها جلوگیری کنید!

سخن آخر

در حالی که خوابیدن روی شکم توسط متخصصان بهداشت ترجیح داده نمی شود، برخی شرایط ممکن است شما را ملزم به دراز کشیدن در این وضعیت کنند.  بنابراین، همیشه مفید است که بدانید بهترین بالش برای افرادی که روی شکم می خوابند چیست. به طور کلی، شما یک بالش تخت می خواهید که با سر و گردن تان مطابقت داشته باشد.
شما همچنین می خواهید مطابق ترجیح شخصی خود یک گزینه راحت را دریافت کنید. به یاد داشته باشید که هر فرد وقتی می خوابد متفاوت است و ممکن است آنچه او دوست داشته باشد مورد علاقه فرد دیگری نباشد. مانند هر حالت خوابیدن دیگر، هدف تان این باشد که ستون فقرات تان خنثی بوده و کل بدن تان به خوبی در یک راستا باشد.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
به نظر شما بهترین بالش برای کسانی که روی شکم می خوابند چیست؟ نظرات خود را برای ما بنویسید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --