تاریخ امروز :فروردین 8, 1402

نحوه صحیح انتخاب بهترین و مناسب ترین بالش برای گردن درد و آرتروز
5 (1)

بهترین بالش برای گردن درد

گردن درد در همه اشکال ظاهر می شود. این درد ممکن است فلج کننده باشد، در هر لحظه از روز با شما بماند و یا به اندازه ای خفیف باشد که فقط گاهی متوجه آن شوید، مانند زمانی که سر خود را برمی گردانید. با این حال، اگر فقط به دنبال یک علت گردن درد هستید، ممکن است خود را برای ناامیدی آماده کنید. چندین علت بالقوه برای آن وجود دارد، از جمله شرایط پزشکی مانند اسپوندیلوز گردنی، وضعیت خواب نه چندان ایده آل ، استفاده از بالش نامناسب و تشک خیلی سخت یا خیلی نرم.
یادگیری در مورد ریشه درد و یافتن بهترین بالش برای گردن درد اولین قدم برای بهبود وضعیت شماست. با این حال، اگر مشکوک هستید که علت پزشکی زمینه‌ ای برای گردن درد دارید، عاقلانه است که فوراً به دنبال مشاوره پزشکی باشید.
با کالازم همراه باشید.

فهرست مطالب

✔ درد گردن چه تاثیری بر خواب دارد؟
✔ پیدا کردن بالش برای گردن درد
✔ نحوه انتخاب بالش
✔ بهترین حالت خوابیدن برای بهبود گردن درد چیست؟
✔ روش های دیگر برای کمک به گردن درد

درد گردن چه تاثیری بر خواب دارد؟

گردن درد می تواند به طرق مختلف بر خواب شما تأثیر بگذارد. این درد می تواند باعث شود که به دنبال سبک های خواب جایگزینی باشید که ممکن است برای شما راحت تر باشد. داشتن درد می‌ تواند منجر به بی‌ کیفیت شدن خواب شود، به‌ طوری‌ که تمام شب در حال چرخیدن باشید. ممکن است در طول شب به دلیل درد مبهم مکررا از خواب بیدار شوید.
بالشت برای درد گردن

بالشت برای درد گردن

اگر درد شما شدید است، حتی ممکن است از رفتن به رختخواب بترسید زیرا ممکن است با قرار گرفتن در موقعیت اشتباه یا با استفاده نکردن از بالش مناسب برای گردن درد، درد را تشدید کنید. ترس از احساس درد می تواند منجر به بی خوابی یا رابطه ناسالم با خواب شود.
بالش سفت بهتر است و یا بالش نرم؟

پیدا کردن بالش برای گردن درد

جستجو برای خواب بدون درد بیشتر می تواند با یک بالش نگهدارنده گردن شروع شود. انتخاب بالش اشتباه می تواند باعث درد شما شود. بالش گردن درد شما ممکن است در اشکال و اندازه های مختلف باشد.
در اینجا چند نوع متداول بالش وجود دارد که می‌ توانید برای تنظیم مناسب سر و گردن پیدا کنید و ممکن است منجر به شبی بدون درد شود.
 • بالش دهانه رحم: این نوع بالش برای گردن درد به طور خاص برای حمایت از گردن در هنگام استراحت طراحی شده است. چهار نوع اصلی از بالش های دهانه رحم وجود دارد که ممکن است مشاهده کنید، از جمله بالش های گردن، گهواره ای، کناری و بالش رولی گردنی.
 • بالش گندم سیاه: بهترین بالش برای درد ناحیه گردن، گاهی اوقات می‌ تواند بالش‌ هایی باشد که معمولاً در نظر نمی‌ گیرید. این بالش ها با پوسته دانه های گندم سیاه پر شده اند. آن ها پشتیبانی زیادی برای افرادی که به پشت و پهلو می خوابند ارائه می دهند، اگرچه زمانی که بدنه های بالشت در اطراف خش خش می کنند می توانند بسیار پر سر و صدا و آزاردهنده باشند.
 • مموری فوم خرد شده: این نوع بالش می تواند بالش خوبی برای آرتروز گردن باشد، به ویژه برای افرادی که به پهلو می خوابند، زیرا به حمایت از گردن شما کمک می کند. شما همچنین می توانید از یک بالش استاندارد مموری فوم استفاده کنید، اما برخی افراد خواب فکر می کنند که نوع خرد شده آن قابلیت تنفس بهتری دارد.
بالش برای آرتروز

بالش برای آرتروز

هنگام خرید بالش برای گردن درد، یکی از انواعی که ممکن است بخواهید از لیست خود حذف کنید، بالش های پُر شده با پَر است. برخی از افراد عاشق استفاده از بالش‌های پر هستند و اگر برای آن ها مفید باشد، عالی است؛ اما، برای بسیاری دیگر، آن ها بالش مناسبی برای گردن و شانه ها نیستند. اگر سر شما به جای حمایت در بالش فرو رود، می تواند باعث تراز نامناسب ستون فقرات شود و منجر به درد بیشتر شود.

نحوه انتخاب بالش

ابتدا به انواع بالش هایی که در گذشته استفاده کرده اید نگاه کنید. چه زمانی راحت تر بودید؟ از چه نوع بالشی استفاده می کردید؟ همچنین فکر کردن به زمانی که به هتل ها رفته اید می تواند مفید باشد. آیا هتل های خاصی وجود داشت که صبح با گردن درد از خواب بیدار می شدید؟ اگر چنین است، باید از انواع بالش هایی که در آنجا استفاده می کنید دوری کنید.
اگر از هتلی بازدید کردید که در آن بهترین خواب زندگی خود را داشتید، سعی کنید بفهمید چه متغیرهایی منجر به این کیفیت خواب بالا شده است. آیا بالش دارای فضای کم و تکیه گاه زیادی بود؟ یا کمتر کرکی بود؟
پس از در نظر گرفتن استحکام و پشتی بالش، باید هرگونه آلرژنی که دارید و دستورالعمل های مراقبت کلی از هر بالشی را در نظر بگیرید. اگر به کنه گرد و غبار یا موی حیوانات خانگی دارید، می توانید به دنبال یک بالش حمایت کننده گردن ضد حساسیت باشید.
بالش برای دیسک گردن

بالش برای دیسک گردن

بالش های ضد حساسیت را می توان از مواد مختلفی از جمله ساخت انسان و طبیعی ساخته شد. گزینه های ساخته شده توسط انسان ممکن است شامل مموری فوم یا پرکننده پلی استر باشد، در حالی که بالش های مواد طبیعی که ضد حساسیت هستند می توانند از موادی مانند گندم سیاه، اکالیپتوس یا لاتکس ساخته شوند.
در نهایت، ممکن است بخواهید مطمئن شوید که هر بالشی که انتخاب می کنید قابل شستشو با ماشین لباسشویی است. این کار به حذف هرگونه آلرژنی که به مرور زمان روی بالش شما جمع می شود کمک می کند. اگر بالش شما قابل شستشو نیست، باید از روبالشی ضد حساسیت استفاده کنید. این مسئله باعث می شود تا جایی که ممکن است مواد حساسیت زا از بالش شما دور بماند.
برای رفع مشکلات کمر و گردن کدام نوع بالش پشتی را انتخاب و خریداری کنیم؟

بهترین حالت خوابیدن برای بهبود گردن درد چیست؟

بعد از این که فهمیدید چه نوع بالش هایی ممکن است برای شما مناسب باشند، به این نکته توجه کنید که چه نوع بالشی را انتخاب می کنید. آیا به پشت، پهلو یا روی شکم می خوابید؟ افرادی که روی شکم می خوابند می تواند مبتلا به گردن درد شوند، بنابراین اگر به این شکل می خوابید، ممکن است بخواهید به دنبال موقعیت جدید خواب و یک بالش برای گردن درد خود باشید.
اگر به پهلو می خوابید، احتمالاً به یک بالش سفت تر با فضای کم نیاز خواهید داشت. هر چیزی بیش از حد بالا، زاویه غیر طبیعی برای گردن شما ایجاد می کند که منجر به ناراحتی می شود. این مسئله را در نظر داشته باشید قبل از این که زیاد از سفارش بزرگ‌ ترین و پف‌ کننده‌ ترین بالشی که پیدا می‌ کنید غافل شوید. وقتی نوبت به انتخاب بالش می رسد همیشه بلندترین بالش بهترین گزینه نیست.
برای افرادی که به پشت می‌ خوابند، ممکن است عاقلانه باشد که یک بالش سفت را انتخاب کنند. برخی از افراد با بالش هایی که به اندازه کافی سفت نیستند و دارای ارتفاع بالاتری هستند، خواب راحت تری را تجربه می کنند، در حالی که برخی دیگر حمایت بیشتر و پف کمتری را ترجیح می دهند و این گونه بهترین بالش برای گردن درد را انتخاب می کنند.

روش های دیگر برای کمک به گردن درد

پیدا کردن بالش مناسب و انتخاب موقعیت خوابی که درد شما را کاهش می دهد، شروع خوبی است. این ممکن است بیشتر مشکلات گردن درد شما را حل کند. اما اگر متوجه شدید که هنوز هم باقی مانده است، در اینجا چند چیز اضافی وجود دارد که باید امتحان کنید.
بالش برای درمان گردن درد

بالش برای درمان گردن درد

 

 • برخی از کشش های گردن را امتحان کنید: به راحتی می توان گردن کشیدگی کرد، حتی زمانی که تمام روز را پشت میز می نشینید. اگر گردن شما درد دارد، ببینید آیا کشش های ملایم گردن کمک می کند یا خیر. می توانید آن ها را چندین بار در روز برای بیشترین سود انجام دهید.
 • در سفر از بالش برای گردن درد استفاده کنید: اگر زیاد در جاده یا در هواپیما هستید، بالش های گردن می توانند نجات دهنده باشند. آن ها می توانند پشتیبانی لازم را در طول رفت و آمد یا تعطیلات به شما ارائه دهند.
 • وضعیت بدن خود را بررسی کنید: داشتن وضعیت نامناسب می تواند فشار غیرضروری زیادی به گردن شما وارد کند. مطمئن شوید که در طول روز صاف بنشینید.
 • از یخ استفاده کنید: وقتی درد سوزشی یا درد مداوم دارید، به کیسه یخ روی آورید، به خصوص اگر دردتان جدیدتر باشد. یخ در کاهش التهاب و درد بهتر از گرما است.
 • از مقداری گرما استفاده کنید: برای درد یا سفتی مزمن، برخی افراد با استفاده از کمپرس گرم روی گردن خود تسکین می یابند. برای این که ببینید آیا به شما کمک می کند، کمپرس را در مایکروویو گرم کنید یا از یک بطری آب گرم در پشت گردن خود استفاده کنید.
 • به یک ماساژدرمانگر مراجعه کنید: ماساژهای منظم می تواند در کاهش درد و تنش در گردن، شانه ها و پشت شما بسیار کمک کند. اگر بودجه لازم برای آن را ندارید، می توانید یک ماساژور برقی برای استفاده در خانه بخرید یا از یک فرد بخواهید که گردن و شانه های شما را ماساژ دهد.
 • به پزشک مراجعه کنید: این کار به شما کمک می کند تا علت درد خود را مشخص کنید. همچنین ممکن است به شما کمک کند تا بفهمید چه کاری می توان برای کاهش ناراحتی انجام داد.
 • مراقب آنچه حمل می‌ کنید باشید: ممکن است بخواهید کیف‌ های سنگین و کوله‌ پشتی‌ هایی را که می‌ توانند باعث فشار اضافی بر گردن و شانه‌ های شما شوند، کنار بگذارید.

سخن آخر

در این مقاله به بررسی بهترین بالش برای گردن درد پرداختیم و در مورد نحوه انتخاب یک بالشت مناسب به شما عزیزان توضیحات کاملی را ارائه دادیم. امیدواریم که بتوانید با دانستن این نکات بهترین و مناسب ترین بالش را انتخاب و خریداری کنید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما از کدام بالش برای گردن درد خود استفاده می کنید؟ نظرات خود را برای ما بنویسید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

یک پینگ

 1. پینگ‌بک: بهترین بالش برای افرادی که روی شکم می خوابند چیست؟ | کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --