تاریخ امروز :بهمن 8, 1401

برای خرید روتختی هتلی حتما این موارد را در نظر بگیرید!
5 (1)

روتختی هتلی

اتاق های هتل اوج لوکس و راحتی هستند. نه تنها به این دلیل که در سفری دور از خانه هستید، بلکه به دلیل مبلمان و ملافه های گران قیمت در اتاق ها. بسیاری موافقند که تشک‌ ها، بالش‌ ها و انواع ملحفه و روتختی هتل بسیار مجلل‌ تر از تخت خواب در خانه هستند. با این حال، می توانید با ملافه مناسب به این سطح از راحتی در خانه دست پیدا کنید.
به هر حال هتل ها از چه نوع ملحفه هایی استفاده می کنند؟ بسیاری از هتل‌ ها از پنبه‌ هایی برای ملحفه‌ های خود استفاده می‌ کنند که معمولاً این پنبه‌ ها نخی و بلند هستند. هتل ها به دلایل زیادی از ملحفه های پنبه ای استفاده می کنند، از جمله دوام، نرمی و قابلیت تنفس پنبه.
پنبه همچنین در ملحفه های ضد حساسیت استفاده می شود، بنابراین مهمانان هتل در معرض خطر واکنش های آلرژیک یا تحریک پوست نیستند. به علاوه، این مواد قابل شستشو با ماشین لباسشویی هستند، زیرا کارکنان هتل نمی توانند روزانه صدها ملحفه را به صورت دستی یا خشک شویی کنند.
در کنار انتخاب ملحفه های با کیفیت هتل، پالت رنگ اتاق خواب خود را تغییر دهید و تشک جدیدی بخرید تا اتاق خود را شبیه به اتاق های هتل کنید. در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که بهترین روتختی هتلی چه ویژگی ها و مشخصاتی دارد.
با کالازم همراه باشید.

فهرست مطالب

✔ انواع روتختی هتلی
✔ مواردی که هنگام خرید سرویس خواب هتل باید به آن ها توجه کنید
✔ تعداد نخ های ملافه هتل
✔ چگونه روتختی هتلی با کیفیت تهیه کنیم؟
✔ چگونه هتل ها ملحفه های خود را بدون چروک نگه می دارند؟
✔ استفاده از روتختی در هتل یا خانه

انواع روتختی هتلی

برخی از انواع ملحفه ها بیشتر از بقیه برای حس های لوکس و آرامش بخش مناسب هستند. برخی از رایج ترین مواد در ملحفه های هتلی شامل پنبه و کتان با کیفیت بالا می باشد.

پنبه مصری

ملحفه های پنبه ای مصری بسیار محبوب هستند زیرا لوکس و نرم بوده و در عین حال سبک هستند و قابلیت تنفس پذیری بالایی دارند. منشا این پنبه مصر است و برای جلوگیری از شکستن الیاف پنبه به صورت دستی چیده شده است و در نتیجه یک نخ بسیار بادوام و بسیار بلند برای ملحفه های تخت ایجاد می شود.
روتختی پشمی ، یک انتخاب مناسب برای فصل گرم تابستان!

پنبه سوپیما

پنبه سوپیما یک پنبه بسیار بلند است. این نوع پنبه در هتل ها محبوب می باشد زیرا صاف و بادوام است و در مقایسه با پارچه های دیگر رنگ را به خوبی حفظ می کند. از آنجایی که سوپیما دانه های بسیار بلندی دارد، این ماده بسیار سبک و ظریف است، اما همچنان بسیار بادوام می باشد.
پارچه روتختی هتلی

پارچه روتختی هتلی

ساتن نخی

این نوع ساتن یک الگوی نخ خاص از پنبه می باشد که دارای بافت یک تا چهار رویه است. هتل ها از ابریشم یا ساتن استفاده نمی کنند زیرا بسیار ظریف، گران هستند و می توانند آلرژی ایجاد کنند، اما بافت ساتن جایگزین خوبی می باشد زیرا ابریشمی صاف است، براقی دارد و برای روتختی هتلی ضد حساسیت عالی است. همچنین ملافه های ساتن به راحتی قابل شستشو می باشند و در برابر چروک مقاوم هستند.

پرکال پنبه ای

پرکال پنبه ای یک نوع بافت زیر و رو است که در نتیجه بافتی محکم و صاف با روکش مات ایجاد می شود. بافت پرکال ترد و بادوام است، شبیه پیراهن و لباس است، اما با هر شستشو نرم می شود. روتختی های پرکال پنبه ای در مقایسه با ساتن پنبه ای بسیار سبک و مطبوع هستند، اگرچه هر دو عملکرد مشابهی دارند.

کتان

کتانی تنها نوع ملحفه غیر پنبه ای است که معمولا هتل ها از آن استفاده می کنند. کتانی از گیاه کتان می آید و دوستدار محیط زیست است زیرا برای تولید به آب و انرژی کمی نیاز دارد.
برداشت و تولید کتان می تواند گران باشد؛ اما با این حال، هتل‌ ها از کتانی استفاده می‌ کنند، زیرا کم‌ کار، ضد حساسیت و نرم هستند. کتانی همچنین قابلیت تنفس و رطوبت را دارد، بنابراین ملحفه ها به مرور زمان تغییر رنگ نمی دهند.

مواردی که هنگام خرید سرویس خواب هتل باید به آن ها توجه کنید

اگر به دنبال خرید بهترین روتختی هتلی هستید، باید به عوامل مختلفی مانند جنس تخت خواب هتل و مهمتر از همه کیفیت ساخت استثنایی توجه کنید. سپس عوامل دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند مانند:
 • جذابیت اقلام
 • اولین لمسی که حس و ظاهری مجلل را به اقلام القا می کند
 • همچنین باید اطمینان حاصل شود که روتختی یک نفره و دونفره شما باید قابل توجه و صاف باشند
 • ملافه هتل باید جذاب باشد تا به آن نگاه کنید
 • همچنین باید متناسب با هر دکوراسیون و سبکی باشد.
 • با توجه به این واقعیت که اقلام رختخواب هتل باید به طور مکرر شسته شوند، باید به راحتی با آن ها کار کرد و کیفیت باید عالی باشد.
 • جنس آن باید به اندازه کافی بادوام باشد تا در طی یک مدت زمان بتوانید از آن استفاده کنید
 • روتختی ها باید بدون چروک باشند و به راحتی باز و جمع شوند

تعداد نخ های ملافه هتل

این پارامتر به معنی تعداد نخ های استفاده شده در هر سانتی متر مربع پارچه است. این فقط به پارچه های پنبه ای مربوط می شود، و از آنجایی که ملحفه های هتل عمدتاً پنبه ای هستند، خوب است به دنبال تعداد نخ های مناسب باشید. تعداد نخ های بالا بهتر است، اما فقط تا حدی.
حدود 300 تا 500 نخ برای ملحفه های تخت نرم، بادوام و قابل تنفس ایده آل است. تعداد نخ‌ های کمتر، باعث می شود روتختی هتلی زبرتر به نظر می‌ رسند و می‌ توانند به سرعت فرسوده شوند. از نظر فنی می‌ توانید تعداد نخ‌ ها را بالاتر از این (بیش از 1000) بیابید، اما این یک ترفند بازاریابی است و نرمی یا دوام اضافی اضافه نمی‌ کند.
روتختی هتلی ترک و ایرانی

روتختی هتلی ترک و ایرانی

فشرده کردن 1000 نخ با کیفیت بالا در یک سانتی متر مربع غیرممکن است، بنابراین شرکت ها نخ های نازک و ضعیف را روی هم قرار می دهند تا تعداد نخ ها را تا حد ممکن افزایش دهند. در حالی که تعداد نخ ها از نظر فنی بیشتر است، نخ های استفاده شده کیفیت پایینی دارند و در نهایت باعث هدر رفتن پول می شوند. یک راه خوب برای تعیین این که آیا روتختی ها دارای نخ های با کیفیت پایین هستند یا خیر، این است که تعداد نخ ها بسیار زیاد می باشد، اما روتختی ها ارزان هستند.
طول اصلی روتختی های پنبه ای به جای تعداد نخ ها، نقش بیشتری در کیفیت و احساس ملافه ایفا می کند. طول نخ طول الیاف به کار رفته در نخ ها است. الیاف نخی بلند و بسیار بلند نرم و انعطاف پذیر هستند، در حالی که الیاف نخی کوتاه زبرتر هستند. بهترین هتل‌ ها از ملحفه‌ های منسجم بلند استفاده می‌ کنند زیرا ماندگاری طولانی دارند و شیک هستند.
تعداد مناسب نخ روتختی و پارچه ملافه باید چه مقدار باشد؟

چگونه روتختی هتلی با کیفیت تهیه کنیم؟

اگر می خواهید به یک تخت هتل مانند دست پیدا کنید، این فقط مربوط به ملحفه هایی نیست که خریداری می کنید. همچنین به نحوه نگهداری آن ها برای بهبود کیفیت مربوط می شود.

چگونه هتل ها ملحفه های خود را بدون چروک نگه می دارند؟

ملحفه‌ های شما در خانه ممکن است نرم باشند، اما خیلی‌ ها تعجب می‌ کنند که چگونه می‌ توان به صافی روتختی هتلی دست پیدا کرد. خیلی ساده تر از چیزی است که فکر می کنید، فقط باید چند راز ساده و مهم را بدانید.
 1. مقداری آب بپاشید. شما فقط با یک ست لحاف تمیز تخت خود را مرتب کرده اید. در ملحفه‌ های تازه شسته و اتو شده فرو می‌ روید تا سرتان را بچرخانید و چین و چروک بزرگی را ببینید که به‌ طور تصادفی اتفاق افتاده است. هیچ راهی برای اتو کردن مجدد آن ها وجود ندارد، بنابراین چین و چروک ها را تحمل می کنید. اما به سادگی یک بطری اسپری را با آب پر کرده و به آرامی آن را روی چین و چروک اسپری کنید. ملحفه ها را بچرخانید و آن ها را محکم بچسبانید. این کار چروک را از بین می برد و سطحی صاف ایجاد می کند.
 2. هر روز صبح رختخواب خود را مرتب کنید و منسجم باشید. ملحفه هایی که در تمام طول روز در یک توده مچاله باقی می مانند، چروک می شوند و صافی خود را از دست می دهند. فقط یک دقیقه طول می کشد تا تختخواب خود را مرتب کنید و به شما امکان می دهد برای چروک کردن ملحفه ها به خانه بیایید.
 3. یک روال تمیز کردن را دنبال کنید. ساده ترین راه برای داشتن روتختی ها این است که آن ها را بشویید. شستشوی منظم یک راه آسان برای مرتب نگه داشتن آن ها است. ما حداقل شستشو را به صورت هر دو هفته یک بار توصیه می کنیم.
 1. بدانید چه زمانی باید یک روتختی هتلی جدید بخرید. هتل ها برای حفظ ظاهری بکر، ممکن است چندین بار آن ها را تعویض کنند. اگر روتختی شما پاره شده، پر شده، لکه دار، کهنه یا به طور کلی قدیمی می باشد؛ احتمالا زمان خرید یک روتختی جدید فرارسیده است.
روتختی هتلی یک نفره و دونفره

روتختی هتلی یک نفره و دونفره

این ها نکات بسیار خوبی برای مرتب کردن تخت شما هستند که با رعایت آن ها می توانید تخت خواب و ست روتختی منظمی داشته باشید.

استفاده از روتختی در هتل یا خانه

هتل ها در مقایسه با خانه شما برنامه نگهداری منحصر به فردی دارند. احتمالاً متوجه شده اید که ملحفه ها را هر چه بیشتر بشویید نرم تر می شوند و روتختی های هتل زیاد شسته می شوند. همانطور که قبلا ذکر شد، یک ملحفه در هتل ممکن است تا 300 بار در سال شسته شود. این شستشوی مکرر می تواند روتختی ها را کمی نرم و لطیف کند.
شستن ملحفه ها مزیت دیگری نیز دارد. آیا تا به حال توجه کرده اید که ملحفه های تازه شسته شده چگونه نرم تر می شوند؟ بله، نرم کننده پارچه در این امر نقش دارد، اما چیزی بیشتر از آن وجود دارد.
مردم هنگام خواب عرق می کنند. تعریق باعث ایجاد چین و چروک روی ملحفه ها می شود، آن ها را چروک می کند و بعد از یک هفته یا بیشتر – تا دفعه بعد که دوباره شسته شوند، تقریباً پوسته پوسته می شوند. روند شست و شوی روزانه در یک هتل باعث می شود پارچه روتختی ها آسیب نبیند.
خرید روتختی هتلی

خرید روتختی هتلی

مواد شوینده و نرم کننده پارچه نیز یک عامل هستند. هتل ها از شوینده های تجاری و نرم کننده های پارچه استفاده می کنند. نرم‌ کننده‌ های پارچه تجاری شامل مواد شیمیایی خاصی مانند فسفات‌ ها هستند که لباس‌ ها را به‌ طور قابل‌ توجهی تمیز می‌ کنند و ملحفه‌ ها را بسیار صاف و نرم می‌ کنند.
کدام یک از انواع روتختی کیفیت و دوام بیشتری دارند؟

سخن آخر

در این مقاله به بررسی بهترین روتختی هتل پرداختیم و در مورد ویژگی های ملحفه هایی که در هتل ها استفاده می شود به شما عزیزان توضیحاتی را ارائه دادیم. امیدواریم با توجه به نکاتی که گفته شد، بتوانید به آسانی یک روتختی دونفره و یک نفره باکیفیت برای خود انتخاب کنید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما در مورد ویژگی های روتختی هتلی چه موارد دیگری را می دانید؟ نظرات خود را برای ما بنویسید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --