تاریخ امروز :بهمن 8, 1401

قبل از شستن بالش در ماشین لباسشویی این چند نکته را بخوانید!
5 (1)

شستن بالش در ماشین لباسشویی

وقتی می خواهید یک کالایی را که شستشوی آن سخت است بشویید، کاملاً مشخص می شود که داشتن یک ماشین لباسشویی خوب چقدر مهم است. ماشین لباسشویی ها می توانند پتو، تی شرت، جین، حتی لباس زیر را بشویید! اغلب به نظر می رسد که ماشین لباسشویی می تواند هر چیزی را که مربوط به پارچه باشد شستشو دهد، اینطور نیست؟ اگرچه همیشه اینطور نیست. همانطور که مشخص است، برخی از موارد را هرگز نباید در ماشین لباسشویی ریخت. آیا بالش ها یکی از آن چیزها هستند؟ آیا شستن بالش در ماشین لباسشویی به آن آسیب می زند.
افرادی که می خواهند بالش ها را در ماشین لباسشویی بشویند باید مراقب باشند. بیشتر بالش های پنبه ای، پر و الیافی را می توان در یک چرخه ملایم در ماشین لباسشویی قرار داد. با این حال، بالش های خاصی وجود دارند که هرگز نباید در ماشین لباسشویی قرار گیرند. برچسب را بررسی کنید.
ممکن است (و در واقع نسبتاً معمول) یک بالش بسیار محبوب را با قرار دادن آن در ماشین لباسشویی به روش اشتباه خراب کنید. قبل از اینکه بخواهید خودتان بالش های خود را بشویید، ایده خوبی است که یاد بگیرید چه کارهایی می توانید انجام دهید و چه کاری نمی توانید انجام دهید. ما در این مقاله همه چیزهایی را که باید در مورد شستن بالش در ماشین لباسشویی بدانید را بررسی خواهیم کرد.
با کالازم همراه باشید.

فهرست مطالب

✔ نحوه شستن بالش در ماشین لباسشویی
✔ چند بار باید بالش های خود را بشویید؟آیا می توانید یک بالش پر را با ماشین بشویید؟
✔ آیا می توانید بالش مموری فوم را در ماشین لباسشویی قرار دهید؟
✔ آیا می توانید بالش میکروبید را با ماشین شستشو دهید؟
✔ آیا می توانید بالش خود را در خشک کن خشک کنید؟
✔ آیا نیاز به خشک کردن بالش دارید؟
✔ چگونه می توان تشخیص داد که بالش خشک است؟
✔ اگر امکان شستن بالش در ماشین لباسشویی نباشد باید چه کار کرد؟
✔ چند بار باید بالش های خود را بشویید؟

نحوه شستن بالش در ماشین لباسشویی

برای تمیز کردن بالش در ماشین لباسشویی، باید بدانید که چگونه این کار را به درستی انجام دهید. مراحل زیر به شما کمک می کند تا یک بالش را در ماشین لباسشویی بشویید: 
 1. روبالشی ها را از روی بالش بردارید و بررسی کنید که پارگی وجود ندارد. در صورت پارگی بالش ها را نشویید. 
 2. برچسب بالش را بررسی کنید. اگر توصیه می کند از شستشو با ماشین لباسشویی خودداری کنید، احتیاط کرده و این کار را انجام ندهید. 
 3. حداقل دو بالش را در ماشین لباسشویی قرار دهید. 
 4. دستگاه را با استفاده از مقدار بسیار کمی از مواد شوینده ملایم در چرخه حساس، در حالت سرد، روشن کنید. 
 5. آن ها را در یک خشک کن با درجه سرعت و حرارت کم قرار دهید.
شستن بالشت

شستن بالشت

البته نکات مهم دیگری نیز وجود دارد که هنگام تمیز کردن بالش باید در نظر بگیرید. در ادامه قصد داریم نگاهی دقیق تر به برخی از تکنیک های خاص تر تمیز کردن بالش بیندازیم.

آیا می توانید یک بالش پر را با ماشین بشویید؟

کاملاً، بالش های پر و کرکی هر کدام نیازهای خاص خود را برای شستشو دارند. بر خلاف انواع دیگر بالش ها، بالش های پردار و معمولی باید در هوا خشک شوند تا پس از آن کاملا قابل استفاده باشند. تلاش برای خشک کردن کامل بالش ها در خشک کن می تواند منجر به پارگی شود، بنابراین این کار را انجام ندهید مگر این که کاملاً مجبور باشید.
برای افزایش عمر روتختی نخی از این نکات شستشو استفاده کنید!

آیا می توانید بالش مموری فوم را در ماشین لباسشویی قرار دهید؟

برای شستن بالش در ماشین لباسشویی باید چند نکته را بدانید. بالش های مموری فوم یکی از مهم ترین گزینه ها هستند. فوم، اگرچه جامد است، اما برای تمام تکان‌ هایی که در داخل ماشین رخ می‌ دهد، بسیار ظریف است. این مسئله می تواند باعث تاب برداشتن کف، شکننده شدن و یا حتی شکستن آن شود. بهترین راه برای تمیز کردن بالش فوم این است که آن را با آب بشویید و فشار دهید (خیلی فشرده نکنید!) و سپس آن را خشک کنید.
شستشوی بالش

شستشوی بالش

آیا می توانید بالش میکروبید را با ماشین شستشو دهید؟

با توجه به این که این دانه های کوچک چقدر شکننده هستند، می توان فکر کرد که این بالش ها برای ماشین لباسشویی خیلی شکننده هستند. باور کنید یا نه، اکثر بالش های میکروبید را می توان با ماشین شست. با این حال، اگر می خواهید این کار را انجام دهید، باید چندین نکته را در نظر داشته باشید:
 • ماشین های لباسشویی درب جلو بهترین انتخاب برای این بالش ها محسوب می شوند.
 • هنگام کار با بالش های میکروبید، بهتر است آن را روی یک چرخه ملایم/لطیف با آب ولرم تنظیم کنید.
 • برای جلوگیری از ترکیدن مهره ها، بالش ها را در حالی که در یک روبالشی بزرگتر بسته شده اند بشویید. اگر بالش پاره شود، روبالشی حاوی مهره‌ ها خواهد بود.
 • می توانید آن ها را با ماشین خشک کرده و یا آن ها را در هوای آزاد قرار دهید. این انتخاب به ترجیح شخصی شما بستگی دارد.

آیا می توانید بالش خود را در خشک کن خشک کنید؟

در بیشتر موارد، بالش ها در خشک کن بسیار خوب خشک می شوند. با این حال، مهم است که مطمئن شوید که بالش ها را به روش صحیح خشک می کنید. در این جا نحوه استفاده از خشک کن خود برای خشک کردن یک بالش تازه و آماده برای زمان خواب آورده شده است:
 • بالش های فوم را هرگز نباید در خشک کن قرار دهید، زیرا ممکن است ذوب شوند. (این مسئله در واقع برای اکثر بالش های فوم مصنوعی صادق است.)
 • بالش های پر، کرک، پنبه و میکروبید برای استفاده در دستگاه خشک کن مناسب هستند. با این حال، همیشه باید دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که بالش قابلیت خشک شدن حرفه ای را دارد. شما می توانید این را در برچسب پیدا کنید.
 • هنگام خشک کردن بالش، دما را پایین و چرخه را ملایم نگه دارید.
 • استفاده از توپ های خشک کن می تواند به اضافه کردن کرک اضافی به بالش شما کمک کند.
 • اگرچه ورق های خشک کن اجباری نیستند، اما بسیاری از مردم آن را گزینه خوبی برای کیفیت بالش خود می دانند.
شستن انواع بالش

شستن انواع بالش

آیا نیاز به خشک کردن بالش دارید؟

پس از شستن بالش در ماشین لباسشویی، هرگز نباید اجازه دهید بالش شما برای مدت طولانی خیس یا مرطوب بماند، صرف نظر از نوع بالش آن. خیس نگه داشتن بالشت برای بیش از 30 دقیقه می تواند خطر ابتلا به کپک و سایر موارد مشابه را افزایش دهد. اگر نمی‌ توانید بالش‌ های خود را در خشک‌ کن قرار دهید، آن‌ ها را فشار دهید تا آب اضافی گرفته شود، سپس آن‌ ها را در یک اتاق آفتابی، گرم و خشک قرار دهید.

چگونه می توان تشخیص داد که بالش خشک است؟

ساده ترین راه برای تشخیص خشک بودن بالش این است که آن را بردارید و لمس کنید. بالش های خشک در لمس سبک، کرکی و همچنین از بیرون خشک می شوند. یک بالش مرطوب ممکن است سنگین‌ تر از حد معمول احساس شود و وقتی فشار داده می‌ شود، اغلب در لمس این احساس را به شما منتقل می کند. اگر بالش واقعا خیس باشد، حتی ممکن است رطوبت را در قسمت بیرونی بالش احساس کنید!
وقتی شک دارید، فقط فرض کنید که بالش شما می تواند از خشک کردن بیشتری استفاده کند. قرار دادن آن در یک اتاق خشک به شما کمک می کند تا زمانی که شما خواب هستید، مشکل زیادی نداشته باشید.

اگر امکان شستن بالش در ماشین لباسشویی نباشد باید چه کار کرد؟

اگر بالش مموری فوم است، مه پاشی سبک با آب که با فشار دادن و خشک کردن در هوا انجام می شود عالی است. از طرف دیگر، اگر برچسب مراقبت از بالش به سادگی می گوید که نمی توان آن را با ماشین شستشو داد، ممکن است بتوانید یکی از موارد زیر را انجام دهید تا از ضدعفونی شدن بالش خود مطمئن شوید:
 • قبل از شستن بالش در ماشین لباسشویی برچسب روی آن را بررسی کنید تا ببینید دستورالعمل رسمی مراقبت از بالشت چیست. همیشه بهتر است دستورالعمل های ارائه شده توسط سازنده را دنبال کنید.
 • اگر کثیفی آن جزئی است، ممکن است بتوانید بالش را با یک پارچه مرطوب و محلول آب-سرکه 50/50 پاک کنید تا لکه روی آن از بین برود. پس از انجام این کار، اجازه دهید بالش در هوا خشک شود.
 • اگر نتوانستید این کار را انجام دهید، بالش را به خشکشویی ببرید. این بهترین پیشنهاد برای بالش های ابریشمی و همچنین بالش های ساخته شده از سایر مواد است.
شستشوی بالشت

شستشوی بالشت

چند بار باید بالش های خود را بشویید؟

بیشتر اوقات، مردم می دانند که چه زمانی باید بالش را بشویند. بالش‌ های کثیف بوی بدی می‌ دهند، لکه‌ های زرد دارند و همچنین ممکن است در لمس کمی زشت به نظر برسند. هنوز مطمئن نیستید که آیا باید بالش را بشویید یا خیر؟ می توانید یک برنامه منظم در نظر بگیرید. در صورت شک، هر دو ماه یک بار بالش خود را تمیز کنید.
چرا نباید روتختی را در خانه خشک کنیم؟

سخن آخر

به نظر می رسد شستن بالش در ماشین لباسشویی، کار آسانی است. برای جلوگیری از آسیب دیدن بالشت باید مواردی مانند مواد اولیه، جنس پارچه و همچنین دستورالعمل های مراقبت از بالش را در نظر بگیرید.
اگرچه اکثر بالش ها را می توان از طریق ماشین لباسشویی شست، اما حقیقت این است که نباید فوراً تصور کنید که این بهترین راه برای انجام کارها است. ماشین‌ های لباسشویی و خشک‌ کن‌ ها حتی در پایین‌ ترین تنظیمات خود می‌ توانند بسیار زبر باشند.
بنابراین در حالی که همیشه می‌ توانید این روش تمیز کردن را امتحان کنید، نظر نهایی این است که در معرض خطر قرار نگیرید. روش‌ های تمیز کردن ملایم‌ تری وجود دارد، به این معنی که اگر به اندازه کافی دقت کنید، همیشه می‌ توانید راه دیگری برای ضدعفونی کردن بالش‌ های خود پیدا کنید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
به نظر شما برای شستن بالش در ماشین لباسشویی باید چه نکات دیگری را رعایت کرد؟ نظرات خود را برای ما بنویسید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

یک پینگ

 1. پینگ‌بک: با توجه به وضعیت و حالت خواب خود، بهترین بالش را بخرید! | کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --