تاریخ امروز :خرداد 2, 1403

ویلیام شکسپیر که بود؟ بیوگرافی کامل بزرگترین هنرمند و نویسنده قرن
0 (0)

ویلیام شکسپیر که بود؟

ویلیام شکسپیر شاعر ، نمایشنامه‌نویس و بازیگر انگلیسی عصر رنسانس بود. او تقریباً از سال 1594 به بعد یکی از اعضای مهم گروه تئاتر مردان پادشاه بود. آثار شکسپیر که در سراسر جهان شناخته شده است – حداقل 37 نمایشنامه، 154 غزل و 2 شعر روایی – طیف احساسات و درگیری های انسانی را به تصویر می کشد و برای بیش از 400 سال جشن گرفته شده است. جزئیات زندگی شخصی او محدود است، اگرچه برخی معتقدند که او در همان روز، یعنی 23 آوریل، به فاصله 52 سال به دنیا آمده و درگذشت .
همراه کالازم باشید.

بیوگرافی کلی

 • نام کامل: ویلیام شکسپیر
 • متولد: 23 آوریل 1564
 • درگذشت: 23 آوریل 1616
 • محل تولد: استراتفورد آپون آون، انگلستان، بریتانیا
 • همسر: آن هاتاوی (1582-1616)
 • فرزندان: سوزانا، جودیت و همنت
 • علامت نجومی: ثور

اوایل زندگی

زندگی شخصی ویلیام شکسپیر تا حدودی رمز و راز است . دو منبع اصلی وجود دارد که خلاصه ای از زندگی او را در اختیار مورخان قرار می دهد. یکی کار اوست و دیگری اسناد رسمی مانند اسناد کلیسا و دادگاه. با این حال، اینها فقط طرح های مختصری از وقایع خاص در زندگی او ارائه می دهند و بینش کمی در مورد خود مرد ارائه می دهند.
ویلیام شکسپیر که بود؟

ویلیام شکسپیر که بود؟

ویلیام شکسپیر چه زمانی متولد شد؟

هیچ سند قطعی برای تاریخ تولد ویلیام شکسپیر وجود ندارد، اما در یک پرونده قدیمی اسنادس وجود دارد که ویلیام شکسپیر در کلیسای تثلیث در استراتفورد آپون آون در 26 آوریل 1564 غسل تعمید داده شده است. از این رو، اعتقاد بر این است که او در یا نزدیک به 23 آوریل 1564 متولد شده است.
این تاریخی است که محققین آن را روز تولد شکسپیر می دانند. Stratford-upon-Avon در حدود 100 مایلی شمال غربی لندن، یک شهر شلوغ بازار در امتداد رودخانه آون بود و در زمان شکسپیر توسط یک جاده روستایی به دو نیم شده بود.

پدر و مادر و خواهر و برادر

شکسپیر سومین فرزند جان شکسپیر، دستکش‌ساز و تاجر چرم، و مری آردن، وارث محلی زمین بود. جان مناصب رسمی را به عنوان بخشدار و ضابط، دفتری شبیه شهردار داشت. با این حال، سوابق نشان می دهد که ثروت جان در اواخر دهه 1570 کاهش یافت. سرانجام، او تا حدودی بهبود یافت و در سال 1596 نشان رسمی به او اعطا شد، که او و پسرانش را نجیب زاده رسمی کرد.
جان و مری با هم هشت فرزند داشتند، اگرچه سه تای آنها دوران کودکی خود را سپری نکردند. دو فرزند اول آنها -دختران جوآن و مارگارت- در دوران نوزادی مردند، بنابراین ویلیام شکسپیر بزرگترین فرزند باقی مانده بود. او سه برادر کوچکتر و دو خواهر کوچکتر داشت: گیلبرت، جوآن، آن، ریچارد و ادموند. آن در ۷ سالگی درگذشت و جوآن تنها خواهر و برادری بود که از ویلیام بیشتر زنده ماند.
راهنمای کامل ساز سنتور ، تاریخچه، انواع و تکنیک های نوازندگی با این ساز سنتی

دوران کودکی و آموزش

سوابق کمی از دوران کودکی ویلیام شکسپیر وجود دارد و تقریباً هیچ موردی در مورد تحصیلات او وجود ندارد. محققان حدس زده‌اند که او به احتمال زیاد در مدرسه جدید کینگ در استراتفورد که خواندن، نوشتن و کلاسیک از جمله لاتین را آموزش می‌داد، می‌رفت. او تا 14 یا 15 سالگی درس خواند و به دانشگاه ادامه نداد. عدم اطمینان در مورد تحصیلات او باعث شده است که برخی از افراد در مورد نویسندگی اثر او تردید کنند.

همسر و فرزندان شکسپیر

شکسپیر در 28 نوامبر 1582 با آن هاتاوی در ووستر، در استان کانتربری ازدواج کرد. هاتاوی اهل شوتری، روستای کوچکی در یک مایلی غرب استراتفورد بود. شکسپیر 18 ساله بود و آن 26 ساله و همانطور که معلوم شد باردار بود.
اولین فرزند آنها، دختری که آنها را سوزانا نامیدند، در 26 می 1583 به دنیا آمد. دو سال بعد، در 2 فوریه 1585، دوقلوها همنت و جودیت به دنیا آمدند. از این دوقولو ها، همنت در سن 11 سالگی به علت نامعلومی فوت شد.
همسر و فرزندان ویلیام شکسپیر

همسر و فرزندان ویلیام شکسپیر

سالهای گمشده شکسپیر

هفت سال از زندگی شکسپیر وجود دارد که هیچ گزارشی در آن وجود ندارد: پس از تولد دوقلوهایش در سال 1585 تا 1592. محققان این دوره را سال های از دست رفته شکسپیر می نامند و گمانه زنی های گسترده ای در مورد کارهایی که او در این دوره انجام می داد وجود دارد.
یک نظریه این است که او ممکن است برای شکار غیرقانونی از صاحبخانه محلی سر توماس لوسی مخفی شده باشد. حدس و گمان دیگر این است که او به عنوان دستیار مدرسه در لنکاوی مشغول به کار بوده. برخی از محققان بر این باورند که او در لندن بوده و قبل از شروع صحنه به عنوان نگهبان اسب در برخی از تئاترهای زیباتر لندن کار می‌کرد.
در سال 1592، شواهدی وجود دارد که شکسپیر به عنوان بازیگر و نمایشنامه نویس در لندن امرار معاش می کرد و احتمالاً چندین نمایشنامه تولید می کرد. نسخه 20 سپتامبر 1592 استیشنرز رجیستر ، یک نشریه صنفی، شامل مقاله ای از رابرت گرین نمایشنامه نویس لندنی است که درباره شکسپیر کمی دقت می کند.
محققان در تفسیر این انتقاد اختلاف نظر دارند، اما اکثریت موافقند که این روش گرین بود که می‌گفت شکسپیر به درجه بالاتری از خود می‌رسید و سعی می‌کرد با نمایشنامه‌نویسان شناخته‌شده و تحصیل‌کرده‌تری مانند کریستوفر مارلو ، توماس نش یا خود گرین مطابقت داشته باشد.
آشنایی با بیوگرافی و زندگینامه شاعر و نوازنده ایرانی استاد رهی معیری

شعر و غزل های ویلیام شکسپیر

شکسپیر در اوایل کار خود توانست توجه و حمایت هنری ریوتسلی، ارل ساوتهمپتون را به خود جلب کند، او اولین و دومین شعر منتشر شده خود را به او تقدیم کرد: ونوس و آدونیس (1593) و تجاوز به لوکریس (1594).
در واقع، این اشعار بلند روایی – به ترتیب 1194 و 1855 سطری – اولین آثار منتشر شده شکسپیر بودند. در زمانی که تئاترها به دلیل شیوع طاعون تعطیل شده بودند، حمایت مالی Wriothesley منبع درآمد مفیدی بود.
شناخته شده ترین شعر شکسپیر 154 غزل اوست که برای اولین بار در سال 1609 به صورت مجموعه منتشر شد و احتمالاً در اوایل دهه 1590 سروده شده است. محققان به طور گسترده غزل ها را در گروه ها بر اساس دو موضوع ناشناخته که شکسپیر به آنها می پردازد، دسته بندی می کنند: غزل جوان منصفانه (126 اول) و غزل بانوی تاریک (28 غزل آخر). هویت این مرد جوان اشرافی و زن آزاردهنده همچنان منبع گمانه زنی است.
شعر و غزل های ویلیام شکسپیر

شعر و غزل های ویلیام شکسپیر

مردان پادشاه: زندگی به عنوان یک بازیگر و نمایشنامه نویس

در سال 1594، شکسپیر به مردان لرد چمبرلین پیوست، شرکت بازیگری لندن که در طول دوران حرفه‌ای خود با آن کار می‌کرد. این گروه که بعدها «مردان پادشاه» نامیده شد، مهم‌ترین گروه نمایشی زمان خود به حساب می‌آمد و از همه نظر بسیار محبوب بود. برخی منابع شکسپیر را به عنوان یکی از اعضای موسس شرکت توصیف می کنند، اما به هر حال، او در موفقیت آن نقش اساسی داشت. او در ابتدا یک بازیگر بود و در نهایت زمان بیشتری را به نویسندگی اختصاص داد.
مرلین مونرو که بود؟ حقایق جالب درباره زن واقعی پشت افسانه ها

شکسپیر کی مرد؟

سنت معتقد است که شکسپیر در 52 سالگی خود در 23 آوریل 1616 درگذشت ، اما برخی از محققان معتقدند که این یک افسانه است. سوابق کلیسا نشان می دهد که او در 25 آوریل 1616 در کلیسای تثلیث مقدس به خاک سپرده شد. علت دقیق مرگ شکسپیر ناشناخته است ، اگرچه بسیاری از مردم معتقدند که او پس از یک بیماری کوتاه درگذشت.

سخن آخر

در این مقاله سعی بر این داشتیم تا اطلاعات دقیقی درباره ویلیام شکسپیر، هنرمند، شاعر و نویسنده بزرگ جهان برای شما خوانندگان گردآوری کنیم. امیدواریم این مطالب برای شما مفید و جالب توجه بوده باشد.
ممنون که تا این قسمت از مقاله همراه  کالازم بودید.
شما چه اطلاعات دیگری درباره این هنرمند بزرگ می دانید؟ آیا آثار معروف این هنرمند نامی را خوانده اید؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری
" target="_blank">
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --