تاریخ امروز :تیر 8, 1401

با چند روش ساده به آسانی روبالشی ابریشمی را بشویید و لکه ها را سریعا پاک کنید!
0 (0)

روبالشی ابریشمی

اگر می خواهید یک روبالشی ابریشمی لوکس خریداری کنید، قطعا می‌ خواهید که روبالشی شما سال‌ ها دوام بیاورد. همچنین می‌ خواهید هر بار که سر خود را روی آن می‌ گذارید، همچنان نرم، صاف و مجلل به نظر برسد. به هر حال، مزایای زیبایی خوابیدن بر روی ابریشم – مانند پوستی سالم تر و موهایی که کمتر در هم پیچیده هستند – به این بستگی دارد که پارچه ویژگی های فوق العاده نرم و براق خود را حفظ کند.
در این مقاله می خواهیم به طور کامل به شما بگوییم که چگونه می توانید روبالشی ابریشمی خود را بشویید و از آن مراقبت کنید.
با کالازم همراه باشید.

نحوه شستن روبالشتی های ابریشمی

دانستن نحوه شستن صحیح روبالشی ابریشمی به افزایش طول عمر ملافه کمک می کند و در عین حال به آن اجازه می دهد ویژگی های صاف ابریشمی را حفظ کند که ابریشم را به پارچه ای مجلل تبدیل می کند.
برای شروع، مهم است که بدانید چه نوع ابریشم را می شویید. ابریشم توت، ساخته شده با الیاف تصفیه شده، بادوام و یکنواخت، باکیفیت ترین ابریشم موجود برای خرید محسوب می شود. یادگیری نحوه شستن روبالشی ابریشم توت به روبالشتی کمک می کند تا ویژگی های فوق العاده نرم و صاف خود را حفظ کند.
اگرچه این ماده ظریف است، اما الیاف ابریشم آنقدر قوی است که می تواند در برابر شستشوی گاه به گاه با ماشین مقاومت کند. با این حال، شستن روبالشی های ابریشمی با دست توصیه می شود تا به پارچه کمک کند تا ویژگی های نرم و ابریشمی خود را حفظ کند. ما هر دو روش را توضیح خواهیم داد تا در صورت کمبود وقت، گزینه مناسبی برای شستشوی ماشین داشته باشید.
روبالشی ابریشمی

روبالشی ابریشمی

هر روش شستشو را که انتخاب می کنید، به یاد داشته باشید که یک شوینده مایع ملایم اما موثر بدون سموم بهترین شوینده برای روبالشی های ابریشمی است (و برای سلامتی شما!) از مواد شوینده خشن مایع و پودری خودداری کنید، زیرا این محصولات الیاف طبیعی را پوشش داده و ضعیف می کنند.
در اینجا مراحلی وجود دارد که باید دنبال کنید، چه در حال شستن روبالشی با دست یا ماشین لباسشویی باشید.

خرید روبالشی

نحوه شستن روبالشی ابریشمی با دست

در صورت امکان، روبالشی های ابریشمی خود را با دست بشویید تا از خراب شدن الیاف جلوگیری کنید. هنگام شستن روبالشی های ابریشمی این مراحل را دنبال کنید:
 1. سینک یا کاسه تمیز را با آب سرد یا خنک پر کنید. آب خنک به پارچه کمک می کند تا رنگ خود را حفظ کند.
 2. چند قطره مایع لباسشویی ملایم به آن اضافه کنید.
 3. روبالشی ابریشمی خود را برای محافظت بیشتر از پارچه از داخل بچرخانید، سپس آن را در آب قرار دهید. از دست خود برای تکان دادن آب به آرامی استفاده کنید.
 4. روبالشی را بردارید و آب و مواد شوینده را به آرامی فشار دهید. روبالشی را نچرخانید یا چروک نکنید، زیرا الیاف ابریشم وقتی خیس هستند ضعیف تر می شوند.
 5. سینک یا کاسه را تخلیه کرده و مجدداً با آب سرد پر کنید و مراحل 3 و 4 را حداقل چهار بار تکرار کنید تا مطمئن شوید که روبالشی تمیز و فاقد هرگونه مواد شوینده است.
روبالشی ابریشمی

روبالشی ابریشمی

نحوه شستن روبالشی های ابریشم با ماشین لباسشویی

هنگام شستن روبالشی ابریشمی این مراحل را دنبال کنید:
 1. روبالشی را به سمت بیرون برگردانید و آن را در یک کیسه شستشوی مشبک قرار دهید.
 2. چرخه حساس دستگاه خود را انتخاب کنید.
 3. روبالشی را با مقدار کمی مایع لباسشویی ملایم در آب سرد بشویید.
علت زرد شدن بالش و روبالشی چیست و چگونه می توان از بروز آن جلوگیری کرد؟

چگونه روبالشی ابریشمی را خشک کنیم؟

دانستن نحوه شستشوی صحیح روبالشی های ابریشمی به اطمینان از ماندگاری و نرمی بیشتر پارچه کمک می کند.
اولین چیزی که باید در مورد نحوه خشک کردن روبالشی های ابریشمی بدانید این است که هرگز آن ها را در خشک کن قرار ندهید. گرمای زیاد خشک کن – حتی در حالت کم – باعث از بین رفتن الیاف ابریشم می شود.
روبالشی ابریشمی

روبالشی ابریشمی

در عوض، این مراحل را برای خشک کردن روبالشتی ابریشم دنبال کنید:
 1. اگر هنوز آب اضافی در پارچه وجود دارد، روبالشی را روی یک حوله تمیز و خشک قرار دهید و رطوبت اضافی آن را بگیرید. روبالشی را فشار ندهید، زیرا به الیاف آسیب می رساند.
 2. روبالشی ابریشمی را صاف قرار دهید تا هوا خشک شود، ترجیحاً روی یک قفسه خشک کن به دور از منابع مستقیم گرما و نور خورشید. صاف قرار دادن آن به روبالشی کمک می کند تا شکل طبیعی خود را حفظ کند و دور نگه داشتن آن از گرما یا نور خورشید به جلوگیری از تغییر رنگ و محو شدن آن کمک می کند.
اگر پارچه روبالشی پس از پایان خشک شدن چروک می‌ شود، به آرامی آن را بخارپز کنید تا چین و چروک‌ ها از بین بروند و درخشندگی مواد را بازگردانید. همچنین می توانید روبالشی ابریشمی را با چرخاندن روبالشی به بیرون اتو کنید. از کمترین درجه حرارت استفاده کنید و یک پارچه فشاری یا یک تکه پارچه تمیز بین اتو و ابریشم قرار دهید.

نحوه مراقبت صحیح

تمیز کردن مناسب روبالشی ابریشمی به افزایش طول عمر پارچه و بافت صاف ابریشمی آن کمک می کند. با این حال، مراقبت از روبالشتی های ابریشمی بیشتر از شستن و خشک کردن است. در اینجا روش‌ های بیشتری برای مراقبت از روبالشی‌ های ابریشمی، از جمله نحوه نگهداری، دفعات شستن آن‌ ها، نحوه نرم نگه داشتن آن‌ ها و پاک کردن لکه‌ ها وجود دارد.
روبالشتی ها چه مدل های مختلفی دارند؟

چگونه روبالشی ابریشمی را نرم نگه داریم؟

این نکات اضافی را دنبال کنید تا مطمئن شوید که روبالشی شما هر بار که روی آن دراز می‌ کشید همچنان نرم و مجلل به نظر می‌ رسد:
 • از مواد شوینده کمتری نسبت به توصیه سازنده استفاده کنید. مواد شوینده می تواند روی روبالشی شما جمع شود و الیاف پارچه را بپوشاند و باعث شود احساس سفت شدن و بویی شبیه کپک ایجاد کند.
 • اگر متوجه تجمع مواد شوینده روی پارچه شدید، روبالشی جنس ابریشم خود را در یک لگن آب سرد و یک قاشق غذاخوری سرکه سفید خیس کنید که به تمیز کردن الیاف کمک می کند. سپس روبالشی را با دست بشویید و طبق معمول خشک کنید.
روبالشی ابریشمی

روبالشی ابریشمی

 

 • به یاد داشته باشید که ابریشم سطح صاف و نرم خود را از رشته های بلند فیبر بدست می آورد. با اجتناب از انقباض یا کشش پارچه، به خصوص زمانی که پارچه خیس است و الیاف آسیب پذیرتر هستند، احتمال ضعیف شدن آن الیاف را کاهش دهید.
 • اگر در حال اتو کردن روبالشتی ابریشم هستید، از ایجاد لبه های تیز یا چین در پارچه خودداری کنید که می تواند باعث خم شدن یا شکستن رشته های بلند الیاف شود.

نحوه نگهداری

روبالشی باکیفیت اگر فاقد چین و چروک در پارچه باشد، در محافظت از پوست و موهای شما موثرترین است. بنابراین زمانی که روبالشی ابریشمی را نگهداری می کنید، از چوب لباسی پهن استفاده کرده و از استفاده از گیره برای آویزان کردن آن ها خودداری کنید، زیرا گیره ها روی پارچه نقش می بندند.
برای نگهداری طولانی‌ مدت روبالشتی‌ های ابریشمی، ابتدا مطمئن شوید که روبالشی تازه تمیز و کاملاً خشک است تا از جذب پروانه جلوگیری شود. برای محافظت بیشتر روبالشی های ابریشمی در برابر حشرات و اطمینان از ماندگاری پارچه، قطعات را در یک کیسه لباس قابل تنفس نگهداری کنید.
چند روش آسان و کاربردی برای خشک کردن بالش بدون نیاز به دستگاه خشک کن!

چند بار شستن روبالشی ابریشمی

روبالشی های ابریشمی، مانند سایر ملحفه های تخت شما، هر شب مستقیماً با پوست شما تماس دارند، بنابراین مهم است که آنها را به طور منظم بشویید – معمولاً هر هفت تا ده روز.
شستن منظم ملحفه‌ های تخت ، سلول‌ های مرده پوست، چربی ها و کثیفی‌ هایی را که روی پارچه انباشته شده‌ اند از بین می‌ برد و می‌ تواند به الیاف آسیب برساند.
روبالشی ابریشمی

روبالشی ابریشمی

روبالشی های ابریشمی باید به طور منظم یا حتی بیشتر از ملحفه ها تمیز شوند، زیرا می توانند بخشی جدایی ناپذیر از روال زیبایی صورت و موهای شما باشند. فیبر پروتئین ابریشم نسبت به روبالشی های کتان یا نخی نرخ جذب کمتری دارد، بنابراین روبالشتی های ابریشمی به‌ طور طبیعی محصولات آرایشی شما را در هنگام خواب کمتر جذب می‌ کند. این محصولات زیبایی می توانند روی پارچه جمع شوند و به آن آسیب برسانند، بنابراین ممکن است بخواهید روبالشی های ابریشمی را یک یا دو بار در هفته بشویید.
برای کاهش ساییدگی ناشی از شستن و خشک کردن مکرر، حداقل یک مجموعه اضافی در دسترس داشته باشید تا بتوانید آنها را برای استفاده روی تخت خود بچرخانید.
مانند سایر کالاهای خواب کودک، روبالشی ابریشمی کودک باید حداقل یک یا دو بار در هفته شسته شود – یا هر زمان که کثیف شد. اگر کودک شما روی چیزی جز ابریشم نمی‌ خوابد، مطمئن شوید که حداقل دو یا سه ست در دسترستان باشد.

چگونه لکه های روبالشتی جنس ابریشم را پاک کنیم؟

اتفاق پیش می آید. نکته کلیدی برای جلوگیری از ایجاد لکه قهوه یا سایر لکه ها در روبالشی ابریشمی این است که به سرعت و با دقت با پارچه برخورد کنید.
روبالشی ابریشمی

روبالشی ابریشمی

در اینجا یک راهنمای گام به گام برای از بین بردن لکه از روبالشی های ابریشمی آورده شده است:
 1. چند قطره از مواد شوینده ملایم را مستقیماً روی لکه بمالید. با انگشت خود مواد شوینده را به آرامی روی پارچه ماساژ دهید. از سفید کننده روی روبالشی ابریشمی استفاده نکنید، زیرا مواد شیمیایی خشن باعث از بین رفتن الیاف می شود.
 2. بگذارید مواد شوینده حداقل 15 دقیقه روی لکه بماند.
 3. روبالشی خود را طبق معمول با دست بشویید و خشک کنید. اگر نگرانی در مورد تجمع مواد شوینده وجود دارد، یک قاشق غذاخوری سرکه سفید را به یک لگن آب خنک اضافه کنید و اجازه دهید پارچه به مدت پنج دقیقه بماند، سپس طبق معمول روبالشی خود را با دست بشویید و خشک کنید.
 4. برای لکه های سخت، روبالشی خود را به خشکشویی ببرید. حتماً به لکه ها اشاره کنید و توضیح دهید که چه داروهای خانگی را امتحان کرده اید تا پاک کننده ها بتوانند مراحل بعدی را تعیین کنند.
روبالشی ابریشمی

روبالشی ابریشمی

و به یاد داشته باشید که هر چه بیشتر منتظر بمانید، احتمال اینکه بتوانید لکه ای را از روبالشی ابریشمی پاک کنید کمتر می شود.
معرفی ویژگی های بهترین بالش های ایرانی و خارجی

سخن آخر

اگر متوجه شدید که روبالشی‌ های ابریشمی‌تان به مرور زمان رنگ می‌ گیرد یا تغییر رنگ می‌ دهد، احتمالاً تجمع مواد شوینده یا مایعات بدن روی پارچه است. می‌ توانید روبالشی را تمیز کنید، رنگ زرد مایل به زرد را از بین ببرید و با خیساندن آن به مدت تقریباً پنج دقیقه در یک لگن آب خنک و یک قاشق غذاخوری سرکه سفید، رنگ اصلی را بازیابی کنید. وقتی خیساندن آن تمام شد، روبالشی را با دست بشویید و طبق معمول خشک کنید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما از چه روش هایی برای مراقبت از روبالشی ابریشمی استفاده می کنید؟ نظرات و تجربیات خود را با تیم ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

یک پینگ

 1. پینگ‌بک: چند نکته و ترفند ساده که برای شستن روبالشی باید آن ها را بدانید! | کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --