تاریخ امروز :بهمن 8, 1401

چگونه بیماری قلبی یا عروق کرونر را درمان کنیم؟
5 (1)

درمان بیماری قلبی

آترواسکلروز شرایطی است که در آن شریان‌ های قلب شما به طور جزئی یا کامل توسط ماده‌ ای چرب به نام پلاک مسدود می‌ شوند. این مسئله می تواند منجر به بیماری عروق کرونر شود که به عنوان بیماری عروق کرونر قلب یا بیماری قلبی نیز شناخته می شود. اما آیا روش هایی برای درمان بیماری قلبی وجود دارد؟
متأسفانه، هیچ درمانی برای بیماری عروق کرونر وجود ندارد و شما نمی توانید پس از تشخیص، این وضعیت را معکوس کنید؛ اما شما می توانید برای کاهش خطر ابتلا به مشکلات بیشتر سلامتی، مانند حمله قلبی، شیوه زندگی خود را تغییر دهید. گزینه ها شامل تنظیم رژیم غذایی، ورزش بیشتر و محدود کردن مصرف الکل است.
متخصصان قلب می گویند اگرچه ما نمی توانیم بیماری قلبی را درمان کنیم، اما می توانیم آن را بهتر کنیم. اکثر اشکال بیماری قلبی امروزه بسیار قابل درمان هستند.
در این مقاله می خواهیم به روش های درمان بیماری قلبی و نحوه بهبود این مشکل بپردازیم. همچنین برخی نکات و اطلاعات ضروری در مورد این بیماری را بررسی خواهیم کرد.
با کالازم همراه باشید.

آیا به درمان نزدیک شده ایم؟

محققان همیشه در تلاشند تا درمان های جدید و بهتری برای بیماری عروق کرونر ایجاد کنند. داروهای جدیدتر  می توانند کلسترول LDL شما (نوعی که منجر به بیماری عروق کرونر می شود) را به سطوح پایین تر از قبل کاهش دهند.
با این حال، درمان بیماری قلبی بسیار دور است. به عنوان مثال، پزشکان هنوز توانایی پاک کردن پلاک در شریان ها را به طور کامل ندارند.
پزشکان می گویند به احتمال زیاد قبل از یافتن درمانی برای بیماری عروق کرونر، در پیشگیری از بیماری عروق کرونر بهتر خواهیم شد. “این مسئله بسیار مهم است.”
درمان بیماری قلبی

درمان بیماری قلبی

پیشگیری بسیار مهم است زیرا ماهیچه قلب پس از آسیب دیدن در اثر حوادثی مانند حمله قلبی نمی تواند دوباره رشد کند. برخی از پزشکان بر این عقیده اند که شواهدی وجود دارد که نشان می‌ دهد ممکن است بتوانیم  با درمان تهاجمی فشار خون و کلسترول بالا، حمله قلبی را به تأخیر بیندازیم یا حتی از آن جلوگیری کنیم. با این حال، هنگامی که یک حمله قلبی رخ می دهد و عضله قلب می میرد، ما نمی توانیم آن سلول ها را بازسازی کنیم.
شکل دیگری از بیماری قلبی، بیماری دریچه است که می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد. هنگامی که دریچه قلب سفت و کلسیفیه می شود، هیچ راهی برای بازگرداندن انعطاف پذیری دریچه وجود ندارد. باید درمان یا تعویض شود.
علائم و نشانه های برونشکتازی چیست؟

آیا روش های پیشگیری و درمان بیماری قلبی وجود دارد؟

عوامل خطر بیماری قلبی شامل مورادی هستند که نمی توانید آن ها را کنترل کنید، مانند سن، جنسیت و ژنتیک. اما شما می توانید برای جلوگیری از ایجاد بیماری عروق کرونر در وهله اول، سبک زندگی خود را تغییر دهید.
در واقع، برخی از هیجان انگیزترین پیشرفت ها در  پیشگیری از بیماری ها انجام شده است .
درمان بیماری قلبی

درمان بیماری قلبی

پزشکان خاطرنشان می کنند که ما چیزهای زیادی در مورد عوامل خطر بیماری عروق کرونر آموخته ایم و می توانیم تغییرات سبک زندگی و داروها را برای کاهش خطر توصیه کنیم. اگر با دیابت، فشار خون بالا و کلسترول بالا زندگی می کنید، ما داروهای عالی داریم که می توانند از بیماری عروق کرونر جلوگیری کنند.

عوامل خطر بیماری قلبی که می توانید کنترل کنید

در اینجا عوامل خطر موثر در ایجاد بیماری عروق کرونر وجود دارد که می توانید آن ها را کنترل کنید.

رژیم غذایی

اتخاذ یک رژیم غذایی سالم برای قلب یک راه آسان برای سالم تر شدن است. با یک رژیم غذایی سالم برای قلب، از غذاهای حاوی چربی های ترانس یا چربی های اشباع شده پرهیز می کنید که کلسترول شما را افزایش می دهند. به عبارت دیگر، از خوردن مقادیر زیاد گوشت قرمز، غذاهای سرخ شده، لبنیات پرچرب و غذاهای پخته شده در روغن نارگیل یا خرما دوری می کنید.
در عوض، وعده های غذایی شما بر روی غذاهایی تمرکز می کند که از قلب شما محافظت می کنند، مانند میوه ها و سبزیجات، غلات کامل، حبوبات، پروتئین های بدون چربی و ماهی.
دلایل و علائم کم خونی چیست؟

ترک سیگار برای درمان بیماری قلبی

سیگار با بسیاری از مشکلات سلامتی از جمله فشار خون بالا و کلسترول بالا همراه است. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما می تواند نکاتی را در مورد بهترین راه های ترک سیگار ارائه دهد.

ورزش

سبک زندگی بی تحرک خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر را افزایش می دهد. اما ورزش کمک می کند. کارشناسان توصیه می کنند 30 دقیقه پنج بار در هفته پیاده روی کنید. فعالیت بدنی همچنین به کاهش وزن اضافی کمک می کند که یکی دیگر از عوامل خطر بیماری عروق کرونر است.

درمان بیماری قلبی با عدم مصرف الکل

نوشیدن بیش از حد الکل می تواند منجر به فشار خون بالا شود یا حتی به خود قلب آسیب برساند. سعی کنید اعتیاد به الکل را ترک کنید. توصیه های فعلی می گوید افراد به هیچ عنوان نباید الکل مصرف کنند.
درمان بیماری قلبی

درمان بیماری قلبی

فشار استرس

استرس تاثیر منفی بر سلامت قلب دارد. به عنوان مثال، عصبانیت و ترس می تواند منجر به افزایش فشار خون شود که یک عامل خطر شناخته شده برای بیماری عروق کرونر است.
یادگیری تکنیک های مدیریت استرس می تواند کمک کننده باشد. پزشکان توصیه می‌ کنند تکنیک‌ های تمدد اعصاب مانند تمرکز حواس یا مدیتیشن را یاد بگیرید یا ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانید.
با 11 روش واریس را در خانه درمان کنید

شرایط بهداشتی درمان نشده

دیابت، فشار خون بالا و کلسترول بالا در صورت عدم درمان باعث مشکلات جدی سلامتی می شود. همینطور بیماری عروق کرونر. اگر هر یک از این شرایط را دارید، حتماً برنامه های درمانی و توصیه های ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود را دنبال کنید.
درمان بیماری قلبی

درمان بیماری قلبی

به طور کلی، معاینات منظم راه خوبی برای اطمینان از اینکه در مسیر سلامتی درست قرار دارید، است. ممکن است پزشک شما داروهایی را تجویز کند که به کاهش کلسترول یا فشار خون شما کمک می کند یا ممکن است علائم هشدار دهنده اولیه و درمان بیماری قلبی و عروق کرونر را ببینند و سپس تغییرات رژیم غذایی یا ورزش را توصیه کنند.

آیا می توان یک راه درمان بیماری قلبی پیدا کرد؟

هنگامی که بیماری قلبی شما تشخیص داده شد، نمی توانید درمان شوید. اما می توانید مواردی را که در ایجاد بیماری عروق کرونر نقش داشته اند درمان کنید. به نوبه خود، این می تواند تأثیر این بیماری بر بدن شما را کاهش دهد.
شواهدی وجود دارد که نشان می‌ دهد عادی‌ سازی  فشار خون بالا و کاهش کلسترول به سطوح بسیار پایین تا حدی پلاک‌ ها را در شریان‌ های کرونر معکوس می‌ کند. آن ها به طور کامل از بین نخواهند رفت، اما به اندازه کافی کوچک می شوند تا تفاوت ایجاد کنند.
با 15 تا از شگفت انگیز ترین خواص گردو برای سلامت جسمانی آشنا شوید!

آیا بیماری قلبی عمر شما را کوتاه می کند؟

بدون درمان، بیماری قلبی می تواند عمر شما را کوتاه کند. با این حال، حفظ سلامتی خود – و تنظیم یک برنامه درمانی با پزشک خود – می تواند به شما این امکان را بدهد که سال ها از زندگی لذت ببرید.
پزشکان می گویند ما می توانیم رگ ها را برای تسکین علائم بیماری عروق کرونر باز کرده و دریچه های قلب بیمار را درمان یا تعویض کنیم. هنگامی که آسیب به عضله قلب باعث از کار افتادن قلب شما می شود، ما می توانیم یک دستگاه کمک مکانیکی برای کمک به پمپاژ قوی تر قلب یا انجام پیوند قلب ارائه دهیم.
درمان بیماری قلبی

درمان بیماری قلبی

این اقدامات بیماری را درمان نمی‌ کند، اما به شما امکان می‌ دهد تا بهبود پیدا کنید و زندگی طولانی تری داشته باشید.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم به طور کامل در مورد درمان بیماری قلبی و روش های پیشگیری از آن گفتگو کنیم. توجه داشته باشید که اگر شما علائم و یا نشانه هایی از بروز این بیماری مشاهده کردید، ابتدا باید به پزشک مراجعه کنید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما چه اطلاعات دیگری در مورد درمان بیماری قلبی دارید؟ نظرات و تجربیات خود را با تیم ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: بیماری اوریون از چه راه هایی ایجاد می شود و چه علائم و نشانه هایی دارد؟ | کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --