تاریخ امروز :اردیبهشت 30, 1401

با انواع روغن ماساژ برای ریلکس کردن بدن آشنا شوید! بررسی فواید روغن های ماساژ
0 (0)

چگونه روغن ماساژ را بشناسیم

هنگامی که برای اولین بار شروع به یادگیری در مورد روغن ماساژ می کنید، ممکن است کمی دلهره آور به نظر برسد. با این حال، یادگیری اصول اولیه و درک سریع کاربرد و خواص چنین روغن هایی آنقدر که به نظر می رسد سخت نیست.
این راهنمای اولیه برای مبتدیان به دنبال این است که به شما کمک کند تا در ماساژ درمانی مهارت بیشتری پیدا کنید و از روغن ماساژ مناسب استفاده کنید.
همراه کالازم باشید.

بررسی جزئیات روغن ماساژ 

هدف روغن ماساژ را درک کنید

هدف اصلی روغن ماساژ روان کردن پوست برای کاهش اصطکاک در حین انجام ماساژ است. این به لغزش صاف و کارایی آسان به سطح پوست کمک می کند. برخی از مزایای ثانویه شامل تغذیه پوست و عمل به عنوان یک روغن “پایه” یا “حامل” برای روغن‌های ضروری آروماتراپی است.

با بهترین روغن های ماساژ آشنا شوید

ویژگی‌های متفاوتی که می‌توانیم با هم مقایسه کنیم، نحوه پخش شدن روغن ماساژ ، آسانی جذب آن، خواص مغذی و مرطوب کنندگی و بوی آن است. سایر عواملی که باید در نظر گرفت هزینه، سهولت تمیز کردن و نحوه پردازش آن است. به طور کلی، بهترین روغن فشرده سرد فوق بکر خواهد بود، زیرا این فرآیند بالاترین سطح خلوص را حفظ می کند و در عین حال بسیاری از مواد مغذی طبیعی را حفظ می کند.
با بهترین روغن های ماساژ آشنا شوید

با بهترین روغن های ماساژ آشنا شوید

سعی کنید از روغن های ارگانیک درجه مواد غذایی استفاده کنید، زیرا پوست شما آنها را جذب جریان خون می کند.

روغن ماساژ را متناسب با نیاز و بودجه خود انتخاب کنید

چندین روغن ماساژ اساسی وجود دارد که برای ماساژ محبوب ترین هستند:
روغن ماساژ بادام : احتمالاً پرمصرف ترین روغن ماساژ روغن بادام شیرین است. به راحتی پخش می شود و برای پوست بسیار مغذی است. همچنین به عنوان یک روغن حامل عالی عمل می کند زیرا بوی آن خیلی تند نیست. در اکثر فروشگاه های مواد غذایی سالم و بدنه فروشی ها یافت می شود و قیمت مناسبی نیز دارد.
روغن ماساژ هسته انگور : یکی دیگر از روغن های محبوب هسته انگور است. به راحتی توسط پوست جذب می شود اما پس از استفاده احساس “چربی” به جای نمی گذارد. به اندازه بادام شیرین رایج نیست و معمولاً کمی گرانتر است.
روغن ماساژ را متناسب با نیاز و بودجه خود انتخاب کنید

روغن ماساژ را متناسب با نیاز و بودجه خود انتخاب کنید

روغن آفتابگردان : روغن آفتابگردان یک جایگزین کم هزینه است و معمولاً می توانید آن را در فروشگاه مواد غذایی محلی خود پیدا کنید. به راحتی پخش می شود و روغن ماساژ حامل خوبی است، اما بعد از آن کمی احساس چربی می کند. نکته دیگری که باید در نظر گرفت این است که اکثر روغن های آفتابگردان تحت فشار حرارتی هستند و ماندگاری بسیار کوتاهی دارند.

روغن های پایه دیگر را در نظر بگیرید

سایر روغن های پایه دارای خواص خاصی هستند که می توانند به شرایط خاصی مانند خشکی پوست، پیری زودرس یا اگزما کمک کنند. این ها را می توان به نسبت های مختلف به روغن ماساژ اولیه اضافه کرد و برخی از نمونه ها شامل روغن زیتون، جوانه گندم و جوجوبا است.
روغن جوجوبا یک روغن ماساژ عالی برای استفاده است.

تفاوت بین روغن های پایه ماساژ و روغن های ضروری رایحه درمانی را درک کنید

اسانس های آروماتراپی از جهات مختلفی با روغن های پایه متفاوت است.
اینها اسانس های بسیار غلیظی هستند که از منابع مختلف گیاهی و میوه ای مشتق شده اند که تأثیرات عمیقی بر سیستم های بدن دارند.
تفاوت بین روغن های پایه ماساژ و روغن های ضروری رایحه درمانی را درک کنید

تفاوت بین روغن های پایه ماساژ و روغن های ضروری رایحه درمانی را درک کنید

محبوب ترین روغن های آروماتراپی را امتحان کنید

اسانس های زیادی برای انتخاب وجود دارد که هر کدام دارای خواص خاصی هستند که بر بدن تأثیر متفاوتی می گذارند. در اینجا برخی از محبوب ترین روغن هایی که اثرات آنها برای ماساژ و آرامش مفید است آورده شده است:
روغن ماساژ اسطوخودوس : اسطوخودوس احتمالاً شناخته شده ترین و پرمصرف ترین روغن از همه اسانس ها است. این روغن نه تنها اثر آرام بخشی بر ذهن دارد، بلکه یک ضد عفونی کننده است و یکی از دو روغنی است که می توانید در صورت سوختگی یا گزیدگی مستقیماً روی پوست بمالید و درد را کاهش دهید. روغن اسطوخودوس را می‌توانید تقریباً در هر فروشگاه مواد غذایی سالم و همچنین در بسیاری از فروشگاه‌های لوازم آرایشی و سایر مراکز مراقبت از پوست پیدا کنید.
یلانگ : یلانگ یلانگ احتمالاً مفیدترین روغن ضروری برای انجام ماساژ است. خواص آن شامل اثر آرام بخش بر روی سیستم عصبی است که به آرامش کمک می کند، در حالی که گردش خون را تحریک می کند و تولید اندورفین، مسکن های طبیعی بدن را تحریک می کند. همچنین برای انواع پوست مناسب است زیرا به خشکی پوست و همچنین پوست چرب و آکنه کمک می کند. 
روغن ماساژ درخت چای: روغن درخت چای تنها روغن ضروری دیگری است که می توانید به عنوان یک ضد عفونی کننده و همچنین ضد التهاب به صورت رقیق نشده روی نواحی پوست بمالید. هنگامی که در ماساژ استفاده می شود، به بهبود پوست آسیب دیده کمک می کند و در عین حال از عملکرد سالم سیستم تنفسی حمایت می کند.
روغن اکالیپتوس : در نهایت، روغن اکالیپتوس نیز به دلیل خواص ضد التهابی که به درمان گرفتگی عضلات، اسپاسم و رگ به رگ شدن عضلات کمک می‌کند، یکی از رایج‌ترین روغن‌های ضروری برای ماساژ است. همچنین به مشکلات پوستی کمک می کند و حتی توانایی پیشگیری و بهبود بافت اسکار را دارد. همه اینها را به توانایی آن در کمک به باز کردن مجاری مسدود شده بینی و تحریک حواس اضافه کنید، و یک روغن همه کاره دارید که در سطوح مختلف به شما کمک می کند. 

پرسش و پاسخ جامع

چه اسانس هایی را می توانم به روغن ماساژ اضافه کنم؟

روغن اکالیپتوس بسیار آرام‌بخش است و می‌تواند به باز کردن سینوس‌ها کمک کند و بابونه برای آرامش بسیار مفید است. همچنین، پرتقال اسانس خوبی برای تقویت خلق و خو و آرام بخش است.
چه اسانس هایی را می توانم به روغن ماساژ اضافه کنم؟

چه اسانس هایی را می توانم به روغن ماساژ اضافه کنم؟

چگونه روغن ماساژ خود را گرم کنم؟

روغن خود را در یک بطری شیشه ای کوچک بریزید و سپس آن بطری شیشه ای را در یک ظرف آب داغ قرار دهید. این روغن را همیشه گرم نگه می دارد که آن را خوب و آرام می کند.

اگر پوست خشکی داشته باشم چه روغنی خوب است؟

برای افرادی که پوست خشکی دارند، از روغن های خوب و سنگین مانند کنجد یا آووکادو استفاده کنید.

اگر پوست حساسی داشته باشم چه روغنی خوب است؟

برای افرادی که پوست حساس یا قرمزی دارند، از روغن خنک‌تری مانند نارگیل یا آفتابگردان استفاده کنید.

کدام روغن برای پوست های چرب بهتر است؟

برای افرادی که پوست واقعاً چرب دارند، چیزی محرک مانند روغن خردل یا کانولا را انتخاب کنید.

چگونه از روغن های ماساژ با خیال راحت استفاده می کنید؟

دوباره بررسی کنید که شخصی که ماساژ می دهید به هیچ یک از روغن هایی که استفاده می کنید حساسیت نداشته باشد. برای ایمنی بیشتر، روغن‌های با کیفیت بالا و مناسب برای ماساژ خود را انتخاب کنید.
چگونه از روغن های ماساژ با خیال راحت استفاده می کنید؟

چگونه از روغن های ماساژ با خیال راحت استفاده می کنید؟

بعد از ماساژ چیکار کنم؟

استراحت کنید و استراحت کنید. حداقل دو ساعت ورزش نکنید. نوشیدن مقدار زیادی آب.

آیا می توان از روغن بچه به عنوان پایه استفاده کرد؟

نه. قبلاً از عطر و روغن معدنی تشکیل شده است. به جای آن یک روغن حامل از منبع طبیعی (جوجوبا، بادام، دانه انگور، نارگیل) انتخاب کنید.

بعد از استفاده از روغن ماساژ گیرنده باید حمام کرد؟

بسیاری از روغن ها به خوبی جذب پوست می شوند. معمولاً نیازی به حمام نیست، اما اگر بعد از یک ساعت یا بیشتر لغزنده شدید، ممکن است یک حمام بخورید.

سخن پایانی

شما می توانید با استفاده از روغن ماساژ مناسب و طبیعی، یک ماساژ ریلکس و عالی داشته باشید و بتوانید تمام رگ های خود را باز کنید.
از اینکه تا پایان مقاله همراه کالازم بودید، از شما سپاس گزاریم.
شما اطلاعات دیگری درباره انواع روغن ماساژ دارید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری

یک پینگ

  1. پینگ‌بک: آموزش ساخت عطر اختصاصی خودتان! به راحتی عطر مورد علاقه‌تان را بسازید | مجله کالازم

  2. پینگ‌بک: با دانستن 6 خاصیت عجیب و جادویی روغن اکالیپتوس بدن سالم تری داشته باشید! | کالازم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Captcha *-- بارگیری کد امنیتی --