تاریخ امروز :فروردین 11, 1402

7 مورد از فواید جالب آب نارگیل برای سلامت بدن!
0 (0)

فواید آب نارگیل

آب نارگیل که به دلیل غلظت الکترولیت ها، منبع ویتامین ها و مواد معدنی شناخته شده است که خود آن و آبمیوه های آن کشور ها را در بر گرفته است. از سوپرمارکت ها گرفته تا ماشین های میوه فروش می توانید این نوشیدنی گرمسیری نارگیل را تقریباً در هر کجا بخرید. فواید آب نارگیل بسیار زیاد است و برای سلامتی بدن مفید می باشد.
آب نارگیل از مایع شفاف داخل نارگیل های سبز ساخته می شود. این را نباید با شیر نارگیل که از آب و گوشت داخل یک نارگیل بالغ درست شده اشتباه گرفته شود. باید بدانید که بیش از %95 از آب درون یک نارگیل آب میباشد.
 انفجار محبوبیت نارگیل و آب نارگیل قرن هاست که در مناطق گرمسیری در سراسر دنیا استفاده می شود. در طب سنتی اعتقاد بر این است که آب نارگیل به هضم، ادرار و حتی تولید مایع منی کمک می کند. همچنین از آن برای درمان و رفع مشکل کمبود آب بدن استفاده می شود و در سراسر مناطق استوایی از نارگیل و آب نارگیل به عنوان هدیه های تشریفاتی استفاده می گردد. اگرچه این یک درمان معجزه آسا نمی‌ باشد، اما فواید بسیار زیادی برای سلامتی دارد.
در این مقاله می خواهیم به بررسی فواید آب نارگیل بپردازیم و به شما بگوییم که چرا این آبمیوه برای سلامتی مفید است.
با کالازم همراه باشید.

1. فواید آب نارگیل به عنوان نوشیدنی طبیعی ورزشی

الکترولیت های طبیعی آب نارگیل باعث می شود تا نوشیدنی های ورزشی سنتی مانند Gatorade یک جامد باشد. ساخته شده بدون قند، رنگ آمیزی مواد غذایی یا شیرین کننده های مصنوعی ، بسیاری از افراد به عنوان نوشیدنی با عملکرد طبیعی به آب نارگیل می رسند.
مطالعات نشان داده اند که آب نارگیل می تواند به خوبی کار یک نوشیدنی ورزشی سنتی را انجام دهد و آب بدن شمارا نگه داشته و به تقویت مایعات پس از دویدن کمک کند. با این حال، آب نارگیل سدیم کمتری دارد، یعنی الکترولیت اصلی که با عرق از دست می دهید، بیشتر نوشیدنی های ورزشی است.
فواید آب نارگیل

فواید آب نارگیل

همچنین کربوهیدرات کمتری نسبت به بسیاری از نوشیدنی ها برای عملکرد استقامتی دارد. این بدان معناست که ممکن است انرژی کافی برای یک دوره طولانی از ورزش (بیشتر از 90 دقیقه) به شما ندهد ، اما به شما کمک می کند تا پس از آن دوباره زیادی تشنه نشوید.
در حالی که آب نارگیل به شما کمک نمی کند که بهتر از آب یا نوشیدنی های ورزشی سنتی بعد از ورزش مجددا هیدراتاسیون کنید ، یک مطالعه نشان داد که نوشیدن به اندازه کافی بدون ایجاد حالت تهوع و یا برای کسانی که معده ناراحت دارند آسان تر است . محققان همچنین توصیه می کنند از مصرف آب نارگیل با قندهای اضافی خودداری کنید زیرا از هیدراتاسیون مناسب جلوگیری می کنند و کالری های غیر ضروری را اضافه می کنند.

2. فواید آب نارگیل برای یک نوشیدنی کم کالری

به گفته آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی، فقط 45 کالری در یک فنجان آب نارگیل است و جایگزین خوبی برای نوشیدنی های کالری بالا مانند آب میوه می باشد. آب نارگیل نسبت به بیشتر آب میوه ها قند و کربوهیدرات کمتری دارد. همچنین دارای مواد معدنی و الکترولیت بیشتری مانند سدیم و پتاسیم است . با این حال، برای نوشیدن هنوز هم نمی تواند با آب که کالری آن صفر است رقابت کند.
کدام مواد غذایی را می توان جایگزین کافئین کرد؟

3. پتاسیم

آب نارگیل بیش از 10 برابر مقدار پتاسیم بیشتر از نوشیدنی های ورزشی دارد. یک لیوان  آب نارگیل به اندازه یک موز پتاسیم دارد. بیشتر آمریکایی ها توصیه های روزانه پتاسیم را کم نمی کنند. با 405 میلی گرم در هر فنجان ، پتاسیم موجود در آب نارگیل می تواند در رفع گرفتگی شما کمک کند.
پتاسیم به حفظ تعادل مایعات و الکترولیت ها در بدن ، به ویژه هنگام ورزش کمک می کند. از آنجا که پتاسیم بیشتری نسبت به سدیم در آب نارگیل وجود دارد، پتاسیم ممکن است به متعادل کردن تأثیر سدیم بر فشار خون کمک کند و حتی ممکن است به کاهش آن کمک کند.

4- کلسیم و منیزیم

کلسیم برای استخوان ها و دندان های قوی بسیار مهم است. به عضلات منقبض شده و به درستی کار می کند. در حین ورزش، عضلات روی استخوان های شما کشیده می شوند و برای با بهبودی بدن، استخوان های شما برای تقویت و ترمیم از کلسیم استفاده می کنند.
منیزیم به انتقال کلسیم و پتاسیم در عضلات برای کمک به انقباض و آرامش کمک می کند. همچنین به تولید انرژی کمک کرده و از عملکرد اندام ها پشتیبانی می کند. تمرین سخت می تواند شما را در منیزیم کاهش یافته و مستعد گرفتگی، عضلات بی قرار و اسپاسم کند.
فواید آب نارگیل

فواید آب نارگیل

در حالی که آب نارگیل حاوی کلسیم و منیزیم بیشتری نسبت به سایر نوشیدنی های ورزشی یا آب میوه است، اما منبع غلیظی از مواد معدنی نیست. آب نارگیل حاوی کمتر از 5 درصد از مقدار توصیه شده کلسیم و منیزیم است.
6 خاصیت عجیب اکالیپتوس برای سلامت بدن و پوست!

5- آنتی اکسیدان یکی از فواید آب نارگیل

آب نارگیل شامل آنتی اکسیدان ها است که کمک به خنثی اکسیداتیو استرس و رادیکال های آزاد ایجاد شده توسط ورزش کمک می کند. برای به دست آوردن بالاترین سطح آنتی اکسیدان به دنبال آب نارگیل تازه باشید. طبق یک مطالعه جدید، آب نارگیل پاستوریزه شده فرآوری شده و گرما دیده دارای آنتی اکسیدان های کمتری است.
فواید آب نارگیل

فواید آب نارگیل

6. اسیدهای آمینه

اسیدهای آمینه برای ترمیم بافت ها ضروری هستند و ساختمان پروتئین می باشند. آب نارگیل نسبت به شیر گاو حاوی آلانین، آرژنین، سیستئین و سرین است. این یک منبع اصلی آرژنین، یک اسید آمینه می باشد که به بدن شما کمک می کند تا در برابر استرس پاسخ دهد (مانند استرس ناشی از یک تمرین سخت). آرژنین همچنین به سلامت قلب کمک می کند.

7. سیتوکینین ها

هورمون هایی که به گیاهان کمک می کنند ، به عنوان سیتوکینین ها نیز شناخته می شوند که در آب نارگیل نیز یافت می شوند. اعتقاد بر این است که این ترکیبات خاصیت ضد پیری و ضد سرطان دارند. با این حال، تاکنون هیچ مطالعات بزرگی نشان نداده اند که آب نارگیل از سرطان جلوگیری کند.
معرفی 10 ویتامین برای رشد مو و بهترین رژیم غذایی حجیم کردن و تقویت انواع مو!

8.فواید آب نارگیل و یک غذای کامل

نکته آخر این است که آب نارگیل می تواند یک روش عالی برای تجدید آب پس از یک تمرین سخت و عرق آور باشد. آب نارگیل را برای یک نوشیدنی ورزشی استفاده کنید اما از آبمیوه های نارگیلی که پر از شکر و قند و رنگ هستند پرهیز کنید.
فواید آب نارگیل

فواید آب نارگیل

اگر سعی در کاهش وزن دارید، بهتر است به جای آب از آب نارگیل استفاده کنید. آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی نیز توصیه میکند آب نارگیل استفاده کنید اگر شما بیش از حد عرق نمی کنید، از آب نارگیل به جای آب مصرف کنید بهتر از آب عمل می کند.
برای به دست آوردن بیشترین آنتی اکسیدان ها و طعم واقعی نارگیل، آب نارگیل تازه و فرآوری نشده در مناطق گرمسیر را جستجو کنید.
بررسی فواید شگفت انگیز روغن اسطوخودوس برای سلامت جسمی و پوست!

سخن آخر

در این مقاله به بررسی فواید آب نارگیل برای سلامتی بدن پرداختیم و در مورد خواص شگفت انگیز آن برای سلامتی بدن با یکدیگر گفتگو کردیم. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید و بتوانید با استفاده از آب نارگیل سلامت خود را بهبود ببخشید.
ممنون که تا پایان این مقاله همراه کالازم بودید.
شما در مورد فواید آب نارگیل چه اطلاعات دیگری دارید؟ نظرات و تجربیات خود را با تیم ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

فروش ویژه

اشتراک‌گذاری